מחשב לגיימינג ללא ציוד היקפי ועם חלונות ואופיס. עד 5000 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לגיימינג ללא ציוד היקפי ועם חלונות ואופיס. עד 5000

ssib

Recommended Posts

היי חברים
אני עוזרת לחברים לבנות מחשב  גיימינג לבן  13

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות ולחסוך, רצוי כמה אופציות ברמות חיסכון שונות (ולהסביר מה ההבדלים)

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 1500 (רק אם ממש ממש צריך אבל ממש עדיף שלא)

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? גיימניג אבל הילד גם מתכנת מעט והתחיל ללמוד במגמה כזו בתיכון (יהיה נחמד אם יוכל למשוך את המחשב לכל זמן התיכון)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). רק התחיל ללמוד תכנות בתיכון. לכן ככל הנראה שלא.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: בהחלט גיימינג

משחקים שישוחקו על המחשב :  Call of duty, team fortres

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 
המסך הנכחי  
1280* 768   אשמח לראות גם אופציה שתתמוך  ב- 1200*1920 בצורה סבירה (חשוב כדי לראות את ההבדלים במחירים)
לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?  בינוניות תספקנה. אין צורך להתפרע.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. ללא כל ציוד היקפי

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? ככל הנראה אפשר בלי . האם בכלל חיוני לגיימניג? אשמח לאופציות עם וללא SSD

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? רמת שקט בינונית. אין צורך להתפרע. אולי 3-5?

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מתוכנן

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? צריך ואופיס, הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. גרים בנתניה. חנות אמינה וטובה המציעה מחירים טובים מאוד מהאזור או כזו שעושה לשם משלוחים.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? ממש בקרוב. (אלא אם אתם חושבים שממש כדאי להמתין עם זה - בבקשה אמרו מה הסיבה)

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא חובה אבל כנראה עדיף שיהיה אופק  (הרלוונטי לנער כמוהו) כדי שיוכל למשוך את המחשב כמה יותר שנים בלי צורך להחליף הרבה ממנו.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: 
12.1 ראיתי במפרטים המומלצים מארזים סבירים בערך ב- 250 ש"ח. זה נראה לי מחיר מקסימלי למארז. אם ניתן במחיר זה גם למצא מארז לא פחות טוב אבל יותר בסגנון גיימרי אולי זה יכול להיות רעיון טוב. אבל בכל אופן לא להוציא על המארז הרבה יותר מסכום זה.
12.2 - אשמח לראות מפרט עם וללא כך שיוכלו לראות את ההבדלים במחיר. ייתכן בהחלט שאין צורך ב- ועדיף לחסוך את הכסף.

תודה רבה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרזולוציה הזו זה יהיה די והותר:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 1359 ₪ - * באנדל עם לוח אם * - Quad i5 6500 3.2Ghz + B150M-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 169 ₪ - * מבצע * - 8GB Transcend 2133Mhz
כרטיס מסך: 1020 ₪ - * מבצע * - GTX960 4GB OC WindForce2 1127Mhz
דיסק קשיח: 239 ₪ - 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
באנדל (מארז + ספק): 429 ₪ - * מבצע * - GX300 Window + 500W BUNDLE
קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - * מבצע * - Alpine 11 Rev.2
תוכנה: 449 ₪ - 10 64 bit Hebrew OEM

מחיר סופי: 3714 ₪ למזומן
 3788 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

אם מתחשק לך להוסיף עוד כמה שקלים לטובת באנדל עם ספק איכותי יותר ומודולרי יש גם את הבאנדל הזה:

באנדל (מארז + ספק): 549 ₪ - GX300 Window + 650W 80+ MODULAR

יש מספק תקציב לאופיס בנוסף.

זה ה- המומלץ כרגע במידה ותרצה:

דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III

כרטיס מסך חזק יותר שיתאים לרזולוציות גבוהות יותר כמו 1080P ברמת הגדרות גבוהה:

כרטיס מסך: 1499 ₪ - * מבצע עם משחק * - Manli (PNY) GTX970 1178Mhz (BOOST) 4G DDR5
כרטיס מסך: 1679 ₪ - * מבצע עם משחק * - GTX970 4GB WindForce3 OC 1114Mhz 4G DDR5

שני דגמים אפשריים, אחד סביר שרפרנס או במקרה הטוב עם שני מאווררים, והשני מתקדם יותר עם שלושה מאווררים.

