דיסק קשיח חדש של סיגייט בנפח של 8 טרה . שיקולים בעד ונגד קנייתו . - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסק קשיח חדש של סיגייט בנפח של 8 טרה . שיקולים בעד ונגד קנייתו .

ASI89

Recommended Posts

כמה שאתה אוהב לחפור... אבל אני אזרום איתך רק כדי לסגור את הנקודה -

כמה נפח האכסון הקריטי? גיגה? 2 גי'גה? 60 ג'יגה במקסימום?

למי שחשוב לשמור מידע קריטי, אפשר לקנות כונן SSD מסוג slc בנפח כזה ולשמור בו את המידע.

שערי עליהם מבוסס ה- הזה, כמעט ולא מושפעים לאורך זמן וחוסר ברכיבים מכאניים מעלה אף הוא את אמינות הכונן.

קונים כזה דיסק, מעלים אליו מה שצריך ושמים בכספת למשמורת.

הסיבה שהתייחסתי לאמינות המידע היא רק בגלל שלאבד בבת אחת 8 טרה של אכסון זה מכה כואבת גם אם המידע שם לא היה קריטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה הנסיון שלי עם seagate archive 8TB,אני משתמש בו לאכסון פנימי בתוך ,הוא די מהיר בשביל כונן במהירות 5400RPM אבל בגלל איך שהפלטות שלו בנויות (SMR) בפשטות:המידע נכתב בצורה של רעפים(דמיין גג רעפים) אחד חופף את השני,אז כשאתה בא לבצע קריאה של נתון B הוא צריך גם לקרוא את נתון C ואת נתון A(שנמצאים משני צדדיו של נתון B),שם המהירות קריאה נופלת,אותו דבר לגבי כתיבה,לכן הוא יותר מתאים ככונן גיבוי או כנן שכתיבה וקריאה לא דורשים מהירות גבוהה,במהירות קריאה רציפה הוא נושק ל190 מגהבייט לשנייה (שזה מרשים למהירות 5400RPM).

עוד דבר ששמתי לב אלין הוא שהכונן לא מתחמם יותר מידי(מחוץ למארז הוא הגיע במקסימום ל43 מעלות((ללא קירור בכלל)),אבל בתוך המארז הוא נע בין 29-34 מעלות(תנאי חדר ביום קייצי).

דבר אחרון,לאחר זמן מה שאני ניגש לקרוא מידע מהכונן לוקח לו 1-2 שניות להתעורר,אני מניח שהוא נכנס למצב חסכון בחשמל ומוריד מהירות סיבוב,זה קצת מעצבן אבל זה מסביר את צריכת החשמל הנמוכה שלו.

+

+

+

אמ:לק.......

:כונן אידאלי לגיבויים או ,לא בתור כונן שמהירות העבודה היא קריטית(למשל עריכת תמונות/וידאו)

אבל אני הייתי נמנע מהכונן הספציפי מבאג בגלל שאין לו אקטיבי,חום עם הזמן מעלה את הסיכוי לכשל בצורה משמעותית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן הזה נראה לי הגיוני רק למי שמחפש לבנות מארך אכסון raid בנפח הכי גדול שאפשר ומוגבל מבחינת מקום פיסית

לכן יכול להשתמש במספר מוגבל של .

אחרת לכל שימוש אחר, עדיף אפילו לשים שני מערכי raid נפרדים ושיכילו יותר דיסקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אתייחס לדברים אישיים, רק ששני טיולים

של שבוע כ"א שצולמו ב - HD כבר סוגרים בשקט 100 גיגה.

קצת לתת לך פרספקטיבה.

אחרי המרה לרזולוציה פחות קטלנית בפורמט עם כיווץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חולק על כך שהנפחים גודלים, כמו גם כמות המידע שאתה מעוניין לשמור.

הניהול צריך להשתנות בהתאם לצמיחה.

בדיוק כמו שלנהל עסק קטן ועסק בינוני ועסק גדול מצריך התאמות ניהוליות.

אז ההוצאות גודלות מצד אחד.

וצעדים לצמצם הוצאות נדרשים מצד שני.

מתוך אלפי יש לא מעט בהם תוכל ואולי גם רצוי להרשות לעצמך לצמצם איכות.

המצב רק ילך ויחריף עם הזמן.

מצלמות בעלות רזולוציה גבוהה יותר.

צבירה אין סופית של וסרטונים.

הגדלת נפח איחסון + מערך גיבוי לא בהכרח תמיד תוכל להיות תשובה ריאלית למגמות הצמיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים רק לב שהמטרה הייתה להסביר את הסיכוי לאיבוד כל המידע.

המטרה לא הייתה לתת חישוב אמיתי לתוחלת אורך החיים של דיסק וההיסתברות לכשל.

