עזרה מ 0 - התקנת מערכת CRM - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה מ 0 - התקנת מערכת CRM

ram.freedman@gmail.com

Recommended Posts

היי,

אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי.

אני רוצה לעבור להשתמש במערכת CRM שתשמש בערך 6 אנשים במקביל.

הבעיה היא שאין לי כרגע כסף להשקיע בזה.

הבנתי שיש מערכות חינמיות (כמו VTIGER למשל) שאפשר להתקין תחת רישיון קוד פתוח ולהשתמש באופן חופשי.

מאחר ואין לי כרגע כסף לזה - אני לא רוצה לשלם על אירוח של המערכת - יש לי מחשב פנוי שאני יכול לעשות איתו מה שאני רוצה אז נראה לי שלפחות בהתחלה נשתמש בו.

אין לי בעיה שלא תהיה גישה דרך האינטרנט למערכת - הכל יכול לעבוד ברשת מקומית (אולי אפילו עדיף מבחינת אבטחת מידע - לא?)

- כמה שאלות:

1. כרגע על המחשב יש לי windows 8.1 - האם יש סיבה אמיתית לפרמט ולהתקין לינוקס? (שימו לב שאין לי כלל ניסיון או ידע על עבודה עם לינוקס).

2. אני מבין שהדרישות הבסיסיות של VTIGER הן Apache ו MySQL - אבל כאן אני רואה שרשום משהו על IIS - אז מה בעצם צריך להתקין?

3. האם יש לכם מדריך מסודר לאיך להתקין Apache ו MySQL על windows?

4. האם יש דרישות קדם להתקנה של התכנות הללו - למשל צריך שיהיה visual studio או משהו כזה?

5. האם יש משמעות ששרת הדואר שלי מאוכסן במקום אחר (שרת POP רגיל שנמצא באיוח שיתופי ביחד עם האתר שלי)?

6. האם ההתקנה הבסיסית פותחת את החיבור לאינטרנט - או שזה משהו שצריך להגדיר (אני מניח שזה שזה מחשב רגיל ללא כתובת IP קבוע מסבך את העניין - לא?).

אגב - אני מדבר פה על VTIGER כי הוא חינמי ואפשר גם להתקין לו עברית,

אם אתם מכירים מערכות אחרות טובות (ובעיברית) - אז אשמח לשמוע.

באופן אישי עבדתי בעבר על מערכות מסחריות (peoplesoft) וגם על מערכות פשוטות יותר כמו WHMCS - אבל כרגע השיקול הוא אפס כסף (גם אם ייקח לי זמן רק להשקיע בהקמת המערכת).

מקווה שאני לא יוצא כאן למשימה בלתי אפשרית - אבל נראה לי שביח דנצליח לעשות את זה :-)

תודה רבה רבה לכל מי שעוזר.

רם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מהשאלה - איזה רקע וידע טכני יש לך?

כתבת פה כבר דיי הרבה שטויות...

היי,

תודה על התגובה - אני מתמחה בכתיבת שטויות :-)

ועכשיו ברצינות,

אני לא מתכנת - אבל יש לי גישה טכנית טובה מאוד,

הרכבתי לא מעט מחשבים, התקנתי לא מעט מערכות מבוססות חלונות,

לא מפחד מאתגרים ולקחתי על עצמי כבר כמה פרויקטים אישיים בלי הרבה ידע והצלחתי לעמוד באתגר.

למשל פרויקט שעשיתי בעזרת החברים הטובים כאן:

http://hwzone.co.il/community/threads/544251-%D7%9E%D7%97%D7%A4%D7%A9-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98-%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%9B%D7%A0%D7%99-%D7%9C%D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92-LG-p500-%D7%9CAndroid-4-4-2-KitKat-CM-11-R#.VOGdyfmUccM

אז נכון - אני לא מבין הרבה (או כמעט כלום) ב

Apache ו MySQL, PHP וכו' - אבל נראה לי שזה משהו שבעזרתכם נצליח לעמוד בו.

מה אתם אומרים?

יכולים לצאת להרפתקה הזו איתי?

