התלבטות בין שני לפטופים (3,500-4,000) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין שני לפטופים (3,500-4,000)

Designer

Recommended Posts

היי כולם,

כבר הרבה זמן שאני חושב על קניית מחשב נייד חדש.

אני מצאתי שני דגמים שדי מצאו חן בעיני, כל אחד מסיבותיו שלו. כמובן שאשמח אם תציעו לי גם דגמים אחרים:

Dell Vostro 5470 -

יתרונות:

הוא דק כמו סוללת AA.

במארז שלו גימורי מתכת ובכל זאת הוא שוקל רק 1.6 קילוגרם.

קורא טביעות האצבע.

אהבתי מאוד את העיצוב החיצוני שלו (למרות שזה יהיה השיקול האחרון ביותר, אם בכלל).

חסרונות:

יש לו רק 4GB של זיכרון RAM.

רזולוציה של 1366X786.

http://fre.co.il/items/354639

Lenovo IdeaPad Flex2 14 -

יתרונות:

יש לו 8GB RAM.

רזולוציית FHD.

מאיץ הגרפי 840M.

המקלדת המוארת וקיפול המסך הם פיצ'רים נחמדים, אבל אני לא חושב שאני כל כך אשתמש בהם.

חסרונות:

עיצוב פלסטיקי שנראה לי עבה וכבד.

2 קילוגרם (לא סיוט, אבל כבד יותר מהדל).

שמעתי דברים פחות טובים על Lenovo ביחס לDell ו-Asus.

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=13471

בסכומים האלה, הפער בין שני המחשבים לא מהווה כמעט כל עניין. אם אני הולך להשקיע סכומים כאלה, אני מעדיף לדעת ולהיות בטוח שאני הולך על המוצר הטוב ביותר עבורי. גם אם זה יעלה לי עוד 200 ש"ח (הגבול שלי הוא 4,000 ש"ח).

טופס -

* מטרות המחשב?

הרבה עבודות משרדיות, גלישה באינטרנט (מספר טאבים), גיימינג (משחקים כבדים, אבל על מינימום), עיצוב גרפי בפוטושופ (על הדרך, לא לעבודה עיקרית).

* גודל המסך? האם חשוב מסך מבריק או מאט?

14" בערך.

* רזולוציית המסך?

מומלץ כמה שיותר גבוהה, אך זה לא עקרוני (כל עוד זה לא 800X600).

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? (לדוגמה, מקלדת הכוללת numpad, עכבר trackpoint בנוסף לtouchpad)?

לא.

* משקל רצוי?

כמה שיותר קל, אני נע עם המחשב כל יום וכל היום. הוא צריך להיות מסוגל לנוע איתי.

* האם נדרש זמן סוללה ארוך?

כן, כל המרבה הרי זה משובח. המינימום של המינימום, יותר משעתיים בעבודה. המומלץ - 5 שעות בעבודה.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות?

HDMI מלא חובה!

* Bluetooth?

לא עקרוני, אבל למה לא?

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח?

500GB, לא אכפת לי כל כך לגבי .

* כונן אופטי?

לא.

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית?

לא.

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ?

לא.

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה?

לא.

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי?

אין לי מושג.

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם?

מסך מגע, מחשב דק, ארוכה, כרטיס מסך שיריץ את המשחקים החדשים על מינימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באותה התלבטות כמוך.

אני נוטה יותר לכיוון של

Dell Vostro 5470

רק אני לא מוצא ביקורות על הדגם עם ה-i7 כדי לבחון את הסוללה שלו בדגם הזה.

את ה-Flex 2 שמעתי שהסוללה שלו מאכזבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באותה התלבטות כמוך.

אני נוטה יותר לכיוון של

Dell Vostro 5470

רק אני לא מוצא ביקורות על הדגם עם ה-i7 כדי לבחון את הסוללה שלו בדגם הזה.

את ה-Flex 2 שמעתי שהסוללה שלו מאכזבת.

כמה זמן סוללה יש לדגם ה- Flex 2 שאני חושב עליו?

וכמה לדל?

אני לא חושב שהשימושים שלי בנייד מצדיקים i7. יש לי נייח עם i7 כדי לבצע את כל התהליכים הקשים (רינדור וכו).

הכי חשוב לי במחשב הוא הניידות שלו ולכן גם אני נוטה לדל, אבל אני אשמח להתייעצות בכל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה זמן סוללה יש לדגם ה- Flex 2 שאני חושב עליו?

וכמה לדל?

אני לא חושב שהשימושים שלי בנייד מצדיקים i7. יש לי נייח עם i7 כדי לבצע את כל התהליכים הקשים (רינדור וכו).

