חלונות 10 תחת זכוכית מגדלת: סקירה מקיפה למערכת החדשה - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלונות 10 תחת זכוכית מגדלת: סקירה מקיפה למערכת החדשה

אורח אורי כרמי

Recommended Posts

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין פה יותר מדי מה לחשוב.

מכיוון שחלונות 10 היא "פה להישאר" כלומר לא תהיה 11/12 לחכות לה, וזה רק עניין של זמן עד שכולם יהיו בגלגול כזה או אחר של 10 ומכיוון שיש תקופת שדרוג חינמית זמנית, מומלץ לשדרג בחלון ההזדמנות.

כל "העקשנים" ימצאו עצמם עוד שנה/שנתיים/שלוש קונים מערכת במחיר מלא בגלל שהיום קצת קשה להם להסתגל לשינויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן כתבתי "ברגע זה".

אם המערכת הקיימת עונה על הצרכים שיש לרוב האנשים (ובכמה וכמה מקרים גם עולה על אופן השימוש של 10) אז אין סיבה אמיתית לשדרג, אם בין כה וכה יהיה צורך לשדרג את המערכת בסופו של יום (אם אני לא טועה התמיכה ב7 אמורה להיפסק רק ב2020) אז למה לא לחכות ולראת מה יוליד יום?

אתה אולי קורא לזה "עקשן", אני דווקא מעדיף לקרוא לזה "סיכון מחושב".

אולי 10 תהיה רק יותר יציבה/גמישה ממה שהיא עכשיו? אולי תיצא אחרת שתעפיל על 10?

הנקודה שלי היא שלא צריך להיות נחפזים "בלי סיבה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש סיבה...

עכשיו זה בחינם, עוד שנה יעלה כמה מאות שקלים.

לא תצא עוד מערכת, לפחות לפי .

אני גם לא מסכים לקביעה ש7 טובה יותר, אני לא רואה שום אספקט שבה היא מתעלה על 10. כמובן שנדרשת תקופת הסתגלות - כי אתה רגיל במשך שנים למשהו X אבל אחריה, כאמור אין באמת יתרונות להשאר ב7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הדיון הזה חוזר כמעט אחד לאחד על עשרות עמודים בכל פעם שיוצאת גרסה חדשה של .

תמיד יש את אלה שרוצים לשדרג כי שיפרו כמה דברים, ומולם את אלה ששואלים למה לשדרג, הרי גם ככה טוב לי.

הדבר היחיד ששונה פה קצת הוא שעכשיו השדרוג חינם ואחר-כך הוא לא יהיה (אולי). זה אולי שיקול חשוב לחלק מסוים מהאוכלוסיה, וזה לא שיקול טכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמובן מסכים עם QttP שהנושא הזה נטחן בעשרות דיונים על יתרונותיה וחסרונותיה של המערכת הזאת, אבל יחד עם זאת רציתי להגיד את דעתי על הביקורת.

כצופה מהצד הביקורת נראית טובה, מקצועית אבל עדיין לא מפרטת מספיק.

כצופה לא מהצד הביקורת הזאת נראית לי כמו שיווק נטו תוך כדי העלמת עובדות עיקריות.

יש לי מחשב נייד של כבר ארבע שנים, ואחרי כשנה הגדרתי אותו כמשקולת נייר מכיון שהוא איטי ומסורבל, אי אפשר היה לעבוד עליו כמו שצריך והוא לא שירת אותי כפי שציפיתי שישרת אותי בלימודים. אציין רק שהוא הגיע מהמפעל עם ווינדוס 7 ותוכנות של .

ניסיתי בצעד נואש לפרמט אותו ולהסיר את התוכנות של אבל המחשב איבד חלק מהפונקציונליות שלו באשר לכפתורים החיצונים שלו והשתגע ולכן נאלצתי להחזיר את התוכנות של הHP. כמובן ניסיונותיי להתקין לינוקס על המחשב הזה נכשלו כי נעלו את הכונן.

