שידרוג/ החלפת חלקים עיקריים במחשב קיים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג/ החלפת חלקים עיקריים במחשב קיים

oferdu8

Recommended Posts

אהלן אני מעוניין לשדרג את המחשב הקיים שלי בן 5 שנים:

1. מה התקציב המקסימאלי? 3000-3500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? תוכנות לצורך אנליזות CFD תוכנות גרפיות כגון autodesk REVIT ומשחקים.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1680-1050

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

כרגע הרכיבים שנשארים במחשב הם:

מסך 2209WA

דיסק קשיח 1 TB של .

מארז RC690.

ספק כוח seasonic S12-2 620 W בתקווה שעדיין כדאי להשתמש בו? (בן 5 שנים)

כרטיס מסך R9 280X 3G vapor X

כונן SSD 128 GB

כלומר אני צריך מעבד, לוח אם, זיכרון פנימי נראה לי בין 16-32 GB, אוורור למעבד ואולי עוד איזה בנפח גדול אם נכנס בתקציב.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? שהמעבד יהיה שקט

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אשמח למפרט מ TMS בכפר סבא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

איזה מעבד יתאים לאנליזות? האם ה יתאים או xeon?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.סביר שהשיקול הוא בין להאסוול אקסטרים בהנחה שיכנס בתקציב, מה יתאים או כדאי יותר זה משהו שאני חושב שאתה תוכל לענות עליו הכי טוב, תוכנות לצורך אנליזות לי אישית לא אומר הרבה, אם לדעתך כמה שיותר כוח עיבוד יותר טוב ויהווה כמה שפחות צוואר בקבוק מצד המעבד וישפר מהותית את זמני העבודה אז כמובן שכדאי ללכת על הכי חזק שאפשר. מצד שני ידוע שמעבדי האקסטרים פחות טובים לגיימינג מאשר מעבדי , שזה עוד שיקול קטן אם כי הם עדיין טובים והביצועים בגזרה הזו קשורים בעיקרם בכרטיס מסך ממילא.

2.קח בחשבון שמעבד אקסטרים ולוח תואם זה לבד 3000 שקלים, זכרונות זה עוד 350 ל16gb ככה שאם אתה מתכנן על עוד וקירור איכותי למעבד תכין עוד כמה ג'ובות בצד כי תגיע בקלות ל4k.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 1459 ₪ - * מבצע * - Quad i7 6700 3.4Ghz S1151
לוח אם: 569 ₪ - GA-H170-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 318 ₪ - * מבצע * - 8GB Transcend 2133Mhz (כמות: 2)
דיסק קשיח: 779 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 500GB SATA III
קירור אוויר למעבד: 119 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2

מחיר סופי: 3244 ₪ למזומן
 3308 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

כמובן שתשתמש ב- האדיר הזה למערכת ההפעלה וכל התוכנות היום יומיות, על ה- הקיים פשוט תתקין איזה כמה משחקים

ותקבל בוסט טעינה נחמד של עליית המשחק והמפות.

איזה מעבד יש לך היום ואיזה יש לו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד דגם I7 בעל המכפלה הפתוחה ל-OC שמגיע עם תדר בוסט טיפה גבוה יותר, זה המעבד החזק ביותר בתושבת.

יותר מהיר זה בטוח, השאלה פי כמה :)

הייפר די בסיסי אבל לא רע, וגם מה שבמפרט לא ממש על, אם הוא שקט מספיק בשבילך למה שלא תישאר איתו? גם ככה פירקת חצי מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הוא עושה בעיות לפעמים, רעשים מוזרים..

תגיד מה לגבי הספק שלי? יחזיק מערכת כזאת? הוא לא כבר ישן מדי (5 שנים בערך)..

ועוד משהו.. למה לוח וזיכרון של 2133MHZ לא עדיף יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר שמה שעושה רעשים זה המאוורר שכבר גמור, אתה יכול לקנות מאוורר 92MM של ארקטיק או נוקטואה ב 40~30 שקל וזה יפתור לך את הבעיה

אבל אני לא בטוח כמה שקט זה יהיה, אולי כבר שווה באמת לשלם 120 שקלים ולקחת את ה-7 פרו.

אם הוא עובד ללא תקלות לא חושב שיש סיבה להחליף אותו, גם הצריכת חשמל עם המערכת הזו יורדת לא עולה, אל תשכח שמדובר

במעבד בליטוגרפיית 14 ננומטר שיותר יעיל מבחינת צריכת חשמל וקריר יותר.

לא, ההבדל בפועל בין 2133 ל-2400 נניח הוא לא מורגש, בטח שלא שווה לקחת לוח יקר יותר וזכרונות יקרים יותר רק לטובת זה. זה לדעתי הדבר האחרון

ברשימת הדברים שכדאי להשקיע בהם עוד כסף.

