צריך עזרה עם נושא ההסמכות מא' עד ת' - עמוד 2 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה עם נושא ההסמכות מא' עד ת'

Emmanuell

Recommended Posts

עמנואל בו אני אעשה לך סדר בדברים כי אני יכול לדבר מניסיון,

ברקע האישי שלי אני מתעסק בנושאי מחשוב מגיל צעיר מאוד. כבר בתחילת שנות ה90 עוד לפני שהיו לנו בכלל כבלים בבית כבר היה לנו מחשב עם מדפסת שנחשב לשיא השכלול (אם אני זוכר נכון זה היה 286 אי שם בשנת 1992).

נחשפתי לעולם הזה מגיל צעיר וכל הזמן התנסיתי, למדתי והתעמקתי בתחומים שונים תוך כדי שלמדתי באופן עצמאי והתנסיתי לבד בנושאים אותם למדתי.

בעבר היה לי עסק עצמאי (מעבדת מחשבים) שבה באופן פרטי עסקתי במתן שירות מכירה ותמיכה.

עד לנקודה זאת לא הוצאתי שום תעודה ולא למדתי בשום מוסד כלשהו בשביל הכשרה מקצועית בתחום.

לפני שנתיים בערך עברתי תאונת דרכים בזמן שעבדתי כשכיר במקום מסוים (אני אמנע משמות של בתי עסק או לקשר לעסקים הפרטיים שלי).

לאחר הליך שיקום קצר עברתי אבחון במכון מיוחד מטעם שירות התעסוקה (משרד הכלכלה) ונשלחתי על ידם באמצעות פרוייקט שוברים ללמוד את הקורס טכנאי מחשבים ורשתות משולב MCSA (על בסיס סביבת Windows server 2012 r2 וwindows 8.1) במכללת ג'ון ברייס.

סיימתי את הקורס בהצטיינות ואף קיבלתי מכתב המלצה אישי מטעם הנהלת המכללה.

כיום אני מפעיל עסק עצמאי לתיקון מחשבים ומתן שירות טכני ללקוחות פרטיים ועסקים קטנים\בינוניים.

עכשיו אני רוצה לפרט כמה דברים,

לא הייתי צריך את הקורס, 80 אחוז מהחומר הנלמד בו הם דברים שידעתי ולמעשה אני והמרצה סתם העלינו נשכחות ונוסטלגיה תוך כדי השיעור. בכל המבחנים הוצאתי 100 עגול וסיימתי את כולם תוך 10 דקות (מתוך שעתיים המוקצות לכל מבחן).

את רוב הידע והכלים שהייתי צריך כדי לעסוק בתחום הזה רכשתי לבד מלימוד עצמי ויישום של מה שלמדתי לבד על ציוד ביתי שרכשתי לעצמי. אפילו אם תלמד 100 ספרים לא תצליח להבין בצורה מיטבית נושא מסויים אלא אם תתנסה ותעשה את הפעולות הנלמדות.

בקשר לפרוייקט שוברים עליו שאלת,

במידה ואתה דורש עבודה החותם "הבטחת הכנסה" בשירות התעסוקה ובמידה ויש תקציב בלשכה אתה יכול לגשת ליועץ לימודים ולבקש קורס. קיימים שלושה סוגי קורסים:

1. חינם - אלו קורסים אשר מועברים באמצעות מתנס"ים או מתבצעים בלשכה עצמה לדוגמא: הכרת יישומי מחשב, כיצד למצוא עבודה ולכתוב קורות חיים וכיו"ב. בד"כ אין בעיה לקבל אותם.

2. קורסים מטעם הלשכה - קורסי הכשרה מקצועית מטעם משרד הכלכלה אשר מתבצעים במתכונת של "משרה מלאה", אתה תצטרך לגשת למכללה יום יום כל השבוע כדי לעבור את ההכשרה כאשר אתה מקבל הבטחת הכנסה מהלשכה למשך תקופת הלימודים. מדובר במקצועות פחות נחשבים יחסית כמו עובדי ייצור מסוגים שונים, ספרות (עיצוב שיער) וכיו"ב. הם גם נמשכים באיזור החצי שנה בד"כ.