כשיצא הווינדוס 10 החלטתי לבדוק אותו על המחשב הנייד והופ! אחרי התקנה ארוכה של כשעתיים קיבלתי את המחשב שלי בחזרה! אין תוכנות של HP אבל יש יציב שעובד מהר ולשם שינוי שמיש!

אז אני כן יכול לפרגן למיקרוסופט שמדובר במערכת הפעלה טובה ויציבה שתרתי משמע מחזירה את המתים לחיים, לעולם לא אכחיש את זה שהמשקולת נייר שלי חזרה להיות מחשב.

מה אבל?

בביקורת אין שוב תזכורת לעובדה שמדובר פה במערכת שמיקרוסופט רשאים לעשות מה שבראש שלהם עם המידע שבמערכת, הם יכולים למשוך כל מידע שהם רוצים ולהשתמש בזה כמידע לפרסומות ולהעביר חלק מהמידע לבעלי עניין. כלומר כל מידע רגיש שאשים במחשב עלול להפוך למידע נגיש לבעלי עניין שמעוניינים לדעת עליי.

זה לא מתקבל על הדעת.

ומה עם העדכונים? אין לי שום יכולת לשלוט במה שאני רוצה להתקין. כמובן שיש פתרונות כיצד לא להתקין אוטומטית, אבל אין שום דרך לברור מה להתקין ומה לא להתקין.

מה שמיקרוסופט שולחים זה מה שאני אתקין בסופו של דבר וזה לא נותן לי תחושת ביטחון.

ולפני שיקפצו עליי, אני יודע טוב מאוד שגוגל ופייסבוק אוספות עליי לא מעט מידע, ואני יודע שכל אתר שאני גולש בו נרשם ומתועד לגביי,

אבל פה אני מדבר על מידע שאני כותב במחשב שלי ובפרטיות שלי. לפעמים יש מידע שאני לא מעוניין שיצא החוצה וזה מידע שנעול בקובץ ורק אני מחזיק את העותק שלו.

בסיכומו של דבר אני כן חושב שזאת מערכת טובה, אני פשוט מתנגד לכל נושא הפרטיות שבמערכת הזאת. אני כן חושב שמגיעה לי בסיסית כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

omrij:

שוב מכניסים דברים לפי.

מעולם לא טענתי ש7 טובה יותר, רק ציינתי שיש בה כמה וכמה מקרים (אספקטים) שבו היא עולה על 10.

אני אניח בצד רגע את עניין ההסתגלות למראה החדש, כי זה יותר עניין אישי מאשר מדע מדוייק ואצל כל אחד זה יכול להתבטא באופן שונה, אז בוא פשוט לא ניכנס לשם.

אז לעניין ה7 מול 10:

1. חלונות 10 לא תתמוך במשחקים (לרוב דיי ישנים) שהופצו עם SafeDisc ו-Securom.

ובאופן כללי, לא ברור עד כמה המשחקים מGOG יעבדו שם (אני אישית לא ניסיתי לברר, אז אני לא אכנס לזה יותר מידיי).

לדעתי זה לא עניין מינורי כלל, אומנם אני מסכים עם הטענה הכללית של מיקרוסופט, אבל זה לא אומר שזה נותן להם את הזכות "לנטוש" את קהל הגיימרים האלה בלי פתרון הולם.

2. ציינתי כבר את עניין האבטחה? וזה רק מה שמצאו מהזמן האחרון, לך תדע מה עוד קיים ל"מכסה המנוע", למרות שבתאכלס, אפשר לומר את זה על כל מערכת הפעלה שהיא לא קוד פתוח.

3. המון עדיין (ואולי גם אף פעם) לא קיימים למערכת הזאת. אם יש לך לדוגמה חומרה ישנה מספיק (צר לי שאני לא זוכר בעל פה מה יש על המחשב של ההורים שלי) אז זה פשוט לא יעבוד.

לכן גם המיתוס ההוא שזה יעיל יותר למחשבים ישנים דיי נשבר, אבל זה עוד מילא.

4. 7 היא מערכת שנמצאת בשוק כבר המון זמן, ויש לזה המון יתרונות מבחינת troubleshooting, לדעתי יקח עוד הרבה זמן לכלל האוכלוסיה לייצר מספיק מידע בנוגע ל10, אבל זו רק דעתי.

