רוצה לקנות כרטיס מסך עד 600 ש"ח - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לקנות כרטיס מסך עד 600 ש"ח

natan805

Recommended Posts

נהרס לי הhd6850 אחרי 4 שנים בשימוש , ולכן אני נאלץ לקנות כרטיס מסך חדש.

חשוב לי שיהיה שיפור ניכר בכרטיס מסך החדש שאקנה, וכן כרטיס מסך שהספק שלי יוכל להחזיק בלי בעיה.

אם ממש אין ברירה ואני נאלץ לשפר את הספק אז אעשה זאת.

פרטים על המפרט שלי כרגע נמצא למטה.

אני לבינתיים מושבת ללא מחשב, ולכן אשמח אם תמליצו לי על חנות מהמרכז כך שפשוט אני מחר נוסע לשם וקונה במקום

מעבד : intel core i5 760 2.8 אוברקלוק ל 4.0

מאוורר : Scythe Mugen 3

לוח gigabyte p55A-ud3

זיכרון :1600mhz kingston{4Gx2 + {kingston{2048x2

כרטיס מסך : hd6850 1gb ddr5 sapphire

צורב : lg x18 dvdrw b

כונן קשיח : Crucial M500 CT240M500SSD1 240GB SSD MLC SATA III

דיסק קשיח : sata 2 wd 7200 rpm 16mb 320gb

דיסק קשיח 2 : WD 1TB 7200RPM 32MB GREEN SATA2

מארז : - Eleven Hundred

ספק : seasonic 400w

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במחירים של כרטיס חדש, ב 600 שח יהיה לך קצת קשה למצוא משהו שייתן "נוק אאוט"

לביצועיו של ה 6850 . אז מה דעתך על משומש ?

למשל במחירים הללו שהקצבת סביבות 600 ש"ח, אתה יכול ללכת עת סדרת ה- tahiti של ,

מדובר בסדרת ה 7900 , או ה- 280 (שזה אותו הדבר)...

מדובר בכרטיסים שהם בעלי פי 3 נפח מה- 6850, 3GB במקום 1GB,

וביצועים של פי שניים עד פי שלוש - תלוי תחת איזה משחק - וזוהי קפיצה דרמטית.

לטעמי לפחות, זוהי התמורה היעילה ביותר לכסף שתוכל לקבל בתקציב הנתון שהעמדת לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר מאד, פעם תוך שנה הייתי יכל באותו מחיר לשדרג לכרטיס פי כמה יותר חזק מכרטיס שקניתי שנה לפני, היום 4 שנים לא מספיק.

בכל אופן, אין לי בעיה עם יד שניה, השאלה האם הספק שלי יחזיק אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד הספק שלך הוא 400 וואט אמיתי וה- seasonic שברשותך הוא בהחלט כזה, הוא יחזיק אותו ללא כל בעיה.

הכרטיס שהמלצתי עליו צורך ברגעי שיא כ- 250 וואט, ובממוצע ארוך טווח (תחת משחקים/סימולטורים) הצריכה היא כ- 200 וואט טיפוסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה,

אז תוכל לתת לי איזה לינק לכרטיס מסך שאתה מציע?, כי לא הבנתי בדיוק מה אתה ממליץ.

ואגב מישהו אמר לי בפורום אחר שהכרטיס שברשותי hd6850 חורג מהספק שלי ב100w (לך תדע אם לא בגלל זה נהרס לי הכרטיס,אומנם חצי שנה אז :nixweiss:), ככה שמה שתציע לי אני מבין שייקח פחות חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך ספק כח seasonic 400watt, אני מניח מדגם S12 , בעקרון אין סכוי שכרטיס מסך 6850 שצורך בקושי 150 וואט מדגדג את הספק כח המדובר.

וגם כרטיס מבוסס ליבת tahiti שהמלצתי לך עליו, אשר צורך 200watt בשגרה - ועד 250 ברגעי שיא לכמה שניות, אינו מפריע לספק כהוא זה.

נזכור שספק כח של 400 וואט זהו נתון RMS, ויש ברשותו יתירות מובנית לתת מעל לערך זה למשך פרקי זמן קצרים, במיוחד בספקים איכותיים כדוגמת seasonic,

ולכן הסכוי שכרטיס מסך 6850 שלך "נהרס" בשל ספק כח שאינו סוחב הוא אפסי, בטח שלא על ספק seasonic שהוא תקין.

בדר"כ מה שקורה הוא, כאשר הספק אינו מסוגל לנפק את הזרם המבוקש ממנו, יש לספק הגנת over current protection והוא מנתק את הזרם למחשב

כך שהמחשב נכבה, או מבצע reset, ובטח שאינו שורף רכיבי אלקט' של המחשב.

