המלצה לזיכרונות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לזיכרונות

jambo222

Recommended Posts

שלום

המחשב שלי מיושן ואני רוצה לשדרג אותו לעוד שנה שנתיים.

מעבד e8400 

זיכרונות 4gb

כרטיס מסך hd 4800

לוח אם p5q. Asus

אני צריך המלצה ל 4gb זיכרונות בסביבות  150 שקלים ׁׁׁ(2X2GB)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב בזה שיש לך כבר 4GB - איזו יש לך?

מערכות 32 ביט מוגבלות ל-4GB. אם אתה רוצה יותר תצטרך להתקין 64 ביט.

ובהתחשב בזה... המעבד שלך כבר ממש ישן. לא בטוח שזכרון נוסף ישפר הרבה.

הצעה שלי - גבה את הנתונים והתקן מחדש . זה עוזר מאוד למחשבים בגיל הזה.

ואם יש מצב ל- שתותקן עליו מע' הפעלה (לא יודע אם המחשב שלך יתמוך) - זה ישפר הרבה יותר מעוד . תבדוק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך כבר 64 ביט אז אתה יכול לבדוק די בקלות, תפתח task manager כשהתוכנות שאתה משתמש בהן פתוחות,

ב-Tab של הביצועים בצד שמאל - השני מלמעלה זה הזכרון, מתחתיו כתוב XX/YY.

XX- בשימוש, YY - קיים במחשב. אם לא נשאר לך פנוי (המס' מאוד קרובים) תוספת יכולה לעזור...

בכל אופן, יעזור לדעתי יותר (אם אפשרי במחשב שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני אחליט להשקיע בזיכרונות האם הזיכרונות האלה יתאימו  

Transcend 2GB 1333Mhz CL9

אצלי הלוח הוא  1.8v והזיכרונות החדשים הם 1.5v

לא בטוח שהלוח תומך בSSD 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@jambo222

1. הלוח P5Q של עובד עם זיכרון בלבד. לא תוכל להתקין בו זיכרון .

2. אין שום סיבה שכונן לא יעבוד במחשב שלך. נכון, בלוח הזה יש רק חיבורי SATA2 (ושמונה כאלו) ולא SATA3, אבל זה בדיוק המצב אצלי (למעשה לוח האם שלך חדש יותר משלי והמעבד שלך חזק יותר משלי) ואני הוספתי למחשב כונן לפני יותר משנה והוא אכן שיפר בצורה ניכרת את הביצועים.

3. אם אתה רוצה עוד זיכרון נסה לחפש מודולי זיכרון משומשים, שכן אני לא בטוח שאפשר או משתלם לקנות היום מודולי זיכרון חדשים. יש לציין כי מודולי זיכרון בנפח של 4GB הם יחסית יקרים ולכן אני לא חושב שיש טעם בכלל לחשוב על הרחבת הזיכרון ל 16GB. למעשה, לרוב השימושים גם 6GB יספיקו (זה הנפח שהיה לי עד לא מזמן, ואז מצאתי במחשב שנזרק מודול של 2GB והתקנתי אותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul מדהים כל פעם מחדש עם התשובות המפורטות...

בכל אופן, לא יעבוד עם E8400, אלה דורות אחרים. ולדעתי תעשה טעות אם תתחיל בזכרונות, לגלישה באינטרנט ועבודה עם וכד' 4GB זה בסדר, לא נראה לי שזה מה שמגביל אותך (אני פשוט מניח שהמחשב שלך הוא לא מכונת משחקים, עם המעבד שלו)...

נסה לעבור ל-.

אגב, איזה קשיח (יצרן וגודל) יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע, בשבוע שעבר, החייתי לבן דוד שלי (לאחר שלא עבד כשנתיים) את המחשב שלו עם לוח בדיוק כמו שלך.

לו יש מעבד q9450 ולפני השדרוג היה לו 2gb , וקשיח אטי להחריד.

שמנו במחשב ssd הכי זול שמצאנו של קינגסטון, והוספנו עוד 4gb של .