זו המחשה של המושג "לא שמים את כל הביצים בסל אחד"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הנסיון שלי עם seagate archive 8TB,אני משתמש בו לאכסון פנימי בתוך ,הוא די מהיר בשביל כונן במהירות 5400RPM אבל בגלל איך שהפלטות שלו בנויות (SMR) בפשטות:המידע נכתב בצורה של רעפים(דמיין גג רעפים) אחד חופף את השני,אז כשאתה בא לבצע קריאה של נתון B הוא צריך גם לקרוא את נתון C ואת נתון A(שנמצאים משני צדדיו של נתון B),שם המהירות קריאה נופלת,אותו דבר לגבי כתיבה,לכן הוא יותר מתאים ככונן גיבוי או כנן שכתיבה וקריאה לא דורשים מהירות גבוהה,במהירות קריאה רציפה הוא נושק ל190 מגהבייט לשנייה (שזה מרשים למהירות 5400RPM).עוד דבר ששמתי לב אלין הוא שהכונן לא מתחמם יותר מידי(מחוץ למארז הוא הגיע במקסימום ל43 מעלות((ללא קירור בכלל)),אבל בתוך המארז הוא נע בין 29-34 מעלות(תנאי חדר ביום קייצי).דבר אחרון,לאחר זמן מה שאני ניגש לקרוא מידע מהכונן לוקח לו 1-2 שניות להתעורר,אני מניח שהוא נכנס למצב חסכון בחשמל ומוריד מהירות סיבוב,זה קצת מעצבן אבל זה מסביר את צריכת החשמל הנמוכה שלו.+++ אמ:לק.......:כונן אידאלי לגיבויים או ,לא בתור כונן שמהירות העבודה היא קריטית(למשל עריכת תמונות/וידאו)אבל אני הייתי נמנע מהכונן הספציפי מבאג בגלל שאין לו קירור אקטיבי,חום עם הזמן מעלה את הסיכוי לכשל בצורה משמעותית
כפי שמישתמע משמו של הכונן -" archive" והתנהגותו ( כיבוי הסיבוב כאשר לא משתמשים בו ), מייעדת אותו לגיבוי .מהבחינה הזאת הוא דומה לסידרה הירוקה של wd .כך שלא ברור לי המשפט האחרון שלך ,לגביי החיסרון באיוורור.אם מלכתחילה מהירות הסיבוב הינה נמוכה והוא ניכבה ממילא באופן אוטומטי אז מדוע בכלל צריך איוורור אקטיבי ?לדבריך הכונן קריר גם כך אז מדוע מדובר כטענתך במשהוא מהותי ?מלבד זאת אין כל בעייה , לפחות בחודשים יולי עד ספטמבר לאלתר מאוורר קטן שיחובר לשנאי 12 וולט או ישירות לספק הכוח של המחשב .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הזמנתי כונן 8TB פנימי כזה ב1200 שקל מאמזון איטליה. (כולל משלוח ומעמ)

אני לא רואה בעיה כלשהי באיבוד מידע כי מלכתחילה תכנים שממקמים על כונן כזה הם לא תכנים חשובים ברמה קריטית (סרטים, משחקי ISO, עונות מלאות של סדרות) ולכן תמיד ניתן להוריד תכנים כאלו מחדש, המחיר לTB הוא נמוך מאוד בכונן הזה וזה מה שהופך אותו לכדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הזמנתי כונן 8TB פנימי כזה ב1200 שקל מאמזון איטליה. (כולל משלוח ומעמ)אני לא רואה בעיה כלשהי באיבוד מידע כי מלכתחילה תכנים שממקמים על כונן כזה הם לא תכנים חשובים ברמה קריטית (סרטים, משחקי ISO, עונות מלאות של סדרות) ולכן תמיד ניתן להוריד תכנים כאלו מחדש, המחיר לTB הוא נמוך מאוד בכונן הזה וזה מה שהופך אותו לכדאי.
אתה משתמש בו ככונן פנימי , או שרכשת עבורו מגירה ואתה משתמש בו ככונן חיצוני בחיבור ?

האם עשית שימוש בתוכנת הגיבויי שסיגייט מספקת לרוכשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משתמש בו ככונן פנימי , או שרכשת עבורו מגירה ואתה משתמש בו ככונן חיצוני בחיבור ?

האם עשית שימוש בתוכנת הגיבויי שסיגייט מספקת לרוכשים?

פנימי בנייח, שום תוכנה, אני לא סובל תוכנות גיבוי

הכונן אצלי מיועד לאחסון לא לגיבוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הזמנתי כונן 8TB פנימי כזה ב1200 שקל מאמזון איטליה. (כולל משלוח ומעמ)

לא ברור לי למה ויתרת על אחריות בשביל 150 שקל (10 אחוז במחיר)

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=ST8000AS0002&cart=1437089838136490099〈=heb

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...