קיים צוואר בקבוק? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיים צוואר בקבוק?

Rockstatement10

Recommended Posts

1. אי אפשר לומר האם קיים או לא קיים צוואר בקבוק במערכת כזו - זה תלוי ביישום בו משתמשים. אתה צריך לבדוק את אחוז ניצול המעבד ואת אחוז ניצול כרטיס המסך בזמן השימוש ביישומים שלך (אני מניח שמדובר בעיקר במשחקים). אם אתה רואה שאחוזי השימוש ברכיב אחד הם גבוהים, אבל אחוזי השימוש ברכיב השני הם נמוכים, אפשר לומר שהרכיב שבו אחוזי השימוש הם גבוהים הוא צוואר בקבוק.

2. במקרה שלך יש שילוב של כרטיס מסך יחסית חזק ומעבד יחסית חלש, אז באופן כללי ביותר, אפשר לשער שהמעבד מהווה צוואר בקבוק, אבל שוב - זה מאד תלוי ביישומים בהם אתה משתמש (ראה נקודה 1).

3. תשדרג את המעבד רק אם אתה יודע שהוא מגביל אותך.

שים לב שיש לך מעבד בעל תושבת 1155, כך שאתה תהיה מוגבל למעבדים כאלו (מעבדי הדור השני והשלישי של אינטל). כמובן שאם אתה מעוניין לשדרג את המעבד צריך לוודא שלוח האם תומך במעבד המיועד. אם אתה מעוניין במעבד אחר (בעל תושבת 1150 או 1151) אתה תצטרך להחליף גם את לוח האם ואולי גם את הזיכרון, וזו הוצאה יחסית גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. האם אתה בטוח שאתה צריך מעבד חזק יותר?

2. למה אתה צריך להחליף גם את לוח האם שלך? האם אתה יודע בוודאות שהוא לא תומך במעבדי הדור השלישי? האם הוא לא תקין?

3. מעבד i5 עם לוח אם מתאים ו 16GB זיכרון DDR3 ב-900 ש"ח נראה כמו עיסקה סבירה (שווי של שילוש חדש מקביל מהדור הרביעי עולה קרוב ל-2000 ש"ח), אבל צריך לזכור מספר דברים:

א. סביר להניח שלא תהיה לך אחריות על הרכיבים.

ב. המעבד i5-3570K הוא בעל מכפלה פתוחה, מה שלדעתי אומר שאתה חייב לצאת מתוך הנחה שהמעבד הזה עבר קיצונית, דבר שקיצר את אורך חייו ואת אורך חיי לוח האם.

ג. לא בטוח שאתה צריך מעבד כזה חזק ולא בטוח שאתה צריך 16GB - אתה אולי יכול למצוא לוח אם ומעבד זולים יותר וכן להשתמש בזיכרון הקיים שלך במקום לקנות נוסף ובכך לחסוך כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח שלי קצת בעייתי וכנראה שלא יחזיק מעבד I5

IPMSB-H61

העניין הוא שבנוסף לעסקה שציינתי אני מקבל חינם קירור נוזלי.

אני די בטוח שהמעבד מגביל אותי.. שאני משחק במשחק כלשהו הוא מגיע ל-80% בערך..

אין לי צורך ב-16GB זיכרון אבל לדעתי בגלל שזה שילוב אז זה מומלץ גם לעתיד..

האם בטוח 3570K עבר במפעל? אני לא חושב שזה ממש פוגע בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שמעבד עובר ,זה לא אומר בוודאות שחייו קוצרו, לפעמים זה בדיוק ההיפך , לדוגמא : מעבד(4790k) בסטוק מקבל מהלוח מתח 1.2 וולט ומשתנה בהתאם למאמץ ,אותו מעבד עובר

של 4.6 שזה יפה עם מתח של 1.18 וולט וטמפרטורות נמוכות יותר. נתתי פה רק דוגמא אישית שלי , בגלל שיש אנשים שרק שומעים - פוסלים את הקנייה .

העיסקה שקיבלת נשמעת טוב , רק לא ציינת באיזה לוח מדובר , מה שבטוח שהמעבד לא יגביל אותך:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צוואר בקבוק קיים בהגדרה ב99% מהמקרים. :)

או שהמעבד חזק מידי לכרטיס המסך או שכרטיס מסך חזק מידי למעבד. נדיר ביותר שהם הולכים יד ביד, וכמו שנאמר זה גם תלוי מאוד בשימושים. למעשה המקרה היחיד שבו לא יהיה צוואר בקבוק הוא רק כשגם השימוש התובעני ביותר של המערכת לא מגיע ל100% ניצול של אף רכיב.

זה סתם ככה, אופטופיק למחשבה. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@shar00750

ברוב המוחלט של ההמהרות יש צורך להוסיף מתח למעבד בכדי להפעילו בתדר גבוה יותר בצורה יציבה, דבר היוצר יותר חום ומקצר את אורך החיים של המעבד (וגם של לוח האם, שכן במצב כזה הוא מעביר יותר זרם דרך הרכיבים).

@Rockstatement10

1. הלוח GA-Z77X-D3H של Gigabyte נראה לוח אם סביר עם תכונות סבירות יחסית לתקופה שבה הוא יוצר, אם כי לא הייתי בונה עליו להמהרה - למרות שנראה שיש לו 9 שלבי ייצוב מתח, יש לו רק גוף קירור אחד על מייצבי המתח (יותר מחצי מהם לא נמצאים מתחת לגוף קירור) וגם הוא לא נראה גוף קירור "רציני" במיוחד.

