האם כבל HDMI ישפר את מה שאראה על המסך ? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כבל HDMI ישפר את מה שאראה על המסך ?

bg1948

Recommended Posts

מסך 22 2209WA המאפשר רזולוציה מקסימאלית של 1680X1050 60HZ

עם יציאות VGA (Analog), DVI-D (Digital) with HDCP

יש לי כרטיס מסך GTX 970 יציאות HDMI ,MINI HDMI,,MINI DISPLAYPORT

אם אכן ישפר לאיזו יציאה מהנ"ל לחבר ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מדבריך עולה שאפשרות זו (ריבוי מסכים) מתאפשרת רק דרך יציאות ולא דרך שאר היציאות וזה כל עניינם בכרטיס מסך למחשב הביתי , שום דבר באיכות הצפייה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפוך, גוטה. אלו בדרך כלל יציאות ה- למיניהן שתומכות בריבוי תצוגות מכרטיס אחד. הסדר בדורות האחרונים הוא בדרך כלל שני DP + אחד או DVI.

ולא, כמו שציינתי, אין הבדל בין איכות התצוגה כל עוד המסך תומך בחיבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מחבר את המסך בVGA אני מזהה דופי קל בצבעים (קצת מתים יותר?) ויש פסים מוזרים שרצים הם ממש ממש חלשים ורק על גבי צבעים ספציפיים ניתן בכלל לראות אותם אבל הם שם.

למיטב הבנתי זה קורה מפני שהשיטה היא אנלוגית. בDVI אין חכמות, או שעובר או שלא עובר, לא יכול להיות פחת..

אה שחכתי לציין שאני עובד עם כבל 5 מטר שמסתבר כלא האיכותי בעולם . .

בנוסף ראיתי שיש בתוך המסך ממיר אות מאנלוגי לדיגיטלי. ההמרה הזו מביאה לפחת באיכות במקום לעבוד נטו על דיגיטלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מחבר את המסך בVGA אני מזהה דופי קל בצבעים (קצת מתים יותר?) ויש פסים מוזרים שרצים הם ממש ממש חלשים ורק על גבי צבעים ספציפיים ניתן בכלל לראות אותם אבל הם שם.

למיטב הבנתי זה קורה מפני שהשיטה היא אנלוגית.

אכן. איכות כבל, הפרעות מכבלים אחרים, ירידת עוצמה כפונקציה של האורך - הכל משפיע על האיכות ועשיו לגרום לתמונה מטושטשת/מרצדת.
בDVI אין חכמות, או שעובר או שלא עובר, לא יכול להיות פחת..
זה לא לגמרי כך - יכולות להיות הפרעות וריצודים, ויש "פחת", שכן בסופו של דבר בכבל עצמו עוברים אותות חשמליים שהם אנלוגיים מטבעם. אבל בגלל האופי הדיגיטלי של הDVI (וHDMI וDP) - ברגע שאיכות האות עוברת סף מסוים שאיתו המפענח מסוגל להתמודד, התמונה תהיה נקייה לחלוטין. זאת בניגוד לVGA, שבו כמעט תמיד יש הפרעות קטנות.
בנוסף ראיתי שיש בתוך המסך ממיר אות מאנלוגי לדיגיטלי. ההמרה הזו מביאה לפחת באיכות במקום לעבוד נטו על דיגיטלי.
זה גם נכון, וזה תמיד קיים במסך LCD, שכן הפאנל עצמו מקבל רק אותות דיגיטליים. לכן אין ברירה אלא להוסיף ממיר A2D על כניסת הVGA.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע אתה אומר ש-רק- הכבל עצמו אחראי לפחת לצבעים ולפסים?

כלומר אין עניין באופי החיבור?

כבל בעל סיכוך מלא פר מרחק ינקה לי את כל הבאלגן כאן?

ועוד דבר שדיי עניין אותי ואף פעם לא העזתי לשאול -

אמרת יפה, אותות חשמליים מטבעם אנלוגיים.

אז מה זה למעשה 'דיגיטלי' אם האות עצמה מועברת באמצעות אלקטרונים בצורה אנלוגית ?!

כלומר מה ההבדל בפועל בין פולס חשמלי שעבור בVGA לזה שעובר בDVI ?

שזה מתחבר לשאלה הראשונה - אלו אם הכבל עצמו לא היה גורם לפחת, הפענוח הוא למעשה אותו פענוח כך שלא יהיה הבדל ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס אות דיגיטלי הוא אות דיסקרטי, בעוד אנלוגי הוא רציף. אמנם בתאוריה אות אנלוגי אמור להיות איכותי יותר בגלל רזולוציה אינסופית, אבל בפועל לאות תמיד יש הפרעות.

מאחר והמסך שלך הוא דיגיטלי (יש לך מספר X של פיקסלים, משמע דיסקרטי), תתבצע המרה בין האות הרציף למידע דיגיטלי. עם האות הדיגיטלי, אתה מקבל בדיוק שנשלח. מאחר והאות הדיגיטלי מייצג קידוד כלשהו בצורה בינארית, תמיד אפשר להשתמש באות שכולל תיקוני שגיאות. בעוד הפרעה קטנה על אות אנלוגי יכולה להשפיע על התוצאה הסופית הדיגיטלי, הפרעה קטנה לא תשפיע על אות דיגיטלי, מאחר וקל לתקן שגיאות קטנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה שאלתי התפתחה לדיון מלומד חשוב אך קצת סוטה מהעניין שלשמו נפתח אשכול זה: בקיצור אין לכבל שום השפעה על מה שאראה במסך המחשב שלי וכל עיניינו זה ריבוי מסכים ?

יש לשקע הזה מטרה נוספת ?

תודה למלומדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...