מתלבט האם להתקין את ה 7 או את ה 8. - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט האם להתקין את ה 7 או את ה 8.

ha

Recommended Posts

במחשב הישן שלי השתמשתי ב WIN7 ומצאתי כי זו מערכת נוחה לעבודה, אחרי הקריסה של לוח האם (הדיסקים לא נפגעו) אני מרים מערכת חדשה ומתלבט אם להתקין את ה 7 או ה 8. אני מאוד לא אהבתי את מה שראיתי על ממשק האריחים של ה 8 ומעדיף את הממשק הישן של WIN7.

-האם ישנו יתרון כלשהו ל WIN8 בחומרה חדשה? ראיתי כי הביוס במערכת שלי (MSI Z87 MPOWER MAX) כולל הגדרות ספציפיות ל WIN8.

-כיצד ניתן להחזיר את ממשק המשתמש של WIN7 ב WIN8

-האם ה WIN8 כיום יציב כמו ה WIN7?

-האם ניתן להשתמש בנתוני הפרופיל שלי ב WIN7 שנמצאים על הדיסק ולשתול אותם בתוך ההתקנה החדשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי 8.1

זה מאפשר שדרוג מאוחר יותר ל-10 בנוחות, ואפשר לעשות בוט ישר לשולחן העבודה ולהתעלם ממסך ההתחל, זה מה שאני עושה. כבר כמה חודשים לא ראיתי אריחים.

יש אחלה תוכנות בשביל תפריט ההתחל, אבל אני משתמש ב-win+Q בשביל חיפוש וזה עובד יופי בשבילי.

8.1 ביחד עם לוח עדכני יאפשר עלייה מהירה במיוחד ולדעתי 8.1 יותר יציבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מזה שאני מניח שכשאתה מדבר על WIN8, אתה למעשה מדבר על WIN8.1 (שהיא משהו בין service pack למערכת חדשה באמת). כי להתקין WIN8 רגיל בלי העדכון של 8.1 - באמת שאין שום טעם.

-האם ישנו יתרון כלשהו ל WIN8 בחומרה חדשה? ראיתי כי הביוס במערכת שלי (MSI Z87 MPOWER MAX) כולל הגדרות ספציפיות ל WIN8.
בלי קשר לדרייברים ספציפיים שעשויים לתת יתרון לכאן או לכאן (תלוי איך כתבו אותם), יש ב8 פה ושם יתרונות של שיפור ביצועים כללי, וכן זמני boot/shutdown משופרים. יש גם תוספות ושיפורים בממשק (אם נעזוב את האריחים בצד) - דברים שקיימים ב8/8.1 ולא ב7 וקודמותיה. אפשר למצוא רשימות באינטרנט. אני אישית אוהב מאוד את תפריט הWin+X החדש.

חסרון מסוים הוא שכל העניין הקשור לשינוי הגדרות בעלייה (מצב בטוח ודומיו) נהיה מסורבל יותר ב8, בלי סיבה טובה. אם פעם היה מספיק ללחוץ F8 בעלייה, היום זה לרוב לא יעבוד. צריך להגדיר את זה לפני שעושים restart, מתוך עצמה. אפשר לעקוף את הטמטום הזה, אבל נדרשת קצת התעסקות.

-כיצד ניתן להחזיר את ממשק המשתמש של WIN7 ב WIN8
התקנה של תוכנה שמחזירה את תפריט ה"התחל" המקורי פותר את רוב ה"בעיה". אני ספציפית ממליץ על classic shell כי היא נוחה וחינמית, אך יש אחרות.
-האם ה WIN8 כיום יציב כמו ה WIN7?
כן, אם לא יותר. שוב, יוצא אפשרי מן הכלל הוא חוסר יציבות הנגרם מדרייברים ספציפיים שעשויים להיות בעייתיים. עם זאת, החומרה שלך מודרנית, אז לא צפויה בעיה.
-האם ניתן להשתמש בנתוני הפרופיל שלי ב WIN7 שנמצאים על הדיסק ולשתול אותם בתוך ההתקנה החדשה?
יכול להיות, אך אין לי נסיון עם זה, אז אני לא יכול לתת תשובה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, הרבה דברים שלא הכרתי. נראה שאצטרך לצלול לעומק כדי לקבל החלטה.

עוד שתי שאלות.

-האם הדרייורים של 8 או 8.1 שונים מאלה של 7? (בהמון מקרים הדרייורים של 7 הם אלה של וויסטה)

-האם ניתן להעלות ולהריץ (ללא התקנה) את ה 8 מ או DOK?

בעצם עוד אחת, אני עומד להמהיר את המחשב החדש שלי, מהניסיון בעבר נתקלתי בהמון נפילות/איתחולים/BSD בזמן ההאצה כך שכל העלאה מחדש של כל המערכת לקחה לא מעט זמן. האם ניתן להעלות ולהריץ (ללא התקנה) את ה WIN7 מ או DOK? אני רוצה להריץ את הווינדוס עם הדרייורים של לוח האם בלבד ועוד 2 תוכנות, אחת לכוונון פרמטרים להרצה והשנייה להעמסת המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למה שYmac אמר פשוט

תתקין את 8.1 יחד עם Classic Shell בשביל ממשק כמו של 7 רק עם היתרונות של 8.1.

אני למשל כרגע עם 10 בBuild הנוכחי(9926) יחד עם Classic Shell Beta בגלל שההתחל הרגיל כרגע מרגיש לי קצת כבד כנראה כי זה עדיין מסך האריחים וגם לפעמים אין לי שורת חיפוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^כן יהיה אפשר לשדרג חינם למשך שנה אבל מה במקרה שרוצים לאחר אותה שנה לבצע התקנה נקייה בשלב מסוים, עדיין העדכון יהיה זמין בחינם למי שעדכן בשנה הקודמת?

ולגבי התאריך יש זמן(202 ימים) כמו שאפשר לראות וכנראה הוא ישתנה סביר להניח

95vcHU1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...