אם הייתם צריכים לרכוש היום מסך חדש ,האם הייתם קונים כזה שתומך ב 4 קיי ועולה 3000 שקל? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם הייתם צריכים לרכוש היום מסך חדש ,האם הייתם קונים כזה שתומך ב 4 קיי ועולה 3000 שקל?

ASI89

Recommended Posts

לעיסוקים האלו בלבד תמצא במסך הרבה יתרונות. אבל אם תרצה לשחק או לצפות בתכנים בצורה חלקה זה כבר סיפור אחר לגמרי

יופי, הכותרים מהשנה-שנתיים האחרונות או המוכרים תומכים. שזה כמה מסך המשחקים שיש...? אפילו לא שליש אחוז? מה עם השאר?

אני עם 3 מסכים ו-1 מכל 3 משחקים שאני עובר עליהם לא תומך מעל רזולוציה של 2K אז אני צריך לעשות מודינג חיצוני דרך הקבצים או תוכנות צד שלישי בכדי לשחק על 5760x1080.

שורה תחתונה הקדים את זמנו באופן מוגזם למדי.

אנחנו נמצאים עדיין בדור שלא סיים לנצל עד הסוף את ה-FHD אפילו (שידורי HDTV הינם 1080i או 720P, רוב הקונסולות לא באמת תומכות ברזולוצית FHD וכד')

אני לא יודע איך להתמודד עם מה שקראתי עכשיו אני לא מדבר על משחקים משנת 2005 כאשר אני אומר משחקים אני מדבר על משחקים עדכניים מהארבע שנים האחרונות זה כמו שמשחקים משנת 2005 צריכים מודים בשביל לעבוד ב720P ה"שליש אחוז" הזה הוא הדומיננטי משום שאף אחד לא משחק (במיוחד לא אנשים עם מסכי 4K) ב90 אחוז מהמשחקים משום שהם עתיקים ומי שכן לא משחק אלא משום שסיפור מעניין אותו ללא קשר לגרפיקה וכאשר אתה אומר רוב הקונסולות אתה מתכוון ל7850 החלשים שלהם לא פלא שהם לא יכולים לשחק על 1080P אך הPC יוכל להריץ משחקים ב4K על כרטיס בודד כבר בדור - שניים הקרובים אין זה ה4K שמקדים את זמנו זו הטכנולוגיה שמתקדמת בקצב מהיר והקונסולות נשארות מאחור וכאשר אמרתי שהטכנולוגיה לא מוכנה התכוונתי שהמחיר גבוה

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני עם 3 מסכים ו-1 מכל 3 משחקים שאני עובר עליהם לא תומך מעל רזולוציה של 2K אז אני צריך לעשות חיצוני דרך הקבצים או תוכנות צד שלישי בכדי לשחק על 5760x1080.

ברור שלא תמצא הרבה משחקים שתומכים ב3 מסכים מכיון שרוב המשחקים הם משחקי אינדי וגם נשאלת השאלה איך אתה מחבר את המסכים? משום שיש הרבה מאוד דרכים לחבר מסכים ולא כל משחק תומך בכולן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך מה אתה קובע שאף אחד לא משחק במשחקים "עתיקים"? ומי שכן אין לו בעיה לשחק על 1024*768 במסך בשביל הסיפור? אני מכיר לפחות 10 גיימרים שלא יסכימו איתך כולל אותי.

אבל בוא נניח את עניין התמיכה לרגע. בוא נצייר לעצמנו עולם צבעוני ושמח שבו כל המשחקים תומכים ברזולוציית . במצב כזה - בוא אני אגלה לך סוד, אבל זה רק בינינו. אף אחד אחר עוד לא יודע. לא תראה הבדל במשחקים עם כל עוד גודל המסך הוא מתחת ל-40 אינץ' בערך או אם לא תצמיד את העיניים למסך. במידה ותטען שאתה רואה הבדל מדובר בפלסיבו ואני מוכן לחתום על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך מה אתה קובע שאף אחד לא משחק במשחקים "עתיקים"? ומי שכן אין לו בעיה לשחק על 1024*768 במסך בשביל הסיפור? אני מכיר לפחות 10 גיימרים שלא יסכימו איתך כולל אותי.

