מחפש כרטיס מסך - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש כרטיס מסך

mosesgamer

Recommended Posts

או שאפשר לשחק על כרטיס מסך פחות טוב ובינתיים לחסוך ולהתחיל להשקיע במקומות הנכונים כדי לבנות מערכת יציבה ומאוזנת, כי גם ככה ההבדל לא יהיה עצום בגלל המעבד. תהיה מוכן לקחת אחריות אישית על כך שהספק הגנרי לא יגרום שום נזק ולשלם מכיסך במידה וזה קורה בכל זאת? אני לא. ולכן גם לא אוכל להמליץ על כך למישהו אחר בלב שקט. סביר להניח, שאתה צודק, אבל אין דרך לדעת בודאות ומתפקידנו להציג את הסיכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חברים תודה רבה על התשובות המושקעות, אני ארצה לשחק רק בשנתיים הקרובות עד הצבא ואז אלוהים גדול.

לפי השירשור אני חושב ללכת על ה950. אני לא יודע אם יש לי שש פינים בספק, ישמצב שהמתאם יגיע עם הכרטיס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של mosesgamer

חברים תודה רבה על התשובות המושקעות, אני ארצה לשחק רק בשנתיים הקרובות עד הצבא ואז אלוהים גדול.

לפי השירשור אני חושב ללכת על ה950. אני לא יודע אם יש לי שש פינים בספק, ישמצב שהמתאם יגיע עם הכרטיס?

יש מצב, אני קיבלתי כזה עם ה-970 שלי (MSI). זה מתאם שמתחבר ליציאה רגילה. אם לא, תקנה... כמה שקלים, בטח יש ב-KSP/IVORY.

ד.א., אני די בטוח שתרצה לשחק גם כשתהיה חייל :)

ציטוט של Monsi

או שאפשר לשחק על כרטיס מסך פחות טוב ובינתיים לחסוך ולהתחיל להשקיע במקומות הנכונים כדי לבנות מערכת יציבה ומאוזנת, כי גם ככה ההבדל לא יהיה עצום בגלל המעבד. תהיה מוכן לקחת אחריות אישית על כך שהספק הגנרי לא יגרום שום נזק ולשלם מכיסך במידה וזה קורה בכל זאת? אני לא. ולכן גם לא אוכל להמליץ על כך למישהו אחר בלב שקט. סביר להניח, שאתה צודק, אבל אין דרך לדעת בודאות ומתפקידנו להציג את הסיכונים.

א. אתה צודק, צריך לקחת בחשבון גם את הסיכונים.

ב. מבחינה חשמלית זרם גבוה מדי - זו בעיה. בהספק נמוך מדי של הצרכן (בעיה שאפשר לקבל מספק גנרי) לא אמורים להיות סיכונים, פרט לזה שהמחשב יתקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק ג'נרי יכול לתת מתח עם הפרשים גדולים, load regulation, ומתח שרחוק מהנומינל line regulation, ריפל גבוהה, שלאט לאט יכולים לדפוק חומרה, והגנות פחותות שמגדילות סיכוי שבמתח בעייתי קפיצות וכו' יהרסו חומרה מעבר לספק עצמו, במחשב עם הספק נמוך נגיד עד 100W גם חלק מהג'נרים נותנים מתחים וריפל סבירים, לדעתי באף מחשב לא כדאי אבל במחשב ללא כרטיס חיצוני מילא, מעבר לזה במערכת כמו זאת לדעתי ספק ג'נרי זאת בחירה גרועה בכל מצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

ספק ג'נרי יכול לתת מתח עם הפרשים גדולים, load regulation, ומתח שרחוק מהנומינל line regulation, ריפל גבוהה, שלאט לאט יכולים לדפוק חומרה, והגנות פחותות שמגדילות סיכוי שבמתח בעייתי קפיצות וכו' יהרסו חומרה מעבר לספק עצמו, במחשב עם הספק נמוך נגיד עד 100W גם חלק מהג'נרים נותנים מתחים וריפל סבירים, לדעתי באף מחשב לא כדאי אבל במחשב ללא כרטיס חיצוני מילא, מעבר לזה במערכת כמו זאת לדעתי ספק ג'נרי זאת בחירה גרועה בכל מצב.

אבל זה יעבוד לו... עם GTX950. יהיו משחקים. נכון?

יש לו תקציב סגור והוא בן 16-17 (לפי הפוסטים שלו). אם הוא יוציא את הכסף על ספק חדש אז תהיה לו סיבה לגאווה, ולשחק הוא לא ישחק. אז מה עדיף?

צריך לדעת להתאים את הפתרון לבעיה, אחרת כל העצות האלה לא יעזרו לנו.

ואגב, עד המחשב הנוכחי אני בעצמי עבדתי עם ספקים גנריים במחשבים שלי 20 שנה, החלפתי כל 3-4 שנים - לרוב בגלל רעש במאוורר, ולא קרה לי כלום. לא צריך להגזים.