3. פרוייקט שוברים - אם אישרו לך שובר אז אתה יכו להביא ללשכה הצעות ממכללות שונות ללמוד קורס בתחום אליו הפנו אותך (למשל נגיד שטכנאי מחשבים במקרה שלנו) ומתוך כל ההצעות הלשכה תבחר את מה שמתאים לה מבחינת התנאים.

אתה משלם במלואו את שכר הלימוד למכללה ולאחר מכן מדווח 4 פעמים לחברת מ.ג.ע.ר המפעילה את פרוייקט השוברים:

1. בעת פתיחת הקורס - תשלום שליש ראשון של ההחזר.

2. בעת סיום מחצית הקורס - שליש שני של ההחזר.

3. בעת סיום הקורס, בליווי תעודת גמר שסיימת את הקורס - השליש האחרון.

כל ההחזר בסה"כ מסתכם ב80% משכר הלימוד.

4. אם במהלך שנה וחצי מעת סיום הקורס הועסקת או עבדת במקצוע אותו למדת במשך 4 חודשים לפחות והסתכרת לפחות 2 משכורות מינימום בכללי (כלומר 9000 ש"ח +-) אתה זכאי לקבל מענק התמדה על סך 1500 ש"ח כהחזר קביעי.

אם אתה בוחר בקורס עם שובר עדיין תצטרך לחתום בלשכה ואין פטור מחתימה, אם המועד שלך לחתימה נופל על זמן של שיעור תיאלץ לגשת ללשכה ולבקש לשנות את מועד החתימה שלך.

בקשר לקורס עצמו וההתנהלות שלו,

אני למדתי כמו שאמרתי במכללת ג'ון ברייס קורס טכנאי מחשבים ורשתות הכולל בתוכו לימוד להסמכת MCSA של מיקרוסופט אשר מתבסס על סביבה ארגונית של שרתי Windows Server 2012 R2 ועמדות עבודה של Windows 8.1.

הקורס גם כולל תוכנית לימודים של תחזוקת מחשבים אישיים ורשתות לפי תוכנית של משרד הכלכלה.

מבחינת ההתנהלות של הקורס כ80 אחוז מהשיעורים הם התוכנית של משרד הכלכלה אשר התבססה על מערכת ההפעלה Windows 7 בלבד וכללה חומר ארכאי ולא מעודכן. הדברים הבסיסיים ביותר כגון מהו בסיס בינארי\דצימאלי\הקס-דצימאלי, הכרת רכיבי חומרה, פעולות בסיסיות בתחזוקה של מערכת ההפעלה (Windows 7 בלבד). בקיצור בזבוז זמן מוחלט אשר סט דרטונים קצר ביו טיוב היה ממצה בערב של צפייה.

השיעורים התנהלו במעבדה ממוחשבת בליווי מרצה אשר בדומה לתיכון העביר באופן פעיל את השיעור עם מטלות כיתה ומטלות בית.

השבועיים האחרונים היו מוקדשים ללימוד עבור הסמכת MCSA עצמה, השיעור התנהל במעבדת לימוד אשר נבנתה לפי מפרט הלימוד של חברת מיקרוסופט עם ספרי לימוד באנגלית אשר קיבלנו דרך שירות SkillPipe בצורה אלקטרונית.

השיעור התבצע בצורת לימוד עצמי! המדריך ישב בכיתה אך ורק לענות על שאלות של מי שנתקע. היינו אמורים לקרוא לבד את הספר ולתרגל לבד על עממדות השרתים.

למעשה תוך שבועיים בלבד הם ציפו מאנשים שמעולם לא התקינו מערכת הפעלה או פירקו מחשב ללמוד לקורס MCSA ולהבין בתפעול שרתים ובניית דומיין ארגוני מ0, דבר בלתי הגיוני בעליל.