דרך אגב רק עכשי שמתי לב שביקשת מ-TMS (קצת סנוורת עם האדום הזה) אז בבקשה:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
Intel i7-6700 3.4Ghz(4.0Ghz Turbo) Skylake LGA1151 Tray
כמות: 1 - מחיר: ₪1528

קירור למעבד:
Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2
כמות: 1 - מחיר: ₪135

לוח אם:
Gigabyte GA-H170-D3H for 1151
כמות: 1 - מחיר: ₪573

זיכרון:
DDR4 8GB 2133Mhz CL14 1.2V Kingston HyperX Fury Black
כמות: 2 - מחיר: ₪198

קשיח למחשב שולחני:
Samsung SSD EVO 850 500GB!
כמות: 1 - מחיר: ₪835

סה"כ: ₪3467

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה
מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3398 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/hf8s3yc7

ידוע ש-TMS קצת יותר יקרים, אבל בלי קשר זו חנות מקצועית והשירות שם מעולה, וכמו שאני תמיד אומר אם זה נוח לך יותר, זה לא בושה לבקש הצעת מחיר

לעומת המפרט שקיבלת, וגם אם תקבל הנחה חלקית, אולי זה יהיה נוח לך יותר להוסיף עוד כמה שקלים ולקנות מחנות שקרובה לביתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום טעם לשלם 135 ש"ח לקירור שלא עדיף בשום צורה על זה שיש כבר. אם היית מחליף למאוורר גדול יותר, מילא, אבל זה ממש לא נחוץ. מאוורר איכותי  להחליף את הסטוק של CM, יהווה, לדעתי, שדרוג יותר משמעותי ומשתלם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה צודק,גם ציינתי את זה פחות או יותר. השאלה מה יהיה שקט יותר, אתה יכול לומר בוודאות? הפרו ידוע בתור שקט, לא ביצועיסט גדול זה

נכון, אבל גם ההייפר לא D-14 בדיוק, וזה גם בהנחה שהוא במצב נאות ללא מכות\עיוותים בשכבות הקירור.

נאמר שהעלות של הקירור תיהיה בסופו של דבר 119 שקלים, המאוורר של נוקטואה זה 50% מהעלות שלו. ככה שזה שיקול שיכול להיות נכון לכאן או לכאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שציינת. רק רציתי לחזק. גופי קירור שלהם כמעט זהים, ההבדל רק במאווררים והמאוורר של נוקטואה יותר שקט משניהם. כך שאני צופה ששילוב של גוף קירור של TX3 ומאוורר של נוקטואה יתן גם ביצועים יותר טובים וגם יהיה שקט יותר מהסטוק של . וגם יותר זול, אפילו אם מחשיבים את המשחה התרמית. תכל'ס, זה הכל בקטנה. לא מדובר בהפרשי מחיר או ביצועים גדולים, אבל בכל זאת שווה להזכיר, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ביקשת בהתחלה את TMS? בכל מקרה מציע שתיגש ל-RSM פיזית עם ההצעה הכי זולה שקיבלת לבדוק אולי תקבל הנחה כלשהיא

במקום לרכוש דרך האתר כי בניית הרכיבים ב-RSM תצא יקר יותר בכ-350 שקלים מהמפרט הכי זול שקיבלת.

מה שכן, המערכת שלהם לבניית מפרט פשוט מעולה ונוחה:

מעבד אינטל Intel i7 6700 3.4Ghz 8MB Cache s1151 - Tray
₪1650
כמות: 1
http://www.rsm.co.il/product.asp?pid=IntI76700-Tray

קירור למעבד Cooling Freezer 7 Pro Rev 2 CPU Cooler
₪129
http://www.rsm.co.il/product.asp?pid=ACfreezer7ProR2

לוח אם Gigabyte GA-H170-D3H LGA1151, Intel H170, , 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI
₪627
http://www.rsm.co.il/product.asp?pid=GA-H170-D3H

זיכרון למחשב  Transcend 8GB 2133Mhz CL15 1.2v TS1GLH64V1H
₪209
כמות: 2
http://www.rsm.co.il/product.asp?pid=TS1GLH64V1H

כונן קשיח 850 EVO Series MZ-75E500 500GB SATA 3 7mm
₪820
http://www.rsm.co.il/product.asp?pid=MZ-75E500

סה"כ מחיר לכל המוצרים:₪3644
המפרט הורכב באתר:http://www.rsm.co.il

ההצעה של להחליף מאוורר ולהישאר עם ההייפר עדיין אופציונלית, כמובן שרק מאוורר PWM איכותי כמו זה שהוצע לך צריך להילקח בחשבון אם

אתה רוצה מאוורר שקט ככל שניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...