זה לא שה-GTX960 לא יעבוד ב-1080P/1200P, הוא יעבוד פשוט ככל שהרזולוציה גבוהה יותר ככה נדרשות יותר פשרות. 

אתה יכול להקיש בגוגל GTX960 4GB REVIEW ולהבין בדיוק מה אתה הולך לקבל בגיימינג עם הכרטיס הנ"ל במגוון רזולוציות.

ביקשת לחסוך, אז לא שילבתי 16GB מראש, בהמשך יהיה צורך להוסיף מודול נוסף של 8GB שזה כבר יהיה צפוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רועי
בינתיים כמה שאלות
1. ראיתי שענית באיזה דיון שבמקרה של מעבדים מהדור הזה אין צורך לקירור מעבר לקירור הבסיסי ופה כן הוספת Alpine 11 האם זה בגלל שהמאז הזה יחסית לא שקט או בגלל סיבה אחרת?

2. לגבי הזכרון, איני יודעת כמה הילד יודע להתעסק עם הרכבת מחשב והוספת . אני יודעת שהוריו לא. האם לשימושים שלו יהיה צורך בקרוב ב- 16 גיגה או שלתקופה הקרובה הוא יוכל להסתפק ב- 8 גיגה?

3. הבטתי על המארז והוא נראה לי גיימרי אבל לא יותר מידי וככל הנראה מתאים לילד כזה. כמובן שהוא צריך להביט על התמונות ולראות אם זה אכן לטעמו. האם המארז הזה מגיע עם על אותן מאוורירי לדים כחולים או שיש להוסיף זאת. בנוסף, נראה שהמארז מאוורר ויש לו גם דוקינג סטיישן שזה פיצ'ר שווה (אם ידע להשתמש איתו) אבל האם הוא ממש רועש? אגב, עם כמה מאוורים ומאיזה סוג מגיע המארז הזה?

4. ספק -  הבטתי על הבנדלים שלהם ונראה שהם מציעים את הבנדל הבא :
Antec VSP-5000 + FSP HYPER 500W 85 Plus BUNDLE= 479 ₪
מצד אחד זה FSP ולא אנטק אבל מצד שני זה 85 + ובמחיר לא רע. האם זה לא עדיף על הבנדל הבסיסי שהצעת ב- 429 ש"ח?  האם לשימושים שלו יש צורך בספק של 650W? אפילו אם הוא מודולרי (בהנחה שהוא לא יתעסק יותר מידי וככל הנראה בתחילה כלל לא עם משחקי חומרה).

5. לגבי כרטיסי מסך, לא בקשו ממנו כרטיס שיתמוך בהגדרות גבוהות, למעשה בררתי ואמרו בינוניות. במשחקים שהוא משחק, עד כמה משמעותי ההבדל בין הכרטיס הפחות יקר שהצעת ה- GTX960 4GB OC WindForce2 1127Mhz לבין שני האחרים שעולים ב- 50% ו- 65%  יותר?

6. אצלי אין אופטי אבל זו אני וההבנה שלהם בנושא שונה לגמרי .
האם גם במקרה של אנשים שפחות מבינים היום כבר לא נהוג להרכיב אופטי?

7. אני רואה שכעת בפורום דיי נהוג להרכיב מ- startpc. מבחינת מיקום הם מעולים כי האנשים שעבורם המחשב גרים בנתניה אבל האם החנות הזו גם נותנים את הדיל הטוב ביותר? . זה דבר ה איך השירות והאחריות שלהם? (אין לי משהו נגדם ואיני מתעקשת דווקא על חנות אחרת, ממש לא , פשוט שואלת :) .

8. אגב, כאשר הבטתי על ה- 4570 דיי הופתעתי לגבלות שהבדל המחירים בין הבנדלים שלו ושל  ה- 6500 שהצעת לא כזה גדול. אבל הבנתי שה- 6500 עדיף ולכן גם בחרת אותו למפרט זה.

9. . האם לשימושים שלו יעשה הבדל גדול או שזה בעיקר יביא לעליה מהירה יותר של המחשב?

