קירור נוזלי מלא- טיפים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור נוזלי מלא- טיפים

borat1924

Recommended Posts

שלום לכולם, חלקכם אולי יגידו שזה טיפה מוקדם, אבל בשנה הבאה אני מתכנן לבנות מחשב שיבוסס כולו על נוזלי.

אני מחפש טיפים ולומד כמה שאפשר עד שאתחיל לבנות אותו.

אני הולך לנסות לבנות משהו בסגנון הזה:

אשמח למעט טיפים, כמו איפה הכי משתלם לקנות, איזה מומלצים יש וכו'.

תודה רבה לכל העונים

רשימת הקניות נכון לעכשיו:

http://prntscr.com/7aqosx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מספיק תקציב, תכננתי על SLI של 980 או 3-way 970. או 390X 2-way / 380X -3-way

עדיין מתלבט.

אני אמור להגיע עם 20K בעזרת השם, כמובן שאחסוך בכל מקום ולא אשתגע, בכל זאת, מדובר פה בהרבה כסף.

מצאתי כבר את המארז המושלם לטעמי, Obsidian Series 900D. אני רק רוצה ללמוד עוד על קירור נוזלי. זאת תהיה המערכת הראשונה שלי, ואני מתכוון לעשות משהו יפה ומושקע, אני לא אוהב להתחיל מדברים פשוטים מדיי..

ואני מתכנן על הדור הבא של מעבדי , סדרת ה6XXX

תודה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה קניה של כרטיסי מסך כמו 970 או 980 תהיה כדאית בזמן הקרוב בשל השקה של מוצרים חדשים. אני יודע ש- TI בדרך, וגם R9 390X.

לגבי הציוד עצמו - 900D זאת אחלה בחירה למערכת מחשב גדולה. לגבי המחירים, בלוק לכרטיס נע סביב 120$, תלוי בצבע ובחומרים, צנרת ופיטינגים סביבות 350-400 שקלים, משאבה טובה דוגמת D5 או 335 תעלה סביב 350 שקל. רדיאטורים, תלוי כמה ואיפה. אם זה מארז 900D אז מן הסתם אחד בגודל 480 בתחתית, ואולי עוד 360 למעלה.

העלות של כל ציוד המים אני מעריך יכול להיות באיזור 3500 שקלים. אם תרצה צנרת קשיחה אתה גם צריך כלים, ואז זה יכול בשקט לטפס מעל 4000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, לא תהיה לי בעיה אפשר להגיד, אני בונה על 2 של 480MM. אסור לשכוח את המחשב שיש לי כרגע, שהוא חיה בפני עצמו, שאני מאמין שארוויח ממנו עוד 3- וזה יהיה נחמד, אבל אותו אני מחשב כבונוס.

בנוגע לכלים, אבא שלי עובד במפעל ברזים, אחי שיפוצניק. לא חושב שיחסרו לי כלים :P

הקטע שאני חושש ממנו זה איך לבנות את הקירור נוזלי עצמו, כמה ברגים לקנות, איך לבנות וזה.

כל שאר הדברים לא מדאיגים אותי.

אם יש סרטון של מישהו שבונה משהו דומה למה ששלחתי, שמראה צעד אחר צעד, ולא כמו שהוא הראה פה זה יעזור לי מאוד. חיפשתי דבר כזה ולא ממש מצאתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיפ הכי חשוב שתזדקק לו הוא תכנון תכנון תכנון, לפני שאתה רוכש תתכנן, תמדוד ותנסה לבדוק הכל עוד לפני הקניה, שכן אחרת הדברים מתעכבים ולא מסתדרים.

אני גם עושה שימוש ב900D הרבה מקום יהיה לך בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בגלל זה אני מתכנן את זה שנה לפני :)

ואני בונה את זה עם חבר, שגם מתכנן לקנות את אותו הדבר, אז ככה שיהיה יותר קל

אני יודע שאני לא ממש מקצועי בכל הקטע של הקירור הנוזלי, זה הדבר היחידי שמלחיץ אותי אפשר להגיד. כל השאר ממש לא מפריע לי, להחליף לכרטיס מסך את הקירור זה ממש לא סיפור..

