i7 4790 מתחמם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i7 4790 מתחמם

VoLcAnO11

Recommended Posts

שלום,

הרכבתי את ה i7 4790 אתמול, יש לו קירור של אינטל.

משום מה, התנודות של הטמפרטורה שלו מאוד לא יציבות, במנוחה הוא יכול לטפס מ-35 מעלות ל-66~67 מעלות.

אני לא רוצה לנסות להריץ בדיקה של עומס, אני בטוח שהוא יגיע ל-80~85 מעלות בלי בעיה. ובאזור הזה הוא כבר יכול להגיע ל thermal throttling. לא?

יש לי לוח אם H87 PRO של אם זה משנה, ו 8 גיגה ראם.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש במעבד עומד על 0%~1% עם דפדפן פתוח ו HWMONITOR, אני דווקא רואה שהזיכרון עומד על 40% ב idle וזה נראה לי לא תקין.

בכל מקרה, אני די בטוח שהרכבתי את הקירור כמו שצריך, וחוץ מזה שאין לי אפשרות לפרק ולהרכיב שוב כי אח"כ אני אצטרך משחה טרמית חדשה ואין לי.

חשבתי כבר לקנות קירור חדש, מה אתה חושב?

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=7541

עד כמה הוא טוב ביחס ל stock cooler?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גורמים אפשריים לטמפרטורה גבוהה של המעבד:

1. התקנה לא נכונה של הקירור למעבד. יש לוודא שהקירור מותקן נכון ושהוא "נעול" על המעבד.

2. קירור לא תקין - בעיקר בעיה במאוורר או קירור שפשוט לא מספיק "חזק" עבור המעבד.

3. חיישן טמפרטורה לא תקין. זאת לא ממש אפשרות סבירה אבל גם לא בלתי אפשרית.

4. זרימת אוויר (סירקולציה) לא תקינה במארז - יש לדאוג שיהיה מאוורר קידמי אחד לפחות שמכניס אוויר קר, מאוורר אחורי אחד לפחות שמוציא אוויר חם, ואם אפשר אז גם מאוורר עילי שמוציא אוויר חם. בנוסף יש לדאוג שהכבלים במארז יהיו מסודרים בכדי שהם לא יחסמו את זרימת האוויר.

5. קריאה תוכנתית לא נכונה של הטמפרטורה.

מכיוון שאתה משתמש בקירור הסטוק של אינטל עם מעבד דיי חזק, זהו ה"חשוד" העיקרי, ולכן סביר להניח שהחלפתו בקירור יעיל יותר תפתור את הבעיה. בנוסף אני מציע שתשתמש בתוכנה כמו Real Temp ותסתכל על הערך Distance from TJ Max, שהוא הערך האמיתי שכל במעבד מדווחת עליו והוא מציין עד כמה הטמפרטורה של הליבה קרובה לגבול העליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

יש לי בבית מערכת נוספת עם קירור של Katana 4 על i5 2500, ומכיוון שה 4790 נוטה להתחמם יתר על המידה, נראה לי הגיוני יותר להחליף בין הקירורים, כך שעכשיו ה 2500 עם הסטוק של 4790 וה 4790 עם ה Katana 4.

לרוע המזל, אין שיפור כמעט בטמפרטורה. אומנם לוקח עכשיו למעבד יותר זמן להגיע ל 80 מעלות צלזיוס בבדיקת OCCT LINPACK, אבל עדיין מגיע לשם. יש לציין שהקפדתי להרכיב את הקירור כראוי, ומרחתי את המשחה בדיוק כמו שממליצים בפורומים בחו"ל (לשים משחה בגודל גרגיר אפונה).

יש ברשותי מארז GX505 בעל שלושה מאווררים, כשאחד דוחף אוויר קר והשניים האחרים פולטים החוצה אוויר חם.

יכול להיות שהחיישן של הטמפרטורה לא עובד? כי שמתי לב שהתוכנה מציג את הטמפ' של הלוח כ-118 מעלות, מה שנראה לי לא סביר.

אם זה לא החיישן, למה המעבד כל כך רותח? אולי יש משהו שצריך להגדיר ב BIOS?

ויש לציין שעם ה i5 2500 + Katana 4 המעבד לא עובר את ה-65~67 מעלות תחת אותה בדיקה, אותה טמפ' חדר ומארז עמוס יותר ברכיבים.

תודה

אני מצרף תמונה: http://imgur.com/FUqXGkh

עריכה:

עכשיו אני רואה שיש איזשהו כלי של ASUS של EPU ו FAN, ושמתי אותו על מצב TURBO (כשכל המאווררים עובדים בפול עוצמה)

וזאת התוצאה אחרי שתי דקות בערך:

https://gyazo.com/8137811076366224e621c26c3a2b4760

זה נראה לי תקין. אבל המאווררים בפול ספיד די רועשים...

בכל מקרה, יש למישהו מושג ב EPU אם לשים על POWER SAVE MODE, AWAY MODE, PERFOMANCE או AUTO?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאוורר של הקירור צריך להיות בצד השני. בצד ימין. הוא אמור לדחוף אוויר לתוך הקירור כדי לקרר אותו ומשם המאוורר האחורי של המארז מוציא אוויר חם.

ושים לב שאתה שם את המאוורר כך שהוא דוחף אוויר כלפי הקירור ולא ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה2500k צפוי להיות קר יותר, זה הדור האחרון עם הלחמה משודרגת לא סתם הם חיות המהרה.

כל עוד אתה לא עובר את ה80 מעלות במאמץ רציף אתה בסדר, יש כאלה עם נסיון בבדיקה ידנית של אזור המעבד, צלעות אזור vrm אין לי נסיון עם זה. אסביר מה שd30dk אמר, זרימת האוויר באזור האחורי מקדימה לאחורה ובמידה ויש פתח למעלה גם מלמטה למעלה, קירור צריך להעיף אוויר על הצלעות לכן אצלך אם הוא מעיף אוויר על הצלעות הוא הפוך לזרימת האוויר במארז ואם הוא בכוון זרימת......, מעניין כמה זה ישפיע, אם הוא לא מעיף על הצלעות להערכתי לפחות 5 מעלות, הסבר מעולה על טמפ'.

http://www.tomshardware.com/forum/id-1800828/intel-temperature-guide.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...