המפרט שלי ביחס להיום - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המפרט שלי ביחס להיום

Recommended Posts

איך המפרט שלי ביחס להיום? מבחינת מודרני או לא, והאם הוא נחשב לטוב לדעתכם?

i3 2100

8GB RAM

PEGATRON IPMSB-H61

HD7850

SSD 840 EVO 120GB

SEASONIC 520W

איך הוא? בעקרון לשימוש כללי הוא מהיר ואני די מרוצה.

אני לא משחק הרבה אבל במשחקים חדשים לפעמים אני קצת מתפשר למרות שזה לא כזה משנה לי.

אם אשדרג מעבד יהיה שינוי מהותי?

ובמידה ואקנה לוח תומך SATA3 ל- שלי המחשב יהיה אפילו מהיר יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בייחס לאיזה תקציב היום?

גיימינג ממוצע? (4K)

sata 3 לא ישדרג בצורה מורגשת את הפעילות השוטפת של המחשב.

מנסיון (במחשב של אחרים) הפער בין sata 3 ל2 הוא משמעותי מאוד בSSD (נבדק ספציפית ב840 EVO).

אבל הנקודה (ואולי זה מה שהתנשמת התכוון) שמבחינה זו אתה לא מפגר בהרבה ועדיף קודם לשדרג חלקים אחרים - מעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שואל בכללי ביחס לדור של היום.

באמת יש הבדל כזה גדול? חשבתי להחליף לוח גם בגלל שהוא לא מוכר אבל אז אצטרך גם כנראה להחליף מעבד.

לא יהיה משתלם לקנות לוח חדש לתושבת 1155.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בייחס לאיזה תקציב היום? גיימינג ממוצע? (4K) מנסיון (במחשב של אחרים) הפער בין sata 3 ל2 הוא משמעותי מאוד בSSD (נבדק ספציפית ב840 EVO)
משמעותי במה? במהירות העתקה רציפה ובבנצ'ים? כן. בתגובתיות כללית של המחשב? קשה לי להאמין.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כרגע את דגם הלוח אבל זה היה לוח עם 2 סוגי חיבורים והעברתי לו בין הSATA 2 לSATA 3 באותו לוח עצמו.

באותו מעמד עשיתי לו קצת כבילה מחדש וניקוי (סטנדרטי לא יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Rockstatement10

מעבד - בעיקרון מעבד Core i3-2100 הוא מעבד קצת יותר חלש ממעבד Core i3 מהדור הנוכחי, אבל זו לא סיבה להחליף את המעבד ואת לוח האם. אם תמצא מעבד Core i5 או Core i7 שמתאים ללוח האם שלך במחיר זול, אולי ישתלם לך לשדרג, אבל אם המעבד הנוכחי מתאים לדרישות שלך, אז אין טעם לשדרג.

זיכרון - יש לך 8GB זיכרון מסוג DDR3 שזה מספיק לרוב השימושים כיום.

לוח אם - אני לא מוצא אתר עבור לוח האם PEGATRON IPMSB-H61, אבל לפי אתרים אחרים באינטרנט המפרט שלו הוא דיי מינימלי (קישור). אם אתה לא צריך מלוח האם תכונות נוספות, אין טעם להחליפו (במיוחד לא לאחד בעל תושבת 1155), שכן סביר להניח שלא תראה כל הבדל בביצועים. אני גם לא רואה טעם לשדרג את לוח האם רק בשביל תמיכה ב SATA3 - זה לא ממש משתלם כלכלית.

כרטיס מסך - כרטיס מסך HD 7850 הוא כרטיס מסך סביר ביותר. אם הוא מספיק לצרכים שלך - אין טעם להחליפו.

כונן SSD - יש לך כונן SSD מדגם 840 EVO בנפח של 128GB. כונן כזה הוא אמנם איטי יותר מאשר מקבילו בנפח 250GB, אך עדיין מהווה שיפור לעומת דיסק קשיח מכני. אין ממש טעם להחליפו אלא אם כן ממש יש לך צורך בכונן בנפח גדול יותר.

ספק כח - יש לך ספק כח של Seasonic בהספק של 520W (לא ציינת דגם מדוייק), אבל סביר להניח שמדובר בספק כח טוב (כמו כל ספקי הכח של Seasonic), כך שאם הוא תקין אין ממש צורך להחליפו , ובכל מקרה ההספק שלו מתאים לדרישות המערכת שלך ויותר מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל המחשב בכללי די טוב נכון? מבחינת החומרה עצמה.

ז"א והיה ואני רוצה לשדרג אותו אז זה לא שאני צריך מחשב חדש לגמרי, כי למחשב הזה יש בסיס טוב והוא לא ישן ממש או משהו כזה.

והדגם של הספק הוא S12II-520

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"טוב" זה עניין יחסי - יש אנשים שעבורם ליבה גרפית מובנית היא מספיק טובה, ויש כאלו שעבורם המינימום הוא משהו כמו . אני אישית משתמש בכרטיס מסך HD 6570 בשנים האחרונות ועבורי הוא מספיק - שידרוג ל כרטיס מסך כמו ה HD 7850 יהיה מעל ומעבר עבורי, אבל עבור כרטיס מסך כזה כנראה לא יספיק, בפרט אם הוא מעוניין לשחק בהגדרות הכי גבוהות (וגם לא שאר המפרט שלי). השאלה שיש לשאול היא - האם ביצועי כרטיס המסך מספקים אותך? אם התשובה היא כן, אז בשבילך כרטיס מסך HD 7850 הוא "טוב". אם אתה מרגיש כרטיס המסך "לא סוחב" במשחקים שבהם אתה משחק, אז אתה כנראה צריך כרטיס מסך אחר (כמובן שיש לבדוק האם כרטיס המסך הוא צוואר הבקבוק במשחקים או האם זה דווקא המעבד לפני החלפת כרטיס המסך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...