תודה,

רם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להרים מערכת CRM (ולא משנה איזה) לא צריך להיות מתכנת. צריך להיות קודם כל איש סיסטם חכם.

זה שהרכבת מחשבים והתקנת Windows או שדרגת טלפון סלולרי מזדקן זה מאוד נחמד אך זה לא קשור בשום צורה לאתגר שלך.

אתה יכול להרים את כל ה stack הזה גם בWindows.

http://www.wampserver.com/en

תתחיל ממשהו. יכול להיות שגם תלמד על הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להרים מערכת CRM (ולא משנה איזה) לא צריך להיות מתכנת. צריך להיות קודם כל איש סיסטם חכם.

זה שהרכבת מחשבים והתקנת Windows או שדרגת טלפון סלולרי מזדקן זה מאוד נחמד אך זה לא קשור בשום צורה לאתגר שלך.

אתה יכול להרים את כל ה stack הזה גם בWindows.

http://www.wampserver.com/en

תתחיל ממשהו. יכול להיות שגם תלמד על הדרך.

אחלה - תודה על העזרה.

אני מבין שהשלב הראשון זה להתקין את הWampServer.

אני אעבוד לפי ההנחיות בקישור ששלחת ואעדכן פה בהתקדמות.

שוב תודה.

------------------------------------

במהלך ההתקנה עולה הודעה:

() please specify the SMTP server and the adresse mail to be used by PHP when using the function mail

אני מזכיר שיש לי שרת דואר באירוח שיתופי - האם פה אני צריך לרשום את הפרטי ה SMTP של שרת הדואר שלי (למרות שהשרת לא יושב על המחשב הזה) - או להשאיר את זה על localhost?

--------------------------------

פה יש הסבר על איך משנים את זה אחרי ההתקנה:

http://roshanbh.com.np/2007/12/sending-e-mail-from-localhost-in-php-in-windows-environment.html

נראה לי שאפשר מראש לשים בהתקנה את הפרטים של שרת הדואר שלי - וכך אני עושה.

----------------------------------------------------------

לאחר ההתקנה יש חלק של בדיקות שהכל עבר כמו שצריך (אגב - פה יש מדריך להתקנה ולבדיקות).

בבדיקה של החיבור ל mysql אני מקבל הודעה:

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in C:\wamp\www\testmysql.php on line 2

אם אני מבין נכון ולפי מה שקראתי פה צריך לבדוק האם המוצר שאני רוצה להתקין נכתב תחת ext/mysql או לא...

-- האם זה קשור להתקנה של הWampServer עצמו או שהכוונה היא למערכת ה CRM שאני עומד להתקין?

- אני מבין שאת הקוד של בדיקת הקישור לmysql אני יכול להחליף בקוד הבא (לפי מה שכתוב פה):

<?php

//conection:

$link = mysqli_connect("localhost","root","","mybd") or die("Error " . mysqli_error($link));

//consultation:

$query = "SELECT name FROM mytable";

# execute the query.

$result = $link->query($query) or die("Error in the consult.." . mysqli_error($link));

//execute the query.

$result = $link->query($query);

//display information:

while($row = mysqli_fetch_array($result)) {

echo $row["name"] . "<br>";

}

?>

מה אמורים לרשום איפה שכתוב "mybd"?

-----

אאגב - אם משנים את הסיסמה לmysql ה phpmyadmin ננעל לכניסה.

צריך לערוך את הסיסמה החדשה בקובץ ההגדרות.

הסבר פשוט אפשר למצוא כאן.

בכל מקרה - מה השלב הבא?

תודה,

רם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שוב,

מה עושים עכשיו?

התקנתי את

ה

WampServer ונראה שהכל תקין.

1. האם צריך להוסיף את

ה

WampServer כך שיעלה באופן אוטומטי כאשר המחשב עולה?

2. כאשר

ה

WampServer עולה הוא ב offline - האם צריך שהוא יהיה ב online? אם כן - איך הופכים את זה לברירת המחדל?

3. מה השלב הבא בדרך להתקנת מערכת CRM?

4. מה לגבי כל הנושא של גישה לשרת מהאינטרנט או רק לוקאלית?

