התלבטות לגביי לימוד מדעי המחשב - עמוד 2 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגביי לימוד מדעי המחשב

itzhak59

Recommended Posts

האוניברסיטה היא קודם כל מוסד מחקרי. ככזה היא מכשירה את הבוגרים שלה קודם כל עם כל הכלים שהם יזדקקו אם ירצו להמשיך למחקר.

אפשר לדון הרבה על החשיבות של המתמטיקה בתואר או בפרקטיקה אבל אי אפשר להתווכח עם העובדה שהרקע המתמטי נותן לסטודנט מפתחות לדלתות נוספות שאחרת היו חסומות בפניו, ויש לציין שבעיקר בפן האקדמי.

תכנות "נטו", סינטקס, שפות וכאלה פחות לומדים בתואר והדגש בכלליות הוא לא עליהם (למרות שכנראה תלמד את הדברים האלה טוב מאוד בעיקר  מעבודות רבות, חיפוש אינסופי באינטרנט ולמידה עצמית רבה), הדגש הוא יותר על עקרונות, שיטות, תהליך למידה עצמי וכו'.. 

בימינו מגייסים יעדיפו בוגרים ממקומות 'נחשבים' בעיקר בגלל שבאיזשהו מקום זה מעיד על הדרך שהבן אדם כבר עבר ולאו דווקא בגלל הרקע המתמטי הנרחב שיש למועמד.

יש לציין שנכון שפרקטית השימוש במתמטיקה נטו אצל מתכנתים הוא לרוב זניח עד לא קיים. etal- הדוגמא שלך לא טובה כי אתה יכול לסמוך שבפרוייקט גדול של חברה גדולה יש גם מתמטיקאים /פיסיקאים /סטטיסטיקאיים והרבה חברה שיידעו לעשות את החישובים ועיבוד הנתונים והעבודה הזו לא תיפול על כתפי המתכנת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nargsi

זאת אומרת שאני אלמד יותר מתמטיקה מאשר מחשבים ? נגיד התייעצתי עם מישהו שלמד במכון לב והוא אמר לי שאשתו למדה בעברית והם מאוד קשים יחסית ומאוד 'נאחסים' בחלק מהדברים ומחייבים על שטויות. יש אמת בדבר ?

אגב, איפה למדת ?

לא, בערך קצת יותר מחצי משנה א' היא מתימטיקה טהורה, גם בשנה ב' יש קורסים מסוימים. ישנם תחומים שאם תרצה ללמוד אותם ידרשו עוד מתמטיקה כדי שתוכל להבין את החומר.

בהחלט ייתכן שהלימודים בעברית יותר קשים מאלה שבמכון לב, אבל גם בוגרי עברית נחשבים לדעתי יותר מבוגרי מכון לב (בייחוד בשנים האחרונות)

ציטוט של nargsi

אני הולך לתוכנית מאוד מאתגרת כדי ללמוד מחשבים ולא מתמטיקה... מבין ?

במדמ"ח לא לומדים לתכנת. (בערך, לומדים קצת תכנות אבל אלו קורסים מינורים).

הקורסים שיואב (שניצל) קרא להם "תיאוריה של מדעי המחשב" מהווים חלק גדול מהתואר. הם לא קורסי "מתימטיקה" אלא "חשיבה מתמטית", זה לא אותו דבר.

בכל מקרה כל קשר בין המתמטיקה הזו למה שלמדת בתיכון הוא קלוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של borsood

לא, בערך קצת יותר מחצי משנה א' היא מתימטיקה טהורה, גם בשנה ב' יש קורסים מסוימים. ישנם תחומים שאם תרצה ללמוד אותם ידרשו עוד מתמטיקה כדי שתוכל להבין את החומר.

בהחלט ייתכן שהלימודים בעברית יותר קשים מאלה שבמכון לב, אבל גם בוגרי עברית נחשבים לדעתי יותר מבוגרי מכון לב (בייחוד בשנים האחרונות)

במדמ"ח לא לומדים לתכנת. (בערך, לומדים קצת תכנות אבל אלו קורסים מינורים).

הקורסים שיואב (שניצל) קרא להם "תיאוריה של מדעי המחשב" מהווים חלק גדול מהתואר. הם לא קורסי "מתימטיקה" אלא "חשיבה מתמטית", זה לא אותו דבר.

בכל מקרה כל קשר בין המתמטיקה הזו למה שלמדת בתיכון הוא קלוש.

אני לא מתלבט בין העברית למכון לב. אגב, אני עדיין בתיכון :)

הציעו לי תוכנית מאוד מאתגרת ויוקרתית, נרשמתי לראיון ומקווה שאעבור . בנתיים מנסה לקבל תמונה כללית.

אז תכל'ס, מה אני לומד במדעי המחשב ? תכל'ס, שאני אלך לעבוד בסיסקו, , וכל השאר... מה תכל'ס אני אעשה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@borsood בור סוד... זה סתם שם אקראי או שזה נלקח ממסכת אבות ?

בכל מקרה, אני מבין שהרוב זה חשיבה... אבל קשה לי עם העובדה שאני אלמד ברוב התואר מתמטיקה, בסופו של דבר אני לא עושה את זה בשביל התואר, את זה אוכל לעשות אחרי הצבא, אני עושה את זה כי התחום עצמו מאוד מעניין אותי.... אבל רוב התואר מתמטיקה קצת מרתיע אותי, הבנתי שזה גם מתמטיקה ברמה מאוד גבוהה ושונה משל תיכון. תוכל לתת דוגמא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@borsood

שאלה לגבי הלימודים עצמם, ההורים שלי לא בוגרי תואר שקשור למחשבים ואין להם מושג בתחום.

איך עובדים הלימודים ? לומדים בחדר מחשבים ? הרצאות ? אתה הולך להרצאה עם איתך ומתקתק מה שאומרים ואת שאר הלימוד עושה בבית או שיש תרגול ממשי בהרצאה/שיעור/קורס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nargsi

לומדים בחדר מחשבים ? הרצאות ? אתה הולך להרצאה עם איתך ומתקתק מה שאומרים ואת שאר הלימוד עושה בבית או שיש תרגול ממשי בהרצאה/שיעור/קורס ?

יש קצת מכל זה.

מן הסתם הרצאות בחדר מחשבים זה רק החלק המעשי, שזה בקושי שליש מהתואר.

יש הרצאות ויש תרגולים (בחלק מהקורסים), שחלק יכולים להיות תרגילים על הנייר (בקורסים המתמטיים ובתאוריה של מדעי המחשב) וחלקם על מחשב (בקורסים של תכנות). כנ"ל לגבי מטלות הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...