... - עמוד 4 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

...

newname

Recommended Posts

תואר במדעי המחשב הוא ברובו תאורטי - רק שליש בערך עוסק בתכנות ממש. אתה לא תוכל לפתח תוכנה. בגלל זה הולכים לעבוד במשרת סטודנט במהלך התואר. דרישות הקבלה למשרת סטודנט הן נמוכות יותר ממשרה מלאה (בפרט אין דרישה לנסיון מוקדם) והנסיון חשוב פי כמה מהתואר עצמו. הנסיון הוא כמובן מה שילמד אותך לתכנת באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני רוצה להתייחס לכמה נקודות כאן, אבל קודם אעיר לך על התגובה הזאת:

אוי ואבוי אז מה יגידו אלה עם 4 יחידות? באמת החיים כל כך קשים , תכלס תואר בפתוחה לא שווה כמו באוניברסיטה .... ויש הרבה מקומות שמבקשים בגורים רק מהאוניברסיטאות המוכרות . באמת שלא הייתי מתנגד ללמוד באקדמית תל אביב אבל הם דורשים פסיכו גבוה... אם אני לומד תואר ראשון במכללה ואז ממשיך תואר שני בטכניון / אוניברסיטה . יש עדיפות מסויימת ? סגרתי את הפער בוא נגיד ככה ?

זאת באמת שטות מצוצה.

לפתוחה כל אחד יכול להתקבל, בין אם הצלחת בפסיכומטרי או לא, אבל הסינון שם רצחני היטב.

לא אכליל את כל החברות, אבל יצא לי לבדוק ולדבר עם עסקים שהודו בפניי שהם נותנים חשיבות לבעלי תואר מהפתוחה כי זה מוכיח שאתה באמת מסוגל לשבת על התחת ולעבוד, כי ככה הפתוחה עובדת - אם אתה לא יושב וקורע את התחת אתה לא מקבל תואר.

באופן כללי לפתוחה יש מה שנקרא "אפיק מעבר", אתה יכול לעשות כמה קורסים בפתוחה, אם אתה מצליח לעשות ממוצע של 85+ אז תוכל לעבור לאוניברסיטת תל אביב או הטכניון, האפיק הזה מהווה כרטיס קבלה עבורך.

עכשיו אתייחס למה אני פה.

גילוי נאות, אני לקוי שמיעה. הייתי אמור להתגייס לצבא ושבועיים לפני הגיוס הצבא ביטל את הגיוס שלי בטענת 'חרטא' ושוחררתי מידית.

אז אני בחור בן 20, שרפתי שנתיים לריב עם הצבא ועדיין לא התגייסתי, אז הלכתי ללמוד הנדסת תוכנה במכללה. עשיתי מכינה ואז עשיתי שנתיים במכללה.

אז מה הבעיה? הבעיה שכמו כל מקום במדינה היקרה והנפלאה שלנו, לא הייתה שום התחשבות בעובדה שאני לקוי שמיעה וההרצאות הועברו בעל פה והמרצים, מרצים בשקל, לא באמת היה אכפת להם לספק לי מקורות להשיג את החומר וללמוד אותו כמו שצריך.

אז בגיל 23 החלטתי שנמאס לי משיטת הרדיפה 'השג את החומר' ועברתי לאוניברסיטה הפתוחה שדוגלת בשיטת הספרים, כל החומר אצלך ביד ואתה רק צריך לקרוא וללמוד אותו.

אז כמוך, בחור בן 23, התחלתי למעשה את כל התואר מההתחלה כי אפילו הפתוחה לא פתטית מספיק כדי לתת לך פטור על סילבוסים ממכללה. סמוך עליי, תסכול אמיתי כמו שלי אתה לא תכיר. לבזבז 3 שנים על מכללה ואז ללכת

לאונ' ללמוד את אותם הקורסים.

אז הגישה שלך 'אני לא רוצה להתחיל תואר בגיל 23' היא גישה ילדותית. נקודה.

תעצור רגע ותחשוב מה אתה רוצה, כי בעיון מעמיק בדיון הזה המסקנה היחידה שהגעתי כלפייך זה שאין לך מושג מה אתה באמת רוצה. אם אתה לא יודע מה אתה באמת רוצה אז אתה תמצא את עצמך רודף אחרי תוארים ולא תצליח להשיג אחד.

אני חושב, אישית, שאולי תיקח קורס אחד או שניים בפתוחה, זה גם יעזור לך לקבל את הראש האקדמאי ואז תוכל להחליט מה באמת טוב בשבילך.

דרך אגב, בפתוחה לומדים איתי אנשים בגיל ארבעים ומעלה, אז גם אם תתחיל ללמוד בגיל 25, שזה סביר לחלוטין, מצבך עוד עדיין יהיה טוב.

אגב, כל פעם כשאני מספר את הסיפור הזה אז אנשים מתים על ההזדמנות לקפוץ ולקרוא לי משתמט ולהגיד 'שלא התאמצתי מספיק'.

אם יש פה מישהו כזה, תשמור את זה לעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא שאתה בלחץ .

תרגיע , אתה צעיר .

אתה צריך לבנות את עצמך ואת הידע שלך לאט-לאט .

תאר לך בניית פירמידה . קודם בונים את הבסיס ואז את הקודקוד. אותו דבר לגבי הידע שלך .קודם טפל בבסיס אחכ תקפוץ לקורסים אוניברסיטאיים .

