iMAC 5K Retina זקוק ליעוץ! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

iMAC 5K Retina זקוק ליעוץ!

Tov_Tov

Recommended Posts

שלום לכולם,

אחי מעצב פנים לפרנסתו ומחפש לקנות מחשב חדש, הוא שנים עובד עם MacBook PRO הדיוט לחלוטין בכל עניין הווינדוז (לחלוטין) וגם ממש מקובע בעניין המאק.

ניסיתי כל דרך אפשרית לשכנע אותו לקנות PC, כנראה שזה לא יקרה.

הוא חדש בתחום ורק נכנס לעולם הזה של עיצוב ואדריכלות פנים.

* התוכנות שהוא כנראה איתן יעבוד הן - SketchUP + VRAY, Photoshop, AutoCad

* תקציב נראה לי קצת מיותר אבל כעקרון עדיף כמה שפחות (14,500 ש"ח מינימום מין הסתם)

* הוא עובד כיום עם Galaxy S5 וכנראה שבעתיד יעבור לאייפון וגם יקנה אייפד כדי ככה שהסנכרון הנוח בין המכשירים חשוב לו, כדי שיוכל להציג שרטוטים תמונות וכו' ללקוחות. (אני מודע לאפשרות לעשות זאת גם עם אנדרואיד, אבל בשבילו זה "מסובך"), ככה שזאת סיבה נוספת שהוא נעול על Mac.

השאלות שלי הם כאלו:

איזה שדרוגים כדאי לקנות כדי שהמחשב יתאים לצרכים שלו לטווח הארוך ביותר? כל שדרוג הוא תוספת רצינית למחיר הסופי ולכן אשמח לשמוע למה ואת מה כדאי לשדרג (I7, SSD, כרטיס מסך, זכרונות)

למיטב הבנתי השדרוג העתידי היחיד שאפשר לעשות לiMac הוא RAM ככה שבתשובתכם אשמח אם תתייחסו לכך, מכיוון שזה שדרוג שניתן לעשותו בעתיד במידת הצורך.

אני מודע לכך שהתוכנות שאיתם יעבוד לא דורשות יותר מידי וכנראה שגם המחשב הבסיסי יספק את צרכיו אבל אני לא בטוח בשום דבר וזקוק לעזרתכם, בכל זאת המחשב מאוד מאוד יקר ואני לא רוצה שיקנה מחשב שאחרי מעט מאוד זמן יאכזב אותו בגלל שהוא קנה אותו עם I5 ולא I7 או עם HDD במקום SSD, עניין של עוד 1500 שקל לדוג' לתוספת של I7 שבהכרח תועיל הוא כבר לא משמעותי כלכך בתקציב התחלתי כל כך גבוה.

זה המפרט הבסיסי -

מעבד Quad core intel i5 במהירות 3.5GHz

(Turbo Boost up to 3.9GHz)

זיכרון 8GB (two 4GB) 1600MHz DDR3

כונן קשיח 1TB Fusion Drive

מעבד גרפי Radeon R9 M290X graphics processor with 2GB of memory

אשמח בנוסף למפרט מקביל של לאותם צרכים עם מסך של 27 אינץ' ומעלה, רצוי 1440P ומעלה, בתקציב ראלי יותר, רק לשם השוואה ואולי נסיון שכנוע אחרון שלי להעביר אותו לPC.

תודה,

בן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-iMac אפשר לשדרג את הכונן הקשיח (יש בו מקום ל-1 סאטה בגודל 2.5" ואחד M.2 כמדומני)

גם את המעבד אפשר (סוקט 1150) אבל הוא מגיע לדעתי עם 4670K בדגם הבסיסי ו-4790K בדגם המתקדם ככה שאין לאן לשדרג בינתיים (Broadwell אמורים לצאת ל-1150)

הזיכרון זה החלק שהכי קל לשדרג ויש בו מקום ל-4 SODIMM DDR3

כרטיס המסך, זה החלק המבאס, כי מדובר גם באחד נייד, גם של וגם לא חזק במיוחד.

