התלבטות לגביי לימוד מדעי המחשב - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגביי לימוד מדעי המחשב

itzhak59

Recommended Posts

אהלן לכולם. מצטער על החפירה

אני נמצא בהתלבטות בימים האחרונים לגביי לימודי מדעי המחשב

סיימתי כרגע חוזה עבודה ארוך(לא משהו שקשור למחשבים) ופספסתי את פתיחת שנת הלימודים

ההתלבטות שלי אם להתחיל סמסטר אביב  25.2 באקדמית תל אביב-יפו מדעי המחשב

או לחכות לאוקטובר ולהתחיל ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה העברית (אני מתקבל)

היתרון של המכללה הוא שאוכל להשלים את שנה א' ובאוקטובר כבר להמשיך לשנה ב' (דרך סמסטר קיץ)

מצד שני אין לי בעיה להמשיך את התקופה עוד בעבודה עד אוקטובר ולהתחיל בעברית סמסטר רגיל 

חשוב לציין שאני כבר לא כזה צעיר אני בן 24 עוד באפריל 25 ואני קצת חושש למשוך את זה עוד במיוחד ששמעתי שבתעשיית התוכנה חשוב להגיע צעיר ולצבור נסיון 

זה חריג להתחיל תואר בגיל 25 ולצאת לשוק בגיל 28/29?

תמיד כיוונתי ללמוד באוניברסיטה מאשר במכללה אולי זאת תפיסה לא נכונה, עד כמה תואר מהעברית יהיה יוקרתי יותר? 

בנוסף שמעתי מכמה אנשים לגביי הקושי בקורסים המתמטיים בעברית וקצת גרמו לי לרגליים קרות, אני בחור שמאוד משקיע אבל לא רואה את עצמי כגאון מתמטי (נמשך יותר לתכנות), מתמטיקה לא באה לי בקלות ולא בא לי לצלוע בתואר 

מישהו שלמד בעברית מדעי המחשב ויכול לחלוק קצת מידע? 

תודה רבה

אשמח לשמוע מה אתם הייתם עושים

הכיוון שלי הוא יותר לאוניברסיטה העברית (אולי דו חוגי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרמה של המתמטיקה במדמ"ח בעברית די גבוהה. לא יודע איך זה במקומות אחרים, אבל בעברית עושים אינפי 1-2 (אומנם אינפי למדעי המחשב, לא של מתמטיקאים. מצד שני גם לא אינפי של המהנדסים שהוא פחות קשה) ולדעתי הם יותר קשים למשל מהקורסים המקבילים בבן גוריון (חדוא 1-2) מבחינת התוכן וגם יותר עמוסים מבחינת נ"זים. בנוסף בעברית נראה לי שהם עושים לוגיקה של מתמטיקאים (או אינפי 3 כקורס חלופי, גם ככה זה שניהם הם קורסים של שנה ב').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצה שלי: תמתין ותלך לעברית באוקטובר. יש לך מספיק זמן להתכונן לעומס. יש ספרים מעולים שניתן למצוא באינטרנט במקום לקנות במאות שקלים. בעיקר באנגלית, אבל יש גם בעברית (למשל הספרים של בן ציון קון ואפילו כמה של האונ' פתוחה שהם מצוינים ללמידה עצמית).

ההמלצה שלי היא לא להשתמש בספרים האלה מתוך מטרה לבוא עם "פור" בפתיחת השנה. לא כדי לצבור ידע מתמטי אלא כדי לצבור ניסיון בהתמודדות עם המתמטיקה. גם ככה הלמידה באונ' היא ברובה עצמאית ומול חומר לא פשוט; עדיף לפתח עצבים וכוח מנטלי מבעוד מועד במקום לנסות לרכוש את היכולת הזאת במהלך השנה הראשונה.  

וכמובן שאם אתה רוצה דו-חוגי אז העברית היא האופציה הכי נוחה (הם מאפשרים לך לשלב כמעט כל דבר). 

מנסיון דו חוגי זה נחמד מאוד, ואם אתה משלב עם חוג לא-מדעי אז גם יש לך אחלה גיוון בין הקמפוסים (שני עולמות שונים לגמרי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה להשוות. אם אתה מתקבל לעברית לך לשם.

