עומד לרכוש MSI Z87 MPOWER MAX וi5 4690K ולבצע OC - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עומד לרכוש MSI Z87 MPOWER MAX וi5 4690K ולבצע OC

ha

Recommended Posts

החלטה שלך.

KSP ידועים בתור חברה שלא ששה לממש אחריות מוצר. אך מדובר פה במעבד של , אז אני מאמין שיהיה בסדר. מקסימום אפשר לפנות ליבואן.

לכן, בהפרש של 100 שקלים, הייתי הרכישה בנפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מצאתי אצלי שלושה מזרקים עם משחות טרמיות שהם כנראה בני כ 4 שנים. יש לי MX1, MX2 ועוד משהו לא מזוהה.

-האם המשחה הטרמית ניתנת לשימוש אחרי 4 שנים?

-איזה מהמשחות שיש לי היא הכי מומלצת?

לפי המבחנים ניראה ש MX2 טוב יותר מכולם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה תנאי האחסון של המשחה וכו, ולמרות שמשחה מבחינת אורך חיים יכולה להיגע גם ל4-6 שנים, אבל תשקיע עוד 40 שקלים ותקנה משחה חדשה וטריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה תנאי האחסון של המשחה וכו, ולמרות שמשחה מבחינת אורך חיים יכולה להיגע גם ל4-6 שנים, אבל תשקיע עוד 40 שקלים ותקנה משחה חדשה וטריה.

4-6 שנים שהיא על המעבד , אבל אם המשחה באריזה שלה סגורה היא יכולה להחזיק הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תקוע כרגע עם הקירור אוויר שלי שבמקור ישב על המעבד הישן (תושבת 1156) וכנראה לא יתאים ל 4690. ד"א, מישהו שמע על מתאם?

אני מסתכל על גופי קירור בזאפ ושמתי לב כי האיכותיים יותר (למשל ה-Coolermaster Hyper TX3) עולים יותר מ 200 ש"ח, הפרש לא גדול מקירור מים זול (למשל ה Water 3.0 Performer C ב 325 ש"ח). אני שואל את עצמי אם שווה להשקיע בקירור שכזה, אחרי הכל בכל ה OC שביצעתי עד היום הטמפרטורה היוותה את המגבלה ועם מים זול יחסית אני מניח כי אוכל להאיץ יותר (4.6 וצפונה) אך זה תחום חדש לחלוטין בשבילי.

-איזה מים זול (300-400 ש"ח) מומלץ למערכת כמו שלי? (המארז הוא P280 עלוב עם 4 מאוררי 120 מ"מ).

-ישנו משהו יחודי בהרכבה/שימוש עם מים בהשוואה לקירור אוויר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעייה בהאצת Z87 MPOWER MAX וi5 4690K

-בביוס ה Adjust CPU Ratio מופיע כ Auto ולא כ [Auto], המשמעות היא כי לא ניתן לשנות את המכפלה.

-ניסיתי את תוכנת ההאצה שבאה עם לוח האם ושם הגעתי במכה ראשונה ל 4 ג'יגה עם פחות מ 40 מעלות בעומס מלא ללא שינוי מתח.

-איתחלתי וחזרתי אל הביוס ושם ראיתי כי ה Adjust CPU Ratio השתנה ל 40 וה OC Genei מופעל, ניסיתי להעלות את הלוח אך מופיעה הודעה כי נתוני ה OC הפילו את המערכת והיא חזרה לפרמטרים הקודמים ויש לעדכן את נתוני הביוס.

-כל איתחול כאשר ה OC Genei מופעל מפיל את המערכת שוב.

-כאשר ה OC Genei מכובה הלוח חוזר ל 3.5 ג'יגה אבל... תוכנת ההאצה שבאה עם לוח האם לא מאפשרת להגדיל את המכפלה מעל 35!

מישהו נתקל בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי WIN7 מחדש ואת התוכנות של . בדקתי שוב ב CPU-Z והמעבד הוא אכן i5-4690K,הביוס הקיים הוא המעודכן והלוח מואץ רק עם תוכנת ה Center ע"י שינוי מכפלה, תוכנות אחרות הבאות עם הלוח לא משנות את המהירות. בעייה נוספת היא שהערכים לא נשמרים בביוס ויש צורך להריץ את תוכנת ה Center שוב בכל הדלקה.

רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי חיפוש ברשת ראיתי כי איני היחיד שסבל מהבעייה המפגרת הזו, הפיתרון הוא להגיע אל ה Auto לעמוד עליו ללחוץ +-.....

כרגע עם מכפלה של 42 ומתח VCore של 1.149 וולט (לפי ה Center) או 1.168 וולט (לפי ה CPU-Z) המערכת מריצה IntelBurnTestV2 ב Stress level = maximun בהצלחה עם טמפרטורת ליבות של קצת יותר מ 60 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תקוע כרגע עם הקירור אוויר שלי שבמקור ישב על המעבד הישן (תושבת 1156) וכנראה לא יתאים ל 4690. ד"א, מישהו שמע על מתאם?

אני מסתכל על גופי קירור בזאפ ושמתי לב כי האיכותיים יותר (למשל ה-Coolermaster Hyper TX3) עולים יותר מ 200 ש"ח, הפרש לא גדול מקירור מים זול (למשל ה Thermaltake Water 3.0 Performer C ב 325 ש"ח). אני שואל את עצמי אם שווה להשקיע בקירור שכזה, אחרי הכל בכל ה OC שביצעתי עד היום הטמפרטורה היוותה את המגבלה ועם קירור מים זול יחסית אני מניח כי אוכל להאיץ יותר (4.6 וצפונה) אך זה תחום חדש לחלוטין בשבילי.

-איזה קירור מים זול (300-400 ש"ח) מומלץ למערכת כמו שלי? (המארז הוא P280 עלוב עם 4 מאוררי 120 מ"מ).

-ישנו משהו יחודי בהרכבה/שימוש עם קירור מים בהשוואה לקירור אוויר?

אני לא יודע עם קבלתה תשובה בנושא אך בכל זאת :

המלצה שקבלתי (מחברים, בפורם קירור), ומבחני ביצוע הוכיחו חד משמעית: Noctua NH-D15. (יש לבדוק מקום במארז) .

אתר קישור מידות:

http://www.noctua.at/main.php?show=compatibility_gen&products_id=68&lng=en

שכח ממערכת קירור מים, כל מערכת קירור מים שעומדת בביצועים מול NH-D15 מתחילה מ560ש"ח ומעלה .

בהצלחה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
מומלץ Z97 כי Z87 מצריכה את המעבד ב1.5V במהירות של 4.5GHZ לעומת לוח Z97 אפשר להגיע עד 4.7GHZ ב1.34V

מהיכן אתה מסיק את המידע הזה?

מישהו אחר יכול לאשרר את זה?

אני מחפש לא מעט זמן מידע על הבדלים בין z87 ו-z97 באוברקלוקינג, ולא מוצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

עידכון ושאלה אחרי (כמעט) שנתיים.

הלוח אם והמעבד לא מדהימים במיוחד כי במשך השנתיים היו לי לא מעט BSOD וריסוטי מחשב ברמה שלא ציפיתי לה, אני מריץ WIN7 בלי הרבה התקנות וחומרתית יש לי 6 דיסקים (שניים שהם FD ב RAID0 למהירות) וכרטיס מסך R7 250, שום דבר מוגזם או מוקצן.

בחודשיים האחרונים התחילה בעייה עם הקירור, יש לי כנראה Water 3.0 Performer C (כבר לא זוכר...) שמשמיע קול זימזום שהמעבד בעומס ולא מצליח לקרר אותו. בהתחלה, כל פעם שהמעבד הגיע ל 100% אז המחשב נפל אחרי פחות מדקה, פירקתי את הראדיטור מבין המאווררים וגיליתי כי הוא סתום באבק. ניקיתי אותו והמצב השתפר קצת אבל הקירור ממשיך להיות גרוע, כיום אני מגיע בקושי ל 4 ג'יגה וגם אז הטמפרטורה מתקרבת ל 90. בדקתי וגוף הקירור מהודק היטב כך שאני חושד כי המשאבה נדפקה.

-מישהו נתקל בתופעה כזו? ניתן בכלל לתקן את המערכת? (לא חושב שיש יותר משנה אחריות)

-מה הגוף הכי זול (מים או אוויר, לא משנה לי) שיתן לי ביצועים דומים למה שכבר היה לי? אני לא מתכונן להשקיע יותר מדי כי נפלתי על מעבד דפוק שלא מצליח לעבור את ה 4.5, עוד מספר חודשים אקנה כבר מערכת חדשה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...