בעיית תאימות בין 2 כרטיסי זיכרון ראם - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית תאימות בין 2 כרטיסי זיכרון ראם

Ben N

Recommended Posts

אהלן,

ברשותי מחשב נייד של מהסדרה K55A. הוא הגיע לי עם סטיק אחד של 4GB Ram של , והחלטתי שאני רוצה לשדרג ל8GB.

בדקתי את כל הדברים החשובים שאני מכיר (מהירויות שעון, מתחים וכו') והחלטתי לקחת את הסטיק

G.Skill 1x4GB 1333Mhz SODIMM, שהלינק אליו מצורף כאן:

http://ksp.co.il/?uin=15070

צירפתי תמונה של 2 הסטיקים ע"פ cpu-z (מימין המקורי, משמאל החדש)

ברגע שחיברתי את הסטיק למחשב הוא החל לעבוד לאט ונכנסתי לברר למה, גיליתי שבדרך לא ברורה הוא קורא את הכרטיס עם מתח של 1.35v לפי cpu-z ולא כ-1.5V כפי שרשום בכל מקום.. ניסיתי לחפש בביוס אפשרויות לשינוי מתח/מהירות שעון אבל הביוס שיש לי נראה כאילו סירסו אותו ואין שם שום דבר שבכלל קשור לזיכרון, וזאת גם לאחר עידכון הביוס..

ניסיתי גם להחליף בין הslots של הכרטיסים אבל גם לא הועיל (אם כי בדרך ההפוכה לא ניסיתי להריץ memtest).

הרצתי אותו לילה שלם עם memtest והוא מצא 10 Errors...

מה אפשר לעשות? :nixweiss::nixweiss:

תודה רבה לעוזרים!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעזאזל! חיפשתי את הזיכרון הזה ומשום מה לא מצאתי אותו, לא ראיתי בכלל שיש להם transcend :( איזה הזוי.....

הייתי צריך לשאול פה לפני :/ תודה בכל אופן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא מורגשת איטיות וברמה הכללית נראה שזה עובד בסדר, זה תקין להשאיר את זה ככה או שזה עלול לגרום לנזק כלשהו לאחר הרכיבים? (לוח אם/הזיכרון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה להתקין זה במחשב. רכיב 1.35V אמור לעבוד ללא בעיות ב- 1.5V, אלא שאתה ציינת שבבדיקת הזכרון נמצאו שגיאות, כלומר רכיב לא תקין.

שילוב של עם מהירות שונה גורמת לזכרון המהיר לעבוד במהירות הזכרון הנמוך יותר, כלומר יש הפסד מהירות. במקרה שלך הזכרון של 1600MHz יעבוד המהירות 1333MHz הפרש של כ-20%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...