מחפש שילוש חדש למשחקים ופיתוח - עד 2500 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש שילוש חדש למשחקים ופיתוח - עד 2500 ש"ח

danielzy

Recommended Posts

שלום חברים, אני מחפש שילוש חדש למחשב עתידי, בעיקר לפיתוח אבל מדי פעם משחקים קלים.

פיתוח זה Visual Studio עבודה עם VMware וכו' וכו'

אני רוצה שהמחשב יצרוך כמה שפחות חשמל, כי פחות חשמל = פחות חום = פחות רעש.

כמה שאלות ברשותכם. מה ההבדל בין לדור הקודם של המעבדים? האם שווה להשקיע?

כמה חשוב זה DDR4? במה זה עוזר לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בתקציב של כ-2500 ש"ח אפשר להכניס מעבד Core i5, קירור טוב, לוח אם סביר וזיכרון בנפח כולל של 16GB. אני לא חושב שאפשר להכניס מעבד Core i7 בתקציב הזה (לא עם לוח אם סביר וזיכרון בנפח של 16GB). מפרט כזה לדוגמא:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151

CM8066201920401 - Intel - i5-6600 Skylake Quad core CPU - 3.3 GHz - Max Turbo Frequency 3.9 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 6MB cache - 65W TDP - Tray...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 1100/1078

לוחות אם - Intel LGA1151

GA-H170-D3H - Gigabyte - 4x DDR4 up to 64 GB at 2133 MHz - D-Sub - DVI-D - HDMI (1.4) - PCI-E x16 - PCI-E x4 - 2x PCI Express x1 slots - 3x PCI slots - 2-Way AMD CF - M.2 - 2x SATA-E - 6x SATA 6Gb/s - 8x USB 3.0 - 6x USB 2.0 ...

חסר עד סוף נובמבר 2015 - שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 634/621

זכרונות - DDR4 - לנייח

HX426C15FBK2-16 - HyperX - 16GB (2x8GB) 2666MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX426C15FBK2/16...

אחריות לכל החיים

כמות: - 1 - 587/575

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-FI11001-CSA01 - Arctic - Arctic Freezer i11...

שנה אחריות

כמות: - 1 - 151/148

2472.00 / 2423

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=39909

הערות:

א. אני אישית הייתי מעדיף לקנות לוח אם טוב יותר (עם יותר שלבי ייצוב מתח למעבד ועם חיבורי USB 3.1), אבל התקציב לא מאפשר זאת.

ב. אפשר לחסוך קצת כסף ע"י קניית זיכרון שעובד בתדר של 2133Mhz או 2400MHz במקום בתדר של 2666MHz. אם תרצה לחסוך עוד כסף אפשר לקנות רק 8GB זיכרון במקום 16GB ולהוסיף בעתיד אם יתברר שיש צורך בכך.

ג. אם ממש חייבים לחסוך כסף אפשר לבחור בלוח אם זול יותר, אבל אני לא הייתי עושה זאת.

ד. תמיד אפשר לבחור בשילוש המבוסס על הדור הקודם ובכך לחסוך עוד כמה שקלים.

2. מעבדי ה Skylake הם קצת יותר מהירים ממעבדי הדור הקודם (ה Haswell), אבל לא בצורה משמעותית. היתרון כאן הוא יותר בלוח האם ופחות במעבד ובזיכרון (DDR4 לעומת DDR3), שכן לוחות האם למעבדי ה Skylake הם חדשים יותר ולכן מעודכנים יותר טכנולוגית. יש לציין כי במערכת ההפעלה Windows 10 אמור להיות למעבדי ה Skylake יתרון בביצועים לעומת מעבדי הדור הקודם.

באופן כללי אני חושב שאם כבר קונים משהו חדש, עדיף לקנות את המעודכן ביותר ולא משהו שכבר הגיע לסוף דרכו, ולכן משתלם להשקיע במחשב המבוסס על מעבד Skylake ולא בכזה המבוסס על מעבד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המושקעת.

מה מייצבי מתח למעבד עוזרים לי?

1. בתקציב של כ-2500 ש"ח אפשר להכניס מעבד Core i5, קירור טוב, לוח אם סביר וזיכרון בנפח כולל של 16GB. אני לא חושב שאפשר להכניס מעבד Core i7 בתקציב הזה (לא עם לוח אם סביר וזיכרון בנפח של 16GB). מפרט כזה לדוגמא:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151

CM8066201920401 - Intel - i5-6600 Skylake Quad core CPU - 3.3 GHz - Max Turbo Frequency 3.9 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 6MB cache - 65W TDP - Tray...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 1100/1078

לוחות אם - Intel LGA1151

GA-H170-D3H - Gigabyte - 4x DDR4 up to 64 GB at 2133 MHz - D-Sub - DVI-D - HDMI (1.4) - PCI-E x16 - PCI-E x4 - 2x PCI Express x1 slots - 3x PCI slots - 2-Way AMD CF - M.2 - 2x SATA-E - 6x SATA 6Gb/s - 8x USB 3.0 - 6x USB 2.0 ...

חסר עד סוף נובמבר 2015 - שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 634/621

זכרונות - DDR4 - לנייח

HX426C15FBK2-16 - HyperX - 16GB (2x8GB) 2666MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX426C15FBK2/16...

אחריות לכל החיים

כמות: - 1 - 587/575

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-FI11001-CSA01 - Arctic - Arctic Freezer i11...

שנה אחריות

כמות: - 1 - 151/148

2472.00 / 2423

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=39909

הערות:

א. אני אישית הייתי מעדיף לקנות לוח אם טוב יותר (עם יותר שלבי ייצוב מתח למעבד ועם חיבורי USB 3.1), אבל התקציב לא מאפשר זאת.

ב. אפשר לחסוך קצת כסף ע"י קניית זיכרון שעובד בתדר של 2133Mhz או 2400MHz במקום בתדר של 2666MHz. אם תרצה לחסוך עוד כסף אפשר לקנות רק 8GB זיכרון במקום 16GB ולהוסיף בעתיד אם יתברר שיש צורך בכך.

ג. אם ממש חייבים לחסוך כסף אפשר לבחור בלוח אם זול יותר, אבל אני לא הייתי עושה זאת.

ד. תמיד אפשר לבחור בשילוש המבוסס על הדור הקודם ובכך לחסוך עוד כמה שקלים.

2. מעבדי ה Skylake הם קצת יותר מהירים ממעבדי הדור הקודם (ה Haswell), אבל לא בצורה משמעותית. היתרון כאן הוא יותר בלוח האם ופחות במעבד ובזיכרון (DDR4 לעומת DDR3), שכן לוחות האם למעבדי ה Skylake הם חדשים יותר ולכן מעודכנים יותר טכנולוגית. יש לציין כי במערכת ההפעלה Windows 10 אמור להיות למעבדי ה Skylake יתרון בביצועים לעומת מעבדי הדור הקודם.

באופן כללי אני חושב שאם כבר קונים משהו חדש, עדיף לקנות את המעודכן ביותר ולא משהו שכבר הגיע לסוף דרכו, ולכן משתלם להשקיע במחשב המבוסס על מעבד Skylake ולא בכזה המבוסס על מעבד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא נהוג לצטט הודעה שנמצאת בדיוק מעל ההודעה שלך - זה סתם מאריך ומסרבל את הפורום.

2. למרות שמספר שלבי ייצוב מתח בד"כ מוזכר בהקשר של (ככל שיש יותר שלבי ייצוב מתח, כך המתח שמגיע למעבד אמור להיות יציב יותר), אני אוהב להסביר גם שככל שיש יותר שלבי ייצוב מתח למעבד, כך אורך החיים של לוח האם (תיאורטית) אמור להיות ארוך יותר (בכל רגע נתון עובד רק רכיב אחד, ולכן ככל שיש יותר רכיבים כאלו העומס על כל אחד קטן יותר ולכן הוא אמור "לחיות" יותר זמן). בנוסף, בלוחות אם איכותיים יותר (כאלו שבהם יש רכיבים טובים יותר) בד"כ יש יותר שלבי ייצוב מתח, אז מבחינתי הדבר מהווה את אחד הפרמטרים המעידים על איכותו של לוח האם.

בלוח שבמפרט הנ"ל יש כ-7 שלבי ייצוב מתח (לא מופיע מידע רישמי לגבי נתון זה, אני מניח שיש 7 שלבים לפי תמונת הלוח), והוא אמור להתאים לדרישות שלך ולרוב האנשים אין צורך ביותר מכך. כמו שכתבתי - אני אישית הייתי מעדיף עם יותר שלבי ייצוב מתח פשוט כי לוח כזה כנראה יהיה איכותי יותר ויחזיק מעמד זמן רב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בלוח Z170-P של אין חיבורי 3.1 - יש חיבור אחד של 3.0 עם ממשק Type C.

2. אני אישית גם לא אוהב את העובדה שיש לו רק 2 חיבורי 3.0 מסוג Type A בפאנל האחורי, שאין לו חיבור D-Sub/VGA (למרות שכיום זה ממש לא חשוב), שכרטיס הקול שלו הוא "רק" Realktek ALC887 (ולא דגם מתקדם יותר כמו ה Realtek ALC1150) ושיש לו רק 3 יציאות אודיו (למרות שלרוב האנשים זה מספיק), שיש לו רק 4 חיבורי SATA ושאין לו חיבורי SATA-Expres בכלל (לא משמעותי עבור רוב המשתמשים אבל זה תמיד נחמד שיהיה חיבור כזה) ושחריץ ההרחבה מסוג PCI Express X16 השני עובד רק ב X4. לרוב האנשים לוח כזה הוא מספיק, אבל במחיר של מעל 600 ש"ח הייתי מצפה ליותר ולכן אני לא הייתי בוחר בו לעצמי.

3. העובדה שלוח אם מבוסס על ערכת השבבים Z170 לא הופכת אותו ליותר טוב - כל עוד אין צורך בהמהרה ולא נעשה שימוש במערך של כרטיסי מסך, לוח זהה המבוסס על ערכת השבבים H170 ייתן ביצועים זהים.

4. אתה צריך להכין לעצמך רשימת דרישות מלוח האם - סוג ומספר החיבורים שאתה צריך, גודל הלוח, יכולת (לא רלוונטי במקרה שלך), נפח נתמך, תמיכה במערך וכד' ואז לבחור את לוח האם לפי התקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...