אני לא אופתע , אם תקבל מתחת ל75. לא למדת הרבה זמן . אתה לא יכול להגיע מאפס למאה , מבלי לעבור בחמישים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא שאתה בלחץ .

תרגיע , אתה צעיר .

אתה צריך לבנות את עצמך ואת הידע שלך לאט-לאט .

תאר לך בניית פירמידה . קודם בונים את הבסיס ואז את הקודקוד. אותו דבר לגבי הידע שלך .קודם טפל בבסיס אחכ תקפוץ לקורסים אוניברסיטאיים .

אני לא אופתע , אם תקבל מתחת ל75. לא למדת הרבה זמן . אתה לא יכול להגיע מאפס למאה , מבלי לעבור בחמישים.

מסכים שאני לחוץ , גם בפסיכו מהלחץ נפלתי במבחן , ואני גם לא מצליח לעבור טסט בגלל זה , אני חושב על מה שאתה אומר .. ניגשתי לטסט אחרי שלא נהגתי חודשיים , לקחתי שיעור אחד לפני וזהו , ונכשלתי, המורה שלי אמר בגלל שאני חכמולוג וחושב שאני יכול לעבור ככה בלי לקחת שיעור , נכבה לי המנוע ברמוז כמה פעמים ונכשלתי... כבר טסט שלישי... זה מתסכל אני רואה אחרים עוברים ראשון מצליחים בפסיכומטרי בלימודים, אני מרגיש כישלון ... אני מקווה באמת שאני כן אקבל מעל 75 למרות שיש משהו במה שאתה אומר , החומר הוא לא קשה מי שישמע אבל בגלל שאין לי זמן לתרגל ואני רק לומד אז קשה לי להתמודד לבד עם שאלות בלי לפתוח מחברת, מקסימום נשים פתק בכיס עם כל הנוסחאות של הנגזרות והאינטרגלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון , תטפל בלחץ .

דבר שני , אולי לא תגש במועד הקרוב ?. לך למסגרת כלשהי או שתשיג מורה פרטי שיעזור לך .

תרגיע ותחשוב איך אתה עושה את זה .

שאלות שיעזרו לך:

מה אתה רוצה ללמוד?.

איזה מוסדות מלמדים את זה?.

מהן הדרישות ?.

לאן אתה מתקבל ומה אתה צריך לשפר ?.

לך לאיזה פגישת ייעוץ באחד המכונים , זה חינם והיועץ מכיר את כל תנאי הקבלה של כל המוסדות .

זה ממש יכול לעזור לך לעשות סדר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקבל פה את ההרגשה שכל הגישה שלך לחוצה לא רק הלחץ ממבחנים.

דבר ראשון - מה הלחץ ? נכון אז מקובל בארץ ישראל הקטנה לעשות תואר...אם אתה רוצה ניכנס לזה שהצלחה הייתה מובטחת לדור של ההורים שלך דור הבייבי בום ועל כן זה מה שמקובל היום (אם כי ההצלחה ממש לא מובטחת לדור הY שזה אנחנו).

אני שאלתי את השאלות ששאלתי מקודם כי תכנות זה לא רק תואר, אם כבר תואר למדעי המחשב זה לא תכנות.

זה יותר כמו מבוא לתכנות...בסופו של דבר אתה תצטרך לבד להשלים הרבה "חסר" ולרכוש הרבה נסיון.

כמובן להיות יצירתי כי בכל זאת...זו שפה שאתה הולך ליצור בה.

אני מציע לך לא להלחץ מבחינה מיותרת כמו פסיכומטרי..אומנם לצערנו חייבים אותה לרוב מוסדות הלימודים הגבוהים...אבל מעבר לעובדה הזאת פסיכומטרי היא בזבוז זמן מוחלט.

ועל כן, כבר תנשום עמוק ותציב לך יעד להצליח בה רק כדי לא לחזור עליה.

משמע - אם אתה לא מוכן למועד הקרוב - לא יקרה כלום אם תמשיך לתרגל עד למועד הבא....בניגוד לדברים אחרים הפסיכומטרי הוא לא מירוץ של "יאללה בוא נסיים עם זה כבר" (אלא אם כן אתה בתחום שלי), אלא זה מרוץ של "בוא נסיים את זה פעם אחת על הצד הטוב ביותר, גם ככה זה מיותר ומשעמם !

דבר שני, תודא שזה באמת מה שאתה רוצה לעשות....דע לך שכאשר אני השתחררתי מהצבא בכלל רציתי להיות טכנאי מחשבים או טכנאי של יס/הוט/בזק כדי לקבל רכב.

והיום ? היום אני ממש שמח שסירבתי לIVORY ושלא היו משרות פנויות ביס/הוט/בזק !

כמו ששאלתי ועוד לא קיבלתי ממך תשובה - יש לך תשוקה לתכנות ? אתה מתכנת גם לכיף שלך ? כשחסר לך איזו קטנה למחשב אתה מתכנת אותה ?

אם לעשות השוואה - אדם שבוחר לעשות תואר באומנות - עוסק באומנות עוד הרבה לפני התואר...יש לו תשוקה לזה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כל פלאפי בירד אחד כזה שמרוויח חמישים אלף דולר ביום יש אוליי מאה אלף שלא מרוויחות אפילו 5 דולר ביום.

אי אפשר לשחזר הצלחה של מישהו על ידי לעשות בדיוק אותו הדבר שהוא עשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...