דרוש מחשב לעבודה משרדית כבדה עד 3000 - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מחשב לעבודה משרדית כבדה עד 3000

tomermu

Recommended Posts

מעבד i3 זה בסדר מבחינתי

אם ההפרש לא גדול יש אפשרות לעלות ל i5

כונן של 120 יספיק.

8 זה בסדר גמור.

חלונות 7.

אני אוהב את המחשב שלי חזק. כלומר קצת יותר מהדרישה

תקציב 2500-3000

והחנות כבר לא משנה רק שתהיה אמינה וזולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרטים די דומים, לוח אם עם , vga ,dvi וusb3 מקדימה.

אני תמיד מעדיף 2 מאווררים, המחשבים צפויים להיות די שקטים כי אין כרטיס מסך, דיסק קשיח רגיל והקירור שקט יחסית, אבל לא מארז משתיק (ציינת שקט).

המארז מtms מגיע עם תושבת לssd מksp לא, או שמוסיפים מתאם בכ30 ש"ח או עם קומבינות אחרות. הssd מtms קצת עדיף לא משהו דרמטי. בגדול די המשכתי את shalonrn אני תמיד בעד ספק איכותי.

מפרט מtms

מעבד:

Intel Core i3 4160 3.6Ghz LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪527

קירור למעבד:

בקניית מחשב חדש בלבד - Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2

כמות: 1 - מחיר: ₪42

לוח אם:

בקניית מחשב חדש בלבד - Gigabyte GA-H81M-S2H

כמות: 1 - מחיר: ₪245

מארז:

Silverstone Precision PS08 USB3.0

כמות: 1 - מחיר: ₪190

קירור למארז:

Arctic F8 PWM CO 8cm Ball Bearing case fan

כמות: 1 - מחיר: ₪51

ספק כוח:

Seasonic S12G-450W 80+ Gold

כמות: 1 - מחיר: ₪322

זיכרון:

בקניית מחשב חדש בלבד - Hynix DDR3 8GB 1600

כמות: 1 - מחיר: ₪264

קשיח למחשב שולחני:

SanDisk SSD Ultra Plus 128GB 2.5" SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪313

תוכנות:

Microsoft Windows 7 PRO English 64BIT - בקניית מחשב

כמות: 1 - מחיר: ₪641

הרכבה:

ללא הרכבה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪2595

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 2544 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/y7zvnh26

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i3 4160 3.6Ghz 3MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 11 Rev.2 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus H81M-PLUS LGA1150, Intel H81, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT 1

כונני SSD: כונן קשיח Transcend SSD370 TS128GSSD370 128GB SSD SATA III 1

ספקי כוח: ספק כח אקטיבי SeaSonic 360W 80+ Gold SSR-360GP 1

מארזים: מארז ללא ספק Antec VSK-4000B-U3 ATX Mid Tower Black 1

מאווררים וגופי קירור: מאורר למארז Arctic F12 PWM PST CO 120mm 1

מע' הפעלה: מערכת הפעלה Microsoft Windows 7 Professional English 64Bit OEM - לרכישה עם מחשב נייד / נייח חדש 1

הרכבה: רכישה בחלקים עבור מחשב ללא הרכבה 1

מחיר החבילה: 2579 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חנויות זולות מksp, לגבי הלוח הוא לא תומך בusb3 מקדימה ושמת מארז שכן, תעשה שיעורי בית במקום לענות דברים לא קשורים. לגבי המעבד מדובר בe7xxx שכבר לפני כמה שנים קירטע, אולי זה היה משהו אחר, שוב זה לא חד משמעי איזה מעבד רצוי, במפרטים המומלצים מופיע גם i3, לא פותחים אשכול חדש, בשביל מה הדיון הזה? אם אתה צריך יותר אחסון ניתן בודד של 250 זה תלוי בך. אני יודע בדיוק מה המעבד הזה הרכבתי והתקנתי מספיק מחשבים עליו, לא בגלל הערות של שם או שלך.
יש חנויות זולות מksp

סליחה, להבא אסרוק אלפי חנויות לפני שאביא לכאן מפרט. אתה רציני?

לגבי הלוח הוא לא תומך בusb3 מקדימה ושמת מארז שכן, תעשה שיעורי בית במקום לענות דברים לא קשורים.

ידידי, כדי לדון כמו שצריך, צריך שבדיון יהיו אנשים עם 2 דברים בסיסים: יכולת קריאה, והבנת הנקרא.