2. מודול זיכרון חדש בנפח של 8GB מסוג DDR3 ניתן למצוא כיום בפחות מ-220 ש"ח (קישור לדוגמא). במקרה הזה מוצע לך 16GB של זיכרון משומש ב-200 ש"ח, וזה נראה מחיר סביר ודיי משתלם כל עוד לא מדובר בזיכרון שעבר , שכן מודולי בד"כ לא מתקלקלים. הייתי רוצה לדעת באיזה מדובר (דגם מדוייק יהיה נחמד, אבל בעיקר רצוי לדעת את תדר העבודה המקסימלי שלו ואת המתח בו הוא עובד) ובאיזו תצורה (4 מודולים של 4GB כל אחד או 2 מודולים של 8GB כל אחד), אבל זה כבר פחות חשוב.

16GB של זה נחמד, אבל השאלה היא - האם אתה באמת צריך 16GB או לא? אני לא יודע - זה תלוי בשימושים שלך. בכל מקרה תזכור שיש לך 8GB בהם תוכל להשתמש (אלא אם כן יש בעיית תאימות בין מודולי הזיכרון שלך ללוח האם הנ"ל).

הערה: אם תחליט לעשות כן, אז לפני שאתה קונה את החומרה, אני מציע שתבדוק אותה - תריץ בדיקת תקינות על הזיכרון עם +memtest86 ובדיקת מאמץ על המעבד רק בכדי לוודא שהמערכת יציבה. כמובן שאתה צריך גם לעשות בדיקה פיזית ולראות שאין קבלים מנופחים/מפוצצים ושאין נזק פיזי כלשהו ללוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם המוכר מציע לך 8GB של זיכרון DDR3 משומש ב-200 ש"ח זה לא משתלם פשוט כי בכ-200 ש"ח אתה יכול לקנות מודול זיכרון DDR3 חדש בנפח של 8GB.

2. השאלה האם לקנות מחשב חדש או משומש היא תקציבית ותלויה בך בלבד.

לדעתי האישית, אם כבר משקיעים במחשב, אז עדיף להשקיע במחשב מעודכן טכנולוגית ובלוח אם טוב, גם אם זה אומר תוספת של עוד כמה מאות שקלים.

3. הנה 2 הצעות מחיר לשילוש מפלונטר שהן דיי מקבילות למה שמוצע לך:

א. שילוש המבוסס על מעבד מהדור הרביעי:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1150

CM8064601710803 - Intel - i5-4690K Quad core CPU - LGA1150 - 3.9 GHz - 6MB cache - 22nm - 88W TDP - Integrated HD Graphics 4600 at 1200Mhz - Devil’s Canyon Series - Tray...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 1185/1161

לוחות אם - Intel LGA1150

GA-Z97-D3H - Gigabyte - Socket LGA1150 CPU - Intel Z97 chipset - Dual channel DDR3 up to 3000 MHz memory - Integrated Graphics with VGA, DVI-D, HDMI video outputs - 2 PCI Express x16 slots - 8-channel audio - Intel Gigabit L...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 639/626

זכרונות - DDR3 - לנייח

KVR16N11-8 - Kingston - 8GB DDR3 1600MHz - CL-11 - KVR16N11/8 - 1.5V...

Lifetime Warranty

כמות: - 1 - 215/211

2039.00 / 1998

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=33650

ב. שילוש המבוסס על מעבד מהדור השישי:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151

CM8066201920300 - Intel - i5-6600K Skylake Quad core CPU - 3.5 GHz - Max Turbo Frequency 3.9 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 6MB cache - 95W TDP - Tray...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 1233/1208

לוחות אם - Intel LGA1151

GA-Z170-D3H - Gigabyte - Socket LGA1151 CPU - Intel Z170 chipset - Dual channel DDR4 up to 3200 MHz memory - Integrated Graphics with DVI, HDMI, VGA video outputs - 2 x PCI Express x16 slots - 8-channel audio - Gigabit LAN - ...

בקרוב - שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 737/722

זכרונות - DDR4 - לנייח

HX421C14FB-8 - HyperX - 8GB DDR4 2133Mhz PC4-17000 CL14 - 1.2V - 288Pin - HyperX Fury DDR4 Series - HX421C14FB/8...

אחריות לכל החיים

כמות: - 1 - 282/276

2252.00 / 2207

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=33651

הערות:

א. אני רואה שלא קיימים לוחות Z97X-D3H ו Z170X-D3H של Gigabyte כמו שקיים לוח Z77X-D3H, אז בחרתי בלוחות Z97-D3H ו Z170-D3H, שהם לא בדיוק מקבילים, אבל הם מספיק קרובים.

ב. ההפרש במחיר בין מפרטים הוא כ-200 ש"ח, אז מבחינתי עדיף לבחור בזה המבוסס על מעבד ה i5-6600K (הדור השישי).

ג. ההפרש במחיר בין המפרטים הנ"ל לשילוש המשומש שהוצע לך הוא בסביבות ה 1100-1300 ש"ח, וזה דבר שבהחלט יש להתחשב בו במיוחד אם יש הגבלה תקציבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...