לאחר דין ודברים עם צוות המקום ובירור שלי מול חברת מיקרוסופט (שוב זה היה בשביל העמיתים שלי למסלול הלימודים אני אישית לא התקשיתי מכיוון שהיה לי ניסיון בלימוד עצמי וניסיון בתחום מהעבר) התברר כי:

1. הסמכות מיקרוסופט מיועדות למי שעובד בתחום שנתיים + על מנת לבנות לו סט של יכולות לעבודה עם טכנולוגיה ספציפית ולהוות ראייה שהוא מבין ולמד אותם.

2. התלמיד אמור ללמוד לבד בביתו הפרטי למבחן ההסמכה, הקורס במכללה לפי תוכנית הלימודים של מיקרוסופט כפי שמועבר בקורסים הנ"ל מיועד למי שעובד שעות רבות ואין לו זמן ללמוד לבד או לבנות סביבת עבודה ולכן זה מין "מסלול מהיר" לבעלי מקצוע כדי לקבל את ההכשרה.

3. ההכשרה מיועדת כמו שאמרתי לאנשי מקצוע עובדים אשר נשלחים להכשרה מקצועית מטעם העבודה או מעוניינים להגר\לשדרג את התפקיד שלהם ועל מנת לעשות זאת צריכים איזושהי ראיה שהם מבינים את הטכנולוגיה הספציפית של התפקיד.

בנוסף דבר חמור מאוד! קיימים באינטרנט קבצי BrainDump שהם דפי תשובה למבחן ההסמכה, למעשה במכללה באופן אקטיבי נאמר לנו שללא שקידה ולימוד בעל של הקבצים הנ"ל והתשובות לבחינה בעל פה אין סיכוי שנעבור כלל את מבחן ההסמכה ולכן אפילו בכיתת הלימוד במכללה קיבלנו הדרכה איך למצוא את קבצי התשובות הנ"ל ואיך לשנן אותם.

כך מרגע שלמדתי על דבר זה הגעתי למסקנה שכל מבחני ההסמכה המקצועיים הללו לא שווים את פיסת הנייר עליהן הם מודפסים. מה הטעם בלעבור מבחן אשר כולם מרמים בו כדי לעבור את הבחינה? זה מגוחך ונוראי.

אם תחפש במנועי חיפוש תמצא תשובות לכל סוג בחינה באשר הוא מתחום המחשבים וזה פשוט עצוב ומעליב.

העלות של קורס טכנאי מחשבים במכללה הוא באיזור ה 10,000 ש"ח לא כולל ציוד אם תרצה לרכוש ציוד לתרגל בבית. הרמה נמוכה, התועלת מינימלית. בתור איש מקצוע אני יכול להגיד לך שהתעודות שקיבלתי עזרו לי כקליפת השום לקבל עבודה כלשהי. למעשה באחד הראיונות נאמר לי כי ניסיון מעשי יותר חשוב להם מאשר כל תעודה באשר היא.

בעת סיום הקורס עוד טרם קיבלנו תעודות כבר הגיעו לכיתה אנשי המכירות וניסו למכור לנו קורס מנהל רשת! המקצוע של העתיד! *סרקזם* והסבירו לנו שמקצוע טכנאי המחשבים הוא נחלת העבר ואינו שווה שום דבר - אך אם כך פני הדברים מדוע מכרו לנו את הקורס הנ"ל מלכתחילה?

קורס מנהל הרשת לאחר מלגות, הנחות ושאר הפחתות מחיר בסטייל ערוץ הקניות עולה 20,000 ש"ח וצפונה.

למה?

כמו כן הם מבטיחים תמיד לכל תלמיד שבסיום הקורס יש סיכוי גבוה מאוד שהם יצליחו לסדר לו עבודה בתחום - שקר מוחלט. ממש היו לי דמעות בעיניים שראיתי אנשים בני 40-50 נרשמים לקורס במיטב חסכונותיהם בתקווה לקבל עבודה טובה ובפועל אפילו לריאיון עבודה אחד לא שלחו אף אחד מאיתנו בקורס שאני הייתי בו.