הרי כתבתי כבר שהיה בלבול בנושא. במפרט 1 שהכנתי דרך KSP, לקחתי מארז X ששם הוא אינו כולל 3 מקדימה. לאחר בקשתו, הכנתי מפרט 2, וכמו במפרט הראשון לקחתי את מארז X. מכיוון שזה אותו מארז, לא טרחתי לקרוא שוב פעם. והפלא הפלא, המארז? - אותו מארז. היציאות? שונות. לאחר בירור קצר, מדובר בטעות אצל IVORY. במפרט אצל היצרן כתוב שהמארז אינו תומך בUSB3 מקדימה.

לגבי המעבד מדובר בe7xxx שכבר לפני כמה שנים קירטע

עוד פעם עמימות? גם המעבד החזק ביותר כיום יקרטע ללא סוף כאשר יאולץ לבצע חישובים פיזיקליים מסובכים!. תגיד לי מה הוא הריץ ואז תגיד שהוא קירטע, וזה כדרך אגב - משהו שאתה לא זוכר אם אנחנו מדברים על אותו מעבד.

מפרטים המומלצים מופיע גם i3

ואם הוא היה ביל גייטס הייתי מכניס לו גם I7 וGTX 980. הוא היה צריך את זה? בכלל לא. אבל מה זה משנה? למה לא הטוב ביותר אם גם ככה לא יכאב לו בכיס?

אבל הוא לא ביל גייטס, והוא מבקש מחשב עם כמה שיותר תקציב קטן שיענה על צרכיו. הוא לפי דעתי ולפי כל מקום שאני כמעט רואה באינטרנט - זה מספיק לו בהחלט!

בשביל מה הדיון הזה?

הדיון איבד קצת כיוון.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני גם ממליץ על המפרט שnone77 נתן מKSP. לפי דעתי הוא חזק בכמה רמות לצרכיך (ושוב, הפנטיום לפי דעתי גם חזק למה שאתה צריך, אתה מוזמן לראות בהמלצות של צוות האתר - הוא הוכנס אפילו למחשב "גיימיג" מוזל מאוד) אבל אולי חבל על כל הדיון הזה שההפרש הוא 500 שקל שאתה מוכן לשלם אותם.. הכי חשוב סע ברכה ותהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לנהל דיון צריך מישהו שלא בטוח שהוא המציא משהו ויודע הכל ולא מקשיב.

בכל המארזים שמת את הדגם עם הu3 שהוא תומך בusb3 מקדימה עם לוח לא תומך, שאר המחשבות שלך לא רלוונטיות בנושא זה מה ששמת ואין התאמה.

המחשב המסכן ההוא הריץ דפדפן, ותוכנת אלון ללוחות זמנים לא משהו שבתאוריה צריך לגרום לו לקרטע, זכרון היה מספיק.

ההפרש מחיר בלי המערכת הפעלה הוא לא 500 ש"ח וחלק גדול מזה זה בגלל הלוח שצריך להתאים למארז, ההפרש במעבד כ200 ש"ח

בפעם ה70 לגבי המעבד זה לא חד משמעי, לא סתם הבאתי דיון שמתייחס לנושא זה שאתה מתעלם מהעניין זו בעייה שלך והתקנתי מספיק מערכות עם המעבד הזה לא צריך שתנתח לי אותו.

גם נתקלתי במספיק מערכות שעל הנייר הכל מתאים ואחרי זמן קצר התחילו לקרטע (נבדקו וכו'), יכול להיות שזה היה הדיסק או משהו אחר, לא סתם יש אנשים שגם רוצים מעבד חזק יותר.

לגבי המחיר בksp עם באנדל של מארז וספק בדר"כ ניתן לחסוך מאה ש"ח ויותר וגם לפעמים בכרטיסי מסך זאת היתה הערה כללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לנהל דיון צריך מישהו שלא בטוח שהוא המציא משהו ויודע הכל ולא מקשיב.

בכל המארזים שמת את הדגם עם הu3 שהוא תומך בusb3 מקדימה עם לוח לא תומך, שאר המחשבות שלך לא רלוונטיות בנושא זה מה ששמת ואין התאמה.

המחשב המסכן ההוא הריץ דפדפן, ותוכנת אלון ללוחות זמנים לא משהו שבתאוריה צריך לגרום לו לקרטע, היה מספיק.

ההפרש מחיר בלי המערכת הפעלה הוא לא 500 ש"ח וחלק גדול מזה זה בגלל הלוח שצריך להתאים למארז, ההפרש במעבד כ200 ש"ח

בפעם ה70 לגבי המעבד זה לא חד משמעי, לא סתם הבאתי דיון שמתייחס לנושא זה שאתה מתעלם מהעניין זו בעייה שלך והתקנתי מספיק מערכות עם המעבד הזה לא צריך שתנתח לי אותו.

