התלבטות בין שתי אפשרויות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין שתי אפשרויות

בר שושני

Recommended Posts

שלום לכולם, אני מקווה שזה הפורום המתאים.

אני מתלבט אם שווה לי להחליף את המעבד ולוח האם שלי ולהשקיע בקניית חדש למעבד שונה שנפל לי לידיים.

אני עובד היום עם PHENOM IIX4 955 (לא בלאק אדישן, הרגיל), יחד עם כרטיס מסך 7950 של . נפל לי לידיים I5 4440 3.1GHZ, אבל עם לוח אם מעפן (MICRO ATX, חיבור PCI אחד, בלי יציאת DVI או ...).

אני תוהה אם כדאי לי, מבחינת עלות-תועלת, להשקיע בלוח אם חדש שיתאים למעבד של - או שהעלות של (ראיתי יד שנייה דרך פלונטר בבערך 400 שקל..) לא שווה את ההפרש בביצועים.

יש למישהו המלצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה לוח מעפן? מה הכוונה "שווה את ההפרש בביצועים"? שאתה אומר חיבור PCI אחד אתה מתכוון חוץ

מחיבור PCI-E, אתה צריך יותר מזה? אם יש לך 7950, אז מה אתה צריך חיבור או DVI בלוח?

עבודה מבחינתך ואין איזה חיבור או פיצ'ר שחסר לך, אין שום טעם לקנות אחד חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שיש לו חריץ הרחבה אחד (ואני צריך שניים, אחד לכרטיס קול), וזה אומר שיש לו רק שני סלוטים ל- (והתצורה שלי קצת עקומה, אבל אני צריך ארבעה). זה גם אומר שיש לו רק חיבור אחד למאוורר (מעבר לזה של המעבד), ורק שתי כניסות SATA-3 (למחשב שלי מחוברים שני הארדיסקים ו- אחד).

השאלה היא אם ההפרש בביצועים בין המעבד שיש לי למעבד הזה שווה השקעה בלוח אם חדש והתעסקות עם זה, או שהשיפור יהיה מינורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSD הוא היחיד שעושה שימוש אמיתי במהירות תעבורה שב-SATA3 הכוננים המכנים לא זקוקים לזה. כך שפה אין בעיה.

אם תרגיש בהבדל זה תלוי על איזה שימושים מדברים, בגדול ה- I5 בהחלט חזק יותר, מתקדם יותר, וחסכוני יותר.

על איזה דגם לוח מדובר בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה בכל מקרה הכרטיס קול מתחבר כמדומני לחריץ ה-PCI, לא לחריץ ה-PCIE שבלוח שלשם תחבר

את כרטיס המסך. אם יש ברשותך כרטיס קול שחשוב לך להתשמש בו והוא צריך חיבור PCI באורך מלא

אז אין הרבה ברירות מלבד לשדרג, אם יש לך יותר משני מודולים של אז אין הרבה מה לעשות גם כן

מלבד לשדרג את הלוח.

אם הלוח תקין, תמכור אותו, יחד עם המעבד והלוח שלך, זה יביא אותך למצב שתוכל לרכוש לוח

יותר מאובזר עם תוספת כסף זניחה או בכלל ללא תוספת כסף.

לוח חדש שיענה על הדרישות שלך יעלה סביב ה-300 שקלים וקצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...