החרשת מאווררים בלילה - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרשת מאווררים בלילה

furyanaor

Recommended Posts

לא הייתי כלכך בטוח אם זה המקום כיוון שאני לא מדבר רק על המוואררים של המארז (מאוורר בודד לצורך העניין) אלה על כולם:

מאוורר מעבד

מאווררי כרטיס מסך

מאוורר מארז

מאוורר ספק

ואולי אפילו גם לכבות את הסיבוב של הHDD.

ברוב המוחלט של הפעמים שהשארתי את המחשב דולק בלילה זה רק לבצע משימות שטחיות לחלוטין .

אין צורך בקירור כ.מ כי הוא לא עובד... האם מומלץ להכניס את המחשב למצב 'כבה מסך' קודם?? בקיצור כיצד לכבות אותו לחלוטין כדי שלא ירעיש ?

אם המשימה לא מכוונת לכונן D אז לא יזיק לכבות גם את HDD, איך ?

המחשב לא הולך להתחמם אז נראה לי שאפשר גם לכבות את המאוורר של המארז (אין לו מתג או משהו) - איך?

אני לא בטוח אבל נדמה לי ש- וכאשר המעבד לא חוצה את ה10% יהיה סביר לכבות לו את המאוורר ? (i5 4460) במידה וכן, איך?

את הקירור של הספק אני כמעט בטוח שאין אפשרות ושזה ממש אבל ממש לא מומלץ ובכל זאת אשאל - איך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררי מארז ומעבד:

בעלי 2/3/4 פין מתחברים ללוח אם בחיבור 3/4 פינים (אולי יש 2 לא זכור לי שראיתי).

שליטה עליהם דרך הביוס, בדר"כ ניתן עבור 4 פינים ותלוי בביוס האם רק על החיבור שמיועד למעבד או על עוד מאווררים.

שליטה עם תוכנה של היצרן או עם speedfan אני דרך התוכנה שולט על מאוורר גם עם 2 פינים, אני לא רואה את מהירות הסיבוב שלו אלה רק את הpwm.

**אם תקרא ברשת רשום בדר"כ ש2/3 פינים לא ניתן לשנות עם pwm אלה רק ע"י שינוי מתח, בעזרה של התוכנה רשום ש2/3 כן מגיבים לpwm בצורה פחות לינארית, אני לא ממש מבין בזה אצלי זה עובד עם pwm לפי מה

שהתוכנה מדווחת.

מדריך לבקרת מאווררים עם speedfan

שליטה עם בקר מאווררים, אתה מגדיר מהירות סיבוב או ישנם כמה מצבים, למשל איטי רגיל מהיר, ברוב הבקרים גם מעבר לפשוטים אין מצב מהירות שמשתנה בהתאם לטמפ', בדר"כ באים עם חיישנים שלהם.

חיבור מולקס מתחבר ישירות לספק, מהירות קבועה.

מאווררי כרטיס מסך:

ניתן לשנות במידה ומזוהה עם speedfan

מדריך לבקרת מאווררים עם msi afterburner

msi afterburner ניתן בכל הכרטיסים.

או עם תוכנה של היצרן למשל overdrive

**יש מצבים שהביוס לא מאפשר שינוי ערכים מעבר לקצוות מסוימים למשל 40%-70% מהירות מאוורר ולא תוכל לשנות מעבר אלה עם שינוי הביוס.

מאוורר ספק:

מנוטר ע"י הספק בלבד, בעקרון אתה יכול לחבר את המאוורר שלו ללוח או לבקר, לדעתי זה רעיון גרוע אלה אם כן אתה מנטר טמפ' ליד הספק.

כונן קשיח אין בעיה לכבות דרך הגדרות ניהול כח במערכת הפעלה, אין עם זה בעייה.

לדעתי הסביר זה לא לכבות לגמרי אלה מהירות סיבוב נמוכה, זה כבר תלוי בך אם אתה מנטר את הטמפ' של הרכיבים כולל אין מניעה שהמאווררים לא יסתובבו, לדעתי זה רעיון לא טוב עבור המעבד והספק.

ברגע שהטמפ' עולה אתה מקצר את אורך החיים של הרכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

speedfan

:kopfpatsch:

איך לא חשבתי על זה . ..

אני מכיר אותה הרבה שנים פשוט במחשב הקודם זה לא עובד אז שכחתי מזה xD ...

אני אנסה את זה היום אבל סיכמנו שאין בעיה לכבות *לחלוטין* רק את הכרטיס מסך ומארז, כן ?

מעבד ספק להשאיר כמו שזה (מנוטר על פי טמפ': בלילה זה מסתובב הכי נמוך מן הסתם)

בגדול שאלתי את עצמי מה קורה כשהמחשב נכנס למצב המתנה, יש סיכוי שהורדות במנהל הורדות ימשיכו לפעול ?!

