עזרה בשדרוג זיכרון לנייד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בשדרוג זיכרון לנייד

itay_izra

Recommended Posts

מחפש לקנות 2 כרטיסי זיכרון לנייד ( Zenbook UX303LB ) של 2x8gb .

DDR 3 , 1600Mhz (PC3-12800)

אני מחכה למבצעים של בלק פריידיי .

אשמח לקבל המלצות לכרטיסים טובים (ולא יקרים מדי)

מעלה תמונה בכדי להיות בטוח בדרישות:

mdybyrzjwkxl.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעמוד המחשב ZENBOOK UX303LB באתר של כתוב:

DDR3L 1600 MHz SDRAM, 1x DIMM socket, OnBoard Memory 4 GB , SO-DIMM Up to 4 G

כלומר במחשב הזה יש רק חריץ הרחבה אחד לזיכרון שתומך בעד 4GB של ובנוסף יש עוד 4GB של מובנה. לכן המחשב הזה תומך בעד 8GB של , וזה בדיוק מה שיש לך כרגע ומכאן שאין טעם (או יכולת) לשדרג את הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לדעת..

זאת אומרת שאין סיכוי שאני יוכל לשדרג בעתיד את המחשב ליותר מ 12gb ?

יש אפשרות להחליף את הכרטיס הנשלף ל8gb כדי שיהיה לי 12GB ? (אני יודע שלא תמיד מומלץ לשים שני כרטיסים עם נפח שונה..)

וגם אני יודע שיש כרטיסי עם מתח עבודה שונה.. יש משהו שאני צריך לשים אליו לב כשאני רוכש כרטיס?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לדעת..

זאת אומרת שאין סיכוי שאני יוכל לשדרג בעתיד את המחשב ליותר מ 12gb ram ?

יש אפשרות להחליף את הכרטיס זיכרון הנשלף ל8gb כדי שיהיה לי 12GB ? (אני יודע שלא תמיד מומלץ לשים שני כרטיסים עם נפח שונה..)

וגם אני יודע שיש כרטיסי זיכרון עם מתח עבודה שונה.. יש משהו שאני צריך לשים אליו לב כשאני רוכש כרטיס?

תודה.

1. אני לא יודע אם תוכל לשדרג את הזיכרון שלך כך שבסה"כ יהיו לך 12GB. שוב - לפי אתר המחשב, יש לו 4GB של זיכרון מובנה ועוד חריץ הרחבה אחד שבו ניתן להתקין מודול זיכרון בנפח של עד 4GB, כלומר סה"כ 8GB של זיכרון. נסה לחפש מקרים דומים באינטרנט ותראה האם משתמשים אחרים הצליחו להתקין יותר מ 8GB במחשב כזה (אני לא יודע היכן Ivan ראה מחשב כזה עם 12GB של זיכרון).

2. שים לב שהזיכרון במחשב הזה הוא מסוג DDR3L, כלומר מדובר בזיכרון שעובד במתח של 1.35V. בנוסף מודול הזיכרון עצמו הוא בתצורת SODIMM (בניגוד לתצורת DIMM רגילה במחשב שולחני).

3. אי אפשר להבטיח לך ב 100% שכל מודול שתקנה יתאים למחשב שלך - תמיד קיים סיכוי לבעיית תאימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@smalul

קודם כל תודה על התגובה

ראיתי מחשב שכן יש לו 12GB RAM זה לדוגמא :

http://store.asus.com/us/item/201507AM240001381/A18489

אגב אכן הוא נתמך ב1.35V לפי מה שראיתי.

בכל אופן מצאתי את הכרטיס שיש לי כרגע על המחשב :

http://www.amazon.com/Hynix-HMT451S6AFR8A-PB-PC3-12800-DDR3-1600MHz-Unbuffered/dp/B00FKEZ218

לפי מה שאני חושב זה אמור להתאים:

http://www.amazon.com/Crucial-PC3-12800-204-Pin-Notebook-CT102464BF160B/dp/B006YG8X9Y

זה כרטיס מומלץ?או שאני יכול למצוא יותר טוב? והוא באמת יתאים או שאני פספסתי משהו?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודול הזיכרון שקישרת אליו אמור להתאים (מדובר במודול זיכרון מסוג SODIMM DDR3 העובד במתח של 1.35V), אבל העניין הוא שאי אפשר להבטיח לך בוודאות מוחלטת שהוא יעבוד במחשב הנייד שלך, שכן תמיד יש סיכוי שתהיה בעיית תאימות. במחשבים ניידים העניין הזה יכול להיות בעייתי אף יותר, שכן למחשבים ניידים כמעט ולא משחררים עידכוני ביוס שיכולים, אולי, לפתור בעיות תאימות עם הזיכרון (למחשב הספציפי הזה אני רואה שדווקא כן יש עידכוני ביוס), ובנוסף מחשבים ניידים נוטים להיות "רגישים" יותר לבעיות תאימות (יש מקרים בהם היצרן מגביל את החומרה שניתן להוסיף או לשדרג כך שתהיה חייב לקנות אותה דרכו). לכן מומלץ לבדוק ברשימת הזיכרונות הנתמכים ע"י הלוח האם הזיכרון שבו אתה מעוניין מתאים. רצוי גם שתחפש מקרים זהים באינטרנט (אנשים שניסו להוסיף למחשב מהדגם שלך את מודול הזיכרון שבו אתה מעוניין) ותראה האם הם הצליחו. אם אתה לא מצליח למצוא מידע מתאים, הייתי מציע לפנות לתמיכה של Asus ולשאול אותם - אולי הם יוכלו לעזור לך.

אני אציין שמכיוון ומדובר בזיכרון של Crucial, אפשר להשתמש בכלי לחיפוש חומרה תואמת באתר שלהם. במקרה הזה אפשר לראות ברשימת החומרה שלהם שתואמת למחשב ASUS ZENBOOK UX303LB (או אמורה להיות תואמת) שבמודולי הזיכרון יש גם זיכרון שנראה דומה מאד לזיכרון שבו אתה מעוניין (קישור). מכיוון שבאתר של Amazon מצויין שמדובר בדגם CT102464BF160B לעומת הדגם CT7265517 שמופיע באתר של , אי אפשר לומר בוודאות מוחלטת שמדובר באותו הזיכרון. אני מעריך שהזיכרון יתאים, אך אני לא יכול להבטיח לך את זה בוודאות מוחלטת (לפי הכלי ה ?Will it work with my system של שבעמוד הזיכרון הנ"ל, הזיכרון CT102464BF160B מתאים למחשב הנייד שברשותך למרות שברשימת החומרה הנתמכת הדגם הזה לא מופיע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...