מגדיל טווח - תקלות חוזרות ונשנות, בעיות קליטה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מגדיל טווח - תקלות חוזרות ונשנות, בעיות קליטה

Googleness

Recommended Posts

שלום רב,

לאחר שניסיתי את מרבית הפתרונות בהן נתקלתי במהלך מחקריי השונים אני די משתגע כאן ולכן אני פונה לעזרתכם כדי שאולי תוכלו לסייע לי במחשבה מקורית.

קודם כל מתווה הציוד:

מכשיר HOTBOX (הישן) במצב מודם בלבד עם חבילת גלישה בכבלים של 100Mb\s D \ 2.5 Mb\s U >>>> מתחבר עם כבל ישירות ל>

נתב אלחוטי TP-Link TL-WDR4300 , המכשיר פעיל כרגע עם רשת 2.4GHz בלבד אשר אליה מתחברים מספר מכשירים ניידים בבית, בנוסף מחובר אליו עם כבל מחשב נייח.

הציוד הנ"ל ממקום בקומה העליונה של המבנה.

יש ברשותי מכשיר מגדיל טווח מסוג: TP-Link TL-WA830RE,

את המכשיר הנ"ל ניסיתי להפעיל במספר קונפיגיורציות שונות אבל כדי להבין את מהות הבעיה ראשית צריך להתבונן במבנה הבניין:

בקומה העליונה:

ישנו חדר בו ממוקמים התקני הרשת הראשיים, במרחק של כ3-4 מטר מהם ישנו מסדרון עם חדר מדרגות של גרם מדרגות וחצי.

בקומה התחתונה:

ישנו בסיום גרם המדרגות מטבח (אני מקצר ופונה לכיוון שבו אני צריך את החיבור) וממ"ד, הם מסתיימים בקיר חיצוניי שהיה הסיום של הבית במקור. מעבר לקיר החיצוני יש תוספת למבנה של 2 וחצי חדרים ששם נמצא חדר העבודה שלי בו אני צריך את החיבור לאינטרנט.

בנוסף הבית עם חשמל תלת פאזי ואם מסתכלים בצורה אווירית על המבנה חדר העבודה והחדר בו ממוקמים התקני הרשת נמצאים בקצוות מנוגדים של המבנה.

המחשב בו אני משתמש בחדר העבודה עושה שימוש בכרטיס רשת מדגם TP-Link TL-WN881ND ופועל באמצעות מערכת ההפעלה 15.04, קודם כל לשם בקרה הפכתי את הסלולרי שלי (Galaxy Note 3 LTE) לנתב ובאמצעותו אני התחברתי לאינטרנט מהמחשב והכל עובד מצוין בשיטה זאת בלי התנתקויות ועם קליטה מלאה.

מה שעשיתי עד כה:

1. ניסיתי להתחבר בצורה אלחוטית עם חיבור בשיטת WDS.

2. ניסיתי להתחבר ללא WDS גם כן בשיטה אלחוטית.

3. ניסיתי להתחבר כAP עם כבל בין המגדיל טווח לנתב.

בכל המקרים הנ"ל ניסיתי הגדרות שונות וביצעתי בדיקת ערוצים לוודא שהערוץ שבו בחרתי פנוי ואין מכשירים באיזור שפעילים על אותו ערוץ.

ניסיתי לשנות את רוחב השידור (20\40 MHZ).

ניסיתי למקם את מגדיל הטווח במיקומים שונים בחלל המטבח\מדרגות, אולם מדובר במשימה מאתגרת משום שישנו איזור קטנטן שבו המכשיר גם קולט בצורה כלשהי את הנתב מהקומה העליונה ובאותו זמן מצליח לשדר לחדר העבודה שלי.

עד כה אני נתקל ב:

1. ניתוקים מהמגדיל טווח.

2. נשאר מחובר למגדיל טווח אך מתנתק מהאינטרנט.

3. קפיאות בחיבור.

4. מהירות ממוצעת של 1\1 לU\D שפועלת באיטיות מחרידה.

בנוסף לאמור לעיל המגדיל טווח משדר בעוצמה שהיא נמוכה מאוד בחדר העבודה, עקרונית הוא בערך 6-7 מטר מהחדר עבודה אבל צריך לעבור דרך 2 קירות כדי לשדר אליו (אני מדבר על החיבור בין המחשב למגדיל הטווח בצורה ספציפית ולא על המהירות).

מישהו נתקל בתופעות הללו ויכול לתת עצה?

יכול להיות שהמגדיל טווח שקניתי איננו איכותי כפי שהוא מוצג?

