שאלה לגבי תושבת - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי תושבת

jambo222

Recommended Posts

אני הולך לקנות מחשב חדש באיזה אני צריך לבחור מבחינת תושבת.

אם אני הולך על מעבד I5 6XXX  או I7 6700

מה הסטנדרט היום ?

איזה תושבת אני צריך  ?

שאלה היפותטית ,מה יקרה בעתיד שאם ארצה להחליף מעבד( עד כמה התושבת תתמוך במעבד החדש )?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תושבת של המעבדים האלה זה 1151

הלוח זה עניין של שימוש.

אם זה משרדי H110 יספיק לך.

אם זה קצת מעבר אז B150 או H170.

OC ודומיו בהנחה שאתה לוקח מעבד עם מכפלה פתוחה( 6700K נניח). Z170.

בעתיד זה עניין של המעבדים שאינטל יוציאו. לרוב הם משנים סוקט בין חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@jambo222

השאלה שלך היא לא נכונה - מעבד i מסדרת 6xxx למחשב נייח הוא בהכרח מעבד (הדור השישי) בעל תושבת 1151. אין לך אפשרות בחירה - אתה חייב בעל תושבת 1151, ונכון להיום לוחות אם כאלו מבוססים על ערכות השבבים H110, B150, H170 ו Z170. דגם לוח האם הספציפי שמתאים לך תלוי בדרישות ובצרכים שלך.

בנוגע לתמיכה עתידית - כפי ש @leahd3 כתב - נוהגת לשנות תושבת לעיתים קרובות (בד"כ כל שני דורות), כך שהתושבת במחשב הבא שתקנה (לפחות בעוד 5-6 שנים) תהיה שונה מתושבת 1151.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב בדיון הראשון שבפורום (  מעבדים, לוחות אם וזכרונות - כל מה שרציתם לדעת (ועוד) (2014) ) ציטוט.

כך שכל התקשורת עם הזיכרון נעשית ישירות מול המעבד. גם התקשורת עם חריץ ההרחבה מסוג X16, אליו מתחבר כרטיס המסך, נעשית באופן ישיר מול המעבד, ללא התערבות של ערכת השבבים. שינויים אלו הובילו לכך שהביצועים של המחשב כיום כמעט ולא מושפעים מערכת השבבים, כך שערכת השבבים הזולה ביותר תיתן את אותם הביצועים כמו ערכת השבבים היקרה ביותר מאותה מהמשפחה.

לפי מה שכתוב מספיק לוח H110 \ , כי שאר הלוחות יקרים יותר משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למה ש @udif ציין בנוגע לזיכרון, בלוחות המבוססים על ערכת השבבים H110 יש גם פחות חיבורי SATA ובד"כ גם פחות חיבורי . את כל ההבדלים הטכניים בין ערכות השבבים (ה H110, ה B150, ה H170 וה Z170) ניתן לראות בהשוואה הבאה מהאתר של אינטל:

http://ark.intel.com/compare/90591,90595,90592,90590

הערה: הבדלים נוספים בין ערכות השבבים, כמו תמיכה ב RAID, מספר ערוצי ה PCI Express שערכת השבבים מספקת, גירסת ה PCI Express, מספר המסכים שניתן לחבר ללוח האם, תמיכה בהמהרה והיכולת לחבר מספר במערך יכולים להוות שיקול בבחירת לוח האם, אבל זה תלןי בדרישות מלוח האם.

חוץ מההבדלים הטכניים הנובעים מערכת השבבים, צריך להבין שלוחות אם המבוססים על ערכת השבבים H110 הם בד"כ לוחות אם המיועדים לשוק הביתי הנמוך, כלומר מדובר בלוחות אם שמחירם נמוך יחסית לשאר לוחות האם. ההבדל במחיר נובע לא רק מעלות ערכת השבבים אלא גם מהעובדה שלוחות אם האלו בד"כ קטנים יותר (בגודל micro ATX ולא בגודל ATX) והרכיבים האלקטרוניים המרכיבים אותם הם יותר בסיסיים וזולים לעומת לוחות אם יקרים יותר (קבלים יותר פשוטים, פחות שלבי ייצוב מתח, כרטיס קול פחות מתקדם וכד').

באופן כללי, אני לא חושב שכדאי לקנות מעבד i5 או i7 עם המבוסס על ערכת השבבים H110, ולטווח הארוך עדיף להשקיע עוד קצת כדי לקנות יותר איכותי, עשיר יותר בתכונות ("מפוצ'ר") ושכנראה יחזיק מעמד יותר זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...