10. ראיתי ששמת לי 10. האם לא כדאי לרכוש windows7  ושהמערכת תשדרג את עצה ל- 10 כמו שהיא מציעה במקרים של חומרה מתאימה או שזה יהיה בלגן (בטח למי שלא מבינים בזה).
ראיתי שהחנות הזו מציעה רישיון לשנה לאופיס. מהיכן הם יכולים לרכוש רישיון קבוע ולא לשנה? האם אפשהו יש איזה לתלמידים (כאמור המחשב נרכש עבור בן 13)?

ושוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5. בקשר לכרטיס מסך - ככל שלמסך יש רזולוציה יותר גבוה - היא תאמץ יותר את הכרטיס

אם יגיע מסך של 1080P, תוכלי לראות כאן את ההבדלים http://www.anandtech.com/bench/product/1595?vs=1596 (שמתי כבר את ההשוואה בניהם)

על ההגדרות הכי גבוהות במידה וכן תשדרגו מסך ל1920x1080p (שהמחירים שלהם באמת זולים היום, בערך 500 שקל אפשר להביא אחלה מסך http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-monitor&orderby=price - תלוי באינטש כמובן).

ה960 ברוב המשחקים גם על הגדרות גבוהות כן יגיע ל60fps אבל ה970 נותן יותר 30fps ממנו

970 - כן ייאפשר לכם לשדרג בעוד כמה שנים טובות , עם 960 אולי יחזיק שנה אולי יותר.

7. בנתניה יש את TMS - אמינים, משלוח חינם ואחלה מחירים.

8. משתלם מאד, יחסית למחירו הזול הוא נותן ביצועים ברמה גבוהה ויחזיק כמה שנים קדימה.

9. כל הקבצים שתשימו בכונן הSSD ירוצו יותר מהר, זה תמיד נחמד גם המחשב מן הסתם יעלה מהר.

המחיר דיי יקר, אפשר להוסיף בעתיד.

אם מדובר בבן 13 לדעתי כמה שיותר כדאי לחסוך ובעתיד כשיגדל והתאבון שלו יגדל כן להשקיע יותר

שוב גם החיסכון נותן אחלה ביצועים.

10. לדעתי כדאי לכם 7 פרוץ ואז מהפרוץ לשדרג ל10 - לפי מה שהבנתי הפרוץ 10 והדיסק 10 זה אותו דבר.

אותו דבר בקשר לoffice לא בעיה למצוא משהו פרוץ וטוב, שוב אם אתם מבינים ויכולים לעשות את זה, אז ברור שכדאי.

לדעתי וותרי על הSSD, לכי על הכרטיס מסך 970, ילד בן 13 זה יחזיק לו המון שנים.

בנוגע לבאנדל מארז - ספק, הזול יספיק.

ייצא לך מחיר מאד זול ומחשב מאד איכותי.

כמובן שרועי מבין ממני הרבה יותר לכן עדיף לחכות גם לתשובות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה  mushnush

נאמר לי שהמחשב הנכחי של הילד מחובר לטלויזיה 22".(  כאמור ברזולוציה של 1280* 768 )
 ממה שהבנתי הכוונה אם להחליף אז להחליף לטלויזיה אחרת עד 1200*1900 (מעריכה שלא גדולה במיוחד אבל לא בררתי). 

5. הכוונה אינה לקנות עבורו כעת כרטיס מסך ולהחליפו עוד שנה או שנה וחצי. כאמור, כאשר שאלתי אותם לגבי הגדרות צפיה ואמרו לי הגדרות בינוניות ולא גבוהות. האם ההבדלים גם בהנחה שהמסך יוחלף כאלה משמעותיות? בכל מקרה, זה לא מצב בו קונים כרטיס לשנה ואז יחליפו אותו. לא עם הידע הטכני שאין להם ובטח לא במחירי כרטיסים כאלה.

7. לגבי TMS - בעבר זכור לי שהם הומלצו לא מעט בפורום. כעת אני רואה בעיקר בניה מ- STARTPC. אשמח לדעת האם זה  בגלל שהממשק של TMS בעייתי , ש- STARTPC זולים יותר או שיש סיבה אחרת?
מה שכן, ניסיתי לבנות מחשב באתר שלהם דרך והפיסי. לא הלך. תוכל לנסות ולומר לי אם הבעיה אצלי?
10. לגבי פרוץ. ככל הידוע לי אסור לדון בנושא בפורום הזה (ממליצה לך להיזהר שלא תקבל באן או משהו)  בכל מקרה, הם לא מבינים בזה ואני רק עוזרת מרחוק לקנות את המחשב כך שתודה על הרעיון אבל נראה לי שהפעם זה לא יעזור.

