להשתחרר מהשלשלאות: מדריך רוט לגלקסי S6 - עמוד 2 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להשתחרר מהשלשלאות: מדריך רוט לגלקסי S6

liiight

Recommended Posts

אין כאן שום בלבול. מבחינת הפעלת דגל הנוקס מבטלת את האחריות. האם זה תקף מבחינת חוקי הצרכן והאם הם עושים לך טובה ומכבדים אותה בפועל - זו שאלה נוספת.

ועל כך שגם רוט מבטל אחריות, זו בדיוק הנקודה שעליה דיברתי - בכל חברה UnRoot יחזיר את האחריות. במקרה של הנוקס זה בלתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק לא נכון? שהפעלת הנוקס לא מבטלת את האחריות? שמכשיר ללא רוט נמצא באחריות (למרות שרשמית אני מניח שפעולת הרוט מבטלת את האחריות גם אם המכשיר כרגע ללא רוט, לאחר צריבת סטוק קשה יותר לדעת, ובכל מקרה לא נבדק על ידי החברות)? שהפעלת דגל הנוקס בלתי הפיכה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בערך הכל חוץ מהמשפט האחרון. אם הפעלת נוקס והמצלמה הלכה, יחליפו לך אותה. אם עשית רוט בדומה לכל מכשיר אחר, ביטלת אחריות על בעיות שיכולות להיגרם מתוכנה (למשל כתוצאה מoc ). בחלק מהמכשירים פתיחת בוטלודר מבטלת אחריות, בכולם רוט מבטל אחריות. מכשיר פרוץ הוא חור בארגונים, לא חשבו על נחום והאחריות שלו כשיצרו את נוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אין בשום דבר ממה שכתבת הוכחה לאי נכונות דברי.

כבר כתבתי לעיל, שזה שבפועל תכבד את האחריות לא משנה בנוגע לכך שרשמית הפעלת דגל הנוקס מאפשרת לה גם לא להחליף לך את המצלמה אם תרצה.

גם רוט מאפשר לחברות התנערות מלאה מאחריות, ולא רק על בעיות תוכנה.

ההבדל העיקרי בין איבוד האחריות מהפעלת דגל הנוקס לאיבוד אחריות מרוט הוא שאיבוד אחריות מהפעלת דגל הנוקס הוא בלתי הפיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ארחיב על השירות והאחריות במדינת ישראל שהיא גם ככה גרועה, אבל מי שדורש אחריות מקבל אותה.

כאמור, זה לא פיצ'ר שנועד למנוע מנחום אחריות אלא כלי . אם אין לך צורך בו (ויש בו מאפיינים שיכולים לעזור גם לך) ואין לך עמוד שדרה לדרוש אחריות שמגיעה לך (דבר שתצטרך בכל מקום בישראל) - יש עוד מכשירים שיתאימו לך.

עם כל מכשיר אחר והיו לי לא מעט, אפשר לעקוף דרישות של ארגון בקלות יחסית - אם תרצה אני גם אתן לך דוגמאות. עם מנהל אבטחת המידע יכול לישון בשקט. אבל אם זה לא רלוונטי לך, יש עוד מכשירים בשוק, אבל להגיד שאין אחריות זה בפירוש לא נכון - ואת זה אני יודע ממקור ראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה אין בינינו מחלוקת על העובדות אלא על המציאות. מבחינת העובדות ודאי שאין אחריות. בפועל, גם אם בדרך כלל האחריות כן מכובדת, מספיק אי כיבוד אחריות אחד בשביל להפוך את הדבר לחזירי.

אם הכל כל כך תמים ונועד ולוודא את שלמות האבטחה, מדוע יצרו בכלל את ההקשר בין דגל הנוקס לאחריות? איבוד דגל הנוקס לא היה מאפשר שימוש בפונקציות האבטחה שנותן הנוקס ותו לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה קשר עד כמה שידוע לי, אבל אתה כבר גולש לדיון תיאורטי. נזק חומרה יכובד באחריות בלי קשר לנוקס אלא אם הם יוכיחו שהוא נעשה כתוצאה מרוט (למשל כתוצאה מoc).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. ישנו קשר ודאי, ומבחינתם (שוב, לא מבחינת החוק) אין אחריות כלל, משום סוג במקרה של הפעלת דגל הנוקס.

יפה מאוד שהם מכבדים חלק מהאחריות.

אתה מוזמן לקרוא ברחבי פורומי האנדרואיד על כך, וגם על מקרים בהם סאני מתנערת מאחריות כוללת. (סמסונג העולמית אכן לא מתנערת כפי שכתבת).

השורה התחתונה היא שמבחינה צרכנית, לאנשים שרום \ רקוברי מקוסטם בתחום העניין שלהם קניית מכשיר מלווה בבליעת צפרדע של חוסר וודאות לגבי מימוש האחריות בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה אבל הם יכולים לקפוץ על רגל אחת ולצעוק "לא משחקים שוברים את הכלים" - החוק איתך אז אחריות תקבל. אתה חי בישראל, תתרגל לדרוש אחריות כי זה הסטטוס קוו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, lg עשו משהו דומה בg4 - הבוטלודר שלו נעול. פתיחה נעשית על ידי כלי של lg שפוגעת במחיצת drm והיא חד כיוונית.

http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS

וזה של הm9 של HTC

http://www.phonearena.com/news/Unlocking-the-HTC-One-M9s-bootloader-is-easy-Heres-how-to-do-it_id67505

וזה של סוני

http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/unlock-yourboot-loader/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שרשמית פתיחת הבוטלואדר כרוכה בהרשמות באתר וגם זו כוללת ביטול האחריות, ומבחינת ההתנהגות כלפי הצרכנים זה גם מסריח. אבל סמסונג הלכו צעד נוסף וקיבעו את הסרת האחריות בחומרה, שזו דרגה נוספת, וכאמור לא ברורה מטרתה.

ב-HTC למשל ניתן לנעול בחזרה את הבוטלואדר, ולפעמים אפילו לפתוח ללא הירשמות באתר (כמו http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2708571) והעיקר - ניתן פשוט לקנות מראש Developer Edition במחיר זהה בו האחריות לא אובדת.

זה באמת לא סוף העולם, ולאחרונה יצא לי להמליץ פעמיים לחברים לקנות את הS6 שלדעתי מתעלה קצת על מתחריו, אבל אישית אותי זה קצת מרתיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בm9 לא ניתן לנעול את הבוטלודר , ובכל מקרה העברת להם מידע ייחודי על המכשיר כך שהוא "מסומן".

לhtc אכן יש גרסת מפתחים, אבל קשה להשיג ו/או לשלוח לארץ ולא תקבל פה אחריות אז מה השגת בזה?

סמסונג לא מבקשים ממך פרטים על מספר סידורי בשביל פתיחה, המכשיר פשוט מסומן עם efuse ברגע שנעשה בוט עם רקוברי/קרנל לא מקוריים. זה אותה גברת בשינוי אדרת. בכל מקרה, הסיפור של האחריות (לא משנה אם זה סמסונג או lg או או סוני) לא ממש רלוונטי בארץ. לא צריך להתחנן, רק לעמוד על זכויותיך במידת הצורך - as simple as that.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...