בעקבות הרפורמה של האינטרנט - לכל מי שמחפש ראוטר משולב מודם VDSL2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעקבות הרפורמה של האינטרנט - לכל מי שמחפש ראוטר משולב מודם VDSL2

Splashy

Recommended Posts

היום קניתי D-Link 6740U מזיגזג מחשבים.

חיברתי אותו והפכתי אותו ל-Bridge (מודם בלבד) עם הראוטר שלי (TP-Link TL-WDR4300) והכל עובד מצויין.

אני במהירות Top 100 (בפועל כ-57 Mbps בגלל מגבלות תשתית, זה היה ככה גם עם הראוטר של בזק).

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=199&products_id=21313

ראיתי את הראוטר הזה גם בחנויות אחרות דרך זאפ:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=885045

בקיצור, למי שרוצה לקנות ראוטר משולב מודם VDSL2 חדש, לא מעוניין לקנות מיד שניה או להזמין מחו"ל ולא רוצה לקחת סיכון עם דגם סיני של חברה עלומת שם (Kasda), זאת לדעתי אפשרות טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחירים כאלו לא עדיף כבר לקחת מבזק/מתחרות חדשות בחינם לשנה-שנתיים ולדאוג אז מה יהיה?

ועוד מדובר בראוטר ישן עם פורטי 100Mb בלבד בLAN.. לא שכעת זה משנה בתשתית , אבל יתחילו לעדכן את התשתית כאשר חברת החשמל תשפר את הפריסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הרבה יותר יקר מהמודם של Kasda. אני משתמשת בו כמודם בלבד (כמו שהשתמשתי בראוטר של בזק) אז לא משנה לי שהפורטים הם 100M.

012 אמנם נותנים מודם אבל מעלים את המחיר אחרי שנה ב-30 ש"ח (20 ש"ח על האינטרנט ועוד 10 ש"ח על המודם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול פעם אחת ולתמיד להסביר למה חנויות בארץ לא מוכרות מודמים? (לא ADSL ולא VDSL)

מה הבעיה עם זה?

התשובה מאוד פשוטה - אף אחד לא מייצר מודמי VDSL לשוק החופשי. היצרנים מוכרים רק מוצרים משולבים - כלומר מודם+נתב - וכאלה יש לא בעולם לא מעט. אני אשתדל לפרסם מחר רשימה ארוכה של מכשירים משולבים תומכי VDSL, שתומכים ברשת של ושאפשר ליבא מחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחירים כאלו לא עדיף כבר לקחת מבזק/מתחרות חדשות בחינם לשנה-שנתיים ולדאוג אז מה יהיה?

ועוד מדובר בראוטר ישן עם פורטי 100Mb בלבד בLAN.. לא שכעת זה משנה בתשתית , אבל יתחילו לעדכן את התשתית כאשר חברת החשמל תשפר את הפריסה.

אני אישית מעדיף לקנות ציוד ולשכוח מכל ההתעסקות הזאת של ההשכרה ומתי מתחילים לחייב ושיחות של מעבר כדי להשאיר את זה ללא עלות וכו'.

זה לא הרבה יותר יקר מהמודם של Kasda. אני משתמשת בו כמודם בלבד (כמו שהשתמשתי בראוטר של בזק) אז לא משנה לי שהפורטים הם 100M.

012 אמנם נותנים מודם אבל מעלים את המחיר אחרי שנה ב-30 ש"ח (20 ש"ח על האינטרנט ועוד 10 ש"ח על המודם).

ופה נשאלת השאלה, אם קסדה יותר זול ודגם חדש יותר, למה לקנות את הישן יותר במחיר גבוה יותר? מצאת איזשהו יתרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"נתב, שיש לו יציאה של אתרנט 100 מגה (או שגם במחשב שלו יש פורט של אתרנט 100 מגה), יכול לקבל לכל היותר 50 עד 70 מגה. זה הכל. דהיינו: מחיבור של 100 מגה לאינטרנט הלקוח יקבל במחשב שלו לא יותר מ-40 עד-70 מגה, הפסד מיידי ממוצע של יותר מ- 50%"

שטות גמורה. איך הגענו שלפורט כלשהו יש 50% איבודי מידע? במשפט הזה הוא איבד אותי והפסקתי לקרוא.

יש לי ראוטר וכרטיס רשת של גיגה והם מחוברים דרך סוויץ עם פורטים 100 מגה ואין שום דבר כזה.

הוא נראה לי חי עדיין בעולם שבו משתמשים בהאב.

The wire speed may also refer to maximum throughput, which typically is a couple of percent lower than the physical layer net bitrate in wired networks due to datalink layer protocol overhead, data packet gaps, etc., and much lower in wireless networks.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wire_speed

100BASE-TX uses one pair of twisted wires in each direction, providing 100 Mbit/s of throughput in each direction (full-duplex)

http://en.wikipedia.org/wiki/Fast_Ethernet

יש תקן לפורטים ויש תקן לכבלים. אם הראוטר לא מצליח לעמוד בעומס, זה כנראה בגלל חומרה חלשה מדיי לצרכים ולא בגלל שיש שפורט 100 מגה נותן מראש 50 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יש לו הגזמות וטעויות.

אך הנתב הנ"ל בשום מצב לא יעבור את סביבות 90Mb עקב מגבלת חיבורי ה LAN, (ולא משנה אם עובדים איתו כנתב או כמודם בלבד) גם כאשר תשדרג את הרשת שלה ותציע מהירויות גבוהות יותר. (וגם הוירטואליות שירכבו עליה)

לא יודע, לי נשמע מוגזם לשלם 400 שח בשנת 2015 על מודם/נתב המוגבל לפורטים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר לך לקנות דווקא את הדגם הזה.

הקסדה מגיע עם פורטים של גיגה ועולה קצת פחות מ-400.

אני לא חושב שמישהו יתלונן אם יקבל 90 מגה.

לדעתי גם בעתיד יתחילו להשכיר ציוד גם למי שלקוח שלהם בצורה עקיפה דרך הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך ללכת רחוק - D-LINK החלה למכור בשוק החופשי חלק מהדגמים שהיו בלעדיים לבזק (לדוגמא ה-DSL-6740U). אני מניח שבקרוב נוכל לראות עוד דגמים כאלה נמכרים בשוק החופשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...