איך עובדת החלוקת הרוחב פס בראוטר NETGEAR N600? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך עובדת החלוקת הרוחב פס בראוטר NETGEAR N600?

Lyor

Recommended Posts

יש ברשותי ראוטר/מודם מסוג NETGEAR VEGN2610

ורציתי לדעת אם ברגע זה יש 2 מחשבים שמורידים מהאינטרנט משהו שדורש רוחב פס גבוה (לדוגמה בטורנט), האם המהירות תחולק ביניהם באופן שווה?

אפשר לומר לצורך האידאליות ששני המשתמשים מורידים את אותו הסרט בדיוק ואין עוד משתמשים שמחוברים לראוטר באותו הזמן וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להרבה ראוטרים היום, אם לא לכולם יש מה שנקרא QoS, שיודע לחלק אוטומטית את התעבורה ברשת ה-Wifi לפי דרישת ה"לקוחות".

בד"כ גם ניתן להכתיב לנתב כללים ולומר לו לאיזה תעבורה ו/או מחשבים לתת תיעדוף.

שים לב שהנתב עצמו לא יכול לחלק תעבורת רוחב פס (את זה עושה ספקית האינטרנט שלך, שמחלקת את רוחב הפס שלה בין כלל לקוחותיה, או במילים אחרות, בין כלל הנתבים של לקוחותיה). הנתב גם לא מחלק את רוחב הפס של הרשת הקווית, כי היא בד"כ מהירה ואינה מהווה צוואר בקבוק, אלא רק את ה-Wifi.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה ב"דרישת הלקוחות"?

איך בדיוק אני מחלק את הרוחב פס (WIFI) בין המחשבים עם תעדוף, ואיך אני גורם לו לחלק אותו באופן שווה? האם הוא מחלק את המהירות באופן שווה כבר "מהקופסא"?

שים לב שאני לא מדבר בכלל על ספקית האינטרנט, אלא על הסכום המהירות הכולל שמגיע אלי מהספק ואז צריך להתחלק אותו בין 2 מחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שברגיל אם לא אפשרת הגדרות QOS אז הוא מנסה להתמודד עם העומס הרגעי שיש. אם יש לו יכולות QOS טובות הוא יכול להגיע למשל לחלוקה של חצי בתעבורה. אחרת צריך לבדוק מה הוא יכול לתת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתב מעצמו לא מחלק את רוחב הסרט. מי שמבקש ממנו שרות מקבלו מייד.

יש נתבים עם QOS וברוב תוכנות ההורדה ניתן דרכן להגביל את רוחב הסרט שהן מנצלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה עוד לא היה ברור לנתב שאני מדבר עליו יש QoS (חשבתי שהוא מאוד נפוץ בגלל שבזק משווקת אותו בצורה מאסיבית אז כמעט כולם פה מכירים אותו טוב).

Ivan, זה ממש לא עונה על השאלה שלי, מפני שאני מעוניין להגביל את ההורדה של 2 המחשבים שתמשתמשים ברשת בו זמנית כדי שתהיה שווה.

זה לא אומר בהכרח שהם מורידים דרך טורנט או משהו אחר, אני רוצה לוודא שלא משנה מה הם יעשו, תמיד הם יקבלו מהירות שווה בהנחה והם מנצלים את מלוא רוחב הפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקן אותי אם אני טועה, אבל אפשר דיי בקלות לעקוף את זה.

בנוסף לזה, אני מעוניין שזה יתבצע מהראוטר עצמו ושאני לא יהיה צריך להשאיר את אחד המחשבים דלוקים כל הזמן בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...