צחצחנו את המארז, שמנו טוב, ועשיתי לו OC ל3,2GHZ.

עכשיו המחשב למרות גילו המתקדם הוא טיל בליסטי.

ולמרות שיש לו כרטיס מסך די ישן 6850 הוא גם מריץ משחקים לא רע בכלל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

בכל אופן, לא יעבוד עם E8400, אלה דורות אחרים.

זה לא בדיוק נכון - בלוחות בעלי בתושבת 775 (ולמעשה בכל הדורות הקודמים) בקר הזיכרון היה מובנה בלוח האם ולא במעבד, כך שהתמיכה בזיכרון נקבעה ע"י יצרן לוח האם ולא ע"י המעבד. בהחלט יש לוחות אם לתושבת 775 התומכים בזיכרון DDR3 (דוגמא ללוח אם כזה שמצאתי בחיפוש מהיר).

@jambo222

א. השקעה בכונן היא בהחלט מומלצת, שכן אותו אפשר להעביר גם למחשב הבא.

ב. השקעה בזיכרון היא בעייתית, שכן לא רק שהוא הוחלף ע"י זיכרון DDR3, גם זיכרון ה DDR3 מוחלף כעת ע"י זיכרון DDR4. היות ובלוח האם שלך יש 4 חריצי הרחבה לזיכרון ובהנחה שמתוכם רק שניים תפוסים, אתה יכול לחפש מודולי זיכרון משומשים בנפח של 2GB או אפילו 1GB ולהרחיב את הזיכרון לנפח של 5GB, 6GB, 7GB או 8GB. כפי שכתבתי קודם - אני הסתדרתי טוב מאד עם זיכרון בנפח 6GB במשך שנים (עד לפני חודש בערך, ואז במקרה הגיע אלי מחשב שנזרק שבו היה מודול זיכרון בנפח של 2GB והוא היה תקין, אז התקנתי אותו במחשב שלי במקום מודול אחד של 1GB).

ג. בנוגע לשידרוג המעבד - מעבדים מרובעי ליבות לתושבת 775 הם יחסית יקרים (גם כיום), אבל אם אתה מוכן להסתכן, יש דרך להתקין בלוח אם כמו שלך מעבד Xeon שמיועד לתושבת 771 (הדבר דורש מוד מדבקה למעבד, מוד פיזי לתושבת בלוח האם ומוד תוכנתי לביוס). היתרון הוא שתוכל לקבל מעבד מרובע ליבות לתושבת 775 יחסית בזול (כאן יש הסבר על כל התהליך אם זה מעניין אותך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OvO

שווה לך לשדרג . (כנראה)

טוב, אז הוא כבר מוציא 250 על , עוד 150 נגיד על , עוד 150 על המעבד...

550 בשביל לשדרג את המחשב הישן לשנתיים הקרובות.

מזכיר לי את הסיפור על האדון שהיה מוכר למשרת כל שנתיים את הכובע הישן שלו ב-50 לירות וקונה לעצמו חדש ב-100.

אחרי 20 שנה בא אליו המשרת ואומר - כל שנתיים אני מוציא על כובע 50 ואתה מוציא על כובע 50, רק שאני תמיד חובש כובע ישן ואתה - תמיד חדש...

קיצר, השאלה אם לא שווה כבר לקנות מחשב חדש ב-1500, נגיד (בהנחה שיש תקציב), ולמכור את הישן למישהו בכמה שקלים.

כרגע אין בעניין כרטיס מסך, וזה יכול לעבוד טוב יותר מהישן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמימה? מה פתאום תמימה. הכל היה מתוכנן.

קונספירציה, אני אומר לך!

ויותר ברצינות - היתה שאלה על הוספת זכרון, באותו תקציב כדאי לדעתי להוסיף של 120 למע' הפעלה. יעזור יותר.

אם חושבים כבר לעלות בתקציב, אז ברור שיש עוד אפשרויות... להרחיב בכל זאת, מעבד 4 ליבות, או פשוט מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...