נ.ב

כמה עלה לך הD900? מאיפה קנית?

תודה.

עשיתי חישוב, ובגלל שאני אעשה טרייד-אין ואקנה בעזרת הוזלה דיי משמעותית, חשבתי על ללכת בסוף על 3 של 970. אז אם זה יעלה לי בהפרש כל כך גדול, חשבתי אולי יהיה לי כדאי לעשות 4-way של 970 ti או 380X

עשיתי חשיבה קטנה, והיתרון היחידי של הסדרה הגבוהה היא ופחות כרטיסים, כי הרי אני הולך על נוזלי, לא תהיה שום בעיית .

אז מה אתם אומרים על 4-way?

והאם 5820K יוכל לקחת 4 כרטיסים? (שאלה דיי מפגרת האמת, אבל אני רוצה להיות מדויק ולעשות את זה בלי טעויות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן שנה מראש, תפסיק לתכנן.

תתמקד בלחסוך כסף ולחשוב על רעיון כללי.

כל העולם הזה דינאמי מאוד, מה שתתכנן עכשיו לא יעבוד עוד שנה.

לא ממליץ ללכת על מערכת עם צנרת אקרילית בתור בניית מים ראשונה. אני עם צנרת רכה היה לי מספיק כאב ראש (וידיים) וזה נראה סביר עכשיו (יש הצהבה, אבל בגלל חשיפה ממושכת לשמש).

צנרת אקרילית מצריכה דיוק של מילימטרים ומדידה מדויקת. צריך גם "עין" בשביל זה.

דבר נוסף, להתכונן נפשית לחיתוך חלקים במהלך העבודה, לא היה לי קל לראות את ה-R4 שלי נקדח xD

אל תמעיט בערכם של הפיטינגים, המניאקים הקטנים יכולים לעלות כמו המערכת עצמה (אם אתה שואף לשלמות). מומלץ כמובן לעשות תכנון על נייר (ואם אתה מבין בזה, אפשר להיות "מתלהב" ולעשות עם CAD, יש לזה את היתרונות) ולהעריך זויות, אבל תמיד לקחת ספיירים ולחשוב קדימה.

אל תלך על מערך של מעל 2 כרטיסים. אם ממש ממש ממש ממש בוער לך, קוצים בתחת, העולם יישרף אם לא - אז שלושה עוד איכשהו יזרום. זה פשוט כאב ראש מבחינת ביצועים, חום, שדרוגים, חשמל והרשימה ממשיכה.

4 כרטיסים יכולים לתת ביצועים גרועים יותר מ-3, 3 יכולים להיות עדיפים בממש קצת על 2... והתמיכה במשחקים מעבר לשני כרטיסים לא מדהימה.

זה אולי ייראה ממש מגניב, אבל הייתי משקיע את הכסף בקירור, ציוד היקפי, אביזרים וכד' ולא בכרטיסי מסך. קח שני כרטיסים ממש חזקים (היי-אנד, כמו 980 או 980Ti שייצא)

5820K לא מספק מספיק אפיקי PCIE כדי לתמוך בכך (צריך מינימום 32, הוא מספק 28. ה-5930K ו-5960X מספקים 40) אבל ראה למעלה למה גם ככה אתה לא רוצה.

לגבי חומרי למידה:

סינגולריטי יש לו המון דברים טובים.

OC3D, הפורום וגם הערוץ של TTL מאוד שימושי

DazMode ערוץ של אחד שמפעיל חנות למוצרים האלה, הרבה מדריכים.

LinusTechTips - כמעט כולם מכירים. יש לו הרבה סרטונים בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ממליץ לא יותר מ 2 כרטיסים

וכמו שאמרו הדבר הכי חשוב זה מדידות וחישובים ( אתה לא יודע כמה מציק שהרכבת הכל וחסר לך איזה פיטינג מחורבן אחד )

בשביל שתוכל לעשות את זה בראש ובראשונה תצטרך לקנות את המארז ואת החלקים ורק אז לחשב מה מי מו

וגם אני תומך לא להתעסק בצנרת אקרילית בבניה הראשונה

הבעיה היא שבעתיד שתרצה לעבור לאקרילי תצטרך להחליף את הפיטינגים

אתה מוזמן להסתכל על הבניות שאני עשיתי יש שם הרבה מידע ( וחפירות מצידי )

נמצא בחתימה שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה!!