גם נתקלתי במספיק מערכות שעל הנייר הכל מתאים ואחרי זמן קצר התחילו לקרטע (נבדקו וכו'), יכול להיות שזה היה הדיסק או משהו אחר, לא סתם יש אנשים שגם רוצים מעבד חזק יותר.

לגבי המחיר בksp עם באנדל של מארז וספק בדר"כ ניתן לחסוך מאה ש"ח ויותר וגם לפעמים בכרטיסי מסך זאת היתה הערה כללית.

1. ידידי, אתה שוב פעם לא מבין, נסה לקרוא את הודעתי שוב כי חבל לי לחזור על אותם הדברים כמה וכמה פעמים, וגם אין לי כוח. בוא נעצור זאת פה, כדי לא לסטות עוד יותר מהדיון.

2. בניגוד אליך, אין לי את הניסיון שיש לך, וזה במידה ומה שאתה טוען נכון. הדבר היחידי הוא שאני יודע, שעל הנייר המעבד שלי חלש יותר למשימות כאלו, ובכל זאת מחזיק מעל המצופה למעבד ישן. זאת ועוד, שהמעבד המוצע חזק אף יותר מהמעבד שיש ברשותי. נוסיף לכך שמחיפוש ברשת אני מקבל תמונה שתואמת למצב אצלי, הרי שמפה בא הטיעון.

3. לגבי הדוגמא שלך, לצערי לא הכל מושלם. אנשים יכולים לקבל מחשב מחברה איכותית ביותר אממה המחשב עצמו נדפק במהלך היצור או במהלך ההובלה... לא תמיד אפשר לדעת. אני התבססתי על נתונים יבשים.

וכמו שאמרתי ובתקווה שפה זה יגמר, אני חושב שיש מפרט בזבזני אך מצויין מבחינת החומרה, זה כבר לשיקולו של הקונה. המשך יום טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי 3, המחשב עבד מצויין בהתחלה אחרי כחצי שנה, שנה התחיל לזחול אין קשר להובלה הרכבה וכו'. גם לי די נמאס מהחוסר יכולת שלך לקרוא מה שאני רושם, ההבדל במעבד הוא 200 ש"ח זה לא מה שהופך מחשב לבזבזני, ובתור בעל עסק ההבדל לi5 הוא כ500-600 ש"ח שלדעתי רק מהספק ויש ספק למרות כל מה שתגיד\תקרא כי נתקלתי במספיק מקרים גבוליים שווה לקחת אותו בעיקר שהוא לא ציין את התוכנות שהוא עובד איתם, להדגשת העמדה שלי בפעם ה71 ואחרונה לא עבורך, אין פה משהו חד משמעי יכול להיות שהפנטיום יספיק ל7 שנים כמו נינג'ה, יכול שהוא יתחיל לקרטע אחרי שנתיים וi5 יסחוב ליותר בדיוק בשימושים מהסוג הזה קשה לדעת, מנסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי: המפרטים שהציע NONE טובים ומדוייקים בהרבה. אני הייתי קונה בTMS ולא בKSP מטעמי אמינות ושירות.

הייתי מפרט יותר אבל אין לי ראש למטרד רק אציין כמה נקודות.

סליחה, להבא אסרוק אלפי חנויות לפני שאביא לכאן מפרט. אתה רציני?

כן , ברוך הבא לפורום מפרטי מחשב. זה מה שמשתדלים לעשות כאן.

ידידי, כדי לדון כמו שצריך, צריך שבדיון יהיו אנשים עם 2 דברים בסיסים: יכולת קריאה, והבנת הנקרא.

הרי כתבתי כבר שהיה בלבול בנושא. במפרט 1 שהכנתי דרך KSP, לקחתי מארז X ששם הוא אינו כולל 3 מקדימה. לאחר בקשתו, הכנתי מפרט 2, וכמו במפרט הראשון לקחתי את מארז X. מכיוון שזה אותו מארז, לא טרחתי לקרוא שוב פעם. והפלא הפלא, המארז? - אותו מארז. היציאות? שונות. לאחר בירור קצר, מדובר בטעות אצל IVORY. במפרט אצל היצרן כתוב שהמארז אינו תומך בUSB3 מקדימה.

