איך לבצע חיבור לוקאלי בלבד בין כמה מכשירים? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לבצע חיבור לוקאלי בלבד בין כמה מכשירים?

devek

Recommended Posts

הגעתי ליחידת דיור וביחידה יש נקודת תשתית של הוט היוצאת מהקיר(חיבור כבל רשת) כאשר אני מחבר כבל רשת מהקיר ישירות למחשב יש והכל עובד מצויין, אני רוצה לדעת איך אני מאפשר מכשירים נוספים שיש לי (PS4, חכמה) גם בחיבור קווי , אציין שיש לי ראוטר פרטי בנוסף כמובן שאני מניח שאוכל לעשות זאת בעזרתו ,אני פשוט לא בטוח איך והאם זה בכלל אפשרי

אודה לעזרתכם

תודה רבה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראוטר שהוא גם סוג של סוויץ' אמור לעשות את זה בצורה מלאה בתוספת היכולות האלחוטיות שלו (כדי לחבר גם מכשירים סלולאריים, וכו').

איך להגדיר ראוטר זה לא משהו שניתן להסביר על גבי הפורום לכל ראוטר חוברת הדרכה והגדרה ראשונית משלו בהתאם לתשתית המדוברת ולצורת החיבור (במקרה של הוט: חייגן וללא חייגן).

אני מבין שזו איזו צורה שיתופית של חיבור לרשת ולכן אתה מקבל כבל ישירות מהקיר שכן להוט אין תצורת חיבור כזו שלא כוללת מודם שמחובר לכבלי הקואקס שלהם.

אגב,

אם מישהו יחבר נוסף (שכן זו יחידת דיור ואתה לא מחובר ממודם פרטי שלך אלא דרך שאינך יכול לגשת אליו) יכול לגרום בלאגן ברשת לכן מומלץ לברר איך בדיוק הרשת הזו בנויה ומה מותר לך להוסיף או אסור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ככה אז מה בעצם האפשרות שלי במידה והחיבור הקיים הוא מודם משולב ראוטר של שלא נמצא בהישג יד ?

אין אפשרות כלשהי להגדיר את הראוטר הפרטי שלי בשביל להשתמש בחיבור הזה וע"י כך להעביר תקשורת חוטית לשאר הרכיבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי מתעסק עם נוסף כשאני לא יודע מה יש בצידו השני של כבל הרשת (וכמו שאתה מתאר את זה אינך יודע ובכל מקרה אין לך גישה אליו) , נתקלתי פעם במישהו שעשה צרות בקיבוץ כשחיבר נוסף (מערכות מודרניות אמורות למנוע דבר כזה אבל לך תדע...קיבוץ)

כשאתה אומר תקשורת חוטית אתה מתכוון שאין צורך באלחוטית?

אם זה המצב תוכל לחבר סוויץ' (שעולה בין 60-80 ש"ח) הוא מכשיר "טיפש" שסה"כ מפצל את יציאת הרשת שלך למספר חיבורים נוספים לא גורם ולא יכול לגרום לצרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הWIFI אני מקבל מהמודם המושלב שיש לדירה אבל לי יש ראוטר פרטי של TP LINK וממנו אני רוצה רק חיבורים חוטיים

אפשרי לעשות דבר כזה כמו שאתם מציעים? להפוך אולי את הראוטר שלי לסוויץ?

מה זה דורש?

במידה ואפשרי אשמח למדריך כלשהו, אני יודע להיכנס לנתב ולנווט בין ההגדרות אבל פחות יודע מה עליי להגדיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול, ביטול שרת DHCP על הראוטר אמור למנוע את רוב הבעיות שיכולות להיווצר ואפילו להשאיר אותך עם יכולת האלחוט.

תצטרך לעיין בחוברת של הנתב או להוריד אותה מהאינטרנט (קיים באתר היצרנית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקפיד לחבר את כל הכבלים לחלק של הסוויצ' בנתב שלך (בד"כ ארבעה פורטים באותו הצבע),

תבטל את הDHCP בנתב.

מעבר לזה לא חושב שיש עוד משהו מיוחד.

אם אני זוכר נכון לצ'יף יש מדריך באתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני טועה, אבל למה אי אפשר להגדיר את הנתב לקבל IP בDHCP (מה"ספק" בצד השני של הכבל). ובכך תהיה גישה לכל המכשירים לאינטרנט וגם תהיה הפרדה בין הרשת הפנימית של פותח השרשור לרשת השיתופית.

הרי במידה והראוטר בסה"כ מושך IP משרת DHCP, עבור אותו מכשיר מדובר על צרכן רגיל לחלוטין, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן

הומלץ לבטל DHCP ו"למשוך" כתובת מהשרת שיושב מאחורי הכבל.

מניח שמדובר בסידור ביתי כך שלכל יחידת דיור תהיה אפשרות לגלישה כחלק מההסכם ובסהכ מדובר על מודם ראוטר של ולא במשהו מסובך יותר ששייך לקיבוץ\מושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראוטר בכל מקרה מושך כתובת מהראוטר הראשי (כמו כל "לקוח" אחר ברשת)

העניין בהשארת ה-DHCP בראוטר המשני הוא זה שיכול לגרום לצרות וכדי שהמחשבים ימשכו כתובת מהראוטר שלו יש צורך להשאיר אותה פתוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאל"ט, כל עוד אתה משנה את הכתובת של הראוטר שלך לסגמנט אחר ברשת לא אמורות להיות שום בעיות גם אם תשאיר את שרות ה- DHCP שלו דולק - אתה מרוויח ככה חיבור LAN אחד ויוצר הפרדה בין הרשת שלך לרשת של יחידת הדיור.

אתה יכול לדעת לפי הכתובת שהמחשב שלך קיבל, לדוגמא: אם הכתובת שקיבלת היא 192.168.1.140 תשים שהכתובת של הראוטר שלך תהיה 192.168.2.1 והוא יחלק כתובות בין 10 ל- 100 או משהו בסגנון, לפי הצורך שלך.

אם אתה רוצה להיות בטוח מה הכתובת של הראוטר ביחידת הדיור אפשר להריץ wnetwater שיסרוק את הרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם, ביחידת הדיור, אתה לא זקוק ליכולת אלחוטית כל SWITCH פשוט בכמה עשרות שקלים יעשה את העבודה.  אתה מחבר אותו בכבל רשת לקיר ומחבר אליו את כל הציוד האחר שיש לך.  אם אתה זקוק ליכולת אלחוטית ביחידה, רכוש נתב אלחוטי ותגדיר אותו על פי המוסבר בפרק האחרון של המדריך הזה - http://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/RouterAsAP.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...