גם ממליץ לא יותר מ 2 כרטיסים

וכמו שאמרו הדבר הכי חשוב זה מדידות וחישובים ( אתה לא יודע כמה מציק שהרכבת הכל וחסר לך איזה פיטינג מחורבן אחד )

בשביל שתוכל לעשות את זה בראש ובראשונה תצטרך לקנות את המארז ואת החלקים ורק אז לחשב מה מי מו

וגם אני תומך לא להתעסק בצנרת אקרילית בבניה הראשונה

הבעיה היא שבעתיד שתרצה לעבור לאקרילי תצטרך להחליף את הפיטינגים

אתה מוזמן להסתכל על הבניות שאני עשיתי יש שם הרבה מידע ( וחפירות מצידי )

נמצא בחתימה שלי

אם אתה מתכנן שנה מראש, תפסיק לתכנן.

תתמקד בלחסוך כסף ולחשוב על רעיון כללי.

כל העולם הזה דינאמי מאוד, מה שתתכנן עכשיו לא יעבוד עוד שנה.

לא ממליץ ללכת על מערכת עם צנרת אקרילית בתור בניית מים ראשונה. אני עם צנרת רכה היה לי מספיק כאב ראש (וידיים) וזה נראה סביר עכשיו (יש הצהבה, אבל בגלל חשיפה ממושכת לשמש).

צנרת אקרילית מצריכה דיוק של מילימטרים ומדידה מדויקת. צריך גם "עין" בשביל זה.

דבר נוסף, להתכונן נפשית לחיתוך חלקים במהלך העבודה, לא היה לי קל לראות את ה-R4 שלי נקדח xD

אל תמעיט בערכם של הפיטינגים, המניאקים הקטנים יכולים לעלות כמו המערכת עצמה (אם אתה שואף לשלמות). מומלץ כמובן לעשות תכנון על נייר (ואם אתה מבין בזה, אפשר להיות "מתלהב" ולעשות עם CAD, יש לזה את היתרונות) ולהעריך זויות, אבל תמיד לקחת ספיירים ולחשוב קדימה.

אל תלך על מערך של מעל 2 כרטיסים. אם ממש ממש ממש ממש בוער לך, קוצים בתחת, העולם יישרף אם לא - אז שלושה עוד איכשהו יזרום. זה פשוט כאב ראש מבחינת ביצועים, חום, שדרוגים, חשמל והרשימה ממשיכה.

4 כרטיסים יכולים לתת ביצועים גרועים יותר מ-3, 3 יכולים להיות עדיפים בממש קצת על 2... והתמיכה במשחקים מעבר לשני כרטיסים לא מדהימה.

זה אולי ייראה ממש מגניב, אבל הייתי משקיע את הכסף בקירור, ציוד היקפי, אביזרים וכד' ולא בכרטיסי מסך. קח שני כרטיסים ממש חזקים (היי-אנד, כמו 980 או 980Ti שייצא)

5820K לא מספק מספיק אפיקי PCIE כדי לתמוך בכך (צריך מינימום 32, הוא מספק 28. ה-5930K ו-5960X מספקים 40) אבל ראה למעלה למה גם ככה אתה לא רוצה.

לגבי חומרי למידה:

סינגולריטי יש לו המון דברים טובים.

OC3D, הפורום וגם הערוץ של TTL מאוד שימושי

DazMode ערוץ של אחד שמפעיל חנות למוצרים האלה, הרבה מדריכים.

LinusTechTips - כמעט כולם מכירים. יש לו הרבה סרטונים בנושא

אענה לשניכם ביחד, כי כתבתם כמעט את אותו הדבר.

כרטיסי מסך-

בנוגע ל4 כרטיסים הלכתי רחוק מדיי. אני רוצה 3 של 970 כי ברוב המקרים יש להם ביצועים יותר טובים משני 980. צריכת החשמל כמעט אותו דבר (ראו סרטון)

חום, אני אעשה נוזלי בנפרד לכרטיסי המסך. לא סתם אני הולך על המארז הזה, אני אשים אחד נפרד של 480 לכרטיסי המסך, אז חום לא ממש תהיה הבעיה שלי.