לבקשתך לקרוא וללמוד על כרטיס מבוסס ליבת tahiti, להלן לינק לכתבת ההשקה שלו מלפני כ- 3 שנים:

http://www.anandtech.com/show/5261/amd-radeon-hd-7970-review

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום 2015 אין משמעות אקוטית לנפח הזכרון "בהקשר של רזולוציה", כמו שהיה מקובל לפני 10 שנים או יותר.

כיום הזכרון נצרך בעיקרו, על מנת להחזיק את הטקסטורות של האפליקציה בגישה מהירה, מה שנקרא caching,

ולמנוע בכך את הצורך לבצע texture swaping עם הזכרון הפנימי של המחשב.

לכן ללא תלות ברזולוציה - מודרניות מהשנים האחרונות צורכות הרבה (כך או כך),

ולכן ישנו צורך בכרטיסי מסך עם גדול נפח.

לקבלת פרופורציות, מי שרוכש כרטיס חדש מהניילונים מה שנקרא מודל 2015, כיום הרף המינימאלי הוא 4GB .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פתאום יד שניה בחיים לא

רק חדש הכי טוב

ומה פתאום AMD מה אתה רוצה ששוב יהרס לו כרטיס מסך?

קח אנוידיה כמובן, נכנס לך בתקציב ולא רואה ממטר את הכרטיס שלך. הרבה יותר עוצמתי ויד ראשונה כמובן:

[h=1]MSI GTX750Ti Twin Frozr OC 2GB GDDR5

http://ksp.co.il/?select=.1044..35..165.&list=1&sort=2&glist=0&uin=22278&txt_search=&buy=&minprice=574&maxprice=732[/h][h=1]תתחדש ![/h]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בפרנציפ איני רוכש מוצר מטכנולוגיה שמתפתחת כל כך מהר (כמו מאיצי מסך), תחום שמתפתח בקצב

מקובל לפי חוק מור (בהתעלם לרגע מהגליץ' שחווה התחום ב- 3 השנים האחרונות) ציוד חדש,

ולכן מעדיף ולו מבחינת שלא להרגיש טמבל, לרכוש מוצר בנישה שכזו כאשר התמורה לכסף היא הסבירה

ביותר שניתן לקבל, או החכמה ביותר, ולכן רוכש משומש.

אז לך אתה עם כל הנסיון הרב שלך ותרכוש מאיץ חדש כמו בתקציב שיש לפותח השרשור - 600 ש"ח,

רק כדי לגלות שהכרטיס החדש פשוט אינו עונה על הצרכים באפליקציות מודרניות (בשל כח חישובי נחות מדי

ובשל זכרון מועט מדי), ועל אחת כמה וכמה בעוד שנה-שנתיים גם בכלל לא סוחב כלום, ותראה איך זרקת 600

שח לפח תוך פרק זמן מאד קצר.

כיום ביחס לרפרנס, שנכנה אותו ביצועים מסדר גודל של X, שיהיה רף ה- 100% לשם השוואה, כרטיסים

חדשים עולים סביבות 3- ש"ח. להצטייד במאיץ גראפי כיום שנותן פחות מ- 50% מרף זה (כאומדן יחסי),

זוהי זריקת כסף לפח בשל אורך החיים של הכרטיס שיהיה קצר מדי.

אך מה לעשות שעל מנת לקבל 50% (לפחות) מרף הרפרנס צריכים להוציא (במחירי חדש) לא פחות מ- 1100 ש"ח,

אך מנגד ניתן לקבל במשומשים את אותה רמת ביצועים סביב 600-700 ש"ח ? מה לעשות יורם ? זה מה יש

וצריכים להבין את המשמעויות האריתמטיות.

לגבי הערתך הסרקסטית "שהכרטיס התקלקל לו בגלל שהוא מדגם AMD", אנו נשאל אותך כך, מה תאמר על

הררי כרטיסי נוידיאה המקולקלים ששוכבים אצלנו פה בצד ? מה הם לא כאלו אמינים ? לא יכול להיות....

ומה תאמר על הררי כרטיסי שעדיין עובדים אצלנו כבר שנים על גבי שנים הרבה לאחר שהאחריות

הסתיימה וממשיכים לבעוט גם 24 שעות ביממה כמו גדולים ? יש פה סתירה לטענה שהעלתה , מה עושים יורם ?