ממש בגדר מעשה נבזות לפי דעתי.

עצה מעשית וזולה,

ממה שהבנתי אין לך שום ניסיון בתחום, אתה בסך הכל נהנה להתעסק בקרביים של מערכות ממוחשבות ואין לך כיוון מעשי במה אתה רוצה לעסוק בתחום.

ראשית הנה לך סט מדריכי וידאו של פרופסור מסר המלמד קורס אשר נקרא A+ מבית Comptia והוא בקצרה קורס טכנאי המחשבים הבסיסי.

אתה מוזמן לצפות ולראות את הרמה הבסיסית של תחום ה HelpDesk ולראות אם זה מדבר אליך:

http://www.professormesser.com/free-a-plus-training/free-a-plus/

במידה וזה מדבר אליך אתה יכול להתמקד הלאה ואני בטוח שתמצא מדריכים רבים וטובים בתחום. במידה ואתה לא מתחבר לנושא אתה יכול לחפש מדריכים רבים ושונים לנושאים שונים כגון תכנות, בניית אתרים, עיצוב גרפי, ניהול רשתות והשמיים הם הגבול.

ברגע שמצאת את התחום אליו אתה מתחבר במקום לתת את הכסף שלך למכללה כלשהי אני ממליץ לקחת א תהכסף שתכננת לתת למכללה שיכול לנוע בין 10 ל25 אלף ש"ח ושפוט להשתמש בשבריר ממנו כדי לקנות ציוד ללימוד ביתי.

לדוגמא נאמר שאתה רוצה להתמקצע כטכנאי מחשבים בסיסי.

אתה יכול בכיף לרכוש בפחות מ10,000 ש"ח:

1. מחשב ביתי בסיסי

2. מחשב נייד

3. טאבלט כלשהו

4. סמארטפון כלשהו

5. ציוד היקפי, כלי עבודה בסיסיים.

6. ציוד רשת כגון נתב אלחוטי וכבלים.

בעזרת ההשקעה הזאת תוכל לבנות לך מעבדה ביתית לתרגול עבודה עם מערכות הפעלה, חומרה ורשתות.

כדי לקבל מערכות הפעלה של מיקרוסופט או תוכנות של מיקרוסופט יש לך אפשרות לקבל גרסת הדגמה ל180 יום למטרות לימוד מהאתר שלהם ללא עלות. ללימוד של נושאי רשת אתה יכול פשוט להשתמש בהפצת לינוקס חינמית כלשהי.

בנוסף אם כבר יש לך מחשב ביתי אשר תומך בוירטואליזציה אתה יכול להשתמש בכלי חינמי כגון VirtualBox כדי להתקין מכונות וירטואליות על המחשב שלך ובלי השקעה כספית נוסף לתרגל נושאי תוכנה שונים בסביבה וירטואלית פשוטה למדי.

כמו שאתה רואה ניתן ללמוד המון ללא השקעה כספית או הרבה מאוד באמצעות השקעה כספית נמוכה יותר מאשר העלות של דמי הלימוד במכללה אשר לדעתי האישית לא מצדיקים את עצמם.

משרות,

לתמיכת סטייל הוט\בזק\נטוויז'ן אין צורך בניסיון בכלל... נאדה... אפס... גורנישט.

הם עושים לך קורס "קרא מהמסך" שנמשך חודש עם הסבר על הציוד שהם עובדים איתו. בזמן קבלת שיחות מלקוחות אתה מקריא סצנריו מוכן מהמסך וצריך לעמוד בסדר שלו אין שם מקום להגדיל ראש והם שמים דגש על להעיף כמה שיותר שיחות ומקבלים ריגוש לא נורמלי אם אתה מוכר מוצרים של החברה תוך כדי.

