מנסה להבין הבדלים בין מעבדי INTEL עם סיומת U לבין סיומת Y - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנסה להבין הבדלים בין מעבדי INTEL עם סיומת U לבין סיומת Y

IDOnoach

Recommended Posts

שלום.

אני עומד להרכיב מערכת MINI שהשימושים שלה יהיו בעיקר ניגון מדיה, צפייה ישירה וכן גלישה בדפדפנים.

החברה שמרכיבה את המחשב, מציעה מגוון של מעבדים, ואני בעיקר מתלבט בין מעבדים עם סיומת Y כמו i5 4300Y לבין מעבדי U כמו i3 5005u

אני יודע בוודאות שלמעבדי U יש צריכת חשמל נמוכה מאוד כי הם יוצרו עבור , אבל במקרה שלי זה פחות משנה כי המחשב יחובר תמיד לחשמל.

אני מנסה להבין מה ההבדל מבחינת ביצועים ויכולת גרפיות.

אשמח לעזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי העמוד באתר של אינטל שמסביר את משמעות כל אחת מהאותיות בשם המעבד (קישור), U פירושו Ultra low power ו-Y פירושו Extremely low power.

2. ניתן לבצע השוואה בין שני המעבדים הנ"ל באתר של אינטל:

http://ark.intel.com/compare/76612,84695

אפשר לראות שבשני המקרים מדובר במעבדים בעלי 2 ליבות פיזיות ותמיכה ב HT, כלומר שתי הליבות הפיזיות מוצגות כ-4 ליבות לוגיות (למרות שאחד הוא Core i5).

מבחינת ההבדלים - ה Core i3-5005U מבוסס על ארכיטקטורת ה Broadwell, כלומר הדור החמישי (ה Core i5-4300Y מבוסס על ארכיטקטורת ה Haswell - הדור הרביעי), הוא עובד בתדר מהיר יותר (2GHz לעומת 1.6GHz ב Core i5-4300Y) הליבה הגרפית המובנית שלו קצת יותר טובה, הוא מיוצר בתהליך של 14nm (לעומת 22nm ב Core i5-4300Y) והוא חדש יותר בשוק. מצד שני, ה Core i5-4300Y הוא בעל TDP קטן יותר והוא תומך בתדר טורבו שיכול להגיע עד 2.3GHz.

אגב, אם הבנתי נכון את המידע שבקישור הנ"ל, אז מעבד ה Core i5-4300Y כולל בתוכו גם בקרי SATA ו USB, כלומר מדובר במעבד שבו יש מעין ערכת שבבים מובנית.

3. לפי =2089&cmp[]=2484"]ההשוואה הזו בין שני המעבדים הנ"ל, המעבד העדיף הוא ה Intel i3-5005U.

הערה: כמובן שרצוי לחפש השוואות נוספות, במיוחד כאלו שמתייחסות לשימושים שלך במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי העמוד באתר של אינטל שמסביר את משמעות כל אחת מהאותיות בשם המעבד (קישור), U פירושו Ultra low power ו-Y פירושו Extremely low power.

אפשר לראות שבשני המקרים מדובר במעבדים בעלי 2 ליבות פיזיות ותמיכה ב HT, כלומר שתי הליבות הפיזיות מוצגות כ-4 ליבות לוגיות (למרות שאחד הוא Core i5).

מבחינת ההבדלים - ה Core i3-5005U מבוסס על ארכיטקטורת ה Broadwell, כלומר הדור החמישי (ה Core i5-4300Y מבוסס על ארכיטקטורת ה Haswell - הדור הרביעי), הוא עובד בתדר מהיר יותר (2GHz לעומת 1.6GHz ב Core i5-4300Y) הליבה הגרפית המובנית שלו קצת יותר טובה, הוא מיוצר בתהליך של 14nm (לעומת 22nm ב Core i5-4300Y) והוא חדש יותר בשוק. מצד שני, ה Core i5-4300Y הוא בעל TDP קטן יותר והוא תומך בתדר טורבו שיכול להגיע עד 2.3GHz.