(שלא נדבר על זה ששלושה כרטיסים עולים יותר זול משניים)

סוג -

אני הולך לבנות מחשב לא זול, וזאת הסיבה שאני הולך על אקרילית, וכן גם זאת הסיבה שאני מתכנן שנה מראש.

כרגע אני עובד על איך ייבנה המחשב, מארז כבר החלטתי, ואני עכשיו חושב על כרטיסי המסך. אני לומד תוך כדי על איך לבנות, ולכן גם מתכנן שנה מראש. בניית הקירור הנוזלי לא תשתנה גם בעוד 3 שנים. החלקים אולי כן, אבל זה פחות קריטי.

פיטינגים-

כן אני יודע, זה כאב ראש אחד גדול. לכן אני אחשוב לעומק על כל הדברים הקטנים. פיטינג עולה 8-9 שקל, אני אקח ספיירים. אסור לשכוח שיש סיכוי למילון שאחד יצא פגום. (אני לא הולך על הפיטינגים היקרים של ה30 שקל), ולא חושב שאצטרך יותר מ20 פיטינגים לכל היותר, אני מאמין שאפילו אשיג פיטינג ב5 שקל (אני קונה דרך מישהו שהוא קונה מספק), אז ככה שזה לא יעלה לי כל כך יקר.

צינורות זה דבר שאפשר להגיד עולה גרושים, בדברים האלה אני יכול כבר לקנות אובר, כי אני גם בונה את זה עם חבר (שבונה משהו ממש דומה אליי דבר אגב) ובדברים האלה נוכל להתחלק. אז ככה שאם נעקם אחד יותר מדיי, לא נורא. נעשה אחד חדש (כמובן שנדייק הכי טוב שאפשר)

חומרי למידה-

את לינוס אני מכיר, אין לו כל כך הרבה על אקרילי.

סינגולריטי בונה אומנם מפרטים ומעצב בצורה מדהימה (אני מתכוון לבנות מחשב בסגנון שהראתי בתגובה הראשונה) אבל הוא לא ממש מסביר צעד צעד, לכן ממנו אני לוקח רק רעיונות של עיצובים.

בנוגע לשניים האחרים, תודה רבה. אסתכל עליהם עוד מעט.

כמובן שאסתכל על הבניות שלך, תודה רבה. (במקרה הזה, לא משנה לי כמה חפירות יש, העיקר שאדע הכל לעומק :P )

מה מטרת המחשב? בשביל מה מערכת כזאת? Oc כבד מאוד?

כן, OC דיי כבד, אבל בשלבים מאוחרים יותר.

לא היה לי אף פעם 3 כרטיסים, לפי מה שקראתי הם לא סובלים ממיקרו סטאטרינג, מצד שני יש לי 2 וכמעט לא סבלתי מהתופעה הזאת......

תודה רבה, אקח זאת לצומת ליבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך הגעת ל9₪

פיטינג לאקרילי עולה בערך 9$+ ליחידה

וזה ללא מתאמים מסויימים כמו 90/45 מעלות וכו

אתה בכיף עובר את ה 1000₪ רק על זה

אני לא יודע מאיפה חבר שלך קונה במחיר כזה

אבל רק שתדע שאלו הרכיבים היותר חשובים מאשר כל השאר ועדיף לקנות מחברות מוכרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם שלושה 970 נותנים אותם ביצועים כמו שני 980, הייתי מעדיף שני 980.

שוב, בקרוב ייצא ה-980Ti שכנראה ידמה לTITAN X אז זה ישתנה.

דווקא בפיטינגים לא הייתי חוסך. שמעתי הרבה בעיות של נזילה עם פיטינגים זולים, ותזכור שלבנות את המערכת לא יהיה קל עם פיטינגים זולים שיתסכלו אותך (בסרטונים זה נראה כל כך קליל. זה לא)

עריכה:

אני רואה שאני וגיא על אותו התדר :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...