אגב בררתי ומצאתי אתר דרכו  ככל הנראה תלמידים יכולים להזמין (חוקי) במחיר זול יותר. יש שם כעת 7 ו- 8.1. חשבתי להציע להורים שלו להזמין אולי משם ולבקש מהחנות שתתקין עבורם (כאמור מבינים בזה מעט מאוד ולמשל איני יודעת איך יסתדרו עם התקנה ללא דיסק ) זה דבר סביר לבקש מחנות  או כזה שכשאר קונים מחשב חדש עוד יבקשו מהם בגלל זה תשלום נוסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.הקירור שבמפרט בסיסי, הוא פשוט לפי הניסיון שלי שקט ומועיל מעט יותר מהקירור סטוק של , המחיר הוא אותו הדבר ממילא.

2.בעתיד אני מניח שהפעלת משחק כבד יחד עם עוד ישומים שרצים ברקע 8GB ינוצלו במלואם או קרוב לזה, מתי בדיוק לא יודע, אפשר

לשדרג בהמשך שיהיה צורך זה לא אמור להיות סיפור גדול במיוחד, או שלחלופין פשוט לרכוש עכשיו מערכת עם 16GB מה שסביר שיספיק

לזמן שרידות המערכת הזו.

3.לגבי המארז, אתם יכולים להביט בבאנדלים שמוצעים שם, יש המון משודכים עם הספק הזה, כל מארז יעשה את העבודה, חשוב

רק לוודא שהוא יכול להכיל את מידות הכרטיס מסך. לגבי כמות המאווררים וכ', זה רשום גם בפירוט הרכיב, וגם באתר היצרן. לרוב המארזים

מגיעים עם שניים או שלושה מאווררים, שזה די והותר.

4.אין הרבה מידע על ההייפר, והמעט שיש לא משבח אותו יותר מידי, מאמין שהוא סביר לגמרי, אבל עדיף להישאר עם האנטק כבאנדל תקציבי, או ללכת על האנטק המודולרי שמדגם איכותי יותר.

650W זה המון למערכת הזו, אבל זה חלק מבאנדל מוזל ולא יקר וגם יאפשר מרווח ביטחון רב ושידרוג אפשרי בערך לכל כרטיס שיש. אפשר גם וגם, זה לא ממש קשור

להתעסקות, מספק מודולרי מאפשר שימוש בכבלים שיש צורך בהם בלבד, פחות כבלים שדחוסים במארז ויותר אסטטי. לרוב האנשים זה לא ישנה או שזה יהיה רק צ'ופר

קטן, אני באופן אישי לא מביט בכלל לכיוון של ספקים לא מודולריים, אבל סביר שלו זה לא ישנה הרבה.

5.ה-GTX970 חזק משמעותית, במקרים רבים התוספת במחיר לא שווה את התוספת בביצועים, לא במקרה הזה, ה-970 נותן תמורה מצויינת למחירו ומהכרטיסים המשתלמים בשוק.

מעבר לזה כמו שציינתי מספיק לרשום בגוגל GTX 960 REVIEW ותקבלי מספר רב של מבחני ביצועים עם באנצ'מרקים רבים ממגוון רזולוציות, מה

שיכול לתת לך את התשובות של האם זה יספיק או שלא.

בגדול אם הגדרות בינוניות בערך יספיקו אז סביר שה-960 יתאים לדרישות בכל מקרה.

6. אין קשר להבנה או לא, מרבית האנשים לא משתמשים היום בכונני דיסקים, אם צריך אפשר לשלב אחד מחירו כ-85 שקלים, או אפשר לרכוש אחד חיצוני שמתחבר באמצעות .