אבל בוא נניח את עניין התמיכה לרגע. בוא נצייר לעצמנו עולם צבעוני ושמח שבו כל המשחקים תומכים ברזולוציית . במצב כזה - בוא אני אגלה לך סוד, אבל זה רק בינינו. אף אחד אחר עוד לא יודע. לא תראה הבדל במשחקים עם כל עוד גודל המסך הוא מתחת ל-40 אינץ' בערך או אם לא תצמיד את העיניים למסך. במידה ותטען שאתה רואה הבדל מדובר בפלסיבו ואני מוכן לחתום על זה.

מעולם לא עבדתי ברזולוצייה יותר נמוכה מ-"הנייטיב ".

יש פה דעות סותרות ואני מבולבל .

בתרחיש מציאותי שבו אני צופה במשחק /וידיאו שצילמתי בטיול עם הגו פרו ,כאשר המסך הוא 28 ובמרחק צפייה של כמטר ,אתה טוען באופן חד

משמעי שאני בתור מישתמש ממוצע ,לא אבחין בשום שיפור משמעותי בין

1920 על 1080 לבין 4 קיי ?

האם אתה אומר זאת על סמך ניסיון אישי ?

( הדוגמא שהבאתי מקודם מתייחסת כמובן למצב האופטימלי שבו גם המשחק ,גם הוידיאו וכמובן המסך וכרטיס המסך תומכים באופן מלא ב 4 קיי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במרחק קטן עם התוכן ברזולוציה מעל fhd תרגיש בהבדל, אמרו לך את זה ממקור ראשון, יש גראף בלינק זה לא אמת מוחלטת סביר שזה הכיוון, מסך 27" עד 1.2 מ' יש הבדל.

https://www.aperio-av.co.uk/about/articles/2015/04/01/to-4k-or-not-to-4k/

יש עוד נקודה שלדעתי מי שיש לו מסך ורוצה להחליף שידע, עוד אין תקן מסודר ל4k משפיע על הכבלים סוגי כניסות וכו' שמשליך על פריימים לשנייה, אם יצא סטנדרט בזמן הקרוב שווה לחכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרף הזה לא הגיוני בעליל. 1 מטר ותראה הבדל על 24" לבין 4K? שטויות.

ASI - היתרון יבוא לידי ביטוי בכמות החלל שיש לך בדסקטופ. סביבת עבודה רחבה יותר. זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במרחק קטן עם התוכן ברזולוציה מעל fhd תרגיש בהבדל, אמרו לך את זה ממקור ראשון, יש גראף בלינק זה לא אמת מוחלטת סביר שזה הכיוון, מסך 27" עד 1.2 מ' יש הבדל.

https://www.aperio-av.co.uk/about/articles/2015/04/01/to-4k-or-not-to-4k/

יש עוד נקודה שלדעתי מי שיש לו מסך ורוצה להחליף שידע, עוד אין תקן מסודר ל4k משפיע על הכבלים סוגי כניסות וכו' שמשליך על פריימים לשנייה, אם יצא סטנדרט בזמן הקרוב שווה לחכות.

תודה .העלית נקודה חשובה שלא הייתי מודע אלייה, בעניין התקינה .

אז אם הלינק שהבאת נכון ובאמת ההבדלים ניכרים לעיין רק החל מגודל מסך של 27 ומעלה , אז המסקנה שלי הוא שאם אני קונה מסך 28 4 קיי אז השיפור הינו זניח ואינו מצדיק את העלות הגבוהה של המסך וכל מה שמסביב כמו כרטיס מסך חזק יותר , גו-פרו בגירסה החדשה וכיוצא בזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני קורא נכון את הטבלה , אז כיוון שמרחק הצפייה יהיה כ -מטר וגודל המסך 28 אינץ , השיפור ברזולוציה לא יביא איתו שיפור חזותי משמעותי ולכן במקרה שלי ,אני לא רואה הצדקה לשלם כפול על מסך 4 קיי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא עשית סקר.