נכון, אפשר להאשים את הספק על מסכים כחולים בגלל שנדפקו במחשבים שסיימו את חייהם אחרי כמה שנים, לא יודע, אולי זה מה שקרה. אולי לא.

אבל היה לי מחשב, גם כשהייתי סטודנט והתקציב היה 2000 ש" לכל הציוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קןדם כל עדיין לא קיבלנו תשובה מה התקציב הכולל. אולי יש פתרון שישמח את כל הצדדים. :)

שנית, אנחנו לא יודעים באיזה ספק מדובר. אולי זה 350W איכותי? לא שזה ממש יספיק, אבל זה יקטין את הסיכונים משמעותית. הרי הספק נמוך זה לא בעיה כשלעצמו, הבעיה היא, כמו ש-none77 ציין, היא בקפיצות. במיוחד בחורף עם נפילות מתח והפסקות חשמל תדירות.

אבל נניח והתשובה לשתי שאלות היא לא לשביעות רצוננו. E71, אשאל אותך שוב, תהמר בכסף אישי שלך ששום דבר לא יקרה לכרטיס מסך עצמו או ללוח אם? אני לא, למרות שגם אני לא "נפגעתי" בצורה חמורה מספקים גנרים. הם רק מתו על ימין ועל שמאל ונאלצתי להחליף אותם כל כמה חודשים עד שהמספרים הוכיחו, כי הקמצן משלם פעמיים. אבל לקוות לטוב ולתת אחריות - זה שני דברים שונים לגמרי.

דרך אגב, אם הספק לא מגיע עם 6 פינים PCI-E, הוא מלכתחילה לא נועד להחזיק כרטיס מסך מודרני. 

לסיכום, השאלה/המלצה האחרונה שלי ל-mosesgamer (עדיין מחכה לתשובה לשתי השאלות החשובות יותר) - בדוק את הזרם על מסילת 12V. צריכה להיות טבלה על הסטיקר של הספק.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monsi

...E71, אשאל אותך שוב, תהמר בכסף אישי שלך ששום דבר לא יקרה לכרטיס מסך עצמו או ללוח אם? אני לא, למרות ש...

...

לסיכום, השאלה/המלצה האחרונה שלי ל-mosesgamer (עדיין מחכה לתשובה לשתי השאלות החשובות יותר) - בדוק את הזרם על מסילת 12V. צריכה להיות טבלה על הסטיקר של הספק.  

קיצר, כסף אישי? הייתי שם 50 ש"ח שלי על כל 5 ש"ח של מי שהיה מהמר נגדי שלא יקרה כלום.

זה ברמת התיאוריה, אם אני מנסה לחשוב בצורה כנה...

האמת שבדקתי ויש כיום דווקא דילים לא רעים, אם הוא רוצה להיות שקט לגמרי - למשל http://ksp.co.il/?uin=26214

ספק 350W של ב-159 ש"ח, לדעתי אפשר לסמוך עליהם שזה 350 אמיתי, שלא יהיו שם קפיצות מתח ול-GTX950 זה יספיק וישאיר עודף.

בכל אופן, אם הספק הנוכחי שלו זה סתם סיני עלום שם ואתה לא סומך עליו, אז איך תוכל לסמוך על זה שהמדבקה בצד נותנת נתוני אמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

קיצר, כסף אישי? הייתי שם 50 ש"ח שלי על כל 5 ש"ח של מי שהיה מהמר נגדי שלא יקרה כלום.

זה ברמת התיאוריה, אם אני מנסה לחשוב בצורה כנה...

טוב, יחס 1:10 זה קצת יותר מנחם מסיכוי אפסי. :)

ציטוט של E71

האמת שבדקתי ויש כיום דווקא דילים לא רעים, אם הוא רוצה להיות שקט לגמרי - למשל http://ksp.co.il/?uin=26214

ספק 350W של ב-159 ש"ח, לדעתי אפשר לסמוך עליהם שזה 350 אמיתי, שלא יהיו שם קפיצות מתח ול-GTX950 זה יספיק וישאיר עודף.

וברצינות, זו כל הנקודה. האנטק הספציפי הזה עדיין סוג של זבל, אבל הוא לפחות יתקרב ל-336W על 12V שהוא מבטיח. כמובן, שבערך ב-300 ש"ח אפשר לקנות ספק שלא תצטרך להחליף במשך עשור, אבל זה כבר עניין של טעם. יש כאלה שאוהבים להתחדש באנטקים האלה כל שנתיים. אני אישית מכיר נציג של קבוצה כזו. 

ציטוט של E71

בכל אופן, אם הספק הנוכחי שלו זה סתם סיני עלום שם ואתה לא סומך עליו, אז איך תוכל לסמוך על זה שהמדבקה בצד נותנת נתוני אמת?

תלוי מה כתוב עליה. אם כתוב 5A - אוכל לסמוך בקלות רבה. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון שאל שאלה די פשוטה ואני אענה עליה מבלי לעבור על כל הסימפוזיון שהתפתח פה:

-מבחינת ספק כח אתה יכול לקנות את הכרטיס ששאלת לגביו.

