RAM Memory timings - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RAM Memory timings

habahaba

Recommended Posts

אהלן,

קניתי מ- סטיק 4G עם תזמוני CL9-10-F2, אך קיבלתי של אותה החברה עם תזמוני CL9-11-F3.

שלחתי הודעה למוכר והוא אמר לי שזה אותו הדבר, אך אם אני לא מרוצה, הוא יחזיר לי את הכסף.

השאלה היא האם המספר הזה זה באמת התזמונים של הזיכרון (נראה לי מאד שכן) והאם יש הבדל בביצועים שארגיש.

הוא מסכים להחזיר לי את הכסף אבל אני לא רוצה להיות סתם קטנוני אם זה באמת אותו הדבר.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. צריך את הדגם מדוייק של הזיכרון שרכשת ואת הדגם של הזיכרון שקיבלת בכדי לראות האם יש הבדל משמעותי בינהם.

2. מכיוון שציינת CL9 אני מניח שמדובר על זיכרון DDR3 (אם היה מדובר על זיכרון תיזמון ה CL היה בין 4 ל-6). העניין הוא שלפי תקן JEDEC שלושת תיזמוני זיכרון המצויינים על כל מודול זיכרון הם בעלי אותו ערך, כלומר התיזמונים הם מהצורה X-X-X (עבור זיכרון העובד בתדר 1333MHz הערכים האפשריים הם 7-7-7, 8-8-8, 9-9-9 ו 10-10-10, ועבור העובד בתדר של 1600MHz הערכים האפשריים הם 8-8-8, 9-9-9, 10-10-10 ו 11-11-11). מכאן שהערכים שציינת הם לא תיזמונים - לא ייתכן שערך התיזמון הראשון (ה CL) הוא 9 וערך התיזמון הבא הוא 10, ובכל מקרה F2 ו F3 הם לא ערכי תיזמונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה הנמכרים כיום משתמשים בפרופיל XMP כדי למצות את התדר/תזמונים אותם הם מבטיחים בפרסום/פירוט המוצר.

כך שאם לא תפעיל את פרופיל הXMP שלהם לא תקבל/תראה את התדר/תזמונים האופטימלים שהם מסוגלים לתת.

לפעמים יש יותר מפרופיל XMP אחד על הזכרונות.

מכיוון שאני לא יודע על פי מה אתה משווה ובודק, חשבתי לציין זאת.

בכל מקרה זה משהו שכדאי לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@KAKADU999

1. אם אתה יודע את הפרמטרים בהם הזיכרון צריך לעבוד בכדי לנצל את היכולות שלו אפשר גם להגדירם באופן ידני ולא להשתמש בפרופיל XMP.

2. אני משווה זיכרונות לפי התדר, התיזמונים, אורך תקופת האחריות, גופי קירור (אם יש) והיצרן (או יצרן השבבים אם מדובר בחברה לא מוכרת).

@habahaba

שכחתי לציין שעבור זיכרון ההבדל בין התיזמונים הוא דיי קטן ועבור רוב השימושים הוא כלל לא יהיה מורגש, כך שמעשית אין ממש הבדל בין שעובד בתיזמונים של 9-9-9 וזיכרון שעובד בתיזמונים של 10-10-10.

בכל מקרה יהיה נחמד אם תפרסם את דגמי הזיכרונות המדוברים (את זה שרצית לקנות ואת זה שקנית בפועל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את אלה:

http://www.ebay.com/itm/151501840836?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

שזה בדיוק מה שהיה לי בלפטופ (הוספתי עוד סטיק).

בזכרונות שקיבלתי, המספרים על המדבקה מעט שונים (כמו שפירטתי בהודעה המקורית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון שהזמנת הוא ה HMT351S6BFR8C של Hynix (קישור לקובץ PDF המכיל מידע טכני לגבי הזיכרון). זהו זיכרון העובד בתדר מקסימלי של 1333MHz במתח של 1.5V. מכיוון שבתמונה ב ניתן לראות שכתוב על המדבקה H9 לאחר שם דגם הזיכרון, הרי שמדובר בזיכרון שעובד בתיזמונים של 9-9-9 (לפי קובץ ה PDF הנ"ל). עכשו צריך לדעת איזה דגם קיבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...