רשת אינטרנט שכונתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת אינטרנט שכונתית

elias710

Recommended Posts

שלום לכולם

1. האם אפשר להקים רשת אלחוטית לשכונה שתספק ל כ 8 בתים וליותר מ 20 קליינטים שיתחברו דרך הסמארטפונים ?

2. מה העלות להקמת כזאת ?

3. האם יש איזה מדריך שיסביר איך בונים כזאת ?

4. מה החסרונות של כזאת ?

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

30 שקל לחבילת סלולר בלי הגבלה. תהנה.

זה יותר זול, פשוט, ושפוי (?) מאשר להקים רשת שלמה של ראוטרים אלחוטיים שיפעלו כנקודות גישה לכל השכונה.

לשים כמה ראוטרים בכל מיני בתים ולגרור את כל השכונה להתחבר בחיבור אלחוטי על חיבור בודד מתוך קמצנות במחירי האינטרנט/סלולר של היום זה פשוט.. מוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלנו בשכונה יש. מאד נח. במיוחד אם יוצאים לחצר עם טבלט. תתפלא. אבל יש ילדים שאין להם חבילת גלישה גדולה בכוונה. בכל מקרה הרשת הביתית מהירה ברוב המקרים מזו של חברת הסלולר. אין פה . משתמשים בקושחה של tomato . מאד יציבה. הסוד הוא לקנות ראוטרים שניתן לשכתב להם את הקושחה או שיתמכו גם במצב client+access point או מצב extender WiFi . כל יצרן קורא לזה קצת אחרת.

קראתי גם ששימוש ב WiFi חוסך בסוללה בגלל אופי הפרוטוקול של 3G. אז זו גם נקודה למחשבה.

בכלל ,בארהב יש רשתות כאלו אדירות מימדים. אם הזכרנו רשתות וילדים אז ברשת כזו ניתן לסנן אתרים פוגעניים , מה שחסר שליטה ברשת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של קמצנות

אם אתה גר במקום ששום רשת סיסללארית מגיעה אילו והתשתית של והוט על הפנים עם חיבורים לא יציבים מה הייתה עושה ?

- - - תגובה אוחדה: - - -

אין שום בעיה לעשות את זה, אבל זה פרוייקט הנדסי לכל דבר.

שישכור שירותים של חברה שמבצעת פרוייקטים כאלו בשטחים ציבוריים (בדומה למה שעשו בת"א לפני שנה).

כמה זה בערך ? ומי את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של קמצנות

אם אתה גר במקום ששום רשת סיסללארית מגיעה אילו והתשתית של והוט על הפנים עם חיבורים לא יציבים מה הייתה עושה ?

לא הבנתי איך מה שאתה רוצה לעשות אמור לפתור את הבעיה הנ"ל.

שימוש ברשת אלחוטית רק פוגע ומוריד מאיכות הקליטה (לעומת חיבור קווי ישיר מהמודם/ראוטר), אם מראש החיבור של התשתית (בזק/הוט) לא יציב אז שום דבר כבר לא יעזור לך.

אלא אם אתה מתכוון שלכל אחד בנפרד תהיה תשתית משלו, כלומר אם יש 8 בתים אתם תשלמו 8 פעמים על תשתית? והמטרה היא שאם אחד נופל אז תשתמשו בשניה? זה כבר הזוי אפילו יותר... פשוט תתקשרו לתמיכה הטכנית של ספק התשתית ותדרשו שיפתור את התקלות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון להיום יש לנו חיבור אינטנט יציב אחד בשכונה שזה אצלי ואני רוצה לבנות עליו אל חוטית לכל השכונה כי חיבור קווי לא בחשבון וזה נעשה מחוסר ברירה תאמין לי :(

טכנאים של והוט כל שני שלישי רביעי חמישי למעט שבת אצלנו בשכונה פשוט יש לנו תשתית משנות ה 70 ולא מוכנים להשקיע ולשדרג אותה , עוד יותר גרוע

האלטרנטיבה היא להסתמך על קו אחד בודד יציב

( ברוכים הבאים למגזר הערבי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אפשר כמו שאמרו פה לשים ראוטר בכל בית שיעבוד גם בתור access point. כל עוד המרחק בין כל אחד מהראוטרים יהיה סביר זה אמור לעבוד בסדר, הבעיה היא שאם כולם ישבו על חיבור אחד הוא פשוט יחנק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שאתה הולך פה לפרוייקט של מיני ISP במצב הזה.