אאל"ט אתה עדיין יכול להוסיף סקר לדיון ע"י עריכת ההודעה הראשית.

או פשוט לחץ על "הוסף סקר" למעלה.

ולא, לא הייתי קונה היום מסך ברזולוציה סופר גבוהה ב3000 שקל, כי:

1) זה עוד לא הזמן מבחינת חומרה(אלה אם כן אתה מוכן להוציא כמה אלפי שקלים כל שנתיים לSLI מהדור החדש), וגם לא הזמן מבחינת תכני .

2) רזולוציה צפופה במיוחד על שטח פיזי שאינו גדול בהתאמה, עלולה ליצור חוסר נוחות בעבודה בוינדוס.

3) אני עובד עם כמסך ראשי. גודל המסך חשוב לי, ואני רוצה להמשיך עם הקו.

כך שהשדרוג הבא מבחינתי נמצא בכיוון של גדולה מ40" עם רזולוציה גבוהה מ1080P, עם מסך מגע, ועם תאורה ממש טובה בתנאי בהירות נמוכה שתאפשר עבודה מקרוב עוד יותר(בסגנון לוח של כיתת לימוד) מבלי להכאיב לעיניים.

זה הכיוון שאני מעדיף ללכת אליו מבחינת מסך.

זה הכיוון שלדעתי תחום המסכים/טלוויזיות/תחנות עבודה מתקדמות צריך ללכת אליו.

וזה חשוב לי פי 100 ממסך גיימינג.

p9040710.jpg

lgphilipsmain.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
חבל שלא עשית סקר.אאל"ט אתה עדיין יכול להוסיף סקר לדיון ע"י עריכת ההודעה הראשית.או פשוט לחץ על "הוסף סקר" למעלה.ולא, לא הייתי קונה היום מסך ברזולוציה סופר גבוהה ב3000 שקל, כי:1) זה עוד לא הזמן מבחינת חומרה(אלה אם כן אתה מוכן להוציא כמה אלפי שקלים כל שנתיים לSLI מהדור החדש), וגם לא הזמן מבחינת תכני .2) רזולוציה צפופה במיוחד על שטח פיזי שאינו גדול בהתאמה, עלולה ליצור חוסר נוחות בעבודה בוינדוס.3) אני עובד עם כמסך ראשי. גודל המסך חשוב לי, ואני רוצה להמשיך עם הקו. כך שהשדרוג הבא מבחינתי נמצא בכיוון של גדולה מ40" עם רזולוציה גבוהה מ1080P, עם מסך מגע, ועם תאורה ממש טובה בתנאי בהירות נמוכה שתאפשר עבודה מקרוב עוד יותר(בסגנון לוח של כיתת לימוד) מבלי להכאיב לעיניים.זה הכיוון שאני מעדיף ללכת אליו מבחינת מסך.זה הכיוון שלדעתי תחום המסכים/טלוויזיות/תחנות עבודה מתקדמות צריך ללכת אליו.וזה חשוב לי פי 100 ממסך גיימינג.p9040710.jpglgphilipsmain.jpg
אני בכלל לא מצליח להבין ,כיצד אתה עובד עם מסך בתור מסך מחשב , שהרי אפילו מסכי הטלוויזיה הטובים ביותר,לא מגיעים לקרסוליים של אפילו מסכי המחשבים הבינוניים ביותר . אלא אם כן , הזמנת מחו"ל איזה מסך מיוחד סופר דופר שעולה 50,000 שקל ....נקודה נוספת היא ,עניין פשוט של אנטומייה אנושית בסיסית , בהנחה שאתה מצוייד בעיניים רגילות ולא בעייני זבוב , אני פשוט לא מצליח לקלוט איך אתה יושב ומצליח להכיל בעייניך, מסך טלוויזיה כמו 40 אינץ ....אשמח אם תבהיר את העניין .אישית ,אני נאלץ להרחיק את עצמי כמטר פלוס ,ממסך סטנדרטי של 24 ,כדי שאני אוכל בכלל "להכיל " אותו .מסך מחשב בגודל 27 , נראה לי כגבול העליון שראוי לרכישה וגם אז בתנאים מסוימים כמו שימוש נוסף בתור מסך עיקרי בחדר שינה לצפייה בסרטים למשל ,כאשר שוכבים על המיטה במרחק של 3 מטר .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל יש לי ראיה מרחבית ממש טובה.

