המלצה ל-RAM למחשב ישן - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה ל-RAM למחשב ישן

Armageddon26

Recommended Posts

היי,

אשמח לקבל המלצה ל- למחשב הותיק שלי.

לוח אם: GA-P35-DS3

זיכרון נוכחי: OCZ 2048MB (1024MBX2) 800 CL4-4-4-15 REVISION 2 - OCZ2P800R22GK

אני רוצה לשדרג ל-4GB. מה הדרך הכי טובה?

תקציב עד כ-150 שקל.

חשבתי ללכת על 2 כאלה (בנוסף ל-2GB הקיים): http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=717001

מוכן גם ללכת על ציוד יד שנייה / להזמין מחו"ל אם זה שווה את זה.

תודה רבה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמצאת בזאפ בתדר 667mhz

יפריע לזכרונות הקיימים ויאט אותם, או בכלל לא יעבוד.

תחפש באיביי עם תדר זהה ומומלץ עם תזמונים דומים. אני לא בטוח עד כמה קריטי, אולי תלוי בלוח, אצלי עבד עם תזמונים שונים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. האם בדקת בלוח ידד שנייה כאן באתר? אני רואה שמישהו מוכר סט זיכרון כמעט זהה לחלוטין לשלך ב-100 ש"ח (קישור).

2. אתה יכול לנסות לקנות רק מודול זיכרון אחד מסוג DDR2 בנפח 2GB (המחשב אמור לעבוד גם עם 3 מודולי זיכרון), אבל תמיד קיימת האפשרות של בעיית אי-תאימות עם הזיכרון הקיים עם עם לוח האם.

3. OCZ כבר לא מייצרת זיכרונות ומשום מה המידע לגבי הזיכרון שלך כבר לא קיים באתר שלהם, אולם לפי הפרטים לגבי הזיכרון שציינת שמופיעים ב Newegg, הזיכרון הזה עובד במתח של 1.9V עד 2.1V, מה שאומר שזיכרון DDR2 רגיל לא בטוח שיעבוד ביחד איתו, שכן זיכרון DDR2 בד"כ עובד במתח של 1.8V.

4. סביר להניח שזיכרון DDR2 משתלם תוכל למצוא משומש, אבל חיפוש ב ZAP מראה שעדיין יש חנויות שמוכרות אותו (או לפחות שיש חנויות שלא טרחו לעדכן את המלאי שלהם). לדוגמא כאן אפשר למצוא מודול זיכרון חדש בנפח 2GB ב-123 ש"ח, אבל זה עובד במתח של 1.8V ולא במתח של 1.9V עד 2.1V כמו הזיכרון הקיים, וכמו כן אני לא מכיר את החנות, אז אני לא יכול להעיד על איכותה או בכלל להבטיח שיש להם כזה במלאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי את ה- שקניתי מיד שנייה (OCZ2G800R22GK).

חיברתי אותו יחד עם שלי והדלקתי את המחשב.

המחשב זיהה את כל ה- וה- עלה ואז הוא התחיל לבד להתקין דרייבר וקיבלתי blue screen.

אחרי reboot עוד blue screen ואז כשהמחשב ניסה לעלות קיבלתי את השגיאה:

A disk read error occurred. Press Ctrl+Alt+Del to restart

ניסיתי להוציא את הRAM החדש, או לעלות רק עם החדש או לעלות בfail safe בביוס וכלום לא עזר.

מה אפשר לעשות?

תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. נסה לקבוע את תדר ותיזמוני הזיכרון לערכים אוטומטיים בביוס. וודא כי המתח של הזיכרון מוגדר ל 1.9V, שכן הזיכרון שלך צריך מתח עבודה של בין 1.9V ל 2.1V, ואם הוא מקבל רק 1.8V יכול להיות שהוא פשוט לא יציב.

2. בדוק את תקינות הזיכרון עם +memtest86 - יכול להיות שהזיכרון שקנית לא תקין.

3. כמו ש QttP ציין - הוספת זיכרון לא אמורה לגרור התקנת כלשהם, ולמעט הצגת נפח גדול יותר, מערכת ההפעלה לא אמורה להשתנות כלל. יש אפשרות שהפעלת בקר כלשהו שהיה כבוי עד עכשו בביוס או שהזזת משהו כשהתקנת את הזיכרון החדש, כך שנוצר קצר במקום כלשהו וזה הגורם לבעיות - וודא שהכל מחובר כמו שצריך, שאין שום קצרים (ברגים שנפלו על הלוח, פינים שהתעקמו וכד') כולל הקירור למעבד.

