נפל רכיב אלקטרוני מכרטיס המסך שלי ... אופס - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נפל רכיב אלקטרוני מכרטיס המסך שלי ... אופס

NuXeR

Recommended Posts

היי,

פירקתי לגמרי את המים כדי לעשות ניקוי יסודי... כשחיברתי הכל חזרה שמתי לב שכרטיס אחד עובד והכרטיס השני לא עובד.

כנראה שהכרטיסים קיבלו מכה במהלך תהליך הניקיון... ושמתי לב שחלק אחד חסר על אחד הכרטיסים. כרגע המחשב עולה עם כרטיס אחד בלבד.

מצ"ב ...

ניסיתי להריץ בגוגל את הטקסט שע"ג הרכיב -אך לצערי ללא תוצאות.

יש למישהו רעיון איך/איפה אפשר להשיג כזה דבר?

תודה רבה!

תומר

עריכה: החלק החסר נמצא בתחתית הכרטיס, קצת מעל לחיבור ה-PCIe מצד ימין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה power inductor, סליל עם ערך 2.2uh שמותאם לזרם גבוה ואולי גם לטמפרטורה גבוהה. אני לא יודע באיזה זרם בדיוק הוא צריך לעמוד. זה רכיב לא יקר אבל תצטרך למצוא אחד שבדיוק מתאים בגודל ללוח וכדי לחבר אותו צריך ציוד מתאים להלחמות smt.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן זה הרכיב החסר, חשבתי שזה קבל...

לגבי הלחמות Smt , זה לא בעיה , יש כמה חברים ... ואם הם יתקשו אני יכול תמיד לקחת למעבדה שילחימו.

איפה מוצאים את הרכיב הזה? חיפשתי לפי הדגם בגוגל ולא הצלחתי למצוא שום דבר.

הכרטיס הוא 7970 של . אם אפנה אליהם חושבים שיש סיכוי שאקבל משהו? (הוא כבר לא באחריות גם)

האם יכול להיות שהרכיב הנ"ל אכן ישבית את הכרטיס לחלוטין?

תודה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות שלי, זה סליל, לא קבל.

כן יש סיכוי טוב שחוסר ברכיב כזה ישבית את הכרטיס. לא חסרים ברשת קטלוגים של רכיבים אם כי למצוא את הדגם המדוייק יהיה קשה. אני מניח שגם עם סליל אחר עם אותם ערכים זה עדיין יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

הכרטיס היה היום במעבדת אלקטרוניקה. השירות היה טוב , הלחימו סליל אחר במקום זה שחסר.

הכרטיס עובד חלקית.... המחשב עולה, אבל אחרי כמה דקות קורס , אי אפשר להריץ 3D בכלל... המחשב לא מצליח לקרוא את החיישני טמפ' וכו' מהכרטיס.

באופן פלא - מצאתי בתוך השטיח את הרכיב שנפל ! והוא שלם !

ביום א' אקח אותו למעבדה שינסו להחלים אותו בחזרה ונקווה שהכרטיס יחזור לעבוד יציב....

פירקתי את הWater Block ונראה שאין נזקים נוספים לכרטיס. מקוה שזה אכן העניין.

תודה לכולם על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים לא עלה, הבחור אמר שאין לו ציוד במעבדה לבדוק אם הכרטיס עובד או לא ... שאבדוק אותו ואם הוא עובד אחזור לשלם.

מה המחיר שלדעתכם אמור לעלות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלחים את החלק המקורי היום , הפך את הקוטביות של הפלוס והמינוס (אני לא יודע אם זה משנה משהו)

נראה שהכרטיס באותו המצב, המחשב עולה , יכול להישאר במסך ה-Login של ה- מלא זמן בלי בעיה.... כשאני עושה לוגין אחרי כמה דקות הוא קורס.

נכנסתי עכשיו ב-Safe Mode והמחשב עובד סבבה... מה לדעתכם זה יכול להיות ?

ניסיתי אפילו להחליף דרייבר.

מקווה שלא אצטרך להחליף כרטיס :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...