לעבודה כטכנאי, הלפדסק וכולי,

הייתי בכמה מקומות ועברתי ראיונות שם הדגש היה על ניסיון ועל פי קורות החיים שלך ישאלו אותך שאלות. אם עברת את השלב הזה אז יערכו לך מיונים או בדיקה מעעשית לפני שיעסיקו אותך.

אם אתה רוצה להיכנס להייטק הייטק מה שנקרא או חברות טכנולוגיות רציניות שם אין לי ניסיון ואני לא יכול לעזור לך אני אתן לאחרים להביע את דעתם אבל אני מניח שקורס במכללה הוא לא מה שיעזור לך.

ניסיון, לימוד עצמי ותרגול הם הכלים להצלחה ולא קורס מחיר מופקע שכל קשר בין מה שכתוב בסילבוס לבין המציאות מקרי בהחלט.

אם תרצה מדריכים ספציפיים לנושאים מסויימים תבקש ואני אקשר.

בהצלחה.

עריכה:

ועוד דבר חשוב,

בניגוד למה שנאמר בדיון הסמכות בתחום המחשבים אינן תואר אקדמי - זאת הכשרה מקצועית בלבד.

בנוסף מבחינת משרד הכלכלה איננו מקצוע ותעודת ההכשרה שתקבל לא תתן לך תעודת מקצוע המוכרת מטעם מדינת כלל וכלל.

מדובר בהשתלמות מקצועית בתחזוקה בלבד.

תבדוק טוב טוב מה אתה בוחר לעשות.

יתרה מזאת,

תעודת סטודנט ממוסד לימודי כגון מכללה בתחום המחשבים לא מזכה בהטבות סטודנט כלשהן - בתקופה שלמדתי במכללה לא יכולתי לנצל הטבות סטודנט באשר הן באף מקום כולל בבנקים להטבות שונות. שווה לקחת זאת בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להגיד להם איה קורסים אתה רוצה להוריד ולא מעניינים אותך והם יוריד לך את המחיר, ככה אני עשיתי ואחרי שהורדתי את כל ההאקינג וה-CCNA ועוד כמה יצא לי 9000, אולי אותך זה יעניין לי פשוט זה היה פחות רלוונטי.

כמו שהבחור מעליי אמר אתה יכול גם ללמוד מהאינטרנט אבל זה לא מתאים לכולם, אם בא לך תתחיל ללמוד מהאינטרנט תראה אם אתה מצליח ללמוד משהו ותזרום מזה.. במידה ואתה מוצא את עצמך נתקע הרבה ואין לך את מי לשאול דעתי שקורס בסגנון MCSE יכול לתרום הרבה הכל תלוי בך.

קצת פחות מצדיק את מה שהבחור אמר בנוגע לזה שהוא לא למד כלום מהקורס כי אני אישית למדתי די הרבה למרות שאני כבר בתוך התעשייה, אתה נתקל שם בדברים ולומד על נושאים חדשים. אבל זה גם תלוי נורא במרצה שלך ואיך הוא מעביר, בכמות שאלות ששואלים בכיתות ותוקעים את השיעור. אתה יכול ליפול על קבוצה מוצלחת ועל קבוצה פחות. אם אתה רוצה המלצות של מרצה ב-hacker-U אני יכול להמליץ לך שהוא היה מעולה.

יש גם מקרים שאנשים היו בכלל לא מרוצים מהקורס ויש כאלה שמאוד מרוצים, כי האנשים באים מרקעים שונים ואם ידע שונה, אחד לומד יותר השני פחות.

אבל עוד פעם כל מקרה לגופו, מישהו כן יצליח להיכנס לתחום בלי ניסיון האחר יתקל במכשולים ויצטרך הסמכה כלשהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

בחשבון.