הרבה מקומות עבודה מחשיבים את בוגרי האוניברסיטאות יותר מכל בוגרי המכללות.

את הזמן תנסה לנצל באמת להקל על עצמך בלימודי המתמטיקה. גם אני ממליץ על הספרים של הפתוחה זה יהיה שווה לך את ההשקעה.

אפשר בהחלט להתחיל תואר בגיל כזה, ולמדו איתי אפילו כאלה שהתחילו בגיל יותר מבוגר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שגם אני נמצא בדילמה דומה ארצה להוסיף שאלה, מה ההבדל בין התואר של העברית לתואר של השאר ? הבנתי שהם נחשבים נורא עקשנים וקשים בעיקר בנושא של המתמטיקה, עד כמה זה נכון ועד כמה זה משפיע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן היסטורי התואר בעברית במדמ"ח תמיד היה מכוון מתימטיקה ושנים רבות הייתה חפיפה מאד גדולה בלימודים של שני החוגים. מאז הקמת בית הספר להנדסה זה קצת התמתן אבל זה עדיין ב"גנים" של החוג.

האמת היא שחלק מהתחומים של מדעי מחשב אכן דורשים רקע מתימטי גבוה, אבל לא כולם. בכל מקרה חשיבה מתימטית היא חשובה בלימודי מדמ"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של borsood

באופן היסטורי התואר בעברית במדמ"ח תמיד היה מכוון מתימטיקה ושנים רבות הייתה חפיפה מאד גדולה בלימודים של שני החוגים. מאז הקמת בית הספר להנדסה זה קצת התמתן אבל זה עדיין ב"גנים" של החוג.

האמת היא שחלק מהתחומים של מדעי מחשב אכן דורשים רקע מתימטי גבוה, אבל לא כולם. בכל מקרה חשיבה מתימטית היא חשובה בלימודי מדמ"ח.

זאת אומרת שאני אלמד יותר מתמטיקה מאשר מחשבים ? נגיד התייעצתי עם מישהו שלמד במכון לב והוא אמר לי שאשתו למדה בעברית והם מאוד קשים יחסית ומאוד 'נאחסים' בחלק מהדברים ומחייבים על שטויות. יש אמת בדבר ?

אגב, איפה למדת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nargsi

בגלל שגם אני נמצא בדילמה דומה ארצה להוסיף שאלה, מה ההבדל בין התואר של העברית לתואר של השאר ? הבנתי שהם נחשבים נורא עקשנים וקשים בעיקר בנושא של המתמטיקה, עד כמה זה נכון ועד כמה זה משפיע ?

בין איפה לאיפה אתה מתלבט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של itzhak59

בין איפה לאיפה אתה מתלבט?

המצב שלי מסובך. זה או ללמוד בעברית או בפתוחה ואני לא מוכן בשום אופן ללמוד בפתוחוה.

האפשרות השנייה שלי היא לחכות לאחרי הצבא ואז לבחור בין אלו שאני רוצה, שלדעתי זה יהיה העברית או הטכניון.

אני הולך לתוכנית מאוד מאתגרת כדי ללמוד מחשבים ולא מתמטיקה... מבין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב להבין שחלק גדול ממדעי המחשב זה מתמטיקה. זה לא שצריך בסיס מתמטי, זה שחלק משמעותי מהתואר הוא מתמטיקה.

בתל אביב, לדוגמה, הייתי אומר שקורסי החובה מתחלקים באופן כללי לשלושה חלקים:

קורסים שהם מתמטיקה נטו - לינארית, חדו"א/אינפי, הסתברות וכד'.

קורסים שהם פרקטיקה של מדעי המחשב - תכנות, מערכות הפעלה, פרויקט תוכנה וכד'.

וקורסים שהם תיאוריה של מדעי המחשב - מבני נתונים, אלגוריתמים, חישוביות, לוגיקה וכד'. בקורסים האלה יש דגש מאוד חזק על מתמטיקה (וחלקם אפילו מתמטיים לחלוטין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לעבור את התואר בטוח צריך את כל המתמטיקה הזו:)

בפרקטיקה זה תלוי, אם אתה הולך לתכנת וממשק משתמש אז צריך מעט מאוד ממנה, אם אתה הולך לגוגל לפתח מכונית שנוסעת לבד אז כן צריך חלק גדול ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...