אוברקלוק לDELL P2414 - עמוד 4 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוברקלוק לDELL P2414

yoel12

Recommended Posts

נשמע לי מוזר שהתנועה תהיה יותר חלקה.

הרי זה לא שהFPS שהכרטיס מסך זורק עולה.

כל תמונה תופיע בדיוק אותו מספר פעמים שנייה בדיוק באותם פיקסלים. זה רק שאותם הפיקסלים "מהבהבים" יותר פעמים בשנייה.

לכאורה לא הייתי מצפה לראות שום הבדל* כל עוד הקצב רענון הרגיל לא יהיה נמוך ממספר הFPS שהכרטיס מסך זורק למסך.

לדוג' בסרטים בדרך כלל הפורמט הוא 27\29 נקודה משהו בשנייה, נמוך בחצי מקצב הרענון. רוב המשחקים (לפחות המעניינים :) ) גם רצים ב40-60FPS.

*כשאני אומר שום הבדל אני מתכוון מבחינת נראות המסך ושינויים בתמונה. ייתכן הבדל בכאבי ראש\עיניים וכו' שזה נשמע לי יותר הגיוני למי שעושה 15 שעות מול המסך (למרות שגם זה למען האמת נשמע לי זניח 60 מול 100).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
נשמע לי מוזר שהתנועה תהיה יותר חלקה.

הרי זה לא שהFPS שהכרטיס מסך זורק עולה.

ב2D זה בוודאות עולה. הרבה אנשים אומרים שגם בשולחן העבודה מרגישים תנועה חלקה יותר כאשר עולים מ50-60 ל100-120HZ.

ב3D לרוב הכרטיס מרנדר כמה שהוא יכול, אז אם הוא יכול לספק 100FPS, תרוויח ממסך שהוא 100HZ.

כל תמונה תופיע בדיוק אותו מספר פעמים שנייה בדיוק באותם פיקסלים. זה רק שאותם הפיקסלים "מהבהבים" יותר פעמים בשנייה.
זה דווקא לא נכון, לא במסכי LCD. הפיקסלים בהם לא מהבהבים. אם התמונה קבועה, הפיקסלים קבועים גם הם. יוצאי הדופן הם מסכים שמפעילים טכנולוגיות blur reduction שונות ש"מרפדות" בפריימים שחורים. אבל זה לא הרוב, ולא על זה מדברים פה.
לדוג' בסרטים בדרך כלל הפורמט הוא 27\29 נקודה משהו בשנייה, נמוך בחצי מקצב הרענון. רוב המשחקים (לפחות המעניינים :) ) גם רצים ב40-60FPS.
בסרטים זה לא יביא שום יתרון, זה נכון. הקביעה שמשחקים רצים ב40-60FPS היא לא נכונה. מרבית המשחקים לא נעולים לFPS מסוים, ויתנו כמה שהמעבד/כרטיס מסך מסוגלים.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן כתבתי המשחקים המעניינים :) (FPSים למיניהם בדר"כ לא יצליחו להגיע ל100).

בכל מקרה נושא מעניין, לא הכרתי את זה.

הלכתי ליוטיוב לחפש הדגמות:

נחמד, אבל האמת שגם ב60HZ מול ה240HZ לא הרגשתי בהבדל כמעט. אני מניח שיש כאלה הרבה יותר רגישים, לי זה נראה הבדל קצת זניח אבל על טעם וריח אין להתווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוזר בי, מסתבר שOC למסך זו לא שטות. לא תיארתי לעצמי שניתן להגיע בדגמים מסומים מ60 ל100

כאן הOC הוא מאוד משמעותי וכאמור כן קיימת אופציה לנצל מסך בתדר 100 הרץ , נתון המשנה כאן את כללי המשחק.

מישהו יודע לרכז באילו דגמן -כן- ניתן להבצע OC בצורה משמעותית שכזו ?

(ולא, OC של 1HZ הוא לא משמעותי חחח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

במסכים שמפספסים פריימים אתה תראה רווחים בין הריבועים המוארים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

בגלל זה בדיקה ב-61hz היא מגוכחת. יעוף פריים אחד למי יודע כמה ואין שום סיכוי שתצליח לשים לב לזה, או שתתפוס את זה בבדיקה אלא אם יש לך מזל מטורף :)

- - - תגובה אוחדה: - - -

מישהו יודע לרכז באילו דגמן -כן- ניתן להבצע OC בצורה משמעותית שכזו ?

http://www.overclock.net/t/1384767/official-the-qnix-x-star-1440p-monitor-club

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...