תודה רבה על התשובה הרצינית , עשיתי קצת חיפוש בפורום , ומצאתי את התגובה הזו שלך -

http://hwzone.co.il/community/threads/557366-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8?highlight=%D7%94%D7%A1%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%AA

תשובה מספר 8 , האם היא עדיין רלוונטית ? יש עוד מקורות אולי שהיית ממליץ ?

נראה שהבחינה הבסיסית של ה A+ דווקא מכילה המון חומר שאני מכיר רק בצורה שטחית , אתה ממליץ גם לגשת לבחינה אחרי שאני בקיא בחומר ואז לנסות למצוא עבודה ב Helpdesk ? או שלוותר על לגשת לבחינה הזו ורק להיות סגור על החומר, אני רואה שצריך לעבור שתי בחינות וכל אחת מהן זה 200 דולר , סתם נשמע לי מגוחך אבל אוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ לקחת את הבחינה אלא אם מהעבודה דרשו ממך.

הסיבה שכל תקופה (3 שנים בערך) פגה התעודה שלך וצריך מבחן ריענון.

אם אתה רוצה ומרגיש שאתה מוכרח תעודה בסיסית כלשהי יש למיקרוסופט סדרה של הסמכות שנקראות mta. הן ברמה ההתחלתית ביותר ולא צריך לחדש אותן.

רק להזמין מועד לבחינה באינטרנט ולגשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אני מסכים עם חלק ממה שאמרו פה ועם חלק קצת פחות אז להלן דעתי: אם אתה יודע שללמוד לבד תחום שלם מ 0 זה קצת קשה לך וזה ליגטימי,אז אולי שווה לקחת קורס.

לשאלה איזה קורס פה זה פשוט.

קח את הסילבוס של הנושאים הנלמדים בקורס,תעשה עליהם קצת קצת ותראה אם זה משהו שיכול לעניין אותך.

אל תלך לקורס רק כי הרבה הולכים אליו,או כי טבלת השכר של המקצוע נראית טוב.

תחום ה IT לשמחתי זה תחום שהוא כלכך רחב ויש הרבה אופציות ללכת בהן.

לגבי הסמכות,ממליץ לעשות, יש חברות שלא אכפת להן מזה מצד שני הייתי מועמד לכמה משרות בהן הסמכה כזו או אחרת הייתה תנאי סף, בחו"ל בחלק מהמדינות מקפידים על זה אף יותר, לכן כל קורס שתעשה מציע גם להוציא את ההסמכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאתה אומר זה נשמע שאתה מציע לעשות הסמכות כי במדינות בחו"ל מקפידים על זה. אם כבר מקפידים על משהו בחו"ל זה על ההמלצות של היצרנים שהמועמד להסמכה צבר ניסיון בעבודה עם המוצר בתקופה של שנתיים-שלוש.

1. אם הוא לא הולך לעבוד בחו"ל בקרוב, זה שוב הופך את זה ללא רלוונטי.

2. התחום בחו"ל לא שונה מהתחום בארץ. זה לא כמו עריכת דין שיש חוקים שונים ודרישות שונות. ההבדל היחיד הוא ששם יש יותר חברות אינטגרציה וגם חברות אינטגרציה ליצרנים ספציפיים מה שאין בכלל בארץ. חברות אינטגרציה בחו"ל, בדיוק כמו החברות בארץ חוסכות כסף בכך שיש להם כמות מוסמכים של אותו יצרן ולכן דורשות הסמכות.

אתה תמיד תראה בדרישות תפקיד הסמכה כזאת או אחרת בתפקידים ראשונים כי זאת דרך של משאבי אנוש לעשות סינון ראשוני (אם תחפש תראה שבתפקידים מתקדמים יותר דורשים ניסיון ולא מדברים בכלל על הסמכות).

אם תלמד ותבין מה אתה שאתה לומד ותרשום בקורות חיים שיש לך ידע ב-X ו-Y זה יספיק בשבילהם.

