הגדרות שרת NAS - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרות שרת NAS

eyal177

Recommended Posts

שלום , ליפני כמה חודשיים נעזרתי בכם בקשר לNAS שיש לי.

דגם הNAS שלי הוא EMC PX6-3000D

וכרגע מותקן עליו 6 דיסקים ריקים מוכנים להגדרות ועבודה, אני גולש כרגע על במהירות קבועה של 200 מגה, מהירות העלאה שלי היא סביב ה-5.14 , 5.22. המטרות שלי בהתחלה היו פנטזיות. חשבתי שאפשר לעשות גיבויים למחשב שלי מרחוק , אבל אז מישהו זרק אותי למציאות ואמר לי שאין סיכוי כזה אם מהירות העלאה שכזאת.

אז המצב הוא כרגע כזה. ה-NAS יושב בבית של הורים שלי על מהירות של 200 מגה. הוא מחובר לסוויץ, אני רוצה להגדיר את זה ככה ש.

במחשב של אבא שלי . באותה דירה במרחק חצי מטר מה-NAS יש מלא מלא חומר של וסרטים של המשפחה. שחייבים גיבוי, אני רוצה להקצות לו 2 דיסקים למחשב שלו ששם הוא יגבה את כל התמונות והסרטים { שזה הדבר הכי חשוב מבחינתנו כרגע} דיסק 1 יהיה ראשי . הדיסק השני יהיה גיבוי למקרה שלדיסק הראשון קורה משהו. כמובן שרק לו בלבד יהיה גישה לכוננים האלה

דיסק מספר 3 אני רוצה בשבילי. { כמו שאמרתי מקודם חייתי בפנטזיות} חשבתי שאני יכול לעשות גיבוי למחשב שלי מרחוק { מהדירה שלי שאני גר במרחק 3 קילומטר מהם} אבל אז שהבנתי שאין סיכוי וגם שחשבתי על זה לעומק יותר. אין לי ממש מה לגבות . ומה שיש לי זה על דיסק חיצוני . בכל מקרה את דיסק מספר 3 אני רוצה לחומר שלי שאני יביא על דיסק פעם בחצי שנה וגם זה לא בטוח ואז אני יכול לחבר את הכונן למחשב של אבא שלי ולהוריד ישירות ל-NAS או משהו כזה

חוץ מיזה שיהיה לי גישה מכל מקום בעולם לכונן הזה ולהוריד ממנו חומר שאני צריך { לא שיש לי חומר כן. אולי בלחץ חצי טרה}

כמובן שגם פה רק לי יהיה גישה לכוננים האלה

דיסק מספר 4-5 { עוד לא בטוח ביכלל שזה מה שיהיה } אני רוצה גיבוי למצלמות שיש לי סביב לבית { ככה זה שעוקצים לך 50 אלף שקל ליפני שבועיים מתחת לחלון ואתה רואה את זה נעלם בוידאו}

וגם פה כמובן שרק למנהל הראשי יהיה גישה לכוננים האלה

דיסק מספר 6 ואחרן שכל המחשבה הזאת התחילה מהמטרה הזאת זה. זוכרים את התמונות שיש במחשב של אבא שלי?

אז אני רוצה להוריד לשם גם את התמונות אבל שזה יהיה כונן של המשפחה המורחבת . שמי שאני יתן לו לינק וסיסמה יכול לכנס אך ורק לכונן הזה ולהוריד משם את התמונות שלו. רק להוריד בלי לצפות בוידאו בלי לשנות הגדרות . בלי לפתוח אותם בלי כלום . רק להוריד

אז אחרי שקצת שיגעתי אותכם.

היום דיברתי עם . ביקשתי קו 100/100 יש הקוראים לזה קו סימטרי או קו תימסורת..

הם מדברים על 3500-5400 שקל לחודש...

זה לא משהו שאני יכול לעמוד בו...

חשבתי אולי להגדיל את המהירות שלי ל500 מגה אז כמה המהירות שלי תעלה ל6-7 העלאה, שמעתי שגם זה לא משהו .

השאלה שלי נגיד ומישהו מבחוץ { המשפחה המורחבת}. ניכנסים דרך הלינק שנתתי להם ורוצים להוריד תמונה .. כמה זמן יקח להם לעשות את זה עד שהתמונה תירד למחשב שלהם?

כמובן שאני רוצה שיהיה לי גישה מכל מקום בעולם לNAS הזה בכל רגע נתון

כנראה שיציעו לי לעשות מנוי בגוגל ולקבל מקום . אבל אני מאוד מאוד מפחד מגוגל. אני מעדיף שהכל ישב אצלי.

ניתקעתי עם NAS ואני צריך לנצל אותו . בכל מקרה צריך לעשות איתו משהו וזה מה שאני מתכוון לעשות . בלי ובלי כל מיני כאלה ..

כמובן שיושב על הNAS הזה פיירולים להגנה ...

אז איך מתקדמים מפה .. איפה אני מוצא מישהו שמבין בNAS { שדרך אגב המערכת שלו היא בעברית } ויכול ל"אכול" את זה בלי מלח ולעשות לי הגדרות כמו שצריך ...

הדרישות שלי לא גבוהות הם בסיסיות לגמריי אני חושבicon_smile.gif

כמובן שהכל בתשלום שלא יהיה ספק, מצידי אפשר לעשות את זה מרחוק דרך טים וויואר

תודה attachment.php?attachmentid=9238&stc=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את ההתחלה, יש דברים שאתה צריך להבין לחשב לבד שהבסיס של זה, זה כמה זמן לוקח להעביר חומר.

5 מגה, הכוונה ל5 מגהביט לשנייה מגה זה מיליון ז"א 5,000,000 ביטים בשנייה.

8 ביטים שווים בייט.

1024 בייטים שווים קילובייט.

1024 קילובייט שווים מגה בייט.

1024 מגה בייט שווים ג'יגה בייט.

**יש יחידות מידה של 1024 וסטנדרט אחר של 1000, לא סגור בדיוק מה הספקיות נותנות בכל מקרה זה לא הבדל גדול ולא משפיע משמעותית על התוצאה.

מכאן מה5 מגה ביט אתה מקבל.

5000000/8/1024/1024 = 0.6MB/s

ז"א 1 ג'יגה אתה יכול להעלות ב1024/0.6=1706 שניות ז"א 0.47 שעות.

1 טרה ב1024*0.47=481 שעות ז"א 20 יום.

אל תשכח שאת הגיבוי הראשון אתה לא צריך לעשות דרך הרשת..........

תעריך את כמות השינויים, קבצים חדשים ותחליט אם מהירות העלאה סבירה עבורך.

תתחיל מהתמונה שדיברת, תחשב כמה זמן לוקח להעלות אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואוו הלכתי לאיבוד במספרים, בכל מקרה צריך ללכת על זה כי אין לי הרבה אפשרויות, זה או לזרוק nas או פשוט לעשות את זה, כי בכול מקרה אני עושה את זה כך או אחרת.

איפה אני מוצא איש מערכת nas שזה המקצוע שלו, איפה מתחילים לחפש מישהו שמבין בזה ויודע את המערכות האלה.

תודה

עדכון, מפה לשם הגעתי עם שהם נותנים לי בקבוע 10 להעלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...