בכלל מערכת הראיה שלי היא יצירת אומנות, אבל זה כבר נושא אחר.

אפילו ממרחק של 1.5 מטר, הטלוויזיה ממלאת רק 50% משדה הראיה שלי(של עין אחת, זה יוצא אפילו פחות כשמודדים עם 2 עיניים).

אם יש משהו שאני לא יכול לסבול, זה מסך במרחק שממלא 20% משדה הראיה שלי.

בתור אחד שגדל כילד עם קטנה יחסית בסלון גדול, תמיד הציק לי העניין.

הפאנל של הטלוויזיה די טוב סך הכל יחסית לטלוויזיות.

לא איכותי כמו מסכי מחשב, אבל מספיק טוב לשימוש כללי.

בסרטים ומשחקים אני מקבל חוויה קולנועית כשאני יושב ממרחק של 1.5-2 מטר.

לא מפריע לי לקרוא טקסט עליו.

מספיק חד.

יש הרבה! טלוויזיות הרבה! פחות חדות ממה שיש לי.

אם אני מתקרב ממש ובוחן תחת זכוכית מגדל(של תשומת לב) אפשר לראות זליגת צל, אבל לא משהו שמציק במיוחד ממרחק סביר.

גם אם זה לא מושלם, אני נהנה מאוד מהגודל ומהנוחות לצפות מכמה מוקדים במרחקים שונים באופן חופשי.

בנוסף לכך יש לי עמדה עם מסך 24" IPS של + מסך נוסף 22" IPS של .

כך שאני יכול לשבת גם שם עם בא לי, ומדי פעם אני עושה זאת.

זה נוח לעבור בין מקומות ישיבה באופן חופשי, מהכורסא, לספה, לכסא, לכסא השני!, למיטה.

פשוט הבנתי יום אחד שהכי מתאים לי חדר סטודיו בו יש לי הכל.

רק חבל שאין לי גם מקלחת/שירותים באותו החדר(עם מחיצת זכוכית חצי גובה), זה היה ממש נחמד.

החוכמה בטלוייזיה היא לכוון נכון את עוצמת הבהירות.

כי מעל כמות מסויימת של ספיגה העיניים כואבות.

הטלוויזיה שלי נראית די טוב ללא בהירות גבוהה.

יש טלוויזיות שנראות דרעק בתאורה בינונית/נמוכה.

אם תשב ממרחק 1.5-2 מטר מול טלוויזיית סלון באיכות בינונית ומטה, עם תאורה גבוהה(שזה בדרך כלל מה שמגדירים איתם בגלל מרחק הצפיה והשיפור בתמונה), זה יהיה בלתי נסבל.

אצלי זה לא ככה.

אולי צריך להתרגל, גם אחרי הגדרות נכונות.

דרך אגב אותו דבר במסכים.

אם תגדיר בהירות/תאורה גבוהה, אתה תמצא עצמך מתרחק רק בגלל שהאור מכאיב לעיניים.

אולי בגלל זה אתה יושב ממרחק של מטר ממסך מחשב 24".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...