בתור אחד שלמד הכל לבד אני יכול להגיד לך שתמיד יכולתי והייתי צריך להסביר דברים לחברים שלמדו את אותם דברים בקורס. כשאתה לומד לבד אתה לומד לעומק. כשאתה לומד בקורס אתה לומד מה שנותנים לך. כשאתה לומד לבד אתה רוצה ללמוד ולדעת עוד, כשאתה לומד בקורס אתה צריך ללמוד ואתה צריך לעשות עבודות בית והגישה שלך כתלמיד שונה. כאן מגיע בדרך כלל ההבדל המשמעותי. בראיון עבודה, המראיין שהוא בדרך כלל מישהו טכני רואה שאדם שסיים קורס באותה רמה של 100 האנשים שהוא ראיין והוא יחפש ניצוץ של פוטנציאל של משהו מעבר. את זה קשה מאוד להראות כי בעצם אין לך משהו מעבר כי למדת מה שנתנו לך.

כשהוא מראיין אדם שלמד לבד, רק העובדה שהוא למד לבד מראה בפני עצמה שיש לאותו אדם פוטנציאל כי הוא יותר עצמאי ויודע לחפש פתרון לבד ויכול להבין לבד איך דברים עובדים ומהסיבה שרשמתי למעלה הוא גם יראה ידע יותר מעמיק והסיכוי שלו להתקבל הוא הרבה יותר גבוה.

אף אחד לא מחפש להעסיק מישהו שכבר יודע את העבודה. למה? כי מי שיודע את העבודה בדרך כלל לא יחפש לעבוד במשהו שהוא כבר מכיר. אני לא אלך לעבוד אצל מעסיק אחר בשביל לעשות את אותה העבודה. אני אלך למקום שייתן לי להתפתח לתחומים ומערכות שאני לא מכיר.

אתה רוצה לדבר בכח על הסמכות? יש לי CCNA R&S, CCNA Security, JNCIS-Sec, FCNSP, CCSE, VCE ו-F5-CA. את כל ההסמכות עשיתי על חשבון מעסיקים. קודם כל התקבלתי לעבודה ורק אחרי זה עשיתי את ההסמכות שהמעסיק דרש ממני לעשות. לא הייתי צריך אותן כדי להתקבל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אישית אצלי היו משרות שדרשו הסמכות כאלו ואחרות,בעיקר בגופים הממשלתיים.ולא רק למשרות הראשונות.

אין ספק שנסיון זה הדבר הכי חשוב.

לא כולם אוהבים/מסוגלים ללמוד לבד נושא שלם ומורכב פה זה כבר תלוי בבן אדם.

אני פחות מסכים עם הקביעה שמחפשים עובדים אשר לא יודעים את העבודה.

אם אני כמעסיק אפגוש מועמד והוא יגיד לי ש90 אחוז מהמערכות הוא לא מכיר למה לי להעסיק אותו ולחכות שהוא ילמד את המערכות ויכיר אותן?

שוב לרוב לא יתעקשו על הסמכה מסויימת,יש כאלו שכן,בשביל משרה ראשונית פחות קריטי לדעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כולם אוהבים/מסוגלים ללמוד לבד נושא שלם ומורכב פה זה כבר תלוי בבן אדם.

בעניין הזה אני עם יבגני. אין הרבה דברים שממש חוזרים על עצמם בשום מקצוע בתחום הזה. תמיד צריך לחפש ולבדוק ולהתעסק ואדם שלא מסוגל ללמוד לבד לא מסוגל לעשות את זה כי בפועל ללמוד לבד זה לחפש, לבדוק ולהתעסק.

אדם שלא מסוגל ולא אוהב ללמוד לבד לא נמצא בתחום הנכון ויילך לבזבז 20 אלף שקל על קורס יעבוד שנה שנה וחצי עד שימאס לו לשמוע כל היום זה לא עובד זה לא עובד ושהוא צריך להבין ולחפש למה זה לא עובד. ומה לעשות, כל עוד לא הגעת לניהול או ייעוץ, העבודה שלך להתקין מערכות ולטפל בתקלות ובשביל להתקין מערכת אתה צריך להבין איך כל הדברים שמתקשרים אליה עובדים כדי לדעת אם ואיך הם יכולים להיות מושפעים מההתקנה. אף אחד לא ילמד אותך את זה, אתה חייב ללמוד את הדברים האלה לבד.

