דרושה חוות דעת על מפרט ותיקונו 8500K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה חוות דעת על מפרט ותיקונו 8500K

Dvirw

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 8500K

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל הכל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? לא ניתן

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, תכני HD

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. כל משחקי AAA כגון The Witcher 3, V, Assassin's Creed וכו'

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). כרגע 1080P, אולי בעוד שנה-שנתיים .

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? חשוב אך לא על חשבון ביצועים.

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? כרגע לא, אבל לא פוסל בעתיד.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. ממה שחפרתי הכי זול שמצאתי זה בחנות StarPC, הקנייה תתבצע מאיזור נתניה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבוע הקרוב.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? אולי זכרונות או בעתיד.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

שלום, אז ככה, אני מצרף מפרט שנעזרתי גם במפרטים המומלצים שלכם וגם מכל מיני ביקורות שקראתי.

יש לי כמה שאלות בנוגע למפרט.

1. - אני לא הכי מבין בזה, מה הלוח אם הזה ייתן לי לעומת אחד זול יותר ב-200 שקלים?

לוחות ה-H97 לא מסוגלים לתמוך ב-OC? או SLI? מה מציין על הלוח אם Gaming?

כן חשוב לי שיהיו לפחות 4 כניסות של , ואמורים להתווסף למפרט הזה עוד 3 הארד דיסקים.

הלוח אם שבחרתי יכול לתמוך במהירות גבוהה מ-1600HZ? ולוח אם זול יותר לא יתמוך?

2. לגבי אוויר למעבד, האם אני חייב את זה? גרסת ה-K של המעבד לא מגיעה עם אוויר מספיק טוב?

3. לגבי ספק/מארז.

ראיתי את המארז ודיי הלהיב אותי שיש לו חלון שקוף, גימיק נחמד, אבל איך הוא מבחינת ושקט?

4. לגבי כרטיס המסך אני מתלבט אם ללקחת על הגרסא של , ראיתי שהיא חלשה יותר באחוזים בודדים אבל יותר יעילה מבחינת תצרוכת חשמל וטמפרטורות.

עוד שאלה, האם מקבלים את המשחקים שמגיעים עם הכרטיס (Batman/The Witcher 3) עם קוד מסוים? או שצריך לקבל את המשחק פיזית מהחנויות?

חוצמזה האם הייתם משנים משהו נוסף?

תודה.

logo-dark.png

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים

אודים | חיפה | חדרה | תל-אביב | קריית מלאכי

מעבד: 1670 ₪ - Quad i7 4790K 4.0Ghz S1150

לוח אם: 699 ₪ - * מבצע * - GA-Z97X-Gaming 3 S1150

זכרון: 519 ₪ - * מבצע עד ה 14.7 * - 16GB (2x8GB) Kingston HyperX FURY 1600Mhz

כרטיס מסך: 3590 ₪ - * מבצע עד ה 14.7 * - GTX980Ti G1 GAMING 1190Mhz 6GB DDR5

דיסק קשיח: 619 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III

דיסק קשיח: 600 ₪ - 3T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty

באנדל (מארז + ספק): 760 ₪ - * מבצע * - Source 340 Glossy Black + Seasonic 750W S12II 80+ BUNDLE

קירור אוויר למעבד: 115 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2

מחיר סופי: 8572 ₪ למזומן

8743 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומנם לא מבין גדול, אבל בתור בנאדם שרוצה לקנות מחשב עם מפרט שממש דומה למפרט שנתת כאן, אני ממליץ לך לחכות עוד קצת.. לפחות עד סוף שנה - תחילת 2016.. יוצא גם הSKYLAKE של אינטל שאמור להיות קפיצת מדרגה ענקית מהBROADWELL, וה-PASCAL של שזה לפי מה שהבנתי הסדרה שיורשת את ה9XX ואמורה להיות גם קפיצת מדרגה ענקית..

ממליץ ממש בחום לחכות לפחות עד סוף שנה.. (גם אני מת לקנות מחשב ומחכה רק ל2 הסדרות החדשות האלה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני מתכנן את קניית המחשב הזה כבר כמעט שנה, אז עוד היה את ה-780 TI, ואז בדיוק יצאו ה-9XX, ואיתם בעיות הזכרון של ה-970, והתחילו השמועות על הכרטיס של Fury X, ובסוף יצא ה-980 TI וטרף את הקלפים.