תודה רבה רבה לכל העוזרים!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. WAMP עובד בתצורה של service כאשר הוא מפעיל כל daemon בתוכו (ממש process forking).

2. תבדוק למה הוא ב offline לפני הכל.

3. קראת את מדריך ההתקנה של המוצר? זה בסה"כ אתר שאתה שם תחת Apache httpd ויש לו wizard של הגדרות מבוסס PHP.

4. זה NAT לכל דבר למחשב הזה ע"ב הפורט שמהערכת מאזינה לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. WAMP עובד בתצורה של Windows service כאשר הוא מפעיל כל daemon בתוכו (ממש process forking).

.

כרגע - לפחות אחרי ההתקנה הוא לא מפעיל את עצמו כאשר הwindows עולה וגם אם אני מפעיל אותו ידנית (דרך הקיצור בשולחן העבודה) - הוא עולה במצב offline (כמובן שאני יכול להעביר אותו למצב online באופן ידני).

באתר הזה יש הנחיות ברורות איך לגרום לWampServer לעלות באופן אוטומטי.

ואם רוצים שהוא גם יופיע בsystem tray - אפשר לפעול לפי מה שכתוב פה - אבל אז קופצת ההודעה של ה UAC וחייבים ללחוץ ידנית.

אז הגדרתי לפי מה שרשום פה- Task שמפעיל את זה ועכשיו עולה גם האייקון בsystem tray

אבל שים לב לנקודה הבאה:

למרות שה service מופעל האייקון מראה שהוא offline...

כמובן שבלחיצת כפתור אני יכול (ידנית) להעביר אותו ל online...

יש לך רעיון למה זה ככה?

לגבי שאר הנקודות (התקנת המוצר עצמו והנושא של NAT) עדיין לא הגעתי לזה...

אעדכן.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה לכך תהיה רשומה בלוגים של אותו deamon.

אם Apache httpd או MySQL או כל דבר אחר לא הצליח להפעיל את מעצמו, הוא ירשום בלוג שלו את הסיבה.

היי,

תודה.

הסתירה הייתה בין הservice של הwampapache64 ושל wampmysqld64 שהגדרתי אותם לפעול אוטומטית לבין מה שהופיע ב system tray - put online - כלומר השרת מדווח על עצמו כסגור למרות שהservice עובד.

בכל מקרה - עושה רושם שהוא שומר על ההגדרה האחרונה לפני הפעלה מחדש - כלומר אם אני משאיר את ה

WampServer במצב online ומבצע הפעלה מחדש למחשב - הוא עולה מחשב ונשאר במצב online.

אמשיך לעדכן בהמשך.

תודה!

- - - תגובה אוחדה: - - -

מממ..

לגבי ההתקנה עצמה - אני מבין שיש קובץ EXE שאפשר להתקין ואז הוא אמור להתקין גם את כל הסביבה הרלוונטית (אבל לדעתי זה יוצר כפילות עם הWampServer שהתקנתי - לא?

אם אני מבין נכון - מאחר וכבר יש לי את הכל מותקן - אני צריך לעבוד לשיטה של התקנת קבצי הSource לתוך התיקייה WWW בתוך התיקיות של הWampServer?

אגב - אם יש קובץ EXE שמכיל את הכל - אז בעצם כל התהליך עם הWampServer היה קצת מיותר (או שעדיף לעבוד ככה בכל מקרה?)

==================

טוב - כדי לא לוותר על ההתקנה של הWampServer - בחרתי באופציה של העתקת קבצי הSource לתוך תקיית WWW.

עכשיו נוסף לי פרויקט חדש תחת http://localhost/ שנקרא vtigercrm.

הבעיה שלפי מה שאני מבין - כאשר לוחצים על "הפרויקט" הזה - ההתקנה אמורה להתחיל - אבל אצלי מתקבלת ההודעה This webpage is not available

אשמח לעזרה...

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג איזה קובץ exe יש שם. מגעחה קמרה לדוקומנטציה שלהם, ראיתי שהכל מבוצע ב php. יש wizard שמפעילים פעם אחד והוא מגדיר הכל.

