מחשב לעבודה עם DB גדולים, עד 10,000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לעבודה עם DB גדולים, עד 10,000 ש"ח

Tbox27

Recommended Posts

שלום לכולם, אשמח לייעוץ בהרכבת מפרט עד 10K עבור מחשב שישמש בעיקר לעבודה מול DB גדולים מאוד, ויחוברו אליו המון התקנים חיצוניים בממשק (דרוש ספק חזק),

כמו כן תיהיה עבודה גם עם תוכנות כמו אוטוקאד, , סולידוורקס ואילוסטרייטור (זה יהיה שימוש משני, השימוש העיקרי יהיה עבודה על דטהבייסים של תוכנת LANEL)

1. מה התקציב המקסימאלי? 10,000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 0

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עבודה מול DB עצומים. 

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). LANEL - עבודה מול הדטסבייס שימוש עיקרי. שימוש מועט יחיסת בתוכנות: אוטוקאד, , סולידוורקס, אילוסטרייטור.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 24-22

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 1 יושב במשרד, אבל שלא יעשה רעש של טרקטור.

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? השבוע

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). ספק כח חזק, למחשב יחוברו המון התקנים חיצוניים בחיבור ( פאד חתימה, קורא קירבה (פרוקסימטי) קורא שפתיים של כרטיסי פרוקסימטי, וכ'...

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד לראות את הבקשה הזו, בד"כ מבקשים פה מחשבים ביתיים ומעניין לראות משהו שונה.

אני לא בטוח שאוכל לתת את התשובות, אבל קודם כדאי לשאול כמה שאלות שנראות לי חשובות.

דבר ראשון, מה זה "לעבוד מול DB"? הכוונה המחשב יחזיק את ה-DB הנ"ל עליו, או שישמש כשרת ממשקים כלשהו שיאפשר הרצה של שאילתות מול DB אחרים (ואז די ברור שהגודל שלהם לא משנה - מה שחשוב זה מה נפח המדיע שהשאילתות יחזירו)? יש כאן גם חשיבות לתכנון נכון של ה-DB והתוכנה (למשל שימוש נכון באינדקסים, WITH NO LOCK וכד').

שאלה שניה - צריך מסך?

על פניו צריך מחשב "רגיל", רק שיהיה חזק - אחד עם 32GB , i7, ספק כח טוב של 1000W וכו' יעשה את העבודה... ובלי לבדוק נראה לי גם שישאר לך די הרבה עודף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול,אני אשמח שה DB ישב על המחשב הנ"ל. אך לא בטוח שזה יקרה מטעמי אבטחת מידע. העדיפות היא לאפשר את 2 האופציות שדיברת עליהן.2 דיסקים קשיחים במערך RAID גם אם לא נצטרך אותם בסוף כדי שבמידה ויאשרו לי להחזיק את המידע על המחשב תהייה אופציה יעילה לעשות זאת ולא אהיה מוגבל טכנית.

גודל המידע שהשאילתות אמורות להחזיר הוא ב GB. מס' מדויק אברר ואעדכן בהמשך. תכנון  ה DB הוא עובדה מוגמרת וקיבלתי אותו בירושה,  לא ניתן לשנות דבר.

האם אין צורך בכרטיס מסך מעל הממוצע עבור השימוש בתוכנות שהזכרתי?

האם אוכל להשתמש במפרט המומלץ לעריכת שמופיע באתר ופשוט להוריד את הכרטיס מסך למשהו פשוט יותר ולשדרג את הספק כח?

אין צורך במסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון למפרט של ה-10100? אז כן, זה בדיוק מה שתצטר.

מעבד 5820 עם 6 ליבות -15M cache, שני דיסקים של 4TB ל-RAID... יופי של שרת.

רק תוריד את ה-970 ושים ספק של 850W (או 1000) - האמת שבהספקים האלה כולם טובים, אין גנריים. אני אישית אוהב את ה-Seasonic.

מה שכן, אתה תצטרך כרטיס מסך נפרד, כי למעבד הנ"ל אין גרפית. אישית אני לא ממש מכיר את כל התוכנות שציינת, לא רוצה להמליץ סתם כך.

עדיף שתשאל בפורום היעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך עבור כרטיס בודד בספק מעל 550W חבל לזרוק כסף. מה זה המון התקנים? בדר"כ כשההספק גדל ההספק גדל בעיקר במסילות 12V לא הקטנות שמשמשות להתקנים, תבדוק מה ההספק במסילות אלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...