-הנתונים הבאים נכונים למצב שבו המעבד אינו מהווה צוואר בקבוק (אין לי מושג מה הביצועים של I3 לגיימינג):

1) BF4 רץ חלק על הכרטיס הזה בהגדרות בינוניות (60FPS) או בינוניות-גבוהות עם FPS קצת פחות יציב.

2)FALLOUT 4 רץ על הגדרות בינוניות על הטווח של 35-60FPS ועל הגדרות "נמוכות" על איזור ה-60FPS ללא ירידות חדות והמשחק עדיין נראה טוב.

3)FAR CRY 4 רץ נחמד על הגדרות בינוניות ומומלץ יותר לשחק בהגדרות נמוכות, אפשר לצפות לאיזור ה-45FPS על הגדרות בינוניות-נמוכות.

בקיצור, תקנה את הכרטיס ותחסוך כאב ראש. ניתן לקנות את אותו הכרטיס אבל מסוג גיגהבייט בוולקום או ב-TMS ב-585 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות, מצטער שלוקח לי מלא זמן להשיב לכם.

החלטתי שכשהיה בצבא אני אשקיע בו ולא אהיה אחד שבא כל יום הביתה או משהו כזה.

ואני צריך כרטיס מסך שיריץ נחמד משחקים על מדיום זה הכל.

חשבתי על אופציה של יד שתיים, מה אתם אומרים

קורץ לי כי זה יהיה בעיקרון רק לשנתיים הקרובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעריך שאורך החיים של הכרטיסים בתקציב כזה לא יעבור את שנתיים. חדשים או משומשים. מה שכן, אתה לא יכול לדעת מה יהיה כשהשנתיים יעברו. אנחנו חושבים לנו משהו אחד ולעולם הגדול יש תוכניות משלו. :)

זה רמז דק לכך, שאם יש מצב להגמשת תקציב, כדאי לשקול משהו עם מרווח נשימה מסויים (ובפרט ספק חדש וכרטיס בהתאם).

אם לשים את זה בצד, צריך להסתכל על התמונה הכוללת, כי אין טעם לקוות לתשובה פשוטה וחד משמעית - היא לא קיימת בטבע.

יש לך שני אילוצים: תקציב וספק. דעתי האישית היא, ששבמקרה שלך כרטיס מסך מיד שניה זה לא רעיון מוצלח כל כך.

ראשית, למרות שזה נשמע משתלם ומפתה, טמון בזה גם סיכון. אין דרך לדעת בודאות איזה שימוש נעשה בכרטיס, האם בוצעה בו ומה אורך החיים הצפוי לו. אם הוא מחוץ לאחריות - אתה עלול להישאר בלי כלום. עם תקציב דוחק ולא גמיש הייתי מוותר על כמה FPS והולך על בטוח.  

שנית, אתה עדיין מתעלם מהאילוץ השני שזה ספק כח. בהנחה שכרטיס עצמו לא יעשה בעיות, אתה אמנם תוכל לגרד כמה FPS נוספים, אבל הספק לא יסחוב. במיוחד כשמדובר בכרטיסים ישנים יותר. כרטיסים חדשים יעילים מבחינת צריכת החשמל, אבל עדיין לא עובדים על אוויר. במקרה הטוב תשרוף רק את הספק. 

שלישית, המעבד שלך יחסית חלש ובלי קשר לכרטיס מסך לא יאפשר ביצועים גבוהים. את ה-40FPS שלך ב-FALLOUT תקבל גם עם 750TI וגם עם 980TI.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monsi

כרטיסים חדשים יעילים מבחינת צריכת החשמל, אבל עדיין לא עובדים על אוויר. במקרה הטוב תשרוף רק את הספק. 

....

את ה-40FPS שלך ב-FALLOUT תקבל גם עם 750TI וגם עם 980TI.  

צריכת חשמל גבוהה מדי לא שורפת כלום, חוץ מהספק (מתח גבוה מדי או פיקים בזרם כן, אבל המערכת שלו כבר עובדת, אני לא כ"כ רואה איזה שינוי צרכן נוסף של עוד 90 וואט יעשה שם, לדעתי זאת זהירות יתר).

ו-40FPS ב-FALLOUT זה לא רע, בשביל הוצאה של 800 ש"ח... המשחק יראה בסדר גמור. למה לבאס סתם את הבחור?

ציטוט של mosesgamer

שאלה נוספת, האם bottleneck מוריד לרעה גם את שאר ביצועי הרכיבים או מגביל רק את עצמו?

bottleneck אומר שפעולה של רכיב איטי מסויים מאטה את כל האחרים שלא עובדים במלוא הקצב כי הם מחכים לו. ז"א שהוא מגביל *רק* את ביצועי האחרים.

זה כמו קבוצת רצים שאחד מהם איטי וכולם מחכים לו כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...