7.המפרט נבנה כרפרנס בלבד, את יכולה ללכת איתו לכל חנות בעולם ולקבל הצעת מחיר, אם יש היצע טיפה שונה בחנות אחרת ואת מקבלת הצעה דומה אך עם רכיבים מעט שונים, ניתן

לפרסם פה את ההצעה על מנת שנבחן אותה, לרוב החנויות הללו יש היצע דומה למדי. לי אישית יש ניסיון עשיר עם פלונטר ו-TMS, שני חנויות מאוד מקצועיות וטובות, מבחינת שירות ואחריות

אין מה לדבר, מימשתי כמה פעמים אחריות, לא מדברים מילה מעבר למה שצריך, לא מתחכמים, לוקחים ומחזירים אחרי מספר ימים. עם סטארט יש לי ניסיון גם כן אך מועט יותר, אך גם שם

קיבלתי שירות מאוד מקצועי עם הרבה הסברים נכונים ואובייקטיביים (לא ידעו כמובן שאני מהפורום ומבין דבר או שניים בנושא) מה שהיה נעים לשמוע וברור שיש שם הרבה אהבה למחשבים

וזה לא רק למכור ולמכור, במימוש אחריות אין לי ניסיון, אבל על פי הרבה מאוד חבר'ה שרכשו שם השירות מצויין כמו בשאר החנויות המקצועיות כמו פלונטר ו-TMS.

החנות שבא אני בונה את המפרטים זה לפי בקשת הקונה, מתי שאין דרישה לחנות כלשהיא אני בונה בעיקר בסטארט מתאמי נוחות ומכוון שהמחירים שם מאוד זולים, אך כמו שציינתי

זה לא אומר שום דבר אפשר ללכת עם המפרט הזה לכל חנות, או לבנות מפרט באופן עצמאי בחנות אחרת.

מכוון שאני רוכש המון חומרה ויוצא לי לממש אחריות די הרבה באופן יחסי, אני יכול להמליץ באופן אישי גם על אייבורי שלפחות בסניף הקרוב לבייתי נותנים שירות יוצא מן הכלל בלי למלא

את כל גב החשבונית בחצי מיליון סעיפים מחורטטים ומגעילים. למעשה לאחרונה מימשתי שם אחריות על כרטיס מסוג 7970GHZ שמאוורר אחד הפסיק לעבוד בו, שזה כרטיס שבכלל רכשתי

ממישהו כמשומש, ולהם זה ממש לא שינה דבר והם החליפו את הכרטיס ב-GTX 780כי לא היה להם במלאי 7970.

8.הבדל של כ-200 שקלים, ההבדל הביצועי בגיימינג אינו משמעותי ומורגש כלל, שיש תקציב אין סיבה לא ללכת על ה-6500, שיש תקציב דחוס לפעמים כדאי לחסוך את ה-200 שקלים הללו

לטובת כרטיס מסך חזק יותר מאחר ומרבית הביצועים נשענים על גבי המאיץ הגראפי וכאמור ההבדלים בין המעבדים לא משמעותי ככל במיוחד בגיימינג.

9.הבדל של יום ולילה, החל מעליה של מערכת ההפעלה, ועד לכל פעולה שקשורה לפעולות הכונן, עושה מה שקשיח עושה, פשוט הרבה יותר מהר.

100GB זכרון פנימי, מעבד עם 100 ליבות, או כרטיס מסך ב5000 שקל לא ישנה את העובדה שקשיח מכאני הוא איטי יחסית ומהווה צוואר בקבוק להרבה פעולות, מאפשר

לשחרר את המגבלה הזו באופן יחסי. זה לא שקשיח יהיה גרוע, ממש לא, הוא בסדר גמור... אבל הוא לא , ושמדובר על כמו ה-EVO 250GB בכלל אין מה לדבר..

10. אם המחיר דומה אז אין טעם לקנות 7 ולשדרג כמובן, לגבי השאר אין לי מושג תצטרכי לשאול את החנות שממנה ירכש המחשב או לחפש איזה כלשהוא ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אני אעביר להם 
אגב, בקשר ל- GTX970  נתת שני דגמים. יש הבדל משמעותי בין היקר יותר ליקר פחות או שאפשר ללכת על היקר פחות (שגם הוא אינו זול- כ- 1500 ש"ח) ללא חשש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל כן, שניהם יעשו את העבודה, אבל קירור אפטרמרקט איכותי לעומת קירור רפרנס הוא שקט יותר ויעיל יותר, ויעזור לשמור על טמפ' נמוכות יותר בעומס, ולמי שמעניין גם יאפשר טובה יותר. ה150 שקלים הללו בערך לא מבוזבזים לחינם, אם התקציב מאפשר זה כדאי בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...