היי,

הבעיה שהwizard לא מתחיל.

מכאן אפשר להוריד או קובץ EXE או את קבצי המקור.

הרודתי את קבצי המקור ופרסתי אותם לתיקיה WWW. (כמו שרשום כאן)

כאשר אני לוחץ על הפרויקט החדש - אני לא מגיע לשום מקום.

כאשר אני גולש לכאן אני מקבל המון הודעות שגיאה (ראה קובץ מצורף)

פה אני רואה שעוד מישהו נתקל בבעיה הזו - אבל אין פה פתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל הניסוי:

* התקנתי WAMP עם הגדרות ברירת מחדל ולא נגעתי בכלום.

* התקנתי Vtiger CRM עם הגדרות (פלוס sample databse בשביל מידע) ברירת מחדל והתאמה למטבע מקומי.

הכל עובד עם כל המודולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל הניסוי:

* התקנתי WAMP עם הגדרות ברירת מחדל ולא נגעתי בכלום.

* התקנתי Vtiger CRM עם הגדרות (פלוס sample databse בשביל מידע) ברירת מחדל והתאמה למטבע מקומי.

הכל עובד עם כל המודולים.

היי,

תודה רבה על הבדיקה!!

מממ...

אצלי זה לא עובד.

- הסרתי הכל (ועוד כל מיני תוספות והתקנות שהיו לי על המחשב) - אני עובד על חלונות 8.1 - על איזה מערכת אתה התקנת?

- התקנתי WAMP עם הגדרות ברירת מחדל ולא נגעתי בכלום (אני על מערכת 64 ביט - אז ניסיתי גם 64 ביט וגם 32 ביט).

- העתקתי את קבצי המקור של Vtiger CRM לתיקיה

C:\wamp\www\vtigercrm

- כאשר אני פותח את הWAMP ולוחץ על

http://localhost/ מופיע לי תחת Your Projects התקיה של vtigercrm - כאשר אני לוחץ עליה אני מקבל הודעה This webpage is not available.

- אם אני גולש במקום זה ל

http://localhost/vtigercrm/ (אני מניח שזה מה שהיה אמור להיפתח בסעיף הקודם) אני מקבל רשימה ארוכה מאוד של הודעות שגיאה - כלומר אני בכלל לא מגיע לשלב של ההתקנה וכו'.

-------------------------

- אז הסרתי את הכל וניסיתי להתקין את הקובץ EXE שאמור לכלול הכל.

- השארתי את הגדרות ברירת המחדל -

פלוס sample databse בשביל מידע, נתתי סיסמאות ל SQL ולאדמין ובצעתי התאמה למטבע מקומי.

- בסיום ההתקנה נפתח לי הדפדפן בכתובת הבאה: http://localhost:8888/index.php?module=Install&view=Index עם התחלת ההתקנה.

- אחרי שמאשרים את תנאי השימוש עולה החלון של דרישות המערכת - וכמו שניתן לראות על חלק מהן מופיעה המילה NO

[TABLE=class: config-table, width: 100%]

[TR]

[TH]PHP Configuration[/TH]

[TH=align: center]Required Value[/TH]

[TH=align: center]Present Value[/TH]

[/TR]

[TR]

[TD]PHP Version[/TD]

[TD=align: center]5.5.0[/TD]

[TD=align: center]5.3.10[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Imap Support[/TD]

[TD=align: center]True[/TD]

[TD=align: center]Yes[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Zlib Support[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]mysqli support[/TD]

[TD=class: no, align: center]No[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]openssl support[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]cURL support[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]GD Library Support[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

אגב - לפני כל ההסרות שעשיתי בסעיף הקודם - גם ניסיתי לבצע את ההקתנה - ורק על הסעיף של mysqli support היה לי NO, אחרי כל ההסרות מופיע לי עכשיו הרבה יותר NO...

-------------------------------------------------

אשמח לעזרה...

אם יש צורך - אין לי בעיה לפרמט את המחשב ולהתקין עליו 8.1 חדש.

תודה רבה לכל עזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...