הכי חשוב לי במחשב הוא הניידות שלו ולכן גם אני נוטה לדל, אבל אני אשמח להתייעצות בכל זאת.

ממקור ראשון אני יודע שה-Flex 2 מגרד את השעתיים וחצי ושהוא מגמגם בביצועים.

מחוות דעת באינטרנט אני יודע שהדל מחזיק לכל הפחות 4 וחצי שעות עבודה ויכול להגיע גם ל-6 (בדגמים של ה-i5.)

אני עוד מחפש חוות דעת על הסוללה בדגמים של ה-i7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-WIFI ב-5470 בעייתי ולא ידוע לי אם נפתר העניין בו.

יש מספר משתמשים בפורום שנתקלו בבעיה וגם ברשת זה נפוץ.

כך שהייתי במעט נזהר אם השימוש במחשב יצריך אינטרנט אלחוטי באופן קבוע. יש האומרים שזה בגלל הכרטיס רשת 7260 אבל גם לאחר ש- החליפה לכרטיס אחר זה לא נפתר, ככל הנראה אולי בעיה באנטנות המובנות. לא ברור לגמרי.

החלופה היא ה-U430P שעם זמן סוללה של 6-7 שעות, מקלדת מוארת, מסך מט ועם תא M2 NGFF לשים SSD של נניח 128GB בנוסף לכונן הקיים. רק שהכרטיס מסך בסיסי יחסית 730M.

יש גם את ה- E7440. ללא משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-WIFI ב-5470 בעייתי ולא ידוע לי אם נפתר העניין בו.

יש מספר משתמשים בפורום שנתקלו בבעיה וגם ברשת זה נפוץ.

כך שהייתי במעט נזהר אם השימוש במחשב יצריך אינטרנט אלחוטי באופן קבוע. יש האומרים שזה בגלל הכרטיס רשת 7260 אבל גם לאחר ש- החליפה לכרטיס אחר זה לא נפתר, ככל הנראה אולי בעיה באנטנות המובנות. לא ברור לגמרי.

החלופה היא ה-U430P שעם זמן סוללה של 6-7 שעות, מקלדת מוארת, מסך מט ועם תא M2 NGFF לשים SSD של נניח 128GB בנוסף לכונן הקיים. רק שהכרטיס מסך בסיסי יחסית 730M.

יש גם את ה- E7440. ללא משחקים.

די חשוב לי יכולות גרפיות טובות בלפטופ, כך ששני הדגמים שהצעת לא כל כך בשבילי. אבל תודה בכל מקרה.

בקשר ל-5470, איך מתבטאות הבעיות באינטרנט? אתה יכול להביא לי דוגמאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיליתי שהביוס של הלנובו נעול לסוג BOOT של ווינדוס 8.1 ומעלה בלבד. כך שהמחשב הזה די ירד מהפרק.

בנוסף, אני ממשיך לשמוע דברים רעים יותר ויותר על דל ולנובו, אבל על אסוס אני שומע כמעט אך ורק תשבוחות...

אם אני מתפשר על נושא המשקל והגודל, מה דעתכם על המחשב הבא?

http://fre.co.il/items/222828-Asus-VivoBook-V451LB-CA100H-

אבל, יש לי כמה תהיות...

1. אני לא מוצא הרבה מידע על המחשב הזה באינטרנט (בלשון המעטה).

2. " אחריות שלוש שנים איסוף והחזרה ע’’’’י IBM", מה?!?!?!

3. לדעתכם המשקל הנוסף הזה יורגש?

בנוסף, אם אני אחסוך עוד חודש, האם שווה לי את המחשב הזה?

http://fre.co.il/items/376520

הוא די יקר לי כרגע. אבל אם הוא שווה את המחיר שלו, אני יכול בחודש הבא להגיע אליו.

הוא 2.1 קילו והוא גם נראה יותר עבה מהלפטופים שעלו פה בדיון עד כה, אבל לדעתי מצב הטאבלט יכול לכפר על כך (אני לא אצטרך להסתובב איתו פתוח כדי להציג דברים תוך כדי תזוזה, דבר שהיום קורה לי לא מעט).

יש לו מעבד יותר חזק, כרטיס מסך יותר חדש, כפול ורזולוציית FHD. האם זה שווה את המחיר הנוסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי נסיון לא טוב עם לנובו רכשתי z40-70 ובעקבות תקלה במסך ואחרי חודש של שיחות וחוסר חלקים שלהם החליפו לי לflex 2 14.

השירות שלהם גרוע חברה שיושבים בחול ואין לך אחראי או מנהל לטענתם לדבר איתו שולחים אותך לאיזה כתובת מייל,

בסוף המעבדה בארץ עזרה לי, אני לא מתכוון לקנות מוצר של לנובו יותר, שתדע לגבי האחריות שלהם.

