שאלה בקניית מחשב - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקניית מחשב

trovlet

Recommended Posts

1. אם אתה קונה מחשב שלם מחנות והם מרכיבים לך אותו, אז הם גם ידאגו שהוא יעבוד, כלומר הם יעדכנו את הביוס במידת הצורך.

2. אם אתה לא מתכנן המהרה, אין צורך במעבד בעל מכפלה פתוחה (מעבד בעל סיומת K) בגלל שמעבד כזה יותר יקר. אם מדובר על מעבד Core i5, אז בין ה Core i5-4690 וה Core i5-4690 אין כל הבדל מבחינת משתמש שאינו מבצע המהרה, שכן שניהם עובדים באותו התדר. כאשר מדובר על מעבד Core i7, אז ה Core i7-4790K עובד בתדר של 4GHz בעוד שה Core i7-4790 עובד בתדר של 3.6GHz, ולכן יש משתמשים המעדיפים להשקיע עוד 150-200 ש"ח במעבד Core i7-4790K למרות שהם לא מתכננים המהרה רק בכדי שהוא יהיה קצת יותר "מהיר". זה כבר שיקול שלך האם לקנות Core i7-4790 או Core i7-4790K.

3. באופן כללי זה בעייתי להזמין חלקים מחו"ל בדיוק בגלל עניין האחריות כפי שציינת. רכיבים כמו מעבד בד"כ לא מתקלקלים, אז זה פחות בעייתי אבל בנוגע לשאר הרכיבים צריך לברר בדיוק מה יש לעשות איתם במקרה של בעיה. אתה אולי יכול לחסוך קצת כסף על הרכיבים אם אתה קונה מחו"ל, אבל במקרה של בעיה אתה תצטרך לשלוח אותם לחו"ל, כנראה על חשבונך. אני לא יודע כמה עולה משלוח לחו"ל, אז צריך לבדוק עד כמה זה משתלם. בנוסף, אם אתה קונה רכיבים בודדים ולא מחשב שלם, אתה תצטרך להרכיב אותו בעצמך. אם אתה לא יודע לעשות זאת, אתה תצטרך לשלם לטכנאי או למעבדה בכדי שהם יעשו זאת עבורך.

בנוגע למיסים שיש לשלם במידה ומזמינים רכיב מחו"ל - זה לא התחום שלי (בדוק אולי בפורום צרכנות), אבל למיטב ידיעתי, יאיר לפיד, בתקופה שהוא היה שר האוצר, קבע שיהיה פטור ממכס על מוצרים שעלותם עד 500 דולר. אני דיי בטוח שאתה צריך לשלם מע"מ (18% כיום) במידה ולא שילמת אותו כחלק ממחיר המוצר (אני לא בטוח איך זה עובד), וכן תהיה מודע לאפשרות שאם אתה מזמין באמצעות שליח, חברת השילוח יכולה לגבות ממך "מס שיחרור מהמכס" (או משהו דומה שמטרתו לקחת ממך יותר כסף).

אני הייתי ממליץ לקנות את כל הרכיבים בארץ, אלא אם כן ההפרש במחיר הוא ממש משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי תודה, לא אזמן מחו"ל לא שווה את החסך של כמה מאות לדעתי!

כמו כן תוכל לענות לי, ראיתי שיש לוחות אם של Z97 שהם במחירים דומים או אפילו קטנים יותר מ ה Z87, ללכת על הלוח אם החדיש יותר?

ומה ששלחת לי מקודם ה Z87 יש לו תמיכה ב SLI?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. צריך לדעת את הדגם המדוייק של לוחות האם עליהם אתה מדבר ולבדוק את התכונות שלהם - אי אפשר לקבוע באופן אוטומטי שלוח בעל ערכת השבבים Z97 עדיף על לוח בעל ערכת השבבים Z87. למעשה, במקרה שלך אם אתה רוצה לוח המבוסס על ערכת שבבים מסדרה 9 של אינטל, אתה לא מתכנן המהרה ואתה לא מעוניין במערך כרטיסי מסך, כנראה ישתלם יותר לקנות לוח המבוסס על ערכת השבבים H97 ולא Z97.

2. בקשר ללוחות האם שהצעתי קודם - לוח האם Z87-Pro4 לא תומך ב , אבל לוח האם Z87-Extreme4 כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא סגור אם ארצה לעשות OC בעתיד, וזה מה שישפיע על הלוח אם ומעבד..

ד"א מה שווה ההשקעה הנוספת על מארז? לדוגמא 440?

עוד שאלה: כמה WATT אני צריך של בשביל להחזיק מחשב עם GTX970 ו I5?

ואיזה דגם מומלץ יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למארז ולספק כח - אני מציע שתבדוק את הנושא בפורום ספקים ומארזים.

בגדול - מארז יקר יותר בד"כ בנוי בצורה איכותית יותר, בד"כ יש לו יותר מקום לסידור הכבלים, יש לו יותר מקומות למאווררים ואולי הוא מגיע עם מספר מאווררים איכותיים, אולי יש לו יותר חיבורי USB קידמיים, יותר מפרצים להתקנת כוננים בגודל 2.5 אינץ', בד"כ גם שיטת הנעילה של הכוננים היא ללא צורך בברגים, הוא שקט יותר (בד"כ הבחירה היא בין רמת השקט ורמת האיוורור), ייתכן שהמארז יגיע עם בקר מאווררים וכד'. כמובן שגם גודל המארז משפיע על מחירו - יש מארזים בגודל mini-tower, midi-tower ו full-tower, וזה כמובן משפיע על גודל הרכיבים שניתן להתקין בהם, כמו לוח האם, כרטיס המסך, הקירור למעבד, רדיאטור לקירור מים וכד'.