צריך:

1. לתכנן אזורי כיסוי וחפיפיה בניניהם.

2. להתקין את נקודות הגישה ולחבר אותם לבקר. כל הציוד חייב להיות enterprise grade.

3. להפיץ תצורה בין נקודות הגישה ולדאוג לשינויים שנכנסים בשותף.

4. לדאוג לחיבור WAN עם שרידות ורוחב פס סביר לכמות כזאת של משתמשים.

5. לתמוך בתקלות מתשמשים.

6. לדעת לבצע ניטור והגבלה פר משתמש כדי לשמור על יציבה.

זה פרוייקט של חברת תשתיות שלמה.

האם זה מובן לך?

היה פה לפני כמה שנים (צריך למצוא את הדיון) מישהו שעשה פרוייקט כזה לצרכים אישיים בגלל שהוא מתגורר ביישוב נידח בצפון (אזור הכינרת) וזה לא היה פשוט בכלל.

תיקח את זה ותכפיל כפול כמות משתמשי הקצה שלך והמשתנים שמתווספים לתמונה ותבין בעצמך את הסיכונים.

אני לא אומר שאי אפשר לעשות את זה או שאתה צריך להיכנע למצב. אני גם זוכר דיי טוב את הסבל של יישובים מרוחקים מהתקופה שעבדתי בבזק (לפני שבע שנים).

אתה פשוט צריך חברה מקצועית ותקציב בהתאם (באישור תושבי המקום) כדי להקים ולתחזק כזה פרוייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות רשת ציבורית אלחוטית חינמית ע"י עידוד התושבים שכן מחוברים לכבלים להתקין ראוטר עם גישה חופשית ללא סיסמה.

פשוט לארגן הרבה נקודות WIFI בשכונה שאפשר להתחבר אליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות רשת ציבורית אלחוטית חינמית ע"י עידוד התושבים שכן מחוברים לכבלים להתקין ראוטר עם גישה חופשית ללא סיסמה.

פשוט לארגן הרבה נקודות WIFI בשכונה שאפשר להתחבר אליהן.

אני חושב שזאת הבעיה. זה לא עניין של לקלוט WiFi כאשר אתה יושב בגינה.

לעמורי - כמו שפותח הדיון מסביר את המצב, זה בדיוק איך שזה נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נסחףףףףףףףףףףףף הבחור בסך הכל רוצה להגדיל את טווח ה-WIFI שלו כדי שיכסה שטח גדול יותר.

מספיק ילד שמפעיל טורנט ואחר שמשחק משחק . אתה חייב שתהיה הגבלה למשתמשים ואתה חייב להמנע מראש מחפיפה של ערוצים כדי למנוע התנגשויות והפרעות.

בלי לתכנן אזורי כיסוי וחפיפה זה אומר שיש סיכוי לאזורים שבהם פתאום אין קליטה, זה יכול להיות גם חדר או בית שיהיה בלי.

אני חושב ששרידות WAN זה משהו שאולי אפשר לוותר עליו אם לא משלמים לו על כל הפרוייקט. הוא יכול פשוט להגיד זה מה שיש וכשיש תקלה אז יש תקלה.

ואם יש למישהו תקלה, צריך לדעת לסדר. אם מישהו צריך להפנות פורט למצלמות בבית או לכל דבר אחר, מישהו צריך לעשות את זה.

זה לא סתם לזרוק כמה APs וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזאת הבעיה. זה לא עניין של לקלוט WiFi כאשר אתה יושב בגינה.

אאל"ט לבזק יש פרויקט דומה של WIFI חינמית שעובד באותה דרך.

לקוחות מצטרפים לפרויקט ומפעילים את הראוטר כדי שאחרים בסביבה יוכלו להתחבר חופשי.

למה אי אפשר ליישם זאת אצלו בשכונה באותו האופן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...