אחסוך ממך את התגובה: ביטויים כמו נוידיאה שולט ו- זה דרעק, מתקלקל, ועוד כל מני סופרלטיבים בלתי

רלוונטים, במטותא תשאיר מחוץ לפורום המקצועי שלנו ותעבירם לפורום יחסי ציבור לחברת NVDA.

לפה נכנסים אנשים רציניים, כדי ללמוד ולקבל הצעות והמלצות ענייניות מאנשים רציניים גם כן, מבעלי נסיון וידע,

ללא משוא פנים, וללא מיתוג על הדרך. שכן לא לשם מיתוג הם באו.

אצלנו אין טוב ורע, שתי החברות היחידות בשוק זה, הן והן נוידיאה, הן שוות מעמד וכבוד, וכל אחת מציגה

יתרונות יחסיים במגרשה, משהו אגב שמשתנה מעת לעת משום שהטכנולוגיה רצה והיתרונות נעים מצד לצד

כפונקציה של השקת דורות חדשים. תהליך "קפיצת צפרדע" במיטבו.

תכונת אמינות אגב וודאי שאינה אחת מהיתרונות היחסים לאף צד, למעט מקרים מאד פרטניים שהיו בהסטוריה

למי שמספיק וותיק בתחום, כאשר היו כשלים פרטניים בסדרות שבבים ספציפיות, ואלו קרו הן בצל נוידיאה והן

בצד בחלוקה די שווה.

לסכום: המלצתך אפוא לכרטיס 750ti חדש בתמורה ל- 730 שח, היא אחת ההמלצות הכי לא טובות שניתן

להעלות למיטב שיפוטי הצנוע (גם אילו היה מתעקש השואל על חדש) וזאת בשל ביצועים ירודים וזכרון

שבימינו הוא פשוט קצר מדי = 2GB , ואיני רוצה לחשוב על עוד שנה שנתיים קדימה עם מה יהיה ניתן

לנגב את הכרטיס הזה.

אנסח זאת כך: ב- 600 שח תקציב רכישת חדש תהא טעות צרכנית של ממש.

אם חייבים חדש והאמור הוא יהרג ובל יעבור, תקציב מינ' הוא כ- 1100 שח בכדי לקבל כ- 50% מביצועי הרף העליון

ולפחות 4GB , וזאת על מנת שהכרטיס החדש גם יחזיק באמתחתו מספיק אורך חיים קדימה,

ורכישתו תצדיק את עצמה בהתייחס לתקציב שהוצאנו עבורו בקונטקסט הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן תודה לכם על ההמלצות.

Nec לגבי הספק, לפי מה שתמיד הבנתי מחשבים את הוואט שצורך הכרטיס מסך גם ביחס לשאר רכיבי המחשב, כך שאם הכרטיס צורך 250 וואט זאת אומרת שנשאר לי עוד 150 לכל שאר רכיבי המחשב שזה לא מספיק,ובכלל במצב שלי עם האוברקלוק, המעבד דורש עוד יותר מתח,תקן אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הולך ככה:

400 וואט הם 400 וואט RMS, עבור צריכה שוטפת ורציפה.

מאיץ המסך מסדרת tahiti עובר מעל 200 וואט לרגעים בודדים בלבד אם ובכלל ורק תחת .

הצריכה הנכונה לחישוב היא 200 RMS מצד המאיץ הגראפי שעליו אנו דנים בשרשור זה.

המעבד ביחד עם כל שאר רכיבי המחשב במקסימום מגיעים ל 150 וואט RMS.

ולכן RMS אתה עדיין באזור 350 כולל של המחשב, שזה די והותר מתחת ל 400 שנותן הספק.

היות והספק שלך הוא פרטנית ממותג seasonic , בדרך כלל הנתון 400 הוא נתון שמרני מאד מיצרן זה,

ויש לספקים שלהם בן 10-30% יותר RMS בשל יתירות תכנונית מוגזמת.

אצלי למשל דגם ה seasonic X gold 560 שאמור להיות 560RMS, בבדיקות מעבדה מקצועיות נמצא שהוא למעשה 700watt RMS

קרי כמעט 30% מעל הנתון שהיצרן מפרסם, וזה כדי לקבל אמדן גס לתפיסת הנושא.

תהיה באמת רגוע לגבי הספק שלך וה 400 וואט הרשמיים שהוא משווק בהם. ככל הנראה הוא ייתן בקלות 450-500 שוטף ולא יכנס למצב של overcurrent

protection, וממילא לא תעבור ביום יום צריכת וואט RMS 350 כפי שהסברתי בתחילת דבריי, כך שהנך עדיין רחוק די והותר מגבולות המעטפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...