מחפש המלצה לראוטר ביתי - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לראוטר ביתי

Googleness

Recommended Posts

שלום שלום,

מחר אני אשלח מישהו עם דף מוצר שיבי לי ראוטר חדש.

כיום אני מחובר דרך תשתית HOT בחבילה של 2.5 העלאה ו 100 הורדה. יש לי מכשיר HotBox (הישן, שלא מצליח להתמודד עם הרשת שיש בבית). אני מתכנן להפוך אותו למודם בלבד ולהתחבר אליו עם ראוטר פרטי לרשת הביתית.

מה יש לנו ברשת?

מחשב אחד שמחובר באופן קווי.

מחשב נייד שמתחבר באופן אלחוטי.

מעבר להם יש עוד מחשב נייד ומחשב נייח שלעיתים גם כן נכנסים לשימוש ושניהם גם מתחברים באופן אלחוטי.

כל המכשירים האלחוטיים עובדים עם כרטיס רשת בתקן N.

נוסיף לזה טאבלטים, סמארטפונים ושות' ויש לנו קרוב ל10 מכשירים שעובדים לסירוגין.

כיום כאשר הHOTBOX אצלי מתפקד כראוטר ומודם הוא פשוט "נחנק" פעם או פעמיים ביום ולא ניתן לגלוש באינטרנט (רשת ביתית עובדת הגישה לאינטרנט הולכת או ששרת הDHCP בתוך הHOTBOX מפסיק לעבוד) עד שלא עושים ריסוט על ידי כיבוי והפעלה מחדש של הHOTBOX.

אז אני מחפש מכשיר ביתי עם תקן אלחוטי N וחיבור קווי לLAN של 1GB.

שימו לב שמטעמי נוחות וסינג'ור של מישהו זה צריך להיות מאייבורי. די מאסתי מהמצב אז כמובן שאני מעדיף המלצה למכשיר כמה שיותר אטרקטיבי במחיר אבל אם אפשר להוסיף כמה גרושים בשביל לקבל דגם יעיל וטוב יותר שלא יעשה בעיות אשמח לשמוע המלצה.

אם אפשר לא לחרוג מאיזור ה350-450 ש"ח מקסימום (פחות מזה יותר טוב כמובן אבל לא להתפשר על ביצועים ואיכות) זה יהיה טוב אבל אם באמת מדובר בהבדל של שמיים וארץ אכן אהיה מוכן להוסיף מעט מעל זה.

תודה.

עריכה:

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10918

המודל הזה נראה מעניין אבל ממה שקראתי עקב הגבלות של משרד התקשורת הוא נעול וחלק מהפונקציות לא עובדות ובנוסף אי אפשר לעדכן קושחה? זה נכון?

מצד שני הדגם הזה לפי מה שאני רואה קיבל ביקורות די מוצלחות - https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=5330

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה/צריך אלחוטית 5Ghz אז ה-4300.

אם אתה מסתפק ברשת אלחוטית אחת 2.4Ghz אז ה-1043.

ההגבלות של משרד התקשורת הם הערוצים שבהם אפשר להשתמש ב-5Ghz. אם אתה לא יושב באותו חדר עם הראוטר כשאתה מתחבר לרשת האלחוטית, אין כמעט שימוש עדיין ב-5Ghz יחסית ל-2.4, אז כרגע זה עוד לא צריך להפריע כמות הערוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי עכשיו את כל המכשירים בבית,

כל האלחוטיים שלי חוץ ממחשב נייד אחד תומכים ב5GHZ. ממה שהבנתי אפשר ב4300 בגלל שהוא דואל בנד לעשות שני רשתות אלחוטיות אחת לכל סוג של אות ואז לאפשר למחשב של ה2.4 להתחבר או לחילופין אני יכול לרכוש סטיק רשת אלחוטי שתומך ב5GHZ למחשב הנייד הבודד הזה ובכך לפתור את הבעיה.

אז אפשר בלב שקט ללכת על ה4300?

עריכה:

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=13992

המתאם הזה יפתור את הבעיה למחשב הנייד שא תומך ב5GHZ נכון?

אז לסכם המתאם רשת הזה + ה4300?

עריכה 2:

טוב בדקתי שוב את אחד המחשבים ויש שם כרטיס של אדימקס שלפי המפרט באתר תומך רק בBGN אבל דרך netsh show driver מקבלים ABGN.. לקחת את הסיכון שהוא לא תומך?

אגב הוא משתמש בדרייבר בילט אין של מיקרוסופט על 8.1.

או שלא לשבור את הראש ולקחת את ה1043?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5Ghz יש גם בתקן N.

התקן החדש זה AC לא A.

בכל מקרה ה-4300 הוא תקן N ולא AC.

מהאתר של טיפילינק:

Wireless StandardsIEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n

שים לב רק ש-5Ghz לא אומר שידור וקליטה למרחק גדול יותר אלא להיפך. הוא עובד יותר טוב מהתדר הנמוך במרחקים קצרים. למרחקים ארוכים ומכשולים כמו קירות, התדר הנמוך יותר עדיין עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הכי גרוע אם אני לוקח את ה4300 (אין לי בעיית טווח יש לי בעיה של איכות הקו) והמחשב לא יתמוך ב5GHZ אני תמיד אוכל להמיר ל2.4, אז נראה לי שאני אלך על ה4300. תודה על הייעוץ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את ה-4300 ואני מאוד מרוצה כ-15 מכשירים מחוברים אלחוטית, עוד שניים חוטית, הוא לא מתקשה בשום פעולה, גן עדן.

מה שקורה זה שיש לך של 5GHz ורשת של 2.4GHz, מכשירים שתומכים ב-5GHz מחוברים לרשת הזאת, מכשירים שלא תומכים מחוברים -2.4GHz.

לי בבית יש הרבה הפרעות בתדר 2.4, לכן 5 הוא שינויי משמעותי עבורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון,

קניתי את ה4300 ומדובר במכשיר מצויין ועד כה אני מאוד נהנה ממנו. מלבד טווח שידור אימתני שמכסה בית של שני קומות עם המון קירות באמצע ומלבד העובדה שיש רשת אלחוטית של 2.4 ו5.0 אפשר לעשות גם רשת אלחוטית לאורחים (עם הצפנה וסיסמה כמובן) שאין לה גישה לLAN הרגיל עם השיתופים.

מעבר לזה 2 חיבורי USB עם כמה פיצ'רים נחמדים אצלי חיברתי מדפסת לשרת מדפסות במקום לשתף אותה דרך מחשב.

הכרטיס שתהיתי לגביו שהראה לי באתר היצרן 2.4 בלבד אבל עם netsh זה הראה שהוא תומך בA אז הוא לא תומך ב5GHZ בסוף, כנראה שהדרייבר הג'נרי מראה את זה בטעות או משהו, מה שבטוח ללכת לפי המפרט באתר היצרן.

בנוגע לנייד בסוף קניתי (מכיוון שהכרטיס שרציתי לא היה במלאי) את הכרטיס רשת הזה: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=13990 , הוא מאוד נחמד עם תמיכה בAC בין היתר ובשני התדרי שידור, אפשר להתחבר כסטיק או עם כבל מאריך שמגיע עם תושבת ויש לו קליטה מצויינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...