בגלל הטריק הסיני-ישראלי: חבילות מחו"ל מעוכבות במכס עד חודש ימים - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בגלל הטריק הסיני-ישראלי: חבילות מחו"ל מעוכבות במכס עד חודש ימים

yoni_h

Recommended Posts

בדקתי במקרה את המספר מעקב עכשיו ואני רואה שהסטטוס עודכן אתמול ב- 12 בלילה והחבילה הועברה לסניף הדואר המרכזי בעיר שלי (שלאחר מכן צריכה לעבור לסניף השכונתי)

יש מצב ניצלתי מהזוועה שהחנות הפילה עלי?

זה יותר טוב מסטטוס "תקוע" :)

אם אתה רוצה אתה יכול להתקשר לדואר ולשאול אם נדרש תשלום נוסף כלשהוא, אם כן הם יכולים לומר לך את הסכום לפי מספר המעקב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה כסף אתם חוסכים בלקנות מהסינים המפוקפקים האלה? וכמה כאב ראש זה עולה לכם?

זה אבסורד שאתם מתלוננים שהמכס עושה את העבודה שהוא אמור לעשות מלחתחילה.

אחר כך עוד אתם אומרים שהמכס מושחט בדיוק שסיימתם להוריד מאה גיגה בייט של סדרות בצורה לא חוקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשטלפון בסיסי בארץ עולה קרוב לאלף ש"ח ובחול אפשר למצוא דגמים סיניים שאפילו טובים יותר באיזור ה- 300-400 ש"ח אל תתפלא שקונים בחו"ל.

באמת שאין לי בעיה לשלם את המיסים, זה עדיין יוצא יותר זול מלקנות בארץ, אבל כן המכס מושחת כשהוא לוקח מיסים כפולים על משהו שהוא לא בשליטתך בטענה שאתה אשם ובמיוחד כשהם מחשבים את עלות המוצר גבוה פי כמה מהערך האמיתי (וקרה מקרים שהם טענו שהקבלה שהלקוח הביא מזוייפת והערך הנקוב שם נמוך מהערך האימיתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת התגובות בכתבה:

44. מפליא אותי שלא העלו את זה שאתה צריך לשלם על זה שיצאת בבדיקה המדגמית הזמנתי פלאפון סיני (מתחת ל- 75$) והם בדקו אותו בבדיקה המדגמית.

ביקשו ממני מעל 500 ש"ח בגלל שהפלאפון נבדק. מה עוד שנמצא שהוא שווה פחות מ- 75$ ולכן לא חייב במס.

התקשרתי אליהם כדי לבדוק אולי הם הביאו משטרתי או משהו מיוחד שבגללו עולה מעל 500 ש"ח כדי לפתוח ולסגור חבילה. מסתבר שלא. הם פשוט פיתחו מערכת הפוכה מזה של הלוטו - הם מגרילים כל יום מי יפסיד כסף לטובת המדינה.

נשמע מטורף לגמרי.

זה באמת ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך דבר כזה קיים?

אין סוף לחוצפה בה מתעמרים בציבור?

אין גבולות אותם הם לא מעיזים לחצות?

אין מי שירים טלפון בבהלה ויתן הוראה להפסיק זאת מייד אחרת אלוהים בכבודו ובעצמו יוריד עליהם את מלוא כעסו?

מה האזרח אמור לעשות כשרשויות הממשלה קונסים את הציבור על בדיקה מיותרת?

האם שוטר תנועה היה מעז לחלק עמלת בדיקה לכל מי שנעצר לבדיקת רשיון ונמצא זכאי?

"אוקי נראה שהרשיון שלך בתוקף, אבל לבדוק אותך עולה כסף אז המדינה נתנה לי את הכוח לגבות ממך 300 שקל על הבדיקה. סע לשלום לפני שאצטרך לעצור אותך על התנגדות לשוטר".

האם המשטרה היתה מעזה לתת הוראה כזאת?

האם הכנסת היתה מעזה לחוקק חוק כזה?

האם בית המשפט היה מעז לפסוק לטובת המשטרה?

איך האדמה לא רועדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שהם יסתדרו עם המכס, מה זה עניין שלי?

שישלמו לבן אדם שזאת תהיה העבודה שלו.

שישב כל היום במכס ויפקח את פתיחת החבילות שלהם.

למה כל יום מאות אם לא אלפי אנשים צריכים לשלם על שליח מיוחד 200 שקל?

200 אלף שקל כל יום במקום לשלם משכורת חודשית למפקח קבוע?

הם מרוויחות מיליונים אם לא עשרות מיליונים כל חודש מהגניבה הזאת.

למה החרא הזה קורה רק במדינת ישראל?

למה המכס לא עובד בצורה מסודרת מול חברות המשלוחים?

הרי כאן בדיוק הבעיה.

אם הכל היה מוסדר בצורה יעילה והגיונית הם לא היו יכולות לגנוב מאיתנו בתירוצים אידיוטים שכאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? כי הם יכולים, ואף אחד לא עושה עם זה כלום.

שים לב שיש חברות צד ג' כמו BUY2USA ו- DEALTAS שלוקחות על עצמן את העלות הזו.

אני משתדל לא להזמין בעזרת חברות השילוח הפרטיות, אבל אם קורה ואין לי ברירה, אני מתמקח איתן על עמלות השקר הללו ואין לי בעיה לומר להן שמצידי יחזירו את החבילה לשולח (זה עולה להן כסף, אז בד"כ זה עובד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DHL Express "סופגת" את עלות הבדיקה המדגמית במקרה שמדובר בטובין פטור ממס (מתחת ל$75), אך לא במקרה שמדובר בבדיקה נדרשת בשל חוקיות ייבוא.

http://sporov.net/wp-content/uploads/2013/07/DHL.pdf

למה החרא הזה קורה רק במדינת ישראל?
תנוח דעתך. משיחות שניהלתי עם חברים בחו"ל, ה"חרא" הזה לא קורה רק במדינת . יש לי חבר שסיפר שהוא לא שולח שום דבר בינלאומי עם חברות שילוח מאז שפריט בשווי $20 חויב לו ב$40 עמלות שחרור בין ארה"ב לקנדה.

פשוט אתה גר במדינת אז זה כל מה שאתה מכיר.

וכמו תמיד כשאתה חושב שדפוק כאן - תגיד תודה שאתה לא גר ברוסיה. שם המכס עצמו דופק ומרמה אותך גם בייצוא וגם בייבוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בסדר. אני לא יודע לומר לך בוודאות מוחלטת באילו מדינות זה קורה ובאילו לא. כנראה בכל מדינה יש איפשהו משהו דפוק. זה לא אומר שצריך להיות בגישה של "לא נעשה כלום כי תמיד יהיה משהו דפוק איפשהו". צריך תמיד לנסות לשפר איפה שרק ניתן. רק לא צריך לצעוק "למה רק בישראל הכל דפוק". גם כי זה לא נכון וגם כי זה לא עוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שזה לא עוזר, ככל שהחשיפה יותר גדולה כך הסיכוי לשינוי יותר גדול.

לפחות עכשיו נוכל לדעת מראש כמה החברות יגבו ואולי זה גם יצור תחרות -

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-368112-00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...