העברת מחשב ישן לסלון - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת מחשב ישן לסלון

seed20

Recommended Posts

שלום רב.

בעקבות שאלה ששאלתי בפורום לוחות אם (מקור) הופניתי לכאן לברר לגבי כרטיס מסך שיתאים למחשב ישן לצורך הפיכתו לסוג של מדיה סנטר לעניים בסלון.

המחשב היינו מחשב D 820 2.8GH ומותקן בו כרטיס מסך GF 6600 ו 1536GH של .

השימוש יהיה ניגון סרטי בלו ריי וקבצי 1080P ומעט משחקים (לא כבדים, בשביל זה יש מחשב חדש), השאלה איזה כרטיס מסך מומלץ לקנות על מנת לענות על דרישות הבסיס הנ"ל (וכמובן שיהיה לא יקר:) ). הלוח אם המדובר הינו

gigabyte ga8i945pl-g בעל חריץ PCIe X16 אחד.

תודה מראש על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד את האמת, אני ממש לא יודע איך המעבד הזה יתמודד עם תכני בלו-ריי ו-1080P. יש סיכוי שיריץ חלק מהם בצורה סבירה, ויש כאלה שבהחלט לא, וזה לא הכי משנה איזה כרטיס מסך יהיה במחשב.

לצורך העניין מינימליים שמומלצים לצפיה בסרטים הם כאלה דוגמת HD6450 ו-GT610 שאפשר למצוא בסביבות 170-210 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חולק.

הכרטיס המובנה שלי מריץ חלק בלוריי 1080P.

כנ"ל הכרטיס שבמחשב הישן שלי 9800GT שניתן לרכוש היום איזה משומש ב100 150 ש"ח.

אני סבור שגם כרטיסים חלשים ממנו יצליחו להריץ חלק תכני HD 1080.

אה וגם האיזה לפטופ מסכן שעלה 1500ש"ח לפני שנתיים עשה עבודה יפה כשחיברתי אותו לטלוויזיה . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חולק על מה? לפותח הדיון יש כרטיס מסך חלש בהרבה ממובנים של לפני 4 שנים. ה-9800GT זאת חללית לעומת מה שיש לו.

כנ"ל מעבד. מעבד שכבר ב-2008 (לפני 7 שנים) נחשב למיושן ולא מתאים לתכני בלו-ריי ב-1080P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חולק על זה שהמעבד ייכשל במשימה שכזו

אם הצלחתי לגרום לאינטל במחשב 10.1 להריץ 720P אז סביר שכל PD יצליח.

כנ"ל הטענה שהכרטיס המינימלי המומלץ הוא

GT610, לא עפנו רחוק מידיי ?

חוץמזה על כרטיסים כמו שלו שיחקנו CS1.6 על FHD עם 60FPS גם בSMOKE. ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה אטום הצלחת לגרום לתוכן 720P לרוץ "סביר"? כי רובם יעשו את זה טוב מפנטיום D. אז 720P סביר = אין סיכוי ל-1080P ובלוריי מחוץ לתמונה.

GT610 לעוף? זה הדגם הבסיסי ביותר של היום.

זה לא משנה מה שיחקת ומה לא על איזה כרטיס. GF6600 הוא כרטיס כמעט נטול טכנולוגיות האצה מתקדמות, וחלש גם מליבות גרפיות מובנות של מלפני 3 דורות למשימה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Pentium4 HT שהוא single , יכול להתמודד עם 1080P לא כבד. אבל לא במקביל לשום דבר אחר. ולא פלאש/HTML5 של יוטיוב שהם כבדים ולא יעילים בצורה מחרידה.

לדעתי, D יוכל להתמודד עם רוב התכנים שהם 1080P, בהנחה שמשתמשים במפענח יעיל שגם יודע להיות Multithreaded (שוב - לא יוטיוב).

במקרה שלא, ייתכן שקניית כרטיס מסך מודרני שתומך בהאצת תכנים אלה, יוריד את העומס מהמעבד כמעט לחלוטין ויפתור את הבעיה. מה שבטוח, הוא שGF6600 לא תומך בשום דבר כזה.

אז, לא הייתי אומר חד-משמעית שזה לא יעבוד, אבל לפני שעושים משהו, שווה להריץ בדיקה פשוטה - לנסות כמה תכנים ולבדוק איך המחשב מתמודד עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...