לקחת לוח בלי USB3 קדמי. מה אתה טוען שהמארז גם היה בלי?! זה לא הופך את הבחירה לנכונה.

לפי דעתי הוא חזק בכמה רמות לצרכיך (ושוב, הפנטיום לפי דעתי גם חזק למה שאתה צריך, אתה מוזמן לראות בהמלצות של צוות האתר - הוא הוכנס אפילו למחשב "גיימיג" מוזל מאוד) אבל אולי חבל על כל הדיון הזה שההפרש הוא 500 שקל שאתה מוכן לשלם אותם.. הכי חשוב סע ברכה ותהנה

הוא הוכנס עבור אנשים שפשוט אין להם כסף יותר מהמסגרת הבסיסית וחייבים להתפשר על מעבד שיתכן וכן יקרטע מידי פעם.

מהסתכלות רצינית אין לי אלא לסכם בדבריך שלך:

רק לאחרונה נכנסתי לתחום, ולמרות שאני חושב שלמדתי הרבה - חכה להמלצות שאר חברי הפורום על המפרט שהצגתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי: המפרטים שהציע NONE טובים ומדוייקים בהרבה. אני הייתי קונה בTMS ולא בKSP מטעמי אמינות ושירות.

הייתי מפרט יותר אבל אין לי ראש למטרד רק אציין כמה נקודות.

לקחת לוח בלי USB3 קדמי. מה אתה טוען שהמארז גם היה בלי?! זה לא הופך את הבחירה לנכונה.

הוא הוכנס עבור אנשים שפשוט אין להם כסף יותר מהמסגרת הבסיסית וחייבים להתפשר על מעבד שיתכן וכן יקרטע מידי פעם.

המנחה לדוגמנית: "אחרי הזכיה, מה מקווה שיהיה?"

הדוגמנית הנרגשת:"בשנה הבאה לא יהיה עוני, רעב, מחלות ודברים רעים עם אנשים רעים."

וואו, אני מקווה שהבנת הנקרא היא לא תופעה מדבקת.

אבל בוא נתייחס להגיון במשפט הנהדר שלך: אם אין לי 3USB בקדמת המארז, מדוע אצטרך USB3 קדמי בלוח אם?

וואו, איזה הנחה מדהימה. אז כנראה שהאינטרנט דפוק, המפרטים שנתנו צוות האתר דפוק, הניסיון האישי שלי דפוק. ובאינטל? דופקים אותך. מוכרים לך מעבד שקשה לו להריץ תוכנות ישנות (האריזה חדשה, החומרה שהיא זקוקה לו ישנה).

ידידי, אין חכם כבעל הניסיון. אבל הרכבת מחשב לא דורשת דיפלומה, כי דורשת הבנת דברים בסיסים שלידעתי הבנתי באופן מלא. היא דורשת גם להתעדכן. אז אולי לא אדע להרכיב כל מפרט, אך לעניות דעתי המפרט הזה הוא מעולה.

הייתי מתייחס אליך ברצינות אם היית כותב תגובה ראויה וסותר אותי, אבל אין לך כוח - אז למה לעזאזל אתה מגיב? אל קפוץ בראש הכיתה תגיד "אני יודע אני יודע" וכאשר ישאלו אותך, תגיד לי אין כוח לענות. רצית לציין רק כמה נקודות? אחלה.

אני כבר הבנתי את הראש פה. זה עוד כמה מאות שקלים, אז בוא נשדרג למען הסדר ספק... אבל רגע, אחרי השדרוג הזה אפשר לשדרג בעוד כמה מאות שקלים, אז בוא נשדרג - איפה זה ייגמר?

לקחתם מחשב עם שימושים פשוטים שגם מחשב ישן יריץ עם יחסית ישנה ללא כל בעיה, אז אחת על כמה וכמה שמדובר במעבד כזה.

אבל שחס וחלילה לא יתקע לשניה אחת, או אלוהים ישמור - 2.

כאילו שמעבד כולשהו אחר יכול להבטיח דבר כזה. כי מחשב כמו מחשב, זה לא רק דבר אחד או שניים, זה מכלול של תכונות ובעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסיון אחרון בהחלט:

חיבור הUSB3 יוצא מהלוח ועובר למארז.

לכן צריך שגם הלוח וגם המארז יתמכו בUSB3 קדמי. כי המינימום שאפשר לבקש ב2015 זה חיבור קדמי מהיר.

כתבו לך שיש בעיה אחת בשרשרת ולכן לא תתקבל מהירות בחיבור הקדמי.