במצב המתנה המחשב על שקט מקסימלי (נראה שהוא כבוי לחלוטין. .. )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע פשוט הציוד כבר נרכש ובעקבות מחסור בתקציב התוצאה היא כזו שעכשיו צריכים למצוא פתרונות יצירתיים כדי להשתיק תמחשב . ..

לשאלתי העיקרית:

מומלץ זה בטוח לא

אבל האם ייגרם נזק לאחד הרכיבים (מעבד כ.מ מארז) במידה ואכבה את הקירור לחלוטין בשעות הלילה כאשר - אין מאמץ כלל, מקסימום מנהל הורדות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי כרטיס מסך אולי אפשר להיות בטוח ב100% שהוא לא יהיה במאמץ כשאתה לא משתמש במחשב בצורה פעילה, אך לגבי מעבד אי-אפשר להיות בטוח. אם מערכת ההפעלה מחליטה פתאום להוריד / להתקין עדכון, או סתם אחד מעשרות המשימות שרצות ברקע פתאום מתחילה להשתגע ולטחון CPU (בין אם כחלק מפעילות תקינה או בגלל באג) - המעבד בלי מאוורר פועל יכול להתחמם מאוד. נזק קיצוני לא ייגרם בכל מקרה - כי אם המעבד יעבור טמפרטורת סף, המחשב פשוט ייכבה, אבל זה משהו שצריך להביא בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רעיון,

כיצד ניתן לתכנן תוכנית כזו שנניח עד 20% שימוש CPU או אולי גם GPU אם מדברים על הכ.מ אז המאוורר כבוי לחלוטין ומעל הוא נכנס כבר למצב AUTO ?

הייתי רוצה תוכנית כזו שניכנסת לתוקף בלחיצת כפתור ומתבטלת באותה המנטרה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה לדעתי היא מה מהרחב תמרון שלך. כלומר האם הטמפ כרגע מצויינות?

אם כן נסה להוריד את מהירות המאווררים ולבדוק האם הטמפ נשארות בגדר הסביר.

המחשב שלי למשל יכול לפעול פאסיבית לגמרי, בלי שום מאוורר, והיה ככה במשך כמה שנים, בסוף החלטתי לתקוע כמה מאווררים שפועלים על 600-800 RPM כדי שבכל זאת יהיה קירור כלשהוא.

יש רעש של אויר זז אבל זה סביל, הטמפ' מצויינות.

מה שכן גם בלי מאווררים יש זמזום חשמלי של הרכיבים, פתאום אפשר לשמוע אותו.

בכל מקרה, טיפ אחר, לדעתי אתה תוקף את הבעיה מהכיוון שהלא נכון.

מה שאתה צריך זה מיני מחשב כדוגמאת הפי (PI, אפילו אחד ישן וזול, הדגם הראשון, יד שניה, יעשה את העבודה) סביר להניח שאותן משימות שאתה בלילה הוא יוכל לעשות עם הרבה פחות חשמל, פחות בלאי למחשב המרכזי שלך וכמובן ללא רעש בכלל.

ככה תוכל לכבות את המחשב שלך.

אפשרי גם לביצוע עם מחשב אטום ישן.

זה משהוא שאני מחכה לבצע, הבעיה שאני צריך לקנות קשיח נוסף, כי כרגע יש לי אחד ואין לו גיבוי אז אני לא מתכוון לתת לו לפעול 24/7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז קודם ניסיתי את SPEEDFAN ועל פי המדריך בחלק שצריך להגדיר את הקירור כ

software controlled אז אין לי את האפשרות הזו כך שאני לא יכול להשתמש בה. . .

ומנגד יש את הבקר של הכלי COMMAND CENTER שלהם שהוא דווקא כן יודע לעשות זאת (זה דומה למה שהביוס מכיל)

הבעיה שהמינימום שם הוא 25% בסיבוב RPM ובביוס ניתן לתכנת את המינימום ל12.5% אבל כל זה לא עוזר כי אני מחפש 0% .

בנוסף לכל זה מסתבר שאין אפשרות שליטה לקירור מארז

בנוגע לכ.מ המנטרה חוזרת . דרך התוכנה של הEVGA הכל טוב ויפה אבל אין שם 0% RPM כמו שרציתי ולא מצאתי אפשרויות נוספות להגיע לזה.

(יש אפשרות ל0% אבל כשמגדירים אותה הקירור עדיין תקוע על מינימום של 1260RPM)

ולמה הבקר שלהם EVGA PrecisionX 16 תקוע בסטים ולא בדרייבר של הכרטיס ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...