4. נסה להפעיל את המחשב עם מודול אחד בלבד בכל פעם, כאשר בכל פעם אתה מעביר אותו לתושבת/חריץ הרחבה לזיכרון שונה.

5. יש אפשרות שהפעלת יותר מדיי כוח כאשר התקנת את הזיכרון, דבר שגרם לנזק פיזי ללוח. זה יכול להסביר מדוע הבעיה ממשיכה גם כאשר ניתקת את הזיכרון החדש וניסית להשתמש רק בזיכרון הישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לעלות עם סטיק יחיד (כל פעם מסלוט אחר) ללא הצלחה (בדקתי כל סטיק בנפרד).

שלחתי את המחשב למעבדה והם אמרו שאחד הסטיקים החדשים שקניתי לא תקין (והשאירו את המחשב עם סטיק ישן וסטיק חדש בטענה שככה הוא כן עולה ושעם 3 סטיקים אי אפשר).

בנוסף המחיצה בדיסק הקשיח עם ה- לא נמצאת.

יש לכם רעיון איך לפתור את זה?

אשמח לפיתרון פשוט שלא כולל פירמוט המחיצה והתקנת מחדש.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף המחיצה בדיסק הקשיח עם ה- לא נמצאת.

יש לכם רעיון איך לפתור את זה?

אשמח לפיתרון פשוט שלא כולל פירמוט המחיצה והתקנת מחדש.

זה דורש בדיקה מעמיקה. אי-אפשר לקבוע רק על סמך המידע שמסרת.

דבר ראשון שהיית עושה הוא מעלה איזה Hiren's BootCD ובודק מה המצב של המחיצות בקשיח, באמצעות אחד מהPartition Tools ששם, או הMini .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני לא מקבל את זה שהמחשב לא מסוגל לעבוד עם 3 מודולי זיכרון - זו תכונה שנתמכת בערכות השבבים כבר שנים, במיוחד מצד (במחשב שלי יש לוח 965P-DS3 והצלחתי להפעיל אותו עם 3 מודולי זיכרון). סביר להניח שמדובר בבעיית אי-תאימות כלשהי.

2. אם המחשב שלך לא מקבל מודול יחיד בשום מקרה (לא משנה באיזה מודול מדובר או באיזה חריץ הרחבה הוא מותקן), אז יש לך בעיה עם הלוח.

3. האם בדקת את הזיכרון עם +memtest86 לאחר שהמחשב חזר מהמעבדה? אתח חייב לוודא שהוא לא מייצר שגיאות. מחשב שנדלק אין פירושו מחשב תקין, למרות שיש מעבדות שחושבות ככה, אז אי אפשר להיות בטוח שבמעבדה אכן בדקו שהזיכרון תקין.

4. צור קשר עם המוכר של הזיכרון - אולי הוא יסכים להחזיר לך חלק מהכסף (זה לא סביר, אבל שווה לך לנסות).

5. בקשר לבעיה בדיסק הקשיח:

א. יכול להיות שהגדרת בקר ה SATA לא נכונה - נסה לשנות בביוס את מצב בקר ה SATA מ AHCI ל IDE ולהיפך ותראה האם מערכת ההפעלה עולה.

ב. וודא שהדיסק הקשיח מחובר בצורה תקינה - גם כבל המידע (כבל ה SATA, צריך להיות מחובר היטב גם לדיסק הקשיח וגם ללוח האם) וגם כבל המתח (בד"כ יוצא מספק הכח).

ג. נסה להפעיל את המחשב ממערכת הפעלה live כלשהי ותראה אם יש לך גישה בכלל לדיסק הקשיח שעליו מותקנת מערכת ההפעלה. אם אין לך גישה - יכול להיות שהדיסק הקשיח שלך לא תקין.

הערות:

א. יכול להיות שבמעבדה משום מה מחקו לך את הדיסק הקשיח. לידיעתך, למעבדות בד"כ יש סעיף בחוזה שאומר שהן לא אחראיות על המידע השמור במחשב, כך שזה אמור לפטור אותן מאחריות במקרים כאלה.

ב. בכל מקרה אל תפרמט כרגע את הדיסק הקשיח ואל תתקין עליו בכדי שלא תגרום לאיבוד מידע נוסף (אני מניח שעל הדיסק הקשיח הזה יש לך גם מסמכים, תמונות, וכד' שאתה לא רוצה לאבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...