"גלוש בסתר" גוגל כרום - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"גלוש בסתר" גוגל כרום

furyanaor

Recommended Posts

היי, קודם כל יש לי שאלה שמתחלקת לשני חלקים;

החלק הראשון הוא יותר עניין של מהות - 

האם כאשר אני "גולש בסתר" קורה משהו מיוחד מעבר לגלישה נטולת קוקיז והיסטוריה כמובטח? 

כלומר מבחינת לכידת נתוני הפרטיות שלי, האם במצב זה מפסיקה לעקוב אחריי ונותנת קצת ספייס אישי ? כאילו, כך לפחות משתמע...

אך לאחרונה נתקפתי פרנויה קלה, 

אולי אני מפנטז לחלוטין וההפך הוא דווקא הנכון? פתאום זה נשמע לי כמו טרף קל מידי - אם המשתמש גולש בסתר אולי סביר יהיה שיש לו משהו להסתיר?

כך שבניגוד למה שמשתמע, כל גלישה המקוטלגת תחת "גלישה בסתר" מתרכזת לה אי שם בשרתי החברה יחד עם תיוק מודגש ונורית LED אדומה?

למיטב ידיעותיי עדיין לא נולד האלגוריתם שידע באמת להצביע על פרופיל אישות האדם על סמך נתוני הגלישה כך שאך ורק דברים באמת חשודים ידליקו נורה אדומה וייבדקו ידנית.

ובכל זאת, נשמע שמידע שנקלט תחת "גלישה בסתר" הוא דווקא מידע שייבדק ראשון בתור. 

מה דעתכם ?

והשאלה השניה היא קצת יותר טכנית, כיצד הייתם ממליצים לגונן קצת יותר על הפרטיות שלנו ?

או אולי באור אחר: על איזה אפשר לסמוך בראש שקט ומבלי לחלוק בפרטיות ?? 

ולקינוח משהו ישן שאני מאוד מחבב את הגישה שלו

(שימו לב! זה מפאקטינג 2008, זה באמת נוצר טרם מהפכת האייפון. אז מה נומר על עידן האנדרואיד!?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גוגל לא מפסיקה לעקוב אחרייך אף פעם, במיוחד כשאתה משתמש בדפדפן קוד סגור שלה. הפיצ'ר של "גלישה בסתר" נועד להגן עלייך יותר מפני משתמשים לוקלים אחרים, והגברת הפרטיות שלך ברשת היא זניחה.
ברשת אין כיום, למעט בפרוטקולים מיוחדים כמו TOR ("דארקנט"). אבל אני ללא ספק אפשר לצמצם את חשיפת המידע, ואני תומך במהלכים כאלה.
מליוני אנשים משתמשים בפיצ'ר הנ"ל ככה שזה לא מדליק "LED אדום" בשום מקום. המדינה רוצה לעקוב אחרי כולם, ואנשי המשטר עושים מאמצים כברים כדי לאפשר להם לעקוב אחרי כמה שיותר אזרחים גם אם "אין לך מה להסתיר", למטרות כוח. ותאגידים רוצים לעקוב אחרייך בשביל כסף. בכל מקרה, אין דבר כזה מישהו שאין לו מה להסתיר, אני כמעט בטוח שיש לך לדוגמה מידע רפואי שלא היית רוצה שכולם ידעו עלייך.
החלק הפחות מסובך הוא למנוע מעקב על ידי תוכנות במחשב עצמו, והפיתרון הוא להשתמש רק בתוכנות קוד פתוח, שעל הקוד שלהן יש פיקוח של אנשים בלתי תלויים ולכן הסיכוי שיבצעו מעקב נמוך משמעותית. למשל להשתמש בהפצת ודפדפן פיירפוקס, שהן תוכנות קוד פתוח.
תוכל למצוא הרבה מידע אם תחפש "privacy guide" או "firefox privacy guide" ברשת, וכל זה לא ימנע את המעקב של לדוגמה שאתה מעלה אליה מידע מרצונך או לא מרצונך מעצם השימוש בפלטפורמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של furyanaor

למיטב ידיעותיי עדיין לא נולד האלגוריתם שידע באמת להצביע על פרופיל אישות האדם על סמך נתוני הגלישה

נולד ועוד איך. תעיין איפשהו בהגדרות החשבון שלך בגוגל, שם בהגדרות מודעות מבוססות על תחומי ענין יש רשימה של תחומי הענין שלך (אם לא ביטלת את ההסכמה). תופתע מרמת הדיוק. אפשר להבין בקלות שאם ניתן לנתח את המידע על החיפושים שלך ולהפיק רשימה פשוטה בקלות, שילוב של היסטוריית המיקומים, ניווט בווייז ושאר הנתונים שנאספים עליך יכול להניב נתונים יותר מדויקים. 

ציטוט של furyanaor

והשאלה השניה היא קצת יותר טכנית, כיצד הייתם ממליצים לגונן קצת יותר על הפרטיות שלנו ?

או אולי באור אחר: על איזה אפשר לסמוך בראש שקט ומבלי לחלוק בפרטיות ?? 

ביטול הסכמה לסוגי איסוף המידע שגוגל נותנת לבטל, שימוש בפונקציות ה Privacy ב Ad Blocker וכדו' (יש עוד תוסף לנטרול שמירת קוקיז באתרים שאינך מעונין, לא זוכר את שמו). פרנואידים יכולים להשתמש ב וב Disconnect במקום Google (למרות שאם אתה משתמש באנדרואיד \ וכו' זה לא יעזור לך הרבה). למשוגעים לדבר יש את Tor שדופק את חויית הגלישה משמעותית.

והעיקר - תשלים עם זה. זו המציאות ב 2016. (כמובן שלא להשלים עם עצם העניין, וברמה הרגולטורית כן צריך לתמוך בצעדים להגנה על המשתמשים. אבל לשנות את החיים ולהשתגע בשביל מטרה לא חיונית שלא תצליח להשיג בלי הרעה ניכרת ברמת החיים - זה סתם טירוף). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של furyanaor

למיטב ידיעותיי עדיין לא נולד האלגוריתם שידע באמת להצביע על פרופיל אישות האדם על סמך נתוני הגלישה כך שאך ורק דברים באמת חשודים ידליקו נורה אדומה וייבדקו ידנית.

http://techland.time.com/2012/02/17/how-target-knew-a-high-school-girl-was-pregnant-before-her-parents/

אחד מני רבים. ידיעותיך לא במיטבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...