אם כל הזמן נמתין לטכנולוגיות חדשות נמשיך להמתין לנצח.

בהתחלה חשבתי לבנות מחשב מבוסס X99 על בסיס ה-5820K, אבל הבנתי שאין טעם להוסיף 2000 שקלים על חלקים שלא ישפיעו יותר מדי על ביצועים בגיימינג, מעדיף להשקיע אותם בכרטיס המסך.

ממה שראיתי נכון להיום, אין משחק שהוא לא יריץ על 60FPS בהגדרות מקסימליות ב-1080P.

אני גם היום עם מחשב שנקנה ב-2009, אז שום משחק AAA חדש כבר לא ממש שחיק עליו, אז אני כבר מעדיף לקנות מחשב חדש.

לגבי השאלות שהיו לי לגבי הלוח אם, ממה שקראתי עוד, לוחות ה-Z בנויים ל-OC ול-, לעומת לוחות ה-H.

השאלה אם לא שווה להשקיע עוד 200 שקלים בשביל האופצייה הזאת? (למרות שאני לא מבין כלום בזה).

מה גם ש-DirectX12 אמור לספק פתרון אפילו ל- של כרטיסים מיצרניות שונות לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לP1080 ה970 יספיק בהחלט.

כשתעבור בעוד שנה שנתיים ל4K במחיר שאתה קונה היום 980TI תוכל לקנות כרטיס שבאמת יוכל להתמודד עם .

היום אין ממש כרטיס מסך בודד שיכול להתמודד עם במשחקי טריפלA.

לגבי לוחות.

אם אתה מתכנן OC אז אתה חייב לוח Z

לוחות אלה איכותיים ויציבים יותר(יותר VRMׁ) וגם מפוצ'רים יותר כמו כן היכולת לOC תתן לך אורך נשימה לעתיד בד"כ לכן אלו יהיו 200 ש"ח ששוים את ההשקעה.

לגבי מאוורר:

לפני חודש התחדשתי במחשב חדש (בפרופיל) עם יכולות OC וקירור סטוק.

מספיק בהחלט גם עם OC של 20-25 אחוז והסיבה:

המעבדים היום מאד חזקים ובד"כ מנצלים מעט מאד מיכולתם לכן גם אינם מתחממים אפילו עם OC.

אחוז השימוש בגלישה ואינטרנט אינו עולה על 10 אחוז.

אם מתפרעים עם מאה פתןחים סרט רץ ברקע וכו' אולי הוא מגיע ל 20 אחוז.

הטמפרטורות במצב כזה נעות בין 35 ל45 מעלות בממוצע עם מהירות מאוורר מקסימלית(הרעש לא ממש מורגש).

במשחקים העומס גדול מעט מעט יותר אך רב העומס הוא על הכרטיס מסך כך שהמעבד לא עובר 70 מעלות וזה גם רק כי המארז מתחמם מהכרטיס.

שורה תחתונה מאוורר יעודי למעבד הוא לא שימושי מיותר ומסרבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, הזמנתי בסוף את המפרט הנ"ל עם שינוי של המארז לדגם ה-H440 של .

וויתרתי באמת על המעבד, אם נרגיש צורך נשדרג בעתיד.

לגבי כרטיס המסך, נורא רציתי את ה-970, אבל 2 דברים הפריעו לי.

כן מחלת הזכרון הידועה לשמצה (ואני יודע שזה בטח יקומם פה אנשים).

מפריע לי לשלם קרוב ל-2000 שקלים ולקבל מוצר שנראה ללא עתיד, אני לא אקנה היום כרטיס בשביל שעוד שנה אני אנסה להיפטר ממנו ביד 2.

מה גם שכבר היום יש משחקים ב-1080P שלא תקבל ביצועים טובים ב-ULTRA.

ברור לי שה-980TI כרטיס פחות משתלם אם בוחנים את זה כביצועים פר דולר.

אבל פה חיפשתי את הטוב ביותר שאפשר כרגע להשיג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...