לגבי המחשב ניתן להחליף בbios מuefi לlagacy mode ואז תוכל להתקין כל מערכת הפעלה אני עם למשל.

סוללה לא משהו אני עם i7 הגעתי לשעתיים שימוש רגיל בהירות מירבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיליתי שהביוס של הלנובו נעול לסוג BOOT של ווינדוס 8.1 ומעלה בלבד. כך שהמחשב הזה די ירד מהפרק. בנוסף, אני ממשיך לשמוע דברים רעים יותר ויותר על דל ולנובו, אבל על אסוס אני שומע כמעט אך ורק תשבוחות... אם אני מתפשר על נושא המשקל והגודל, מה דעתכם על המחשב הבא? http://fre.co.il/items/222828-Asus-VivoBook-V451LB-CA100H- אבל, יש לי כמה תהיות... 1. אני לא מוצא הרבה מידע על המחשב הזה באינטרנט (בלשון המעטה). 2. " אחריות שלוש שנים איסוף והחזרה ע’’’’י IBM", מה?!?!?! 3. לדעתכם המשקל הנוסף הזה יורגש? בנוסף, אם אני אחסוך עוד חודש, האם שווה לי את המחשב הזה? http://fre.co.il/items/376520 הוא די יקר לי כרגע. אבל אם הוא שווה את המחיר שלו, אני יכול בחודש הבא להגיע אליו. הוא 2.1 קילו והוא גם נראה יותר עבה מהלפטופים שעלו פה בדיון עד כה, אבל לדעתי מצב הטאבלט יכול לכפר על כך (אני לא אצטרך להסתובב איתו פתוח כדי להציג דברים תוך כדי תזוזה, דבר שהיום קורה לי לא מעט). יש לו מעבד יותר חזק, כרטיס מסך יותר חדש, כפול ורזולוציית FHD. האם זה שווה את המחיר הנוסף?

יש לי את , מאוד מאוכזב מהשירות, ויש לו מאוד חלשה(זה שאי אפשר להוציא אותה זה חיסרון מאוד גדול), מה עוד אתה רוצה לשמוע עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את , מאוד מאוכזב מהשירות, ויש לו סוללה מאוד חלשה(זה שאי אפשר להוציא אותה זה חיסרון מאוד גדול), מה עוד אתה רוצה לשמוע עליו?

על איזה אתה מדבר? שניהם .

מה זאת אומרת חלשה? כמה שעות היא מחזיקה?

אני לא צריך להוציא של לפטופ, בשביל מה?

מה אכזב אותך בשירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה אתה מדבר? שניהם .

מה זאת אומרת סוללה חלשה? כמה שעות היא מחזיקה?

אני לא צריך להוציא סוללה של לפטופ, בשביל מה?

מה אכזב אותך בשירות?

שאתה בבית עם החשמל, עדיף להוציא את הסוללה כי כל סוללה אחרי מספר מסויים של טעינות היא מתחילה לזייף.. אז אם אתה ליד מקור חשמל ואתה יכול להשתמש בחשמל עדיף להוציא את הבטריה. סוללה שמספיקה לגג 4 שעות לא יותר והרבה פחות.

שירות? קיבלתי את המחשב שהרווח לא פעל והפעלתי את האחריות, חודשיים זה עמד אצלם וכל פעם שהתקשרתי אמרו עוד שבוע מקסימום. בדיעבד התברר שזה לא רק לי אלא להרבה אנשים ועשו על זה כתבה. בדיעבד לא הייתי קונה שוב בגלל השירות המזוויעה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה בבית עם החשמל, עדיף להוציא את הסוללה כי כל סוללה אחרי מספר מסויים של טעינות היא מתחילה לזייף.. אז אם אתה ליד מקור חשמל ואתה יכול להשתמש בחשמל עדיף להוציא את הבטריה. סוללה שמספיקה לגג 4 שעות לא יותר והרבה פחות.

שירות? קיבלתי את המחשב שהרווח לא פעל והפעלתי את האחריות, חודשיים זה עמד אצלם וכל פעם שהתקשרתי אמרו עוד שבוע מקסימום. בדיעבד התברר שזה לא רק לי אלא להרבה אנשים ועשו על זה כתבה. בדיעבד לא הייתי קונה שוב בגלל השירות המזוויעה שלהם.

את עניין הרווח קיבלתי ואני אשקול את זה מחדש. השאלה היא מי "הרע במיעוטו"?

בקשר לסוללה, אני לא רואה שום סיבה להוציא אותה בשביל עניין כמו זה, אם היה אפשר להוציא את הסוללה בקלות, המחשב היה צריך להיות הרבה יותר עבה. אני מעדיף מחשב דק, לא יודע מה איתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...