כמובן שבכל מארז מודרני למשחקים מיקום ספק הכח צריך להיות בחלק התחתון, צריכים להיות פתחי איוורור בחלק העליון ורצוי שיהיה גם חתך מתחת למיקום המעבד בלוח האם (CPU cut), תכונות שקיימות ברוב המארזים הסבירים כיום בכל מקרה.

בקשר לספק הכח - מעבד i5 או i7 דורש כ 85W (אני מעגל ל 100W) וכרטיס מסך GTX 970 דורש הספק של כ 150W. זה כבר 250W. לזה אני אוהב להוסיף עוד 100W לשאר המערכת (הדיסקים הקשיחים, המאווררים, לוח האם, הזיכרון וכד'), שזה דיי מוגזם, ועוד 100W כ"מרווח ביטחון". זה אומר שספק כח איכותי בעל הספק של 450W אמור להספיק למערכת כזו. אגב, כרטיס מסך R9 280X דורש כ 250W, אז למערכת דומה עם כרטיס מסך כזה במקום ה GTX970 יהיה מומלץ ספק כח איכותי של חברה מוכרת בעל הספק של 550W.

הערות:

א. חישובי צריכת ההספק הם כמובן בעומס מקסימלי.

ב. יש לציין שלספקי כח יקרים יותר בעלי הספק גדול יותר בד"כ יש יותר חיבורי מתח, כמו חיבורי 4/8 פינים ללוח האם וחיבורי 6 ו-8 פינים לכרטיס המסך, כך שיכול להיות שספק כח "חלש" יחסית יתאים למערכת שתבחר, אבל יהיו חסרים לך חיבורי מתח מסויימים, דבר שיצריך שימוש במתאמים (בעיקר לכרטיס המסך - מחיבור molex לחיבור 6 או 8 פינים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי בקשר לספר הבנתי, אם אני ארצה להוסיף עוד כרטיס מסך אז אצטרך עוד כ 150W שיוצא 700? או שזה חישוב אחר מעט..

בכ"מ אם לעכשיו אקנה רק כרטיס מסך אחד, זה ספק שהיית ממליץ עליו? http://pcpartpicker.com/part/seasonic-power-supply-ssr550rm

כמו כן, מזה כל ה ּ+80 GOLD או 80 BRONZE, זה תוספת של WATT או משהו כזה? ואם זה ספק לא מומלץ איזה היית בוחר? ואיזה חברות עדיפות לבחירת ספק כוח?

ותוכל אתה מנסיונך להמליץ על מארז? אני לא יודע בדיוק מה לבחור פשוט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב - את כל נושא הספק והמארז היה עדיף שתבדוק בפורום ספקים ומארזים (זה לא ממש שייך לפורום הזה), ובכל מקרה בלי תקציב מוגדר ובלי לדעת באיזו חומרה יעשה שימוש קצת קשה להמליץ על מארז וספק כח. אני בכל זאת אענה לך כאן על השאלות שלך:

1. אם אתה מעוניין בשני כרטיסי מסך, אתה כמובן צריך להתחשב בצריכת ההספק הכוללת של המערכת. אם כל כרטיס מסך דורש 150W, אז ברור ששני כרטיסי מסך ידרשו 300W ולכן צריך לקנות ספק כח מתאים (אני חושב שיש דרך להשתמש בשני ספקי כח, אבל אני לא בטוח איך בדיוק עושים את זה וברוב המארזים גם ככה אין מקום לשני ספקים).

הערה: יש לציין כי מערך כרטיסי מסך הוא בד"כ לא משתלם, ובד"כ עדיף למכור את כרטיס המסך ולקנות אחד חזק יותר לאחר כשנתיים מאשר להוסיף כרטיס מסך זהה שני.

2. ספק הכח G-550 של Seasonic (קישור) הוא ספק כח מצויין. סביר להניח שהגירסה הלא מודולרית שלו (ה SI2G-550, קישור) תהיה קצת יותר זולה. בכל מקרה אתה צריך לוודא שבספק הכח יש מספיק חיבורי מתח (בשני הספקים הנ"ל יש שני חיבורי 6/8 פינים לכרטיס המסך, כלומר הם מיועדים לכרטיס מסך אחד).

3. תקני ה +80 הם תקנים המגדירים את יעילות ספק הכח. התקן הזה קובע שעל ספק הכח לעבוד ביעילות של לפחות 80% בעומסים של 20%, 50% ו 100%. ככל שהתקן מחמיר יותר (בנוסף ל +80 יש גם Bronze, Silver, Gold, Platinum ו Titanium) כך הדרישה ליעילות ספק הכח גדולה יותר. יכלת למצוא את ההסבר לכך בויקיפדיה (קישור), שם גם ניתן לראות את טבלת היעילות עבור כל תקן ברמות העומס השונות.

הסבר קצר לגבי היעילות: היעילות היא היחס בין ההספק שהספק מייצר להספק שהוא "מושך מהקיר/מחברת החשמל" (ועל זה אתה משלם). אפשר להשתמש בנוסחה הבאה בכדי לחשב את ההספק שדורש ספק הכח:

PSU Real power = effective power * 100 / efficiency

לדוגמא - אם ספק הכח מייצר הספק של 550W והוא עובד ביעילות של 80%, אז ההספק האמיתי שהוא דורש מחברת החשמל הוא 550W * 100 / 80 = 687.5W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...