מתלבט אם לשדרג מ8 ל16 GB RAM - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט אם לשדרג מ8 ל16 GB RAM

elikh

Recommended Posts

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של elikh

זה כמובן הדבר הראשון שעשיתי, נראה שלפעמים אני מצליח להגיע לנצילות של כ85% מהזיכרון.
אבל הבנתי שאם הOS רואה שהRAM מתקרב לסיום הוא יתחיל לחסוך, מה שיגרום להאטה בלי שבכלל מודעים אליה.

יש לך דעה על זה?

אם יש זכרון פנוי שעומד סתם כך המערכת משתמשת בו ב- Cache, אם חסר היא מוותרת על ה-Cache. לא מדובר על משהו שמשפיע על המערכת באופן דרמטי, במיוחד כשאתה משתמש ב- (שיש לך), ואז הטיול לדיסק ממילא זול הרבה יותר עבור המערכת.

לגבי השאלות שלך, כיום באמת אין צורך לרוב ב-16GB, אבל אם יש לך 200 ש"ח מיותרים, זה לא יהרוג אותך.. אז למה לא. לגבי הספק אתה יכול להיות שקט, אני עם מערכת די דומה עם 970 + i5 וספק 460W, ולפי מדידות לא חסר לי כלום. הכרטיס צורך 140W (לפני שעם 970 בד"כ אין בה צורך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכוים שתבנה מערכת חדשה לגמרי לפני שתרגיש שיפור כלשהו מהוספת זכרון.  יהיה בסביבה עוד זמן מה ותוכל לרכוש מיד שניה לפחות במחיר סביר במידה ותחליט שזה הכרחי. אין ממה לפחד, מיצרנים טובים עמידים מאוד ומגיעים עם אחריות לכל החיים - לא סתם. אבל קשה לי להאמין שזה יהיה רלוונטי בשלב כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@d3mo-killer אני חושב שהכוונה שלו הייתה לגבי הכרטיס מסך (אכן ב660 יש 2 ג'יגה וב970 יש 4 מתוכם 3.5 "אמיתיים")

אז קניתי את הכרטיס מסך, הספק בהחלט עומד מצוין באתגר :)

לגבי הראם, ניסיתי להעמיס מאוד על המערכת, אכן הגעתי למסקנה חד משמעית, שהOS תמיד ישאיר קצת פנוי.

הוא ישחרר דברים שלא נמצאים בשימוש מיידי אבל לא יחסום את כולו, מה שכמובן מביא לירידה אדירה בביצועים למרות שנצילות ראם היא "רק" ~90%.

עכשיו השאלה המתבקשת היא - האם כשמריצים משחק בודד ומגיעים ל85%~ נצילות, זה בגלל שהמשחק לא דורש יותר, או בגלל שמערכת ההפעלה לא נותנת לו? בכל אופן לפי מה שכתבתם לי פה ומעוד אינספור ביקורות באינטרנט, נראה שאם מריצים משחק כבד אחד, 8GB עדיין יספיקו בשנה הקרובה.

מעבר לזה, ההבדל עם 16 יהיה כבר מורגש.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elikh

עכשיו השאלה המתבקשת היא - האם כשמריצים משחק בודד ומגיעים ל85%~ נצילות, זה בגלל שהמשחק לא דורש יותר, או בגלל שמערכת ההפעלה לא נותנת לו? בכל אופן לפי מה שכתבתם לי פה ומעוד אינספור ביקורות באינטרנט, נראה שאם מריצים משחק כבד אחד, 8GB עדיין יספיקו בשנה הקרובה.

מעבר לזה, ההבדל עם 16 יהיה כבר מורגש.  

למה אתה מסבך לעצמך את החיים תגיד לי? משחק שקודד בצורה גרועה (מיינקראפט, למשל) יכול לזלול גם 10GB של אם תתן לו. זה לא אומר שהוא צריך אותו או שאתה בתור משתמש תרגיש בהבדל בין 4B ל-16GB. נכון להיום אין משחק שאכן צריך מעל 8B. הדרישות שמפתחים מפרסמים הן כסת"ח ותו לא. כש-ואם משחק כזה יגיע לשוק, תדע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתלבש על השירשור.

כם אני נמצא במקום שאני חושב לשדרג ל 16GB

אני עם מפרט דומה (i5 3570K & GTX970) .

כשאני משחק כמות ניצול הזיכרון מגיע ל 85% והדיסק קשיח SSD(עליו נמצא הזיכרון הוירטואלי) נטחן עד 100%.

חשבתי לקנות את הזוג הבא מאמזון:

Kingston HyperX FURY 16GB Kit (2x8GB) 1866MHz

יוצא 99$ עד הבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של BreezeNET

מתלבש על השירשור.

כם אני נמצא במקום שאני חושב לשדרג ל 16GB

אני עם מפרט דומה (i5 3570K & GTX970) .

כשאני משחק כמות ניצול הזיכרון מגיע ל 85% והדיסק קשיח SSD(עליו נמצא הזיכרון הוירטואלי) נטחן עד 100%.

חשבתי לקנות את הזוג הבא מאמזון:

Kingston HyperX FURY 16GB Kit (2x8GB) 1866MHz

יוצא 99$ עד הבית

הV מטחנה של . אבל הזיכרון Vram עם שמונה ראם נשמע לי די והותר. אבל זה 85%, איפה הבעיה כאן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של BreezeNET

נראה שהמערכת הפעלה מגבילה את שימוש הזיכרון ומעבירה את שאר העבודה לSSD, בקצב הזה שלי לא יאריך ימים:(

מה גודל הSSD?
אני עכשיו גם התחלתי עם V ואני רואה שכמו שאמרו לי פה, אין בעיה עם הראם

המעבד טיפה חוסם ו*אולי* ה3.5 ג'יגה של 970GTX - לא סגור על זה עדיין

מריץ בהגדרות הכי מקסימליות חוץ מMSAA ולא יורד מ40 FPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...