ישנן טכנולוגיות יעילות לפתרון הביעה שאינן מבוססות על שידור על גבי החשמל?

תודה על העזרה ואשמח לספק פרטים נוספים אם זה יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שהוספתי היה המגדיל טווח, הוא לא מבוסס חשמל אלא .

ציינתי שאני לא רוצה מבוסס חשמל כי יש לי בבית תלת-פאזי וממה שאני זוכר זה לא תואם.

עקרונית לפני שרכשתי את המגדיל טווח שלי (תריץ חיפוש בגוגל תוכל לראות את המפרט המלא שלו אם זה עוזר) השתמשתי באחד פשוט של שהשאלתי ממכר והוא עבד "סביר", כלומר מהירות איטית אך יציב וללא ניתוקים אז הנחתי שמכשיר יותר רציני בהשקעה כספית סבירה ייתן לי את מה שאני מחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע שהמכשיר הספציפי שאיתו עבדת תקול , אם הצלחת לקבל חיבור יציב ללא ניתוקים וקצת איטי אז את הרוב כבר יש לך.

המהירות לדעתי זה כבר התאמה בין רכיבי הרשת השונים, סתם דוגמא הייתי בספרייה עירונית לא מזמו ועשיתי בדיקת מהירות:

פעם בלפטופ שלי ופעם במחשב הנייח של הספרייה שניהם דרך הWIFI שניהם WIN7 PRO בלפטופ קיבלתי 13 ובנייח קיבלתי 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום האם יש לך נקודת אנטנה בחדר עבודה ובחדר שבו נמצא הראוטר? אם כן תוכל להעביר בצורה טובה עם מתאם HPNA אם יש לך YES וVOD אז אפילו יש לך כבר את המתאם....

- - - תגובה אוחדה: - - -

אה אתה בהוט המתאם הזה הוא פתרון יציב ואם אני לא טועה יש כזה גם על קו טלפון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שיש לי ממיר של HOT (המג'יק HD) ממש על השולחן. אתה אומר אפשרי להפצל את החיבור של האנטנה שלו ולהוציא מתאם משם? בנוסף יש לי מובן מאליו גם חיבור אנטנה של ליד הראוטר ככה שמשם אפשר להוציא את מתאם א'.

בנוגע למתאם על קווי טלפון אין לי שקעים של טלפון של בבית זה הכל מחובר ישירות להוטבוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BUMP,

שאלה בנוגע לרשת על גבי חשמל,

קראתי בבלוג של הצ'יף שיש כבר מודלים שמאפשרים חיבור על גבי מספר פאזות שונות, למשל הוא מציין בביקורת שלו מוצר שכזה מחנות פלונטר. אבל מחיר לזוג שם זה מעל 700 ש"ח שזה די גבוהה.

מישהו מכיר מודל שנמכר במחיר יותר עממי לזוג ומאפשר חיבור על גבי תלת פאזי?

לא אכפת לי כל כך מהמהירות... כל עוד זה יעביר מתוך ה100 את ה20 במינימום ובלי ניתוקים אני יכול לחיות עם זה.

עריכה:

איך המודל הזה?

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=41280&catid=1526

עריכה 2:

יש את הסט הזה ב290, הוא כולל חיבור רשת של 100Mb בלבד.

השאלה היא בתיאוריה מבחינת תקשורת בין במחשבים במבנה האם זה יגרום להאטה מטורפת כשאני מנסה לעשות Remote Desktop? או שזה יעבוד סביר?

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=38380&catid=1526

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי ישועה,

למרות שזה פתרון עקום בצורה מטופשת מסתבר שזה עובד.

מצאתי בפינת האפסון (עליית גג) נתב ישן מדגם BR-6524n של חברת EDIMAX.

מה שעשיתי היה לחבר את הנתב של אדימקס בחדר המדרגות כך שיש לו "מבט" ללא קירות לחלל של חדר המדרגות מצד אחד ולדלת של הממ"ד בצד השני.

בזמן שהדלת של הממ"ד פתוח חיברתי על החלון של הממ"ד את המגדיל טווח של TP LINK עליו סיפרתי בהודעה הראשונה של הדיון, בצורה שהמגדיל טווח הזה מקבל "מבט" ישיר אל הנתב של אדימקס מצד אחד דרך דלת המקלט ואל חדר העבודה שלי מצד שני דרך החלון של הממ"ד עליו הוא עומד.

כך יוצא שעקפתי את כל הקירות בדרך מחדר המדרגות ועד לחדר העבודה.