אז במקום להחליף כדי ששתיהם יתמכו מה אתה עונה : אתם סתומים שמתי לו גם לוח וגם מארז איטים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסיון אחרון בהחלט:

חיבור הUSB3 יוצא מהלוח ועובר למארז.

לכן צריך שגם הלוח וגם המארז יתמכו בUSB3 קדמי. כי המינימום שאפשר לבקש ב2015 זה חיבור קדמי מהיר.

כתבו לך שיש בעיה אחת בשרשרת ולכן לא תתקבל מהירות בחיבור הקדמי.

אז במקום להחליף כדי ששתיהם יתמכו מה אתה עונה : אתם סתומים שמתי לו גם לוח וגם מארז איטים..

הקצר בתקשורת כאן הוא לצערי שלך. none77 לא התווכח איתי מדוע לא בחרתי עם חיבור USB3(בזה אגע אחר כך), אלא מדוע אני בוחר לו מארז עם USB3 מקדימה כאשר הלוח אם לא תואם לכך.

הסברתי מה הסיבה.ועל זה היה הוויכח. אתה לקחת ויכוח אחר והתחלת עליו וויכוח חדש, תוך כדי שאתה לא מבין את הנושא לעומק.

התחיל להמאס עלי כל פעם מחדש לציין ש1+1=2

בנוגע לUSB3 באופן כלכלי, אתה צודק. היה עלי לבחור שתומך בUS3, מקדימה או מאחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(מתעלם מכל מה שנכתב שם למעלה, שגם התייאשתי מלקרוא בשלב מסויים, ומציע הצעה משלי)

לעבודה משרדית לדעתי מספיק בהחלט מעבד פנטיום בסגנון עדות G3250, אך כיוון שהתקציב מאפשר זאת, הכנסתי I3. ההפרש במחיר לא גדול. (זו גם סוג של פשרה בין הצעות קודמות, וזה פתרון מבחינת עלות/תועלת) למחשב SSD סביר למחירו, 8GB זיכרון, USB3 קדמי ואחורי, תמיכה בSATA3 ובאופן כללי עושה את העבודה.

בהצעה אין דיסק מגנטי, בהתאם למה שנכתב.

גרסת הWIN7 שנבחרה היא גרסת PRO שמסוגלת לעבוד תחת רשת משרדית. אם אין צורך, אפשר לקחת את גרסת HOME ולחסוך 150₪.

לגבי חנות מועדפת; תרכיב את המפרט בחנות המועדפת, תבדוק כמה יצא בשורה תחתונה, ותחשוב אם אתה מוכן לשלם את ההפרש בשביל הנוחות.

מעבדים - Intel Socket LGA1150

BX80646I34170 - Intel - i3-4170 Dual core CPU - LGA1150 - 3.7 GHz - 3MB cache - 22nm - 54W TDP - Integrated HD Graphics 4400 - Haswell Refresh - Box...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 574/563

לוחות אם - Intel LGA1150

B85M-Pro3 - ASRock - Socket LGA1150 CPU (Haswell, Broadwell) support - Intel B85 chipset - 4x Dual channel DDR3 up to 1600 MHz memory - Integrated Graphics with VGA, DVI-D, HDMI video outputs - 1x PCI Express x16 slots - ...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 296/290

זכרונות - DDR3 - לנייח

HX316C10F_8 - HyperX - 8GB DDR3 1600MHz CL10 - 1.5v - PC3-12800 - HyperX Fury Series - Blue - 8192MB - HX316C10F/8...

אחריות לכל החיים

כמות: - 1 - 230/225

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - SATA

SD7SB6S-128G-1122 - Sandisk - 128GB 2.5 inch SATA3 7mm - X300 Series - OEM...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 263/258

מארזי מחשב - ATX מארז

ZM-Z1 - Zalman - Z1 Midtower case NPS - 2 120mm fans - Bottom PSU installation - USB3.0, USB2.0, Audio front ports - Dust filter - Tool Free HDD Installation - Up to 300mm video card supported - 2.5 inch HDD support -...

שנה אחריות

כמות: - 1 - 189/185

ספקי כח - ATX

SS-350ET - Seasonic - 350W - ATX12V V2.31 compliant - 82% efficiency - 80plus Bronze - Active PFC - 4pin CPU connector - 120mm fan...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 165/162

מערכות הפעלה - Windows 7

FQC-04655 - Microsoft - Windows7 Pro SP1 64-bit Hebrew - With Service Pack 1 - OEM DVD...

כמות: - 1 - 651/638

2368.00 / 2321

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=29743

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...