ומה בדיוק מורכב בדרישות לעבודה בהלפדסק או עבודה ראשונה בתחום? שבע השכבות? סאבנטינג? GPO? DC? הרי אף אחד לא מבקש בעבודה ראשונה יידע מעמיק. רק צריך לדעת את התאוריה ואיך הדברים האלה עובדים בגדול. ברור שלאדם שעוד לא למד הדברים היותר מעמיקים ייראו מסובכים. אבל אחרי שאתה לומד ויודע איך פרוטוקול ניתוב עובד, לא צריכה להיות לך בעיה להבין פרוטוקול ניתוב ספציפי. אתה לאט לאט לומד עוד משהו ועוד משהו, אין שום דבר מורכב בשום מערכת אם אתה לומד כמו שצריך את הבסיס ולוקח את הזמן שאתה צריך ללמוד את המערכת. אם אתה מתעצל ומנסה לקפוץ אז כן, אתה תסתבך כי יש לך פערי ידע.

למה כמעסיק תחפש מישהו שלא מכיר 90% מהמערכות? כי מי שמכיר 90% מהמערכות לא ירצה לעבוד אצלך. הוא כבר מכיר, הוא כבר יודע, הוא לא מאותגר בתפקיד כזה ופשוט יהיה משועמם ורדום. חוץ מזה היית קצת קיצוני קצת. מישהו שמכיר 50% מהמערכות יכול כבר להתחיל לעבוד ולתת תפוקה ותוך כדי ללמוד את ה-50% הנוספים. ה-50% הם אתגר בשבילו, הם עניין וישאירו אותו בעניינים.

אני לא יודע כמה ומה עברת, אני לא יודע על סמך מה אתה מבסס את הדעה שמתעקשים על הסמכה. אתה אומר את מה שאתה חושב על פי ההיגיון שלך בלי דוגמה או הסבר. שום עסק לא מתעקש על משהו שהוא לא צריך. אף מעסיק לא יפסול מועמד ראוי על סמך הסמכה כי הסמכה תמיד אפשר לעשות וכשהמעסיק דורש את זה, המעסיק משלם על זה. שוב, אני לא אומר שאין מעסיקים שדורשים הסמכה, אני אומר שאין לך צורך בהסמכה כדי להתקבל לתפקיד שדורש אותה ואני יכול גם להגיד לך שהחברות שדורשות הסמכות הן חברות שנותנות שירותי IT לחברות אחרות כי יש להם שותפות עם היצרן שדורש X מוסמכים בחברה ונותן הנחות על מוצרים על כל עובד מוסמך. חברת א.א. מטיילים בע"מ עם מחלקת IT של 30 אנשים לא מרוויחה ומוציאה את אותם סכומים אם כל העובדים מוסמכים ואם אף עובד אינו מוסמך ככה שאין לה סיבה לרצות או לדרוש הסמכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

בתור אחד שיש לו לא מעט הסמכות ועוד שואף לעוד (JNCIA,JNCIS-SP,CCNA,CCNP,CCIE), הסמכות הן בעיקר כרטיס כניסה למקום עבודה.

בסופו של דבר מה שחשוב זה הידע שצברת, כך שבראיון עבודה מקצועי ידעו לשים לב מהר מאד האם הידע שלך אותנטי או שלמדת מדאמפים.

ממליץ ללמוד באופן עצמאי ולא בקורס, יש מספיק מידע באינטרנט - קורסי הדרכה מצולמים כגון CBT NUGGETS/TRAIN SIGNAL/INE/IPEXPERT וכו'.

לא הייתי ממליץ לוותר על תואר בכל אופן.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...