... - עמוד 6 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

...

newname

Recommended Posts

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אני בצומת דרכים ואני אמור לקבל החלטות חשובות ומכריעות, עובדים איתי בעבודה חברה בבית ספר בגילאי 17 , ברור שהייתי טמבל גדול בגיל הזה, קיבלתי מבט על אלה שלא לומדים ומאלה שלא באים לבית ספר כמעט, מכיר ?, תכלס אני הייתי פורש מהבית ספר בגיל צעיר ומתחיל לחסוך, כמובן לא עושה, בגיל כזה כבר היה לי לפחות חצי מליון . זה או שאתה תותח עם ממוצע 100+ או שלא שווה להשקיע

9 חודש נסיון, תואר מהטכניון, ובסוף אתה עובד בחברה קטנה עם שכר מתפשר? וואלה...

יש לך נקודת מבט כל כך צרה וכל כך פסימית שזה מדהים.

אם היית פורש מבית הספר ולא עושה ועובד אז היה לך חצי מליון שקל... אז מה, זה לא מספיק אפילו לדירה בפריפריה, בשלב מסויים היית נתקע.

אתה רוצה לימודים גבוהים אז כדאי שתתחיל להזיז עניינים במקום לנסות לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה להתחיל להתקדם לעבר המטרה ולא לנסות לירות לכל הכיווונים בתקווה שתפגע.

הייתי מציע גם לשנות גישה, אם כסף זה כל מה שמניע אותך לך תלמד לימודי תעודה במקצוע נדרש ותתחיל לעבוד, אנשים שרואים רק את הכסף לא מגיעים רחוק בתעשייה וסתם נשחקים ומגלים מאוחר מדי את הטעות שעשו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני במצב דיי דומה לשלך, רק שאני מתחיל השנה מכינה להנדסה בבן גוריון..

ההרשמה עדיין פתוחה ככה שאם תהיה מעוניין להירשם אתה תוכל [ רק צריך לעבור מבחן קבלה].

ממה שקראתי , יותר מעניין אותך כסף קל מאשר המקצוע עצמו , אם כסף זה הדבר היחיד שמעניין אותך אז אולי כדאי לרדת מהרעיון של תואר ראשון, יש מספיק מקצועות שיכניסו לך סכום יפה לכיס בלי כל המאמץ של התואר.

לגבי הגיל, אחי התחיל לימודי הנדסה בגיל 26 והיום הוא מסודר לגמרי(רכב , משכורת גבוהה וכו..) ככה שזה לא כל כך רלוונטי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לדעת אם אתה מתחבר לכתיבת קוד ולתכנות אתה יכול להתחיל ללמוד לבד בנתיים, זה גם ייתן לך יתרון ללימודים וגם ייתן לך מושג קטן לגבי מה עושים במקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שאתה לא מגיע לעבודה ת'כלס, אתה לא תדע "מהי העבודה של המהנדס..." וגו'.

לדוגמא, בלימודים לתואר ראשון אתה עושה פרוייקטים שונים ומשונים, בשפות מגוונות, ואתה עדיין לא מגלה 1% מאפשרויות התעסוקה:

* כותב בעצמך Compiler

* כותב ב-Java של משחק טריוויה: מתכנן, מעצב, בונה ומתחזק בסיסי נתונים (DB), ואז כותב את הלוגיקה של המשחק ב-Java ואז כותב את ה-UI שלו (תחום שונה לגמרי מכל מה שאתה מכיר)

* כותב ב-C קליינט וסרבר ומדמה העברת קבצים ברשת

* כותב ב-Python תוסף שמתלבש מעל רשתות P2P ומאפשר לך לראות סרטון תוך כדי שהוא יורד

* מתכנן מערכת שתשלוף אוטומטית נתונים מ-Wikipedia ובעזרתה יודע להוציא ולנתח מידע על אישים, מקומות וכד'.

תואר ראשון במדעי המחשב נהיה דרישת בסיס ברוב מקומות העבודה, ואפשרויות התעסוקה הן מגוונות.

אפשר להתעסק בה-כ-ל.

אישית, ובדיעבד, אני חושב שהתואר פחות משפיע על אופי/מקום התעסוקה (נכון, יש מקומות שמסננים, אבל יש מקומות שמבינים שתואר מאוני' X לא בהכרח מעיד על הבנאדם).

היום אני בכלל מתכנת ב-JavaScript וב-Python ומאושר עד הגג.

בכל מקרה, מה שאני בא להגיד, כל מקצוע טכנולוגי שתחליט לבחור (מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, מערכות תקשורת וכו')- זאת לא תהיה טעות.

יש לך "צרות טובות" מה שנקרא.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם איזה פינוק לכבוד חג כמה קישורים בעברית ובאנגלית לחומרי לימוד בשפות תכנות(מדעי המחשב והנדסת תוכנה), ומאיזה שפה כדאי להתחיל לאחד שזה הרגע נחשף לראשונה ומתחיל לחלוטין?

נראה לי ש- JAVA תתאים. אצלנו באוניברסיטה מלמדים את השפה הזו בקורס מבוא למדעי המחשב.

לגבי קישורים, בדוק את האתר Treehouse. הם מציעים קורסים בתשלום (לא יקר) המשלבים סרטוני וידיאו קצרים ותרגולים. קיבלתי הרבה המלצות עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...