אגב, אם הבנתי נכון את המידע שבקישור הנ"ל, אז מעבד ה Core i5-4300Y כולל בתוכו גם בקרי SATA ו USB, כלומר מדובר במעבד שבו יש מעין ערכת שבבים מובנית.

3. לפי =2089&cmp[]=2484"]ההשוואה הזו בין שני המעבדים הנ"ל, המעבד העדיף הוא ה Intel i3-5005U.

הערה: כמובן שרצוי לחפש השוואות נוספות, במיוחד כאלו שמתייחסות לשימושים שלך במחשב.

הy הוא הcore m , הידוע לשמצה

את טבלאות ההשוואה ראיתי בהרבה אתרים, גם באתר של אינטל, אבל אני לא מצליח לחלץ מהן מסקנות

הY זו סדרת מעבדים עם צריכת חשמל נמוכה במיוחד שלהבנתי הונדסה עבור טאבלתים לצורך צריכת חשמל נמוכה ופליטת חום מזערית.

אני רוצה לבנות וכרגע מתלבט בין ה4300Y לבין ה N3510 שעולים בערך אותו דבר. היתרון היחידי שאני רואה בY זה שיש בו GPU טוב יותר עם תמיכה בדיירקט X.

השימושים הם , XBMC וצפיה ישירה דרך . מה דעתכם? מה עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון היחידי שאני רואה בY זה שיש בו GPU טוב יותר עם תמיכה בדיירקט X.

לפי המידע באתר של אינטל, הליבה גרפית המובנית ב Core i5-4300Y היא Intel HD graphics 4200 והיא תומכת ב DirectX 11.1. במעבד Core i3-5005U יש ליבה גרפית מדגם Intel HD Graphics 5500 (שאני מניח שהיא קצת יותר טובה מה Intel HD graphics 4200 אבל אני לא יכול לומר זאת בוודאות מוחלטת, הנה קישור למבחן ביצועים שמצאתי בחיפוש מהיר אינטרנט) שתומכת ב 11.2, עובדת בתדר גבוה יותר ותומכת ברזולוציה גבוה יותר ביציאת ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. לפי =2089&cmp[]=2484"]ההשוואה הזו בין שני המעבדים הנ"ל, המעבד העדיף הוא ה Intel Core i3-5005U.

לפי המידע באתר של אינטל, הליבה גרפית המובנית ב Core i5-4300Y היא Intel HD graphics 4200 והיא תומכת ב DirectX 11.1. במעבד Core i3-5005U יש ליבה גרפית מדגם Intel HD Graphics 5500 (שאני מניח שהיא קצת יותר טובה מה Intel HD graphics 4200 אבל אני לא יכול לומר זאת בוודאות מוחלטת, הנה קישור למבחן ביצועים שמצאתי בחיפוש מהיר אינטרנט) שתומכת ב 11.2, עובדת בתדר גבוה יותר ותומכת ברזולוציה גבוה יותר ביציאת ה .

תודה אבל ירדתי מה 5005 בגלל המחיר. כרגע ההתלבטות היא בין ה4300Y לבין פנטיום N3510 לבין J1900

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אבל ירדתי מה 5005 בגלל המחיר. כרגע ההתלבטות היא בין ה4300Y לבין פנטיום N3510 לבין סלרון J1900

טעות שלי - לא שמתי לב שהחלטת לוותר על ה i3-5005U.

אגב, אני מניח שאתה לא קונה רק מעבד אלא מחשב שלם, והיות והמעבדים שאותם אתה שוקל בד"כ לא מגיעים כמעבדים בודדים אלא כחלק ממחשב שלם, צריך לקחת בחשבון את כל תכונות המחשב (יציאות, נפח נתמך, תמיכה בהתקני איחסון, יציאות גרפיות וכד') ולא רק את המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...