הפעלתי את הנתב של אדימקס במצב Repeater והוא מתחבר אל הנתב הראשי שלי (4300),

המגדיל טווח של TP LINK שיושב על החלון בממ"ד מתחבר אל הנתב של אדימקס (הוא במצב Range Extender 1 - כלומר ללא WDS) והוא משם מפיץ את החיבור אל חדר העבודה.

תוצאות הניסוי,

1. חיבור יציב עם מהירות של בין 5-20 מגה (תלוי לאיפה אני גולש ומה אני עושה), מהירות העלאה יציבה של 2 מגה.

2. הגדרתי במחשב בחדר העבודה כתובת סטטית כדי לעקוף את ההשהייה של הDHCP ומסתבר שזה עובד די מהר.

3. בעת מצב של זרימת קבצים ברשת המקומית בין מחשב אחד לשני זה עובד חלק כולל של HD ממחשב למחשב.

4. גלישה יציבה ונוחה באינטרנט כולל צפייה בסרטוני HD.

סך הכל נראה לי שנפתרה הבעיה ובא לציון גואל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב שאם אני משתמש במחשב בDHCP אז יש שהות של 5-10 שניות עד שהוא מתאפס על הכתובת שלו. אם נאי נותן לו סטטית הוא מתחיל לעבוד במיידי.

סתם קוריוז של חוסר סבלנות מצידי לא משהו משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

באמפ

רציתי לעדכן בנושא הדיון התפתחויות שונות.

מסתבר שהקומבינה שעשיתי עם 2 ראוטרים + מגדיל טווח לא יציבה בעליל וקורסת ללא הפסקה.

אין מנוס אלא למתוח כבל רשת מהקומה העליונה לתחתונה וכאן רציתי להתייעץ עמכם,

ממה שהבנתי אם אני מותח כבל מחוץ לבית אפשר לעשות לו איזושהיא תעלה או כיסוי להגן עליו מפגעי מזג האוויר (קראתי גם על חבר'ה שהשחילו את הכבל בצינור של גינה בתור הגנה בחלק שמחוץ לבית, זה רציני?).

בכל מקרה העניין שיש לי אפשרות להעביר את הכבל בצורה אסתטית דרך הנמכת תקרה של המזגן בחלק שבתוך הבית עד שאני מגיע לקיר חיצוני שבמרחק קצר מאוד מהנקודה בקומה התחתונה שאני רוצה אותו.

אז בערך בקטע של 3-4 מטרים הכבל אמור לעבור דרך הנמכת תקרה שתוכה נמצא גם המנוע של המזגן עצמו (מזגן מפוצל), לאחר מכן עוד כ2-3 מטרים של תעלת כבלים (של כבלי המזגן) שמובילה החוצה. משם הדרך פנויה לנקודה שאני צריך בקומה התחתונה.

קראתי שישנם כבלים מיוחדים למקרים כאלה, https://en.wikipedia.org/wiki/Plenum_cable , השאלה האם זה נחוץ במקרה שלי והאם זה יהיה פרקטי להעביר ככה את הכבל או... שעדיף לקחת כבל רגיל וזול ולהעביר אותו צמוד לקיר ומחוץ להנמכת תקרה ורק לבנות לו תעלה או להשתמש בהגנה כלשהי (למשל מה שקראתי על צינור גינה) בתור מגננה לחלק שנמצא מחוץ לבית.

דעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

עדכון:

להוט יצא שירות חדש ומכשיר חדש אז עשיתי שימוש בכמה מוצרים שלהם כדי לפתור את הבעיה.

1. בקומה התחתונה במשרד שלי חיברתי מכשיר FiberBox של הוט. המכשיר משמש ממיר מקליט HD \ מודם \ מודם טלפון \ נתב -חוטי.

2. בקומה העליונה בחדר עם המחשב שאני עובד איתו חיברתי מכשיר שנקרא MOCA אל נתב ה TLWDR4300 של TP LINK. את המכשיר הגדרתי כ Access Point ואלי עם כבל רשת מתחבר המחשב שלי ובנוסף הוא מפעיל שני רשתות אלחוטיות 2.4 ו - 5.0 .

3. בחדר נוסף בקומה העליונה יש ממיר טלוויזיה בשם miniFiberBox שהוא גם ממיר מקליט HD וגם מכיל רכיב רשת (זה בעצם מין "מאריך" או מגדיל טווח שמקבל את האות דרך ה COAX ומחבר באמצעות אלחוטית מכשירים אונים אל הרשת של הFiberBox הראשי שבקומה התחתונה).

עד כה עובד מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...