5. אם אתה משדרג מ8 או מ7 ל10 ובזמן הזה החלפת חומרה במחשב, אתה מאבד את התוקף של הרשיון שלך, מבלי להיכנס ליותר מידיי פרטים, זה טקס שלם כדי להפעיל מחדש את 10 מהתקנה נקיה אם אתה לא רוצה לקנות אותו שוב.

אני יכול עוד להמשיך אם אתה רוצה (אני משער אבל שאתה לא).

בהתייחסות זריזה למה שQttP אמר:

יכול להיות שהנושא נטחן, אבל עלו בדיון עוד כמה היבטים כמו זלזול ברמה האישית, ומזה דיי הופתעתי.

ובקשר לשינוי שציינת, יש לי בעיה עם השימוש יתר במילה "חינם" שצויין מספר פעמים בביקורת.

כמו שאמרתי כבר בתגובה הראשונה שלי, זו ממש לא ההגדרה של חינם, זו בסך הכל תקופת נסיון קצרה (יחסית) ולא יותר מזה.

מרגיז קצת שמיקרוסופט השקיעו במסע פרסום גרנדיוזי במונח הזה והתבססו על זה שאנשים לרוב לא קוראים/מודעים לאותיות הקטנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה להכנס לכל העניין של 7 נגד 10 אבל אני רוצה רק להתייחס לדבר אחד:

כמו שאמרתי כבר בתגובה הראשונה שלי, זו ממש לא ההגדרה של חינם, זו בסך הכל תקופת נסיון קצרה (יחסית) ולא יותר מזה.

זאת ממש לא תקופת נסיון.

יש לך זמן של שנה מאז השחרור של המערכת לקבל רשיון אליה בחינם לגמרי. לא לתקופת נסיון כלשהי שאחריה המערכת מפסיקה לעבוד, אלא לתמיד, או כמה זמן שתרצה להשאר על 10 ובחינם.

אבל (כמובן תמיד יש קאץ') הרשיון תקף רק למחשב הספציפי שאיקטבת אותו עליו וכדי להיות זכאי לרשיון צריך לשדרג ממערכת קיימת.

זה שהחלטת לעשות התקנה נקייה (ולא קיבלת את הרשיון) לא אומר שזה לא חינם - זה אומר שלא עשית מה שאמרו לך לעשות כדי להיות זכאי לקבל רשיון בחינם (לשדרג, לא התקנה נקייה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. חלונות 10 לא תתמוך במשחקים (לרוב דיי ישנים) שהופצו עם SafeDisc ו-Securom.

ובאופן כללי, לא ברור עד כמה המשחקים מGOG יעבדו שם (אני אישית לא ניסיתי לברר, אז אני לא אכנס לזה יותר מידיי).

ככל שידוע לי, כל הרעיון של הGOG הוא שזה לגמרי ללא , אז זה לא צריך להשפיע. גם ככה מדובר בDRM מיושן שברוב המשחקים או שהורידו אותו בהמשך, או שיש פאטצ'ים לא רשמיים. אגב, אני בכלל לא בטוח שזה קשור לSecuROM, לדעתי רק לSafeDisc.

בגדול - לא נראה לי issue רציני.

2. ציינתי כבר את עניין האבטחה? וזה רק מה שמצאו מהזמן האחרון, לך תדע מה עוד קיים ל"מכסה המנוע", למרות שבתאכלס, אפשר לומר את זה על כל מערכת הפעלה שהיא לא קוד פתוח.
רק תיקון קטן - לא מדובר פה בענייני , אלא בענייני פרטיות.
3. המון עדיין (ואולי גם אף פעם) לא קיימים למערכת הזאת. אם יש לך לדוגמה חומרה ישנה מספיק (צר לי שאני לא זוכר בעל פה מה יש על המחשב של ההורים שלי) אז זה פשוט לא יעבוד. לכן גם המיתוס ההוא שזה יעיל יותר למחשבים ישנים דיי נשבר, אבל זה עוד מילא.

4. 7 היא מערכת שנמצאת בשוק כבר המון זמן, ויש לזה המון יתרונות מבחינת troubleshooting, לדעתי יקח עוד הרבה זמן לכלל האוכלוסיה לייצר מספיק מידע בנוגע ל10, אבל זו רק דעתי.

טיעונים אלה תמיד נכונים בכל שדרוג מערכת הפעלה. זה לא משהו ייחודי לWin10.
יכול להיות שהנושא נטחן, אבל עלו בדיון עוד כמה היבטים כמו זלזול ברמה האישית, ומזה דיי הופתעתי.
גם מזה אין צורך להיות מופתע. זלזול ברמה האישית הוא חלק בלתי-נפרד כמעט בכל דיון בפורום ש"מתחמם", ותהיה בטוח שכל דיון על שדרוג גרסת לווה בכזה. אתה מוזמן לחזור ל2006 ולחפש דיונים על שדרוג לויסטה. :)
המערכת היא חינם למחשב הנוכחי שלך. כשתחליף מספיק חומרה, תצטרך לקנות רשיון חדש. לצורך העניין, במחשב הרשיון הוא לכל חיי המחשב, במחשב נייח, עד החלפת לוח האם.
זה בדיוק מה שהופך את החינם הזה לדי חסר משמעות. אם אתה לא רוצה / לא צריך את Win10 על המחשב הנוכחי שלך עכשיו, הסיכוי שפתאום תצטרך אותו בהמשך על אותו מחשב הוא אפסי. כשתקנה מחשב חדש, ממילא תזדקק לרישיון חדש.
אני רוצה לדעת מה ההיתרונות של 7 על 10?
אני רוצה לדעת מה היתרונות של 10 על 7.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משדרג או עובר ל-10. אין אפשרות לבטל את ממשק ה-Aero המסורבל ולחזור לממשק הקלאסי של חלונות 9x כמו ב-7. הממשק של דפדפן ה-Edge הוא זוועתי ללא שורת תפריטים. ממשק סייר החלונות זהה לאופיס 2007 ומעלה. אין אפשרות לשלוט בעידכונים של Update.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שידוע לי, כל הרעיון של הGOG הוא שזה לגמרי ללא , אז זה לא צריך להשפיע. גם ככה מדובר בDRM מיושן שברוב המשחקים או שהורידו אותו בהמשך, או שיש פאטצ'ים לא רשמיים. אגב, אני בכלל לא בטוח שזה קשור לSecuROM, לדעתי רק לSafeDisc.

בגדול - לא נראה לי issue רציני.

קשה לי לדעת, אולי אני באמת סתם יורה באוויר ומצאו לזה פתרון, כך או כך, זה לדעתי לא היה צריך לקרות.

רק תיקון קטן - לא מדובר פה בענייני , אלא בענייני .

זה אמור להיות פחות מטריד? :embarrassed:

גם מזה אין צורך להיות מופתע. זלזול ברמה האישית הוא חלק בלתי-נפרד כמעט בכל דיון בפורום ש"מתחמם", ותהיה בטוח שכל דיון על שדרוג גרסת לווה בכזה. אתה מוזמן לחזור ל2006 ולחפש דיונים על שדרוג לויסטה. :)

אבל זה עדיין מאכזב.:undecided: במיוחד מחברי פורום וותיקים.

זה בדיוק מה שהופך את החינם הזה לדי חסר משמעות. אם אתה לא רוצה / לא צריך את Win10 על המחשב הנוכחי שלך עכשיו, הסיכוי שפתאום תצטרך אותו בהמשך על אותו מחשב הוא אפסי. כשתקנה מחשב חדש, ממילא תזדקק לרישיון חדש.

לא מסכים עם הטענה, ומה אם תרצה למכור אותו? להוריש אותו לבן משפחה/חבר שלא מעוניין במערכת הפעלה הזו?

זו דיי כבילה בשרשראות אם אתה שואל אותי.

המשמעות של חינם אמורה להיות no strings attached, ומיקרוסופט ממש ניצלו את זה לרעה.

אני רוצה לדעת מה היתרונות של 10 על 7.

לא שאני חושב שמגיע לו עזרה אבל... 12 :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...