לשדרג כל דבר חוץ מהזיכרון הוא בגדר סיוט מתמשך שדורש עבודה ארוכה ועדינה בידיים מקצועיות.

ממליץ לצפות בסדרת הסרטונים הנ"ל: (השני הכי רלוונטי ונוגע לשדרוג)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לתגובה המהירה,

את הסרטון הנ"ל הכרתי ואני ממש לא מתכוון להתעסק עם פתיחת המכשיר ופסילת האחריות כו' ..

אם יש צורך בשדרוגים כדי למלא את צרכיו ( על זה אשמח אם תענו לי אתם) אז מין הסתם שעכשיו זה הזמן לשדרג.

גם אם זכרון הוא שדרוג הכרחי אעשה זאת בעצמי ואקנה ממקום אחר.

לכן אני אובד עצות כי איני יודע אם באמת I7 לדוג' באמת ישמש אותו או שהעניין מיותר או האם דווקא שדרוג כרטיס מסך הוא זה שירשת אותו בצורה הטובה יותר.

עכשיו אני שם לב לעניין ה1TB שנשמע לי מעט מאוד, יש אפשרות לקחת 256GB במקום (ללא תוספת למחיר) ואמליץ לו לקנות דיסק קשיח חיצוני לאכסון, מה אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בכל זאת מישהו יכול לייעץ לי או להפנות אותי ?

אני אקצר את השאלה, במידה וקונים IMAC 5K איזה שדרוגים יהיו חשובים לשימוש בתוכנות כמו Autocad, Sketchup + vray, Photoshop ?

עם דגש על העניין של I5 מול I7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם אומרים לגבי הכרטיס מסך?

המליצו לו לשדרג גם אותו, האם מיותר? איפה ההבדלים בכרטיסי מסך ישפיעו?

בפורומים בחו"ל ממליצים לשדרג גם את הCPU וגם את GPU על מנת לשמור על המחשב רלוונטי לטווח הרחוק, מכיוון שתוכנות מסתמכות יותר ויותר על הGPU ופחות על הCPU, יש הגיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר שהזכרונות לא יהיו בגודל זהה.

לגבי איזה מתאים - כנראה כל עם פרמטרים זהים, אבל ב100% בטוח אני לא יכול להיות כי לא ניסיתי.

זה משנה? חשבתי שהרעיון הוא לשדרג הכל בקנייה ולא להתעסק עם זה בהמשך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכנון הוא שדרוג בקנייה, אבל את הRAM אני לא רוצה לקנות מAPPLE ישירות.. הם גובים 1162 ש"ח על 2x8GB במקום ב2X4GB, אז כבר עדיף לקנות 2x8GB מכל חנות ולהוסיף אותם ל2x4GB וכך לקבל 24GB במקום 16GB ובעלות של 300 +- ש"ח פחות.

השאלה האם משהו כמו זה יתאים http://ksp.co.il/?uin=18857

על פי האתר של APPLE הדרישות הם כאלו:

Memory specifications

These iMac models have these memory specifications:

[TABLE=width: 500]

[TR]

[TD]Number of memory slots[/TD]

[TD]4[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Base memory[/TD]

[TD]8 GB[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Maximum memory[/TD]

[TD]32 GB [/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Use Small Outline Dual Inline Memory Modules (SO-DIMM) that meet all of these criteria:

• PC3-12800
  • Unbuffered
  • Nonparity
  • 204-pin
  • 1600MHz SDRAM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שכן. כל הזכרונות הרגילים הם unbuffered/non-ecc וזה גם כתוב מפורשות בדף המוצר שקישרת אליו. Parity וECC זה שם שונה לאותו דבר. אם לא כתבו